0 oy
415 göst.
Diğer kategorisinde (738 puan) tarafından
Benim gibi olanlara sorum misal eskiler çocukları Allah'a emanet büyütmüş doktora gitme yok kontrol yok bişey yok annem bana hamileyken birkere bile gitmemiş hastaneye sonra aşılarımın bir kısmı yapılmış bir kısmı yok maşallah saglikliyim yani ne bilim misal anneannemin 13 çocuğu var sütle büyütmüş dayilarimin teyzelerimin maşallahı var kafaya takmayayim diyorum ama ister istemez takıyorum misal ek gidaya geçişte yok önce corbayla baslanmali bilmem ne kuralı uygulanmalı arkadaşım bebeğine yemek veriyo sütten çok kız tosun gibi ve çok sağlıklı hiç hasta olduğunu bilmem olsa da çabuk atlatiyor boşa mı stres yapıyorum doğan nasılsa birsekilde büyüyor.

13 Cevaplar

0 oy
tarafından

13 çocukmu? Voşş aneyy :blink:

-Reklam-
0 oy
(27,330 puan) tarafından

Eskiden  katki maddesi yoktu 

Hersey doğaldı ama simdi oylemi içtiğimiz su bile kirecli 

Her devir nasilsa ona uymak lazim..

(27,330 puan) tarafından
Onlara bakrsak cok sey kaybediriz
tarafından
Usta yine yapmis yorumu helal .
(27,330 puan) tarafından
O senin guzel bakisin ifendim :)))
tarafından
:) verdim artimi gidiyorm abi
(27,330 puan) tarafından
Haha tíşikkurler apla :))))
0 oy
tarafından

Tabi canim ne kadar ustune düşersen o kadar hasta oluyor

tarafından
Iyiyim abla sagolasin asel kuvezde hala bugun 13 gunluk oldu agzindan sonda takmislar oyle besliyorlarmis cok kucuk oldugu icin pazartesi gormeye gittik okadar yol ama bosuna gitmisiz gostermediler virus meselesi yuzunden
Neyseki haftaya pazartesiye randevu verdi doktoru gidip gorucez ilk kez  :))  hic gormedim
(48,448 puan) tarafından
kiyamam ya resim cekse ya hemsireler
tarafından
Resim attilar abla ama yakindan gormeyle bir olmuyo ki dokunamiyosun koklayamiyosun  :((
(48,448 puan) tarafından
orasi oyle canim rabbim kavuştursun insallah en yakin zamanda
tarafından
Insallah ablacim Allah razi olsun
0 oy
tarafından
Yapı olarak evhamlı değilim ince eleyip sık dokumuyorum bence günümüzde insanlar fazla korkutuluyor
0 oy
(288 puan) tarafından
Eskiden bebek ölümleri daha çok olurmuş işte bu yüzden zaten eskiler çok dikkat etmezmiş doğumda kadınlar çoğu zaman ölürmüş aman hastaneye ne gerek var diyen büyüklerimiz bebeğim ters geldiğini suyun azaldığını anlayamadığı için kadın ölü doğum yaparmış ve bebek doğumda ölürmüş o yüzden ben tedbir den yanayım :) 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Şimdi ki zmnla eski zmn organikliği bit olsa bnde aramam bacım

Hani organik yumurta bırak tavuğu bile uç günlük zmndayız 
0 oy
tarafından
Eskiden gidalarda daha dogrusu hicbiseyde gdo yoktu ondan canim Allaha ekanet buyuduk simdi ohooo zamaninda olan sebze meyvede bile var yani
0 oy
(4,285 puan) tarafından
O zamanlarda bebek ölüm oranlarının da ne kadar çok olduğunu bilmesi lazım iletişim çok gelişmiş olmadığı için insanlarım bir kısmı duyarlarmış o da vefat edilen mahalle köy veya şehir de duyulurmuş. Ishal olan bebeğe su vermezlermiş kaka yapmasin diye aksine daha çok su verilmesi lazım ama bunu bilmeyip de kayıp edilen bir çok bebek var. Kayinvalidemgil 15 kardeş tek anneden. Kardeşi bebekken sussun diye sürekli lokum Ver mis durmuş annesi su vermemişler çocuk sususzluktan vefat etmiş.  Ne kadar da bize basit gelse de ölüm sebebi. cahillik  bambaşka bi kavram
0 oy
(10,416 puan) tarafından
Eskiden herşey doğaldı cnm 

Ama şimdi öyle mi doğal ne var ki hele bide şehirde isen 
0 oy
tarafından

Eskiden bu  kadar hormonda yoktu ama 

Benim kayinvalidem tarladan geldim dogurdum der ama ben 5 kilo su taşısam agrim kanamam  oluyo napalim simdiki gebeliklerde bebeklerde zor Allah sag saglim kucagimiza almayi Kucaklarimizdakileride hayirli sag saglim buyutebilmeyi nasip etsin:)

0 oy
(7,441 puan) tarafından
Canım eskiden yedikleri içtikleri herşey dogalmis anneme diyorum süt alerjisi olabilir kızımda diye eskiden öyle birşey mi varmış diyor görümcem sağlık ocağında ebe diyorki son iki senedir 10cocuktan 6-7si süt alerjisi alerjik bebekler bunlarin sebebi de artık herşey kimyasal doğal birşeye maruz kalmıyoruz 
0 oy
(48,448 puan) tarafından
eskiden saglikli besleniliyormus bizim her yedigimiz hormonlu annelerimiz her isi iisi elde yapiyormus spor gibi sagliklilarmis biz kof geldik kof gidicez 
0 oy
tarafından
Aynı postu ben açacaktır linç yerim diye korktum açmadım. Çok doğru kesinlikle annem bana 3 ayda vermiş ek gıda şimdi yok salakk olur yok gerizekalıı olur deniliyor mühendis oldum salakk olsam olmazdı herhalde. Sağlıklıyım da gayet. Pirinç unu cicibebe normal yemek çorba vs hepsini yemişim hiç üç gün kuralı falan uygulamamış alerji de olmamışım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 462 göst.
0 oy
8 cevap 462 göst.
29 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Onlygirl (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 258 göst.
14 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Es-Es (810 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
24 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Citipiti (2,267 puan) tarafından soruldu

377,740 soru

11,305,722 cevap

34,731 kullanıcı

...