0 oy
446 göst.
Aile kategorisinde (178 puan) tarafından
Ne zaman onlara gitsek ustumde bi negattiflik mutsuzluk esiml aramizimda sıkıntı cikiyor bunlari benim huysuzlugum sanirdim cunku yillar gectikce anladim ki kaynanam tatli dilli sinsilerden mis maalesef neyse nazrlandigimi da soyle anladim o calisiyor mesela eve geldigi zaman bana ufak tefek seyler oluyor ya kolumu bacagimi bi yere carpiyorum ya ayagim takiliyor ya inanmazsiniz bi keresinde bana baktiktan sonra ictigim su bogazimda kaldi gecen gun bize geldi ustumdekini cok.begendi ve ustumdeki yirtildi ayrica esimle gene kotuyum yaa delircem sinirden ya hocalar mumkunse nazar degenden uzak durun diyorlar nasi olacak dua okumak da bi yere kadar seni koruyor devamli devamli her dk okuyoyamiyorsun bi de simdi onlarin oldugu sehre tasindik...:( napicam kizlar ya ogluna diyorum annene herseyi anlatma inanmiyor tabi cunku kadin hep tatli dilli isini yürütüyor napim?

14 Cevaplar

+1 oy
(3,180 puan) tarafından
Kaynanamda kusur ararken ben :D
(3,529 puan) tarafından
Yalnız bu kusur aramak değil aynı şeyin benzerleri benim de başıma geliyor çekememezlik kıskançlık kudurmuşluk var bazılarında benim de kaynana ne zaman benim evime gelse bir şey mutlaka olur en son gelmesinde hiç düşmemiş oğlum halıda oynayan oğlum düştü dudağını parçaladı 1 yaşa yeni girdi bir de 3 sene önce bi gelişinde ocakta yemek altı kısık açıp unuttum gece yanık kokusuna uyandım sürekli bardak tabaklarım kırıldı ama bunlar hep o geldiğinde oluyor
(224 puan) tarafından
Kızlar inanmazsınız benim de öyle oldu kaynanam bir süre evimde yatıya kaldılar ben yokken evime geldim öyle bir negatif enerji vardı ki ilk zamanlar evde kabus görüyordum sonra baktım evimde huzur kalmadı hep eşimle kavgaliyiz evimi temzilemek bile gelmiyor içimden ben ki hergun evi makine yapan insan
-Reklam-
0 oy
(1,161 puan) tarafından
Evet nazar diye birşey var anne babanın bile evladına nazarı değebilir. Çok candan sevenin de nazarı değer. Ama sizin anlattığınız gibi birşey değildir nazar öyle bir bakışla su boğazında kalacak ve ya işte kol bacak çarpmak nazardan olan şeyler değildir. Bence sen kaynananı sevmiyorsun o yüzden herşeyde kesin onun nazarı değdi diye düşünüyorsun :)
(178 puan) tarafından
Nasil bisey mesela o degil bu degil nasil bisey bu nazr?
(1,161 puan) tarafından
Hastalık ve huzursuzluk nazardan olabilir öyle su içtim boğazıma kaçtı kaynanamın nazarı değdi değil ona eminim :D

Ya da siz neye inanmak istiyorsanız ona inanın ayağınız taşa takilinca da kaynananizin nazaridir deyin banane
tarafından
nazar tam da öyle bi sey ya . Baktığında su bogazinda kalacak  bir sey . Tefsir kitaplarinda gectigi gibi Efendimiz aleyhisselamin da karsisina nazarcilari çıkarıyorlardi. Kalem suresi son iki ayeti kerime nazil oldu .

O inkâr edenler, Zikri (Kur’an’ı) işittikleri zaman, Seni neredeyse gözleriyle devirecekler gibi (haset ve hıyanetle bakıp) nazar ediyorlardı. (Senin için ise:) "O, kesinlikle delirmiş bir insandır (cinnlerin ve karanlık güçlerin adamıdır)” diyorlardı.

[Not: "Sanki bakışlarıyla (Seni) yiyecekler" gibi davranıyorlardı. Mekke kâfirleri o kadar kızgındılar ve haset-fesat içinde kıvranıyorlardı ki,
(1,161 puan) tarafından
Bir annenin bile kendi evladına nazarı değebiliyor. Haset ve fesatliktan mı sizce. Nazarla bu ayetleri bağdaştiramazsiniz.

