0 oy
892 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

:'(:( :( boğaz enfeksiyonu var dedi doktor ve ateşi düşmüyor bir bilginiz var mi nasıl düşer 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından

En İyi Cevap
Fitil  koydun mu canim 
tarafından
Aslında novalgin iburamin calpol hepsi ateşe yönelik ilaçlar ama enfeskiyinu mu arttı acaba telaslandırmak istemem ama kanına falan da geçmiş olabilir enfeskiyinu crp değerlerine bakıldı mı ya da wbc değeri kaçtı kanda
tarafından
yok canım kan almadılar ya inatçı ates olabilir dediler sadece inş öyle bisey yoktur zaten damar yolu bulamıyorlar hiç bizde ondanda çok korkuyoruz öyle bisey olunca 1 hafta uykudan çığlık atarak uyanıyor korkudan
tarafından
Kıyamam ya benimki de öyle dün asiya gittik hala sıçrayarak uyanıyor
(3,560 puan) tarafından
Novalgin damla olanı değil mi? Ateşi hızla düşüren onu sana çocuk doktoru mu yazdı ? Bizim çocuk doktorumuz o ilacı çok önemli bi durum olmadıkça vermiyoruz dedi ve çok ciddi bir ilaçmış genelde hastanede çocuklara verilen seruma biraz koyarlarmış onu bence hiç kullanma eğer o ilaçsa dediğim
tarafından
damla değil sürüp bizdeki
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Calpol ver canim 
tarafından
verdim canım 3 tane farklı ilac verdi doktor ama yok dusmuyo
0 oy
(178 puan) tarafından
Paronax fitil kullandnmı
(178 puan) tarafından
Hemen düşürür 40 Lara çıkınca hastanede direk onu takarlar normalde ver canım
tarafından
tamam kuzum denicem sagolasin
(230 puan) tarafından
Gecen hafta benim bebeğimin de ateşi vardı colpol fayda etmedi fitil verdik yarım saate düştü ateşi
(178 puan) tarafından
Fitili genellikle ates de veriyorlar
tarafından
bize vermediler ama ben denedim gene düşmedi ya
0 oy
(12,513 puan) tarafından

İlaç yazmadı mı canım :( ateş düşürücü ver ılık dus aldır 

tarafından
yazdı 3 tane dönüşümlü kullanıyorum ama dusmuyir
(12,513 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım :(
tarafından
sağol canım inş geçer ya
(200 puan) tarafından
Evet oyuzden o dediklerimizi yap sen ben sabahlara kadar uyumaz yapardim ilaclar donusumlu oluyor evetfazladaveremiyrsun
tarafından
bizimkinde aksine bir uyku hali var
0 oy
tarafından
Ilık dus aldir vucut sicakligini düşürür 
tarafından
3 kez aldırdım gün içind e canım ya
0 oy
tarafından
Calpol ver gecmezse fitil
tarafından
Paranox s verdi fitil
(200 puan) tarafından
Vermiyorlarzaten ya evde fitil bulunduruyorum daha etkili
tarafından
tamam canım denicem vir doktora sorum
tarafından
Bize doktor verdi
tarafından
düşürdü mu ateşini peki
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ay gecmis olsun cnm ya hic bilgim yok ins bi an once gecer 
tarafından
sag ol canım inş ya
0 oy
(200 puan) tarafından
Aman dikkat et ben ogluma surekli basina kasiklarina koltuk altlarina pamugu islatip koyuyorum su soguk olmiycak cok ilik olacak havale gecirmis bir cocuk olarak oyuzden o korkuyu yasadim ins duser atesi Rabbim sifaversin minik yavruya 
tarafından
Amin Allah razı olsun islam bisey değdirmiyor ki ya napcam bilmiyorum ins gecer
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Diz kapaklarının içine  dirsek içlerine soğuk konkpleks yapsan canım 
(3,036 puan) tarafından
Direk buz değilde havluyu sogut geçen yeğenim 1 yaşında rota virus kapmıştı hastanede asi yapılıyorya kollarimiza oralara buz kutusu koydular hastanede kaç aylık canım kıyamam  inşallah iyileşir en kısa zamanda
tarafından
inş canım sag ol 19 aylık ya çok ateşi olduğundan degdirmiyor işte
(3,036 puan) tarafından
Kardeşim halüsinasyon görüyordu ateşlenince çok korkutuyordu bizi valla zor ateş
tarafından
ayemn bizimki de bir anda uyanıp çığlık atıyor falan çok zor gercekten
(3,036 puan) tarafından
Ya kardeşim bisey geliyo üstüme geliyor diye ağlıyordu bi gece ateşliydi yanında yatiyodum ateşine bakarım falan diye uyandı eline bakıyor elim ince elim şimdi çok kalın diyodu havale geçiriyor sandım annem dedi sonra yapıyor arada dedi rahatladım
0 oy
(5 puan) tarafından
Ilık duş aldırıp bir doktorla iletişime geçin lütfen başka birinin önerdiği ilaç ve özellikle fitili çocuğunuzda kullanmayın
tarafından
doğru söylüyorsun canım doktor ilac verdi ama düşmedi ya fitil vermediki
(5 puan) tarafından
Gerekli görse verirdi, fitil ileride çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir doktora danışmadan vermeyin.
tarafından
ateşi yükseldi verdim bir kere canım zaten faa bisey farketmedi ya
0 oy
(72 puan) tarafından
Canm doktorun numarası varsa doktoruna mesaj at mantıklı gelebilir bazen ama doktoruna sorsan iyi olur 
tarafından
dogru diyirsun canım sagolsin
0 oy
(48,759 puan) tarafından
geçmiş olsun canim.ilik dus aldir.ilac vermedi mi
tarafından
sag ol canım 3 kez aldırdım bugün ya verdi 3 tane ates düşürücü ve antibiyotik ama boyun kısmı yanıyor daha cok
(48,759 puan) tarafından
antibiyotik hemen etkisini gostermiyor koltuk alti atesi kac canim islak bez koy sirkesiz olsun ama.sirkeli.iyi degilmis
tarafından
ayemn canım ya sirkeli koymadım zaten eşimde kızıyor eskiden koyuyorlardı falan neyse koltuk altida yüksek 37.5 38 39 şu dun acile gittik iste
(48,759 puan) tarafından
tek atlet giydir sık sık takip et canim.insallah ilaclar etkisini gosterir hemen
tarafından
inş kuzum dün hep çıplaktı bugün atlet var sadece
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Üstünü çok giydirme üstünü çok bastırma 2 saat arayla calpol vermeye devam et
tarafından
sadece kısa kol atlet var caenkm örtmedim üstünü 4 saat arayla demişti ama bana doktor bilmiyom ki
(48,759 puan) tarafından
bende 4 saat arayla diye biliyorum
(7,935 puan) tarafından
Ateşi düşmüyor ama 3 saat arayla ver canım. Büyümüş artık
tarafından
Anladım canım tamam oyle yapım
0 oy
(1,714 puan) tarafından
Ben hep novalgin sueup veriyordum. Bir tek o fyda ediyordu. Benim kızımda cok cekti bogaz enfeksiyonu. 6 yasındayken bademcikleri alındı o yüzden 
tarafından
sizede cok geçmiş olsun canım ya novalginde verdi 3 tane ilac dönüşümlü kullanıyorum bugünden beri ama boyun kısmı yaniyir
(1,714 puan) tarafından
Birde sirkeli bez koyuyordum ben. Boyun ve kol altı kısmına
tarafından
sirkeli su zararli diyorlar ama
(1,714 puan) tarafından
Vallah ben yapıyordum zararını bilmiyorum. Bebegime bir zarar vermedi
tarafından
nette de oyle yazıyor burdada zararli diyorlar canım bilmiyorum
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Canım bizde de kulak ve boğaz enfeksiyonu vardı. Antibiyotik kullandım düzenli bı şekilde atesdusurucu kullandık ve bebeği zibinla durdurdum evde oda sıcaklığı 20-21 derece arası olsun gecede alarm kur sık sık uyan ateşini olc
0 oy
(220 puan) tarafından
Cnm gecmiş olsun calpol verebilirsin bide corabının tabanına lımon sık tamamen islansın lımonla sonra gıydır kurudukça veya yarım saate bır saatte sureklı yap ateşi düşer cnm Bnm kızında sureklı kulak iltıhabı geçirir calpol ve lımonlu corap işe yaradı bide Bı kaseye yogurt 1 veya 2 diş sarımsak renedele az ekmek koy bıde reçel koy tatlansın yedir cnm ateşi düşer inşaAllah Bn denedim hepsini bunlar iyi geldi kızıma
(220 puan) tarafından
Bide arada elini yüzünü hafıf soguk suyla yıka cnm
tarafından
sağol canım yüzünü yıkıyorum birde hiç iştahı yok bisey yemiuor ki
(220 puan) tarafından
Nasıl oldu cnm bebeğin
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Üstünü cıkar canm havalar sıcak zaten bezle takılsın birazcık. Camı cerceveyi yanında açma üsütmesin ceryan yapmasın odanda soy bebeişi bezle yatagın üstünde oyna onunla. Gecmezse ılık duş aldır sıcak olmasın su ılık
0 oy
(333 puan) tarafından
antibiyotik almadan rahatlamaz..
tarafından
dünden beri kullanıyoruz

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 79 göst.
1 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,928 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 302 göst.
19 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Özgegizem (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 62 göst.
12 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zezeee (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
21 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,478 soru

11,421,095 cevap

34,977 kullanıcı

...