0 oy
321 göst.
Aile kategorisinde (470 puan) tarafından

Malum virüsten dolayı idareli kullanmaya calisiyrm yoksa her hafta markette pazarda soluğu almak zorunda kalıyoruz eşimi de bunaltmak istemiyrm.mesela markete gttigimde hep aynı seyleri alıyoruz pişen yemekte aynı oluyo sürekli aynı şeyi yiyormuş gbi oluyoruz.bi durumu nasl degistrebilirim.mesela bezelye,bakliyatlar,patates,soğan,domates ,tavuk vs aliyrm ama çıkan yemeklerde çeşit yapamiyrm .siz neler aliyosunuz ve ne şekilde değerlendiriyorsunuz.onun yerine bndan al bunu da dene dediğiniz neler var hanımlar tecrübem de yok öyle kademeli bı gelin degilim:)

8 Cevaplar

0 oy
(119,496 puan) tarafından
Biz market alisverisini aceleylen yapiyoz eljme geceni aliyom
(470 puan) tarafından
Ahaha allh seni canm bnde bayadr grmuyrm eşime liste yapiyrm o aliyo ama almadan gtmeye başladı zaten aynı şeyleri aldiriyom ne diye liste yapıyon gevenki liste duruyo ondan alirim diyo:D
-Reklam-
0 oy
(10,080 puan) tarafından
Valla ben internetten bakiyorum canim bugun ne pisirsem diye. Ona gore malzeme aliyorum
(470 puan) tarafından
Öyle sürekli markete gtmem gerekmezmi günlük mu aliyosn
(10,080 puan) tarafından
Valla ben gunluk aliyorum. Fazla alinca çuruyor dolapta. Patlican kabak mesela 2 3 tane alirim. Patates sogan 5 6 tane. Fazla almiyorum gunluk yemek yapiyorum zaten esim yemiyor yoksa
(470 puan) tarafından
Canm öyle yapamam virüs var dye evde ekmek yapiyorz hala evden hamielym diye cikmiyrm esimde işi olduginda cikiyo o sırada alışveriş yapiyo.hergun markete gndersemde gtmez:D
0 oy
(13,887 puan) tarafından
çocuktan çok özen gösteremiyorum bende arada eşim çok sever börek yaparım 
(470 puan) tarafından
İki ikiaiyiz zaten çok yemek secmiyorz bizde ama kendimi beceriksiz gbi hssediyrm sürekli aynı şeyleri yapabiliyor musum gbi oluyo .sende bebek varmış canm normal yani
(13,887 puan) tarafından
internete bal kolay yemek tarifleri diye değişik tarifler var yaparsın kuzum
0 oy
(2,069 puan) tarafından

Banada hep aynı yemekleri yapıyormuşum gibi geliyo nohut pilav bulgur kuru fasulye bezelye patates yemeği vs değişik bişey yok bende de :D

(470 puan) tarafından
Evet bndede öyle oluyo aldığım malzemelerden mi kaynaklaniyo diye düşündüm bugün ama çeşitli başka ne alabilirim ki
0 oy
(184 puan) tarafından
Bizde de aynı canım ben pizza falanda yapıyorum patlıcanlı corek degisiklik oluyor 
(470 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Patlıcanl çörek nasl oluyo hiç duymadm
0 oy
tarafından
Tavuktan 5 6 çeşitli yemek yapabilirsin ben genelde eşimde çok sevdiği için köri soslu tavuk makarna yapıyorum

Tavuk şiş

Tavuk çorbası

Tavuk sote

Patatesle oturtma yaparım

Patlıcandan musakka karnıyarık hünkar beğendi 

İslim kebabı yapıyorum 

Patatesten graten yapıyorum tavukla birlikte sulu yemek şeklinde yapıyorum fırında patates püresi yapıyorum patlıcanlı yemekler yanına güzel oluyo 

Kuru fasulye eşim çok sever yaparım

Yani çeşitlilik tamamen insanın kendi elinde 

Genelde pazardan marketten patlıcan biber domates salatalık dolmalık biber kabak ıspanak alırım, kendime bol meyve alırım :) eşimin sevmediği şeyleri ben sevdiğim için yaparım mesela bamya çok severim alırım :) ee tabiki mesela bi makarnayı bile 4 5 çeşit farklılıkta yaparım doğal olarak ayda bir aynı yemek denk geliyor belkide 
(470 puan) tarafından
Aldığım malzemelerden mi kaynaklaniyo diyorm bende tariflere bakiyrm o an evde biri olursa öteki olmuyo sanki .dışarda bı işimiz olduğunda çıktığında alışveriş yapiyo zaten eşim ansızın bı eksik olursa başka bişey yap virüs var diyo gtmiyo yani.ne psirsem diye şaşıyorum
tarafından
Yani ben biraz garantici bi insan olduğum için buzluğumda olması gereknler falan yada dolabımda olması gerekenler mutlaka her daim bulunur ne olur ne olmaz her an biri gelebilir bişey olabilir düşüncesiyle elimin altında tutarım herşeyi
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Patlican la cok çeşit yapılıyor canim. Tavukla da mesela.  

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 527 göst.
26 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 211 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (925 puan) tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 848 göst.
8 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Sengul81 (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 106 göst.