0 oy
640 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından
Babamlarin durumu çok iyidir kendi dukkani var anneme bâya bi harclk verir Dün deannemle dişari ciktik annem dediki gel bebek eşylarina bakalm torunuma bisey alalim bende param yok dedim olsun ben doldururum ustunu dedi neyse tamam dedim

25 tllik kiyafet begendim bebege sonra cuzdana baktm 10 tl zor vardi anne bu kadar param var dedim

Annem de biraz ucuz alalim o zaman dedi niyeti yoktu bende almadim bisey param yok almam dedim oda tamam dedi ciktik sonra sonra markete girdik annem pahali pecete falan aldi parasi yetmedi benden istedi verdim falan 

Sizin anneniz olsa alirmiydi torununa biseyler durumu iyi olsa

22 Cevaplar

+8 oy
tarafından

Şimdi sen boyle bir soru sordun, gelen cvplara uzuleceksin, boşver senin canın sağolsun evladın sağlıklı olsun yeter, Rabbim veriyor rızkını...

-Reklam-
+1 oy
(961 puan) tarafından

Üzülmeni istemem canım ama 2 kızım var büyüğü 7 yaşında küçüğü 6.5 aylık toplasan 10 kıyafet ancak almışımdır 2sine :ermm:

(961 puan) tarafından
Hatta ilk kızımda 21 yaşındaydım doğum çantamı bile annem hazırlamıştı sağolsun Rabbim başımdan eksik etmesin inşallah senin annene de vicdan versin çok can yakıcı bi durum gerçekten inşallah zamanla yaptığı hatayı anlar
0 oy
tarafından

Seninuzmsk kstemem ama dogdugundan neri nerdeyse bütün kiyafetlerini annem aldı halada gordükce alyo ben alma anne desemde alıyo 

Annen niye öyle yapms anlamadm 

(57 puan) tarafından
Kuck kardeşimin eskilerini getirdi annem
tarafından
Ay yok artık annenin durumu olmasa anlarım da durumunun iyi olduğunu belirtmişsin nuna rağmen nöyle yapması bana biraz enterasn geldi
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Annem alır ve asla benden para almaz alsa borc olarak alır geri fazlası ile verir
0 oy
(1,265 puan) tarafından
Benim annem olsa alır hep alıyor babam bile alıyor 
0 oy
tarafından
Oğlumun çoğu kıyafetini annem almıştır... her kendine yâda kardeşlerime bisey alacak olsun illa oğluma bi parça bisey alır 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Herşeyini alır bı çöp aldirmas bana  heleki durumumu bilse... Kendi alışverişi için belki o an öyle yaptı sonra hazır olup tekrar alışveriş yapabilir annen
(57 puan) tarafından
Sanmam canm kardesimin eskilerini getrdi
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Annem alır ve parası söz konusu  olmaz . 
0 oy
(122 puan) tarafından
Bütün kıyafetlerini annem aldı benmlikileride o aldı ayrıca hala daa alır eşimin annesi de öle cimridir
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Kızım doğacak annem benden daha çok eşya aldı kızıma üstelik babam pandemiden dolayı kahvesini kapattı. Tamam şu an açabilir ama kısıtlamalar çok diye zarara girdi ve tekrar kapattı. Devletten 1000 TL yardım geldi yarısıyla benim bebeğime esya aldı durumları yokken. Ve bana alayım mı demiyor, kendisi alır ben ona gidince gösterir bunu aldım nasil beğendin mi diye. Yani annenin işine gelmemiş. Bu arada babam işsiz kaldı diye karpuz satıyor onla geçiniyorlar ve ben alma desem de alırlar eşya. 
0 oy
tarafından
Annem daha doğmadan birsürü eşyasını postayla yollamıştı, tek tük bi kaç parça ben anca aldım. Ve benim annem cüzdanımı elime alsam bozulur bi yere alışverişe gidildiği zaman. Neden öyle yaptı annen anlamadım ve çok şaşırdım açıkçası 
(57 puan) tarafından
Kucuk kardesmin eskilrrini verdi
tarafından
Çok ayıp etmiş valla
0 oy
tarafından
Herkes aynı değil canm, benmkiler de almaz, bende olsa paraları olmasına rağmen benden isterler:) ucuz bebek kıyafeti mı var o da laf zaten.. Allah yardımcın olsun canım, bebişin rizkiyla gelcek inşallah
(57 puan) tarafından
Bebegm dogdu canm zaten
0 oy
(15,995 puan) tarafından
Annemlerin durumu yok kiyafetinden besigine oyuncagindan bakim eşyalarına kadar annem aldı 
0 oy
tarafından
Annem olsaydı alırdı babamda hatta bısey ler almak için hep parçalanıyor annenin oyle yapması biraz ayıp olmus canım aman bosver kimseye minnet etme dünyaya gelen rızkı ile gelıyo zaten 
0 oy
tarafından
Yuh ya nasıl anne be bu bazılarına anne demek istemiyorum bnm annemlerin durumu olmadığı halde yığınla öte beri üstüne altın getirmişti utandım her aradığında kızım bir yerde bisey gördüm ama üzerim de o kadar para yoktu sonra alacam torunuma güle güle giysin derdi ben utancımdan ağlardım telefon kapandıktan sonra hala da verir biriktirir hesabıma atarlar bez al kıyafet al nenesinin yanına gelsin nenesi ona bir sürü cici alacak der desene annamler zengin olsa altından döşek atarlar herhalde neyse cnm Rabbım kimseye muhtaç etmesin sıkma canını bosver
(57 puan) tarafından
Annem kardesmn eskilerini verdi bebegme
tarafından
Kullanma at cnm hiç yoksa orasını bilemem
0 oy
(415 puan) tarafından
Seni üzmek değil  amacımız ama sen soruyorsun  canm valla annem bana sakın sen bsey alma hepsni  ben alacam  der ilk kizmda da öyle yaptı kendisi aldı ıkincide de şimdi aynı şekil yine ben alacam  sen alma sakın biriktr  kendine  diyor ben annem torunlarna  çok bağlı  bide ilk torunu  abimler felan evli degl tek evli bnm belkide  o yuzdndir
(57 puan) tarafından
Bende tek evlym tek torunlari ve eski kiyafetleri verdi bebegme
(415 puan) tarafından
Sen anneni daha iyi tanırsın neden öyle bsey yapmış olabilir ki
0 oy
(3,617 puan) tarafından

Seni üzmek istemiyorum :ermm:

(57 puan) tarafından
Üzüldm uzulcegm kadar canm
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Çoğunu kendi annem aldı benim 

Boşver kim olursa olsun alsada hoş almasada
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Olmadığı halde aldı tanıdık esnaf diye toplu alışverişini annem yapmıştı oğlumda 400 500 liralık biseyler almıştı geçen sene. Tabi her anne kıyaslanamaz ama hem torunuma biseyler alalım deyip mağazaya girmesi hemde almaması tuhaf yanı başkası olsa senle oynamış diye düşünürdüm ama annen şimdi amacı neydi bilemedim cnm 
0 oy
(470 puan) tarafından
Uzulme canm bende gurbetteyim herseyini ben ve eşim aldık.oldugum yerde adetmis bebeğin yatağını yorganı aanneannesi alır yaptırır sen niye yaptırdın diye sürekli soruyolar sinir oluyrm.veya anneannesi almıştır gerçi herseyini gibisinden laf söylüyorlar üzülüyorm .tabiki onlar ailem kiziyrm ama ne yapabilirim ki.doguma gelsinler yeterli 

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 962 göst.
0 oy
41 cevap 567 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Minikii (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 135 göst.
9 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu

380,059 soru

11,377,306 cevap

34,864 kullanıcı