Nazarcilar dediğiniz nedir kimlerdir ?
tarafından
Sevgi nazari yok demedim . Bi anda bi insanin nazardan devrilebilecegini soyledim . Nazar ayeti diye gecen ayeti neyle bagdastirayim giybetle mi :)))
0 oy
(855 puan) tarafından
Yani sirkeli su yap sirke Sudan biraz fazla olsun hatta internetten de bak misal kaynanan gelcek okuyarak evin köşelerine evine sık gittikten sonra da okuyarak evin köşelerine sık bazı satıcılarda dini kitaplar olan felan misal cevşenler oluyor al tak boynun kendini oku bakara suresi aç nazar duası ayetel kürsi rukyeler oluyor aç evinde dinle nazara bende inanırım hani olabildiğince yapmaya çalış 
(178 puan) tarafından
Sagol canim tesekkur ederim
0 oy
(15,854 puan) tarafından
Benim kaynananın da nazarı çok değer ya. Maşallah dediği akşamı bulmuyor. Ben de kızım doğduğu zaman anladım nazarınin değdiğini. Çünkü kaynanam ne zaman bize gelse kızım birden bire katıla katıla ağlardı. Kaynanam gittikten sonra sanki ağlayan o değilmiş gibi susar uyurdu. Bir de böyle bir şeye şahit oldum. Bizim komsunun gelini araba sürmeyi öğreniyordu mahallede eşi araba öğretiyordu kaynanam da gördü o bak şunun gelini araba öğreniyor bak arabaları da ne güzel dedi ve akşam o kadın araba sürerken kaza yaptı 
0 oy
tarafından
Onlara gitmeden ya da onlr gelmeden 3 kere adiyat suresi okursan insallah korunmana daha cok  sebep olur 
0 oy
(796 puan) tarafından
Yazık kaynanaya üzüldüm 
0 oy
(3,004 puan) tarafından
Duâ bı yere kadar koruyor ne demek mümin daim duâ ehli olmalı her gün 41 Felâk 41 Nas 41 İhlâs oku bu kadar nazardan etkileniyorsan. 
0 oy
(2,647 puan) tarafından
Benimkininde cok  deger bide mavi gözlü 

Dün  kızım doktora giderken güneş  gözlüğünü  takmak istedi tepesine koydu  aaa gözlüğüde takmis dedi giderken düştü  kırıldı  ☺️
0 oy
(652 puan) tarafından
Benimkide aşırı kemgöz çocuğum yeni doğduğunda ay dedi bazı çocukların gözleri çapaktan geçilmez pis pis görünür bizimkinde yok dedi yemin ederim ertesi gün bir başladı daha geçmedi çocuğun gözü 
(652 puan) tarafından
8 aylık şuan
0 oy
tarafından
Kaynanamın nazarı genelde benim kızıma değer kızım orda çok sessiz sakin şekilde oyun oynar kaynanam bunu görür 1 hafta kızım huzursuz olur ve bunu bana diyen eşim annemin çok nazarı değiyor anneme gitmek istemiyorum diyor
0 oy
(423 puan) tarafından
Ne zaman kaynanama gitsek hiç bisey yokken bile bizde tartisiyoruz olabiliyor böyle şeyler en iyisi mesafe koymak ve kimseye bişey anlatmamak gerçekten 
0 oy
(935 puan) tarafından
Ay abartmiyo musunuz Allah aşkına, hayır yani neyinize nazar değecek, gerçekten çok çok mu güzelsin mesela,ya da çok mu zekisin vs vs diye uzar gider bu soru. Mesela Cocuklara nazar değer buna hep inanırım çünkü bebek çok güzeldir veya gerçekten çok tombiktir amenna,ayına göre iyidir ona da nazar değer anlarım.

Kaynana olunca hemen bı olumsuzluk düşünme bence. Yani bilemiyorum benim düşüncem bu, kadın sonuçta senin yüzüne ilk kez mi baktı da sağa sola carpiyorsun bilmem ne,daha önce hiç mi bakmadı:D
0 oy
(798 puan) tarafından
Ya latif cek ben hocaya gittim oni onerdi bizede cok deger artil durum filanda atmiyorum basimiza gelmeyen klamadi nazardan iko haftadadir paylasmiyorum bisey kafam cok rahat ohh
(178 puan) tarafından
Tesekjur ederim cekecegim canim
0 oy
(3,333 puan) tarafından
41 corek otuna 41 ayetel kursu oku. Onu sar yaninda taşı. Bende inanırım ve benim kiz kardesimin nazari değer. Elinde olmayarak olabilir. Bide gittiginde hemen nas felah oku canım. Duanin gücüne inan
(178 puan) tarafından
Tamam canim hic duymamistim yapicam
(3,333 puan) tarafından
1 çörek otuna 1 ayetel kursü yanj

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 332 göst.
0 oy
10 cevap 332 göst.
0 oy
35 cevap 928 göst.
27 Ekim 2022 Aile kategorisinde MelekBebek (62 puan) tarafından soruldu