0 oy
602 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hanımlar iyi günler. Biliyorsunuz eşimle çok sorun yaşıyoruz. Sürekli kavga ediyoruz evi değiştirelim diyordum mesela ablam gille oturup konuşuyoruz falan o da diyor evet gülüm eviniz küçük falan diye eşim bunları hep yanlış anlamış ablama bilenmiş söylemiş bunu hep sen dolduruyorsun gaz veriyorsun benim karima o da gelip bana patlıyor flaan demiş hep sana özeniyor demiş. Yanı benim ablam da gerçekten öyle bir insan değil sadece kendi ayaklarının üstünde duran bir bayan ailede bir tek kadın olarak o araba kullanır mersinde oturuyoruz biz ilçede o şehir merkezinde oturuyor iş de flaan çalışıyor eşi de çalışıyor beraber kalkınıyorlar gül gibi yaşıyorlar mesela ben eşime bana araba sürmesini öğret dedim kaç kere öğretmedi yanaşmadı sonra abime söyledim aferim kadın olarak dur ayağının üstünde gel öğreteyim dedi o öğretti video da çekti hatice reis araba kullanıyor falan diye gulerekten aile grubumuza artı eşim gördü sen kimden izin aldın neden sürüyorsun falan diye kavga çıkardı sonra geçenlerde diyorum 5 sene sonra Allah nasip ederse çocuklarim okula başlayınca bende mesleğimi geliştirip dükkan açıcam kuaför dükkanı araba sürmeyi de öğrenirim o zamana Allah nasip ederse araba da alırız belki başka kendi isim8 kurarım çocuklarımı da ihmal etmem falan diye anlatıyordum hep ablam i suçlamış. Kadın olarak benim kalkınıp büyümemi istemiyor skntisi buymuş. Bunu anladım bir erkek karısının gelişmesini neden istemez ki yuvayı dişi kuş yapar bir evde kadın ne kadar mutluysa geri kalan üyeler de o kadar mutlu olurlar ama eşim böyle değil istemiyor hiç bisey yapmamı bende böyle yasamak istemiyorum . 

12 Cevaplar

0 oy
(847 puan) tarafından
Ataerkil bir düşünce yapısı var. Anca kızı olunca değişir.
tarafından
Değişmez kim olursa olsun değişmez bu adam
-Reklam-
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Erkeklerin geninde var bu bir gerçektir çalışmak hele ki başkalarının yanında çalışmalarını hazmedemiyorlar malesef 
tarafından
Hayır ben kendi dükkanımi açıcam patron olucam diyorum ki kuaförlük yani bayanlar sadece. Tamam hadi onu anladım araba kullanmama neden karşı peki
(15,745 puan) tarafından
Bilemedim ki.şimdi kafadan bitirmiş işte malesef kafa yapıları aynı değil bana eşim öğretti arabayı mesela ama çalışmami istemez
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Ah ah bu erkekler ne tuhaflar ya. Sirf gelişip , hayatına güzel yon vereceksin diye  afedersin ama *** korkusu karı gezer tozar beni ihmal eder, evi çocuklari beni ihmal eder, itaatkar olmaz, para kazanıyor diye hava atar bana dilli olur diye hep bu korkular.istiyorlar ki cahil kalasın.

Benim eşim de tersi atanamadim diye hep atan çalış ayaklarının üstünde dur der
tarafından
Öyle eşe can kurban keşke keşke bu adam da böyle olsaydı abim de öyle kız arkadaşı ünüversitede geçen kızıyordu neden dersini yapmıyorsun ne istiyorsun meslek sahibi  olamamak mi falan diyordu.
(1,016 puan) tarafından
Kesinlikle öyle kuzum ya, rabbim eşine hidayet versin de inşallah hatasini anlar da, baksana ne güzel düşünüyorsun, daha refah bir hayat içinde elin tasin altına koyuyorsun
tarafından
Değişeceğine hiç umudum yok bitirmek istiyorum elimi kolumu çocuklarım bağlıyor
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Bırak düşünme kendi çalışsın getirsin parayi ne dengesiz düşünceler ya bunlar
tarafından
Elime iki kuruş para geçse onu almanın derdine düşer. Katalok işi yapıyordum 300 500 kazanclarim olurdu hemen alırdı kaç kere söyledim bir kerede al bu para senin hakkın çocukla hamile halinle çalışıyorsun de be adam derdim hiç gurur da yok üstüne bile alınmaz yine isterdi
0 oy
tarafından
Korkudan aman ha paralanie güçlenir beni bırakır korkusu başka ne olacak
tarafından
Ama böyle devam ederse bırakıcam bunu da söylüyorum daha 1 hafta olmuyor annem gilden geleli
tarafından
Siz bilirsiniz guzum inşallah bı zamannsona anlar seni
0 oy
(119,481 puan) tarafından
Kiz erkeklerdeki kafa bam başka yaaa
tarafından
Kafalarına kufredicem şimdi bu normal erkek gibi değil ztn
tarafından
Sadece tek bi yerde
0 oy
tarafından
O erkekçi ortamda büyüyen erkeği kadından üstün gören ama erkeğin hiç bir üstünlüğünün olmadığını bilmeyen İslam da bile kadına öncelik verildiğini algılamayan kocanı cehaletten alıp günümüz seviyesine getirmek lazım... Daha sonra eşine kadının herşeyi başaracağını araba da sürüp yemek de yapacağını bu esnada çalışıp çocukta bakacağını da anlatmak lazım... İzinle hareket etmeyin kızlar izin almak değil haber vermeyi deneyij okuyun kitaplar okuyun televizyonda Esra Erol izleyene kadar resim yapın beş çayına gidene kadar spora gidin siz gelişin siz kendinizi alkışlayın 
tarafından
Inan yapıyorum hepsini ama değişmiyor adam
0 oy
tarafından
Kendi ayaklarının üstünde durmak suç mu kuzum esin niye böyle düşünüyor anlamış değilim. Benimki sevgiliyken seni çalıştırmam falan diyordu çalıştım evliyken de çalıştım şimdi sürekli der sen de çalış diye. 
tarafından
Işte nie böyle anlamıyorum bende
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Benimkindede var biraz çalıştırmadı ama araba kullansan fenamı olur 
tarafından
Bende onu diyorum ama dinlemiyor
0 oy
tarafından
Erkege muhtac olalım istiyorlar beni falan yere bı birakiver diyeceksin kırk kere nazlancak falan filan öyle senin binip gitmen hoşuna gitmez tabi ...kendi isyerin olsa ona muhtaç olmuycaksin ama evde oturursan bana şunu al diye ondan istiyceksin yani senin eşin için demiyorum genel olarak böyle benciller 
tarafından
Öyleler vallaha birde sülalesi çok geri kafalı laf soylerler diye de korkuyor
0 oy
(333 puan) tarafından
cunku senin kendine guvenin gelirse,paran olursa,kendi gucune guvenirsen onlarin her dedigine eyvallah etmiyceksin bundan korkuyor...ve dusuncelerinde cok cok haklisin..cocuklarin icin yapman gerekende budur..helal olsun bence.
tarafından
Şuan da da eyvallahim yok ki biliyor çok dikim yani şunu yapacam diyeyim kıyamet de kopsa yaparım bilir
(333 puan) tarafından
o halde esin kendine guveni olmayan biri...
tarafından
Evet çok güvensiz bunu biliyorum
(333 puan) tarafından
ne diyim..umarim duzelir ya::(((
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Eşin kendine güveni olmayan adamın teki cok üzgünüm ama böyle. Ne olursa olsun ayaklarının üzerinde dur 
tarafından
Drurcam çok savaş vericem ama duracam allah izin verirse

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 228 göst.
10 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Minnos_1 (7,990 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 468 göst.
30 Eylül 2023 Aile kategorisinde Tubaka (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 437 göst.
11 Haziran 2023 Diğer kategorisinde nehir2020 (807 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 420 göst.
30 Aralık 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu

381,131 soru

11,410,206 cevap

34,948 kullanıcı

...