0 oy
414 göst.
Aile kategorisinde (1,016 puan) tarafından
Slm canlar, bugün okuduğm bir posttn etkilenip yazmak istedim.  Ben hamilelikte 9 ay boyunca hep gezdim,annemi sürekli 6 saatlik yola götürüp getirdim. Herkes bana İmrenk bakardı

Hiç kilo almamışsn, "çok hizlo doğurursun" diye  bu cümleyi hep duydum. Ama maalesef öyle olmadi. Doğuma 4 cm açıkla girip 55 dk doğum yaptım.Evet insanlar haklı çıktı dogumum hizli oldu Fakat bebeğim aglamadi hemen kuveze koydular bana 3 gün sonra alacaksın dediler. 20 gün oldu alamadım günlerce gecelerce isyan ettim kendime nasıl ikinamadm diye.sebep ikinmam yetersiz miş, Meğersem bebeğim oksijensiz kalmış eşime doktor bebek %60 özürlü olursa sukret demiş.

Ben bunlari 6. Gün öğrendim tabi . 20 günüm zehir oldu. Süt yetmedi bebeğim hep kilo kaybetti, eve getirince de yüzüne hiç bakamadim, sevemedim, 2 ay boyunca,utandım ondan, birde kıyamadım ya seversem Allah alırsa diye. 65 gün sonra herşey düzene girdi, doktorlar birşeyi yok dedikten sonra doya doya öpüp kokladim.

Şimdi 7ay 10 günlük herşey yolunda bir yaşını bekliyoruz kalıcı bişey var mı diye!

Şuan yazarken bile herşey canlandi Ne bilim aklıma geldi. Şimdi herkes 2. Çocuğu düşün muhakkak diye. Ben yeminliyim korkuyorum, ya yine doğurmazsam benim yüzümden diye diye kafayı siyiracagim, hiç unutamıyorum,! Hala acaba yürür mü konuşur mu, zeka geriliği olur mu diye! Zehir ediyorum günlerini:(( sirf onun için kpss sınavına hazırlanıyorum, sağlığına birşey olursa maddi olarak elimiz güçlü olsun diye. Dua edin bana inşallah sağlıkli olsun oğlum.:(

7 Cevaplar

0 oy
(2,548 puan) tarafından
Hersey allahtan canim sen bilemezsin ki öyle olacağını kendini suçlama senin bir suçu  yok olacağı varmış inşallah bebeğinde hiçbir problem olmaz sağlıklı sıhhatli buyur 
(1,016 puan) tarafından
Amin amin Allah razı olsun ya. Doktor da çıktığı gibi hem anneme hem eşime , karın hiç yardımcı olamadı demiş ,ikinamamis demiş. O yüzden hala suçlu hissediyorum. İnan abartısız söylüyorum oğlumu sevemedim hiç dokunamadim utaniyordum ondan. 2 ayına kdr
(2,548 puan) tarafından
Gerçekten çok zor bir durum haklısın böyle düşünmekte ama hersey allahtan o istemeseydi böyle birşey yaşanır miydi yaşanmazdı bence sen hem suan için hemde 2. Çocuk için bir uzmandan destek al böyle kendine yazık edersin
(1,016 puan) tarafından
Evet cevremden arkadaşlarım da demişti bana. Eşim de kızıyor bana abartma çocuk iyi sağlam diyor zaten. Bir yaşını bekliyorum inşallah. Sağol canım
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından

Rabbim şifa versin bidaha ayni korkuyu yasatmasin insallah

Henüz doğum yapmamis biri olarak korkuttu bni postun:angel:

(1,016 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim. Hakkına girdimse helal et. Korkma Rabbim ne yazdıysa o olur. Bu benim kaderim de vardı demek. Sağ saglim kucağına al inşallah.
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Canım benim bebeğimin de ciğerlerinde sıkıntı vardı ama ağlıyordu diye doktorlar başta anlamadı ama hiç emmiyor su yıtmuyordu sütü. Hemşireye uğraştık çok sonra ben niye elleri morariyor dedim öyle aldı gitti bebeğimi 10 gün yoğun bakımda kaldı şimdi 1 yaşında olacak çok şükür RABBİM onları bize bağışlasın
(1,016 puan) tarafından
Amin amin cümlemizin inşallah. Ufff o yoğun bakım kapısında beklemek. Rabbim yaşamadım hiç bir anneye. Ne güzel rabbim bağışlasın evladını. Benimkinnn de bir yaşını bekliyoz
(3,458 puan) tarafından
RABBİM sağlıktan ayırmasın imtihanlar en zoru
(1,016 puan) tarafından
Evet evet hele de evlatsa
0 oy
(158 puan) tarafından
Kötü bir tecrübe olmuş cnm Rabbim evladına sağlık versin inşallah kalıcı bir sıkıntı olmaz ikinci doğumlar genelde kolay olur derler ama sen kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman düşün ikinciyi milleti boşver önce bu psikolojiden kurtulup ikinciyi öyle düşün daha sağlıklı olur 
(1,016 puan) tarafından
Hem de kötü bir tecrübe. Sorun benim ikinmam in yetersiz oluşuydu. Unutamıyorum işte. Çevre de genelde eşimle ikimizin ailesi.
0 oy
(2,266 puan) tarafından
34.haftada suyum geldi doğduğunda kızımda aglamadı kendi acımı unutup neden aglamadı ne oldu diye soru üstüne soru sormuştum yanıma getirip bak bişey yok sadece solunum alamadı dediler o minicik gözleriyle sadece bakmıştı öylece, dokunmama bile izin vermediler 5gün boyunca günde 1 kere uzaktan bakmakla yetindim sonrasında emzirmek için sabah 9da gidip akşam 9da eve gelirdim 14 gün yoğun bakımın kapısından ayrılmadım aglarsa beni içeri alsınlar emzireyim diye bekledim. Nöbet geçirdi dediler  beyninde bişey gördük dediler durumu iyi degil dediler allaha binlerce kez şükür atlattık bişey çıkmadı şuan 14 aylık sadece gelişimi erken doğduğu için 1.5ay geriden geliyor 
(1,016 puan) tarafından
Aaayy canım benm çok benzer şeyler yasamişiz desene. Ne zordur demi. Gece 1 de bile giderdim emzirmeye . Darısı oğluma inşallah ya. Bizde de önce beyinde birşey gördük dediler ultrasonda... Mr çekildi tertemiz çıkmışti şimdi bekliyor Z işte
(2,266 puan) tarafından
Aynen canım inş bişey çıkmaz allahım bize bağışlasın onları. İkinciyi düşünürken benimde aklıma hep acaba erken doğar mı acaba yine aynı şeyler olur mu diye düşünceler geliyor korkuyorum
(1,016 puan) tarafından
Değil mi ? Korku insanın içine birkez sindi mi gitmiyor maalesef.
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Canım sen çok güzel bir annesin. İnsan yavrusuna bilerek isteyerek kötülük gelsin ister mi.. Üzme kendini. Rabbim hayırlı sağlıklı büyümesin nasip etsin uzun ömürler versin inşallah 
(1,016 puan) tarafından
Amin amin amin. Unutamıyorum ki, bazen geliyor işte ansızın harap ediyor seni
0 oy
(55 puan) tarafından
Canım kesinlikle allahtan istemeyi bırakma hiçbir zaman ve eğer kuran okumayı biliyorsan bebeğine sesli oku çünkü hadisi şerifte  belirtilmiştir. 2 şey şifa verir biri bal dır diğeri kuran diye. Rabbim sağlıklı bir ömür nasip etsin. Rabbim kimseyi evledıyla sınamasın
(2,266 puan) tarafından
Bilmediğim için soruyorum hadisteki balda anlatılmak istenen nedir
(1,016 puan) tarafından
Evet okumayı biliyorum canım. Uzun süredir okuyamuyorum.  Ama ilk zamanlar sürekli okuyordum. Öyle bazı şeyleri atlattım. Şimdi ara vermişim baya

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 211 göst.
1 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Demet585858 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 824 göst.
21 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 129 göst.
4 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Frtnzn (217 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 182 göst.
25 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu

380,044 soru

11,376,610 cevap

34,862 kullanıcı

...