0 oy
306 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

IYazim dedim elimin agrisi gecti))

Evet en zor serüven bu isteee
Dogumu yaptim veee eve geldik
Dogum hikayemi okuyanlar bilir annem gil gelmisti iyiki gelmisler cok şükür eve getirdiler bizi arabayla yoksa dolmusla gelecektik ve ben cok halsizdim )))
Evet eve geldik bi sekilde iceriye girdik annem gil gideceklerdi artik babamin isi oldugu icin cok agladim giderlerken kaynanam bile hayirli yolculukklar vs gecirmedi bile ailme karsi tavir almis o cok zoruma gitti sadece oturdu oyle evde yokmus gibi
Hem o insala kalcam icin hemde annem gittigi icin gercekten cok agladim o gun cok zoruma gitmişti ben koltuga uzandim bebegimide petegin yanina mindere yatirdik maleseff beşiği yoktu alamamistik mahsum mahsum uyuyordu petegin yaninda disarda kar yagiyordu hava 1 derece felandi ama baya cok soğuktu ya sonra esimin ablasi gil gelmis ve 4 tane cocuguyla birlikte bebegimin üstüne kosuyolar biseyler atiolar ben yerimden kalkmak istesem kalkamıyorum 
Kayinvalde diyor yapma yapma sevsinler cocuk onlar
Ben yorganin altina girdim agladim onlar orda otrylar hastaneden yeni geldim bebegi emzirmem gerek 4 tane cocuguda erkek ikisi ufak ikisi kocaman utanyrm emzrmyrm felan cok kotu zamanlardı genede agzimi acip kimseye bisey demedim hep sustum neyse duygulandım o zamanlar aklima gelince 
Bide lohusalik o kadar zor bisey ki destekciniz olmassa bitiksiniz yani oyle soylim beni destekleyen kimsem yoktu (sadece arada annem ariyordu) onunla motive oluyordum) derken aksam oldu ilk gun bebegi koltugu actik yanima yatrdim gece telefona alarm kurdum 2 saate bi emzryodum zaten uyaniodu 2 saatede uyumuyordu fazla ama cok ufakti cok korkuyordum dokunmaya gece cok degisik ruyalar goryrdm simdi hatrlamiyorm)) cok terleyip uyanıyordum her yerim siril siklam oluyordu))' ev soguk olsa bile" daha sonra ben cok halsizdim ya dogumda cok kan kaybetmisim halim yoktu ayaga kalkacak genede sagolsun yemek yapmisti kaynanam yemistim yaptığında yapmadi diyemem)) günlerin yarisi boyle geciodu arkadaslar ozlikle geceler cok zor oluyody kaynana sadece yemek yapabilyrdu ortalik iyice dagiliyordu arada halim olursa kalkip bi temizlij yapyrdum haftada 1 kez halim oluyodu 40 cikana kadar boyle ( bide benim normal dogum dikislerimde atma oldu dikat etmmedigim icin bagdas kurup otrdm bilmyrdm doktorlar demisti ama ne bilim unutmustum sonra o yuzden 10 gun hastanede yattim o süreç daha zordu ama o bayagi uzun onu anlatmicam neyse bebegimi banyo yaptramadim haliyle herkes hemen yaptrr eve gelince gobegi dusunce ben halim olmayinca su hazirlayamadim kaynanada orali olmadi bebegim uzun bi sure banyo yapamadi sonra ben iglesince oyle yaptirabildim dogum sonrasi surecim benim kotu gecti arkadaslar cunku kaynana yuzunden kötü gecti hep surat asıyordu bebegin altini degistrmemeden tut emzirmeme kadar karisyrdu altini degistirme "az daha yapsin "diyordu popsu yandigi icin agliyordu nasil az daha yapsin iste bisey dedigim zamanda surekli surat yapyrdu yada yemek yapmyrdy bende bisey dememeye calsyrdm en azindan yemegi yapsin ben yapamyrm diye yani hayatımın en kötü günleriydi diyebilirim cok agladim yorganin altina girip hepimiz ayni odada uyuyrdk esim kaynana ben bebek koltugi acyrdk bebek benim yanimda uyuyordu esim zaten hastaneden gelir gelemez hemen gitmek zorunda kaldi ise patron cok kiziyrdu bez alabilmek icin ihtycalar icin katlanioyrdu yani  esim herseyi zar zor idare etmeye calisirken annesi her hafta ben pazara gitcem para ver diyordu esim verydu napsin oyle diyince az miktar onada bikac bisey ediyodu eve gelince soyleniodu sunu alamadim bunu edemedim diye neyse yani anlicaniz yarsiindan cogu boyle gecti lohusalik donememinin sonra 40 cikardik ben yavas yavas toparlandim ve bir hafta sonra felan gitti gittikten sonra hersey yavas yavas duzeldi arkadaslar kaynananin yaptigi o anlari hatırlayinca guzel bikac sey varsada onlari bile unuttum suan kusura bakmayin morelim cok bozuldu sizi etklilemek istemem yaninizda destek olan biri olursa lohusalik donemini cok kolay atlatrsnz insalahh sonuna kadar gelenler bi nokta koyunda sayinizi bileyim 

5 Cevaplar

+1 oy
(14,079 puan) tarafından

Kız ne ettin böle bütün gün senin uzun postlarını okuduk evde çay kahve kalmadı hahahahah:D

tarafından
Yaaa valaha hic gulcem yokttu bi arkadas yazmis dogum sonrasi ni cok merak edyrm diye ondan yazdim kuzum yaa
-Reklam-
0 oy
(28,373 puan) tarafından

Offff ya öyle kaynana olmaz olsun be ne zor zamanlar gecirmissin ya

tarafından
Evet maleseff cok zordu dedimya dogum daha kolaydı diye ve en kotusude esimin "kadin elinden geleni yapiyor daha ne olsun 'demesiydi
0 oy
(7,096 puan) tarafından
Ay vallahi onu cekecene gonderseydin de en azindan kafan rahat olsaydi kiz valla cok uzuldum ya amannnn
tarafından
Canim haklisim ama cok halsizdim yataktan kalkmyrdm ki en azindan oglum ağlayınca bakar diye ses etmedm
(7,096 puan) tarafından
Bakti mi ki
tarafından
En azindan ağlayınca felan kucağına aliyodu cnm az da olsa faydasida oldu ama surat ve laflar tabi kötü oldu
(7,096 puan) tarafından
Ay atlatmissin cok sukur ya
0 oy
tarafından
Kizlar neredesiniz
(7,074 puan) tarafından
................. okudum lakin sende iyi sabır varmış k anaya
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Doğum hikayenden sonra böyle bisey beklemiyordum gerçekten çok zor günler geçirmişsin neyse ki gelmiş geçmiş seninde aklına getirdim tekrardan doğum sonrası süreci merak ederek hakkını helal et
tarafından
Yok kuzum ne demek helall olsun

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 35 göst.
5 gün önce Alışveriş-Hediye kategorisinde Lazina54 (318 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 46 göst.
8 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melekkk (11,193 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 167 göst.
7 Şubat 2022 Aile kategorisinde kaya (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
28 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

396,500 soru

11,860,672 cevap

35,959 kullanıcı

...