0 oy
441 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
4 senelik evliyim kaynanamlarin eşime bı yardımını görmedim çok zor şeyler atlattık maddi olarak oğluma süt parası bulamadığım günlerim olmuştu ailem hep destek çıkmıştı şu an durumum çok şükür iyi her neyse bu ay eşim maaşını düşük aldı kaynanamlara gittik bugün eşim işte birinden borç alacam dedi kaynanam da üzülüyorum bu haline elimden bir şey de gelmiyor demeye başladı eşimle yalnız kalınca eşim dediğini duydun mu falan dedi bende gül geç aman dedim sonra benim anneme gittik babam eşimin askerliği için şüphe duymadan 30.000 TL kredi çekti bedelli yapsın diye onun parasını verecektik sonra içeri girdik öyle konuşuyorduk dedim bu ay çok sıkıntıya düştük ama hayırlısı olsun dedim tam giderken ona verdiğim paradan bana 500 TL çıkardı al bunu bı borcunu öde dedi cebime sokmaya çalıştı istemem dedikçe koydu Allah razı olsun arabaya binince eşim yerin dibine girip cikiyorum ben acaba üvey evlat miyim demeye başladı eşime çok üzülüyorum Allah evladın hayırlısını verdiği gibi anne babanin da hayırlısını versin belki durumları yoktur demeyin 15.000 TL kredi çekti öylesine eve 3 maas giriyor ama oğlunun en kötü durumlarında anca laf da üzüldüğünü söylüyor inşallah bende çocuklarıma anam babam gibi olurum

5 Cevaplar

0 oy
(2,550 puan) tarafından
Hakkaten he balla ne varsa bizim ailelerimizden var eskilerin ailesi tirt yani olup da vermezler
tarafından
Var tabi olmaz mı eşimin askerliği için para çekerken 1000 TL ver dedik de yok ki deyip sustu terbiyesiz ah ah şükür eşim kör değil görebiliyor yaşanılanları
-Reklam-
0 oy
(13,570 puan) tarafından
Abim ramazan başından beri 4000e yakın yardım etti.

Babam 1500

Sanırım onlar olmasaydı  çok zora duserdik
tarafından
Ya bende erkek annesiyim ama oğlum böyle durumda olacak ben onu ezidmemek için bile yardım ederim bırak evladım olduğu için yapmayı sırf mahçup olmasın diye bile yaparım
0 oy
(178 puan) tarafından
Eşin biliyorsa ne iyi cnm ne güzel  valla bizimki  bilmiyor görmüyor görmezden geliyor bizim deve gözde görülmez onların bir çöpü   benim kocaya dağ olur bizimkilerin lafı olmaz bizde ev aldık babamın borcu var öyle 2 3 lira yardım ederim bir eksiginizi alırsınız diyp duru bu sefer verme dedim  onların çöpü buna dağ oluyor dedim verdirmedim
0 oy
(242 puan) tarafından
Allah ailenden razı olsun canım ama bu biraz karakter vicdan meselesi. Mesela bende eşinin durumundayım benim ailemde asla  yardım etmez malesef durumlari iyi olmasına rağmen. Ama kaynanamlar herşeyimi yapıyor karşılıyorlar allah razı olsun bir dediğim iki olmuyor. İşte biraz merhamet biraz vicdan lazım olmayınca olmuyor.. 
0 oy
(230 puan) tarafından
Vala bende ne gördüysem kendi anne babamdan gördüm sağol sun lar eşimin taraf yardımcı olmadığı gibi babası arayıp arayıp para istiyor deli oluyorum patlamama az kaldı. Ev tasıdık evim i babam boyadı kredi cektiler borç ödüyorlar diye cocuuguma annem bakıyor hasta haliyle bakıcı parası vermeyelim diye ama eşimin babası tasındık tan sonra arayıp para istedi. Eşim veremem durumum yok dedikce size dokunmaz o kadar para diyo 5 milyar para istiyo aramıs bencil herif

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 184 göst.
12 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Hiperaktifanne (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 220 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde Yusram.6925 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 397 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 274 göst.