0 oy
1,886 göst.
Diğer kategorisinde (78 puan) tarafından
Ay burası evlilerin platformu gibi saçma duyar yapacak arkadaşlar varsa yorum yapmasınlar LUTFEN. Ayrıca sistem bana konu başlıklarını ve bir de Diğer seçeneği sunmuş istediğimi yazarım da sorarım da. Ben de evliyim ayrıca noluyisa bunu belirtince acaba Gündem de çok görüyorum artık ne bileyim benim etrafımda böyle insanlar yok belki de mütedeyyin insanlar olduğumuz için böyle şeylere kafa yoran olmamistir. Sizce bu farklı cinsel yönelimler genetik mi yoksa kafa yapısı işte değişiklik arama hissi, ne biliyim rahat ailede büyüme yetişme mi ? Benim ailem etraf tabi ki hep kınayarak bakar duruma toplum.nereye gidecek der annem ama bakiyoruz bu yüzyıllardır olan bir şey yani hep varmış. Ne düşünürsünüz

42 Cevaplar

0 oy
(880 puan) tarafından
Genetik diyemem ama durtusel duygular diyebilirim cinsel istek aşiri ilgi duyma bunlar durtusel bunu yonetmek onemli olan kadin olarak bi kadindan hoşlandiginda bunun bi ismi var lezbiyn ama bunu dogru kontrl edersen kimseye zarari olmaz utanilacak bisey bi degil

İnsan kendini yoneldirmesini bilmeli..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben bunun bu aralar videolarini çok izliyorum çok dikkatimi çekiyor YouTube da bir kanal böyle insanlarla konuşma yapıyor karşılarında psikolog var ve bu konu hakkında konuşuyorlar ilgiyle dikkatle dinliyorum mesela bi transeksüel kadın katıldı diyorki küçükken 7-8 yaşımdayken bebeklerle oynamak isterdim hep diyor erkek olarak doğmuş hemde köyde doğmuş Hatay'ın bir köyünde hep çarşıya gittikmi kız elbiseleri için ağlardım onlardan gitmek istiyorum diye diyor daha çok dikkatimi çekiyordu ama annem olmaz sen erkeksin onlar kız kiyafeti diye kızardı bana diyor ve ailesi böyle şeylere aşırı karsiymis babası dindar bir adammış ama o hep kız kıyafetleri giyip hep kız çocuklarıyla oynamak istermiş erkekler dikkatini cekermis mesela bu benim elimde değil doğuştan böyleyim diyor 13 yaşındaki bir çocuk ne kadar sapkın ne kadar lut ne kadar pislik olabilir sapıkça düşünebilir diyor herkes farkındaydı kizsal hareket tavır ve konuşmalarımin diyor ve bu şekilde buyudukce kendinin farkına varmış ben kadınım demiş ve bı tıp fakültesi hastanesinde tamamıyla kadına dönüşmüş ben bunu Allah tarafından bir imtihan olduğunu gördüm o videoları izledikçe ve onlara hak verdim aslında büyük bir imtihan ve asla tiksinerek bakmıyorum yada aşağılayıcı bakmıyorum onlara hak veriyorum Allah yardımcıları olsun özenti olmayıp doğuştan çocukluktan böyle hisseden insalarin 
(78 puan) tarafından
Aman yarabbim taşlar beni. Banane yarın bir gün evlenir gider.. Sadece benim eşimin erkeklik hormonları çok fazla onun yanında kizsal duruyor :))))
tarafından
Ahahahah bak öyle olabilir yani eşin kardeşine göre biraz daha maço olabilir
(113 puan) tarafından
Katarsis.. bende yukarı yorumu yazdıktan sonra seninkini gördüm  aynı kişiden bahsetmisiz
tarafından
Evet katarsis çok dikkatimi çekiyor hayatımda gördüğüm en mantıklı program
(113 puan) tarafından
Evet bu gece görüp izledim bende. Neler yaşamış neler çekmişler .... Helak oldum ağlamaktan kendi sorunlarimdan utandım.
0 oy
tarafından
Tamamen tıbbı bir durum hormonal dur ben lezbiyen olayım deyip tercih edilebilecek birşey değil ailenin rahatlığı bireyin ahlaksızlığıda değil desteklemek zorunda değilsin saygı duymak yeterli dünya farklılıklarla güzeldir.
0 oy
tarafından
Kınamıyorum aksine çok üzülüyorum

Kınadığm tek şey onları dövüb yakıb öldürüb düsüncesine girenlere...
0 oy
(899 puan) tarafından
Kimsenin kimseyi kinamaya hakkı yok.. Onlar bunun yeterince zorluğunu yaşıyor diye düşünüyorum.. Eminim ki bununla yaşamak zorunda olmak istemezler.. çoğu küçükken başlıyor psikolojik ya da biyolojik bir olabiliyor ve bu etkenlerin onların seçimi olmadığını imtihanları olduğunu düşünüyorum.. 
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Hormonal bozukluklar, enerji boyutları, psikolojik olarak yapılan bir tercih olduğunu düşünüyorum. Bir kız tanidigim var lezbiyen hatta sevgilisi de var. Benim arkadaşim erkek gibi giyinir mesela saçları kısadır, jöle yapar arada. Sevgilisi olan kız ise sürekli elbise giyer makyaj yapar falan. Ama çok tatlı çok iyi bir kızdır. Özellikle lise, universite döneminde bu tarz durumlar ortaya çıkıyor. Herkesin kendi tercihi tabi ki yargılamak bize düşmez. Ben saygı duyarım herkesin tercihine bana bi zararı yok sonuçta 
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Psikolojikte olabiliyor genetik bozuklukta. Yani açıkçası pedofili olan insanlardan çok  daha masum bence onlar. Kinamamak lazim. Ne insanlar görüyoruz erkek evladım diyerek büyütülüp ama gay olan. 
(78 puan) tarafından
Yani pedofili olanlara hiç hicc bir şey yazmakta söylemekte istemiyorum yazarken bile elim geri çekiliyor. Bunları direk direk sorgusuz sualsiz gebertmek lazım bu çok ayrı bir şey.
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Canım Ben sana bunu dini yönünü söyleyeyim Evet öyle bir şey var ve bu Doğuştan gelen bir içgüdü tedavisi Elbette ki mümkün Şöyle ki kendini kadın hisseden bir erkek biraz fazla kadın hormonu yüklendiği zaman Bildiğin kadın oluyor doğurganlık özelliği yok sadece ve Yine kendini erkek hisseden bir kadın tedavi ile erkek olabiliyor Bunlar kişilerin nefislerine aşırı gitmesidir kendini erkek hisseden Bir kadın daha fazla kadınlık hormonu alarak düzelebilir ve tam tersi kendini kadın zanneden Bir erkek daha fazla erkeklik hormonu alarak kendini tamamen erkek gibi hissedebilir dinimizde de bu tarz İnsanların olduğu doğuştan geldigi Ancak bunun onların sınavı olduğu söyleniyor nefslerine asiri gidip o gunaha girmediklrri surece kendilerini oyle hissettikleri icin gunaha girmiyorlar sadece yasak olan iliskiyi yasarlarsa iste o zaman lanetleniyorlar Allah tarafindan ama tovbe edip birdaha o gunaha girmezlerse yine bagislayan Rabbim tovbeleri cokca kabul edrndir bence o gunaha girmeye degmez hicbir sehvet 
(78 puan) tarafından
Şimdi o zaman beyin yakan şu soruyu sorayım. Şimdi erkkelik hormonu fazla olan bir kadın kadınlara ilgi duyuyor peki bir kadınla sevgilinoldu diyelim onunda erkeklik hormonları yüksektir o zaman bunlar yine erkekliğe ilgi duyuyorlar ay ne bileyim ben de ne sorduğumu anlamadim su an
tarafından
Dini olarak çok da yumuşatmaya gerek yok. İslami eğitim veriyorum yıllardır. Sadece Kuran ve sünnet üzere. Bugün Allahın kanunu olsa hepsi öldürülür.
(1,250 puan) tarafından
Aynen oyle ama sende biliyorsun bu hissiyat gunah degil ancak icraata dokmek lanetliyor bu yumusatmakmi lanetlenmek ALLAH tarafindan lanetlenmek yumusatmaksa bisey diyemiycem
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Hicbisey.. herkesin kendi hayati tercihleri
0 oy
(56 puan) tarafından
Ben biseksüelim, yorumları okudum neden bu kadar üzülüyorsunuz anlamış değilim kendimi kötü hissettim acınacak bi halimiz yok çok şükür. Kınamayın diyenler de başıma gelir korkusundan kınamıyolar yoksa linçleyecek belli. Dünyada o kadar kötülük varken insanın hemcinsine aşık olması mı problem 
(78 puan) tarafından
Biseksuel olduğunuzu nasıl anladınız mesela
(56 puan) tarafından
Ben 16-17 yaslarimdaydim bi kiz arkadasima asik oldum yillarca sevdim hem de. Baskasiyla konusurken bile ona ihanet ediyomus gibi hissediyodum. Tam 4 yıl onu sevdim ama ne ben açık açık itiraf edebildim ne de o, lise bitti yavas yavas unuttum ben de. Aşık olacagin insanin cinsiyetini secemiyosun malesef. Ondan sonra hem kız hem erkek arkadaslarim oldu. Hatta evliyim cocugum var su an ama o hala icimde bi uktedir :)
(78 puan) tarafından
Yani aşık olurken ne bileyim neye göre aşık oluryoruz tam onu da bilmiyorum açıkçası mesela ben 7 yaşında birinden hosladigimi bilirim ismi Arifti yani cinsellikte bilmiyorsun o zamanlar erkeği veya kızı neye göre seviyor ki insan. Farklı geldi demek ki bana o hoslanmisim. Sizi de kinamiyorum empati kuramiyorum sadece neye nasıl aşık oldunuz sizin tercih ve meseleniz
(56 puan) tarafından
Ya simdi erkek de olsa kadin da olsa ayni olay bi ozelligi oluyo da ona aşık olmuyoruz ki :) sadece diğer kız arkadaslarim gibi bakamiyodum ona onu gorunce heyecanlaniyodum farkli hissediyodum yani özellikle şununa aşık oldugum diyebilcegim bi sey yok. Zaten aşık olmanin da cinsellikle bi alakasi oldugunu dusunmuyorum oyle bakmadim yani hic
0 oy
tarafından
Lise biyolojide gördüğüm kadarıyla bazıları hormonal vücudumuzda aslında iki cinsin de hormonları var olduğu için bazen daha fazla salgılanıyo ve böyle şeyler olabiliyo. Fakat günümüzde rahatlık özentilik sosyal medyada takipçi çekme amacı aileye inatlaşma vs vs gibi sebeplerle isteyerek olan durumlar da mevcut. İlk anlattığım durum tedavi edilebilir ama ikincisinin malesef tedavisi yok. Ve kesinlikle kuran da lanetlenmiş olan bir şey. 
0 oy
(667 puan) tarafından
Bizim bi tandigimiz yillar sonra ogrendik ki cinsiyet degistirmis kadin olmus ama onun rahimi de varmis erkeklik organi da yani,bu tur cift cinsiyetli,olunca dogustan gelen bisey o escinsel de olmuyor tam olarak ama diger turlusu bence sapkinlik yani insanin kendi istemesiyle alakali bisey hormonla,bi,sikinti varsa da tedavisini olabilir bi insan
0 oy
(113 puan) tarafından

Katarsis diye bı kanal var you tubeda daha bu gece dinledim.bir kaç kişinin hikayesini.. birisi trans kadın. Birisi hayat kadını bir ayse teyze.   birisi doğuştan çift cinsiyetli bir erkek. Ve.onlari dinlerken onların yasadiklarina empati dahi kuramayacak kadar kotu berbat şeyler yaşamışlar. Kendi dertlerimden utandım sabaha kadar ağladım... Karşılarına hep kötü insanlar çıkmış. Hayat kadını olan teyzenin, amcası daha 9 yaşındayken onandefalarca tecavüz etmiş kendi kızının gözünün önünde. Trans kadın, sırf kadın oldu diye hakaretler, şiddetler balkondan atilmalar tecavüzler... Diğer kardesimizde erkek ama doğurganlık özelliği var.. yumurtalıkları var. Ve berbat zamanlar geçiriyor.   Bunların hepsi ve nice nice fazlası sadece içinden başka şeyler hissediyorlar diye ( Ayşe teyzesi ayrı tutuyorum o bambaşka bir hikaye) ve hepsi bu duygularını içinde bastirmaya çalışmış. Çalışmış ama ne fayda bu yaratılış. Aşağısı yorumlarda bir arkadaş helak olan kavimlerden bahsetmiş evet dinimizce asla doğru değil. Ama bunu içlerine verende Allah degilmi? O kardeşimize hem penis hem yumurtalık veren her ay adet olmasını sağlayan rabbim degilmi? İnsan herşeyi yapabilir ama bazen o gücü kendinde bulamaz, kimliğini kabul etmek yerine içindekini arar. Hissettiği kişi olmayı ister. Ve bu çoğu zaman caresizliktir. 

Şimdi sana geliyorum kardeşim. Yani sorduğun soruyla alakası varmı yokmu bilmiyorum. Dün akşam bunları hissettim bunları izledim.ve şimdi karşıma böyle bir soru çıktı ve düşüncelerimi yazmak istedim. Yanlış bişey soylediysem kusuruma bakma. Ve son olarak nasıl mutluysan öyle yaşa kiminle mutluysan öyle yaşa. Bebeğin varsa dahi. Mutsuz bir yuvadami büyüsün isterdin, yoksa anne babası ayrı tercihleri olan ama mutlu bir yuvası olsun mu isterdin? Hertürlü kararsenin Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Sapkınlık bu hormonla tıpla alakası yok diyen arkadaşlar ozaman yasal olarak cinsiyet değiştirmenin nasıl mümkün olduğunu açıklasın misal şimdi ben neden gidip erkek olacağım deyip ameliyat olup erkek olamıyorum lütfen bunu bana açıklayın Allah hoşgörüyüde hep vurguluyor ama biz inanoğlu işimize geleni görür hakkımızı hep ayrıştıfmadan nefretten yana kullanırız.
0 oy
(5,272 puan) tarafından
LGBT Nedir ki
(48,083 puan) tarafından
bu yorumu ariyordum bende ☺️ ama cevaplardan anladim ne oldugunu
(5,272 puan) tarafından
Bnde okumadan sormustum simdi anladim
0 oy
tarafından
Olumlu veya olumsuz bi gorus belirtmek istemiyorum allah kaldiramayacak kimseye vermesin sadece yasan kisi icin dislanmak kabul edilmemek cok zor bizzat gay bir arkadasim vardi kendini bulma cabasi kabul ettirme cabasi yasadigi tum kotu iliskiler

Sadece şunu soyleyebilirim

Kimse kendine kocasina guvenmesin durtuselmi bilmiyorum ne amcalar dayilar yasi buyukler hacilar pazarcisindan discisine kadar evli cocluk cocuklu insanlar peşindeydi 

Bizim goremedigimiz farkli bi katmani dunyasi var bu isin 

Ve bu soyledigim konyada yasaniyordu evli olup sevgili olanlar vardi cevresinde iki adamda evli ve sevgili meslek sahipleri karilari ayni ortama giriyor arkadaslar

Belki toplum bu kadar bastirmasa ozgur iradeleri olsa bunlar yasanmaz 
0 oy
(127 puan) tarafından
Bence üzerinde düşünülmemesi gereken bir konu. Herkes kendi hayatına bakmalı başkalarının hayatını ne umursamalı ne de yargılayacak hakkı kendinde görmeli. İnsanların istediği gibi yaşamaya hakları olmalı. 

Cinsellik bu kadar abartılmamalı. İnsanları bastıra bastıra tecavüzcüler çocuk sapıkları çoğaldı asıl sorun onlar.

İnşallah kızım olucak neye yönelirse arkasında olmak istiyorum. Psikoloğa gitmesini isterim sadece hissettiklerinin gerçek olduğundan emin olabilmek için. 
0 oy
(583 puan) tarafından
Ben yetiştirme tarzıyla alakalı oludugunu dusunuyorum dedemin köyünde biri vardı 7kizdan sonra erkek olmuş 7 kız ile buyumus gençlik dönemlerinde dantel yapmış evi temizlemiş ama evlenmiş adam çocukları da olmuş karısı var ama ev işlerini yemeği herşeyi adam.yapuyo kadın gibi aynı yazma el işi falan herşeyi o yapıyı çocuklara o bakıyor karısida bağ bahçe calisiyor. Erkeklere karşı bi duygusu varmı bilmiyorum özel hayatını ama bence kizlar içinde büyüdüğü için oyke. 
0 oy
(4,854 puan) tarafından
Insanlar iki şeyi birbirine karıştırıyor bu da cahillikten.

Çift cinsiyet hormonaldir yani yaratılışla alakalı 

Ama lez gay vs tercihtir helaka mustahaktir.
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Benim eşim çok karşı sinir oluyor o tarz kişilere ama ben öyle düşünmüyorum ben insanım cinsiyet kimliğine değil kisiligine insanlığına önem veriyorum ... Çalıştığım yerde erkek arkadaşım da biraz kırıkti ama en iyi arkadaşımdı ... Sadece bazıları sapik denecek derecede belirgin yaşıyorlar cinsiyetlerini onlara karşıyım ...

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 571 göst.
8 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Mrcbltt (424 puan) tarafından soruldu
+2 oy
32 cevap 1,157 göst.
13 Ekim 2022 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 2,139 göst.
28 Haziran 2020 Aile kategorisinde Blueocean (667 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 450 göst.
28 Şubat 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Limonlukek (2,311 puan) tarafından soruldu

374,613 soru

11,204,272 cevap

34,506 kullanıcı

...