0 oy
611 göst.
Diğer kategorisinde (6,681 puan) tarafından
Dun bir kiz koşarak eşimi çağirmiş kiz market işcisi esimde polis..neyse eşim magazaya girmiş bi bakmiş kadinin biri çocugu dovuyo ama nasil dovuyo cocugun kendi eliyle agzina agzina vuruyor bir eliylede sacini dartiyor eşim girmiş araya çocugu almiş elinden.naoiyosunuz demiş oda param yok çocuk anlamiyo surekli bir sey istiyo susmuyor falan demiş.eşimde bu çocugu sana daha vermem yuru gidiyoruz demiş kadina kadin sanane çocuk benim deyilmi ben bilirim napacagimi falan demiş.siz ne anlarsiniz yokluktan falan demiş..yinede eşim çocuguda kadinida goturub dovlete teslim etmiş..

Dişarda boyle doyuyorsa evde kim bilir neler yapiyordur..her kesin durumu iyi olamaz çocuklarimizin her istediyini alamaaya biliriz ama bu sekilde doverek susturamayiz..çocuk diyip gecmeyelim valla konuşarak anlatinca anliyorlar..

30 Cevaplar

0 oy
(10,877 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Dovmek tabi ki care degil dogru da degil fakat bazı cocukları da rabbim dusmanıma vermesin. Koca cocuk ağlıyor markette alