0 oy
547 göst.
Aile kategorisinde tarafından
İlk çocuk ile ikinci çocuk arasında en ideal yaş kaç olmalı bayanlar 

30 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
4 veya 5 olmali bence
tarafından
Aynen aynı fikirdey8m
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşim 3 diyor ikna edemiyorum konu olarak konuşuyoruz şimdi bebeğim daha 7 aylık 
0 oy
tarafından

İlkten sonra ikinciyi düşünemiyorum:D

tarafından
Kardeş güzeldir cnm yap yap
tarafından
Çok zor geçti benim hamileliğim . Yatarak geçirdim şu bile icemedim . Yine öyle olsa çocuğuma bakacak kimse yok perişan olur :(
tarafından
Hmm anladım cnm çok geçmiş olsun hayırlısı artık
tarafından
sağol kuzum .Bu arada kızın benim adaş im :)
0 oy
tarafından

Planladigim gibi gitseydi 1 yasinda 2 ciyi istiyorduk

tarafından
Kısmet değilmiş cnm
tarafından
Rabbim neylerse güzel eyler vardır bir hayır diyorum
0 oy
(186 puan) tarafından
Benim ikisijin arasında 4 var ve çok ideal bnce
tarafından
Niyetim öyle bakalım nasıl olacak
(186 puan) tarafından
İns kısmeti varsa zaten her türlü olur
0 oy
(3,617 puan) tarafından
5 yaş 4 ay var çocuklarım arasında çok şükür çok rahat kiskanclik yok tam tersi yardim edio elimde dönüyo ideal  4 5 yaş bence
tarafından
İnsaAllah bizde de öyle olur
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Tek oglum bize yeter. Tabi yine Allah nasip ederse 2. Cocugum olur canim :)
tarafından
Hayırlısı olsun
0 oy
(887 puan) tarafından
Bana kalirsa bi bes alti yas olsun istiyorum ama esim iki yasina gelince yapalim Allah nasip ederde olursa dogana kafar yasi uc olur iyi olur diyo arada cok yas farki olursa nsamazlae diyobiri bebekken digeri kocaman cocuk olur o buyuyup oynama cagina gelene kadar digeri dokuz on yasinda olur ikiside yalniz buyus olur diyo bana mantikli gelmiyor degil bakalim bebis 14 aylik olacak 
tarafından
Bnm eşim de öyle düşünüyor bir yandan hak veriyorum bir yandan da daha erken diyorum bakalım
(887 puan) tarafından
Valla cnm bakma isini dusunmeyince evet cok hakli diyorum ama bnm oglan cok fena hic uyumazdi simdide yurumeye basladi hiperaktif bi cocuk ve cok fazla ilgi bekliyor .ikinci ayni olursa nasil bakarim diye dusununce cok cok erken diyorum .
0 oy
(982 puan) tarafından
Canım pedagojik olarak soruyorsan eğer, bu konuyu pedagog Adem Güneş şöyle cevaplamıştı. Şimdi çocuğun iki sene anne sütü hakkı var. İki seneye kadar emziriyorsun zaten. İki seneden sonra düşünürsen çocuk ikincisi doğana kadar üç yaşına geliyor ki, üç yaş bencillik ve kıskançlığın tavana ulaştığı yaş. Yani ömür boyu sürecek bir kardeş çekişmesi olabilir. Çocukta travma yaratabilir. O yüzden biz danışanlarımıza bir sene daha beklemelerini ve çocuğun 4 yaşında kardeş sahibi olmasının doğru olacağını söylüyoruz dedi. Çünkü 4 yaş çocukluk çağına giriş, sosyalleşme ve anneden bilinçli olarak ayrılış dönemiymiş. Yani hem anne hem her iki çocuk için böylesi daha sorunsuz ve kolay olurmuş. Hem 4 yaşına gelene kadar çocuk tuvalet eğitimini tamamlamış oluyor. Üç yaş bu yüzden de sıkıntılı. Tuvalet eğitimi sürerken bir de başka bir bebeğin problemleriyle uğraşmak yorar insanı. Büyüğü anaokuluna başlamış olur. Anne de daha az yorulur 
tarafından
Eşime bunu anlatmaya çalıştım bende anlayışlı bir eş ama çocukları çok seviyor hemen olsun istiyor :)
tarafından
Ya birazda kıskançlık çocuk huyundan geliyor benim eşimin yeğeni var 4 yaşında kız bizim bebeğimiz oldu aşırı derecede herkesi kıskanıyor bebeği kimsenin almasını istemiyor bebeği çok kıskanıyor mesela annesi aldığı zaman kucagina kendini parçalıyor resmen çocuk yani birazda çocuğun yapısıyla alâkalı  yada ablamın kızı var o da 4 buçuk yaşında falan aynı sekilde ablamın bebeği kucağına almasını hiç istemiyor
(982 puan) tarafından
Evet bazı çocuklar on yaşına bile gelse aşırı kıskanç olabiliyor
(982 puan) tarafından
Havvanurun annesi, önemli olan senin düşüncendir canım. Dinimizde de böyledir. Çocuk  kararı kadına bırakılmıştır. Hatta şöyle söyliyim, kadın isterse erkek yapmak zorundadır. İstemezse de zorla yaptıramaz. Çünkü o çocuğu taşıyacak, doğuracak ve bakacak olan kadındır. Erkekler sanıyor ki herşeyde karar yetkisi onlarındır. Bu şekilde karısına zulmeden çok erkek var. Benim babam mesela, annem istemediği halde sekiz çocuk doğurmuş. Düşün yani. Annem diyor ki her emzirme döneminde gücüm takatim kalmıyordu. Vücudum kaldıramıyordu diyor. Hatta son kardeşimde baygınlık geçiriyordu. Vitamin takviyesi filan da hak getire.
0 oy
(879 puan) tarafından

Oglum 4 yas 4 aylik

Kizim 5 aylik :D
0 oy
(119,279 puan) tarafından
Ben 8.10 diyorum 
tarafından
Çok fazla cnm bnm komşumun kızı 9 yaşında 1 aylık bebeği var çok zor diyor Bu kadar ara açma sakın diyor onun eşi istemiyordu o yüzden böyle olmuş en az 3 oldu mu yap falan dedi
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Yaklaşık 4 yaş var ama zorlaniyorum kuzum ama hangi yasta olursa olsun ayrı sıkıntısı olacaktı farkindaym
tarafından
Zorluğu nedir cnm
(5,436 puan) tarafından
Daha küçük her ihtiyacını karşılayamıyor ya yetemiyormusum gibi hissediyorum küçükle uğraşırken kendimi kötü hissediyorum 3 gündür top oynucaz fırsat bulamadım bugün oynadım biraz 5 dk oda :(
0 oy
(983 puan) tarafından

Bence 3 veyea 4 yas olmali canim cok ta olmasin arasi biri 3 yasindayken otekine hamile kalsam 4 yasina girer dogunca diye dusunuyoruz biz Allah nasip ederse :)

0 oy
(2,548 puan) tarafından
Benim ilk çocuk gözümü korkuttuğu için 2. Hayal kadar uzak ☺️ ama bence ideal 2 3
tarafından
Aynen ben istiyorum valla Allahım isteyen herkese nasip etsin insaAllah
0 oy
(274 puan) tarafından

Iki çocuk istiyorsan bide sabırlı isen 2 derim 5 yaş hep ideal diyorlar ama kızım şimdi 5 yaşında 38 haftalık hamileyim kızım aşırı kıskanç ve kabullenmiyor çok içine kapanık oldu şimdiden bebeğe biseyler aldığımızda beşiği kurduğumuzdan beri sürekli odasına gidip ağlıyor bisey demesek bile :(

tarafından
Ayyy kıyamam annesi insaAllah düzelir yoksa zorlicak gibi duruyor
(274 puan) tarafından
Çok fena ya bide okula baslicakti virüsten dolayı yollamam bide böyle bir durumda yollarsam onu başımızdan atıyoruz falan diye düşünür inşallah doğunca düzelir ne diyim :)
0 oy
tarafından
2 yas süper canim 
0 oy
tarafından
Keyfine kalmış bacim 
0 oy
tarafından

Benim doğumum olduğunda kızım 2buçuk yaş olcak. Çok korkuyorum nasıl olcak beni asla paylaşamıyo :'(

0 oy
tarafından
3 buçuk  yaş ideal abimle ben gorumcemin çocukları kendi ablamin çocukları tam 3 buçuk yaş var ve hepsi gayet iyi anlaşıyorlar abimle bende öyleydik bu arada 
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Kaynimi everdikten sonra düşünüyorum :D:D düğününe denk getirmeyiym oynamak istirem

Oda evlenim diyene bi 4 sene o zamanda kizim büyür :D

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 378 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 211 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Gul karaaa (783 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 275 göst.
30 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Caresiz1 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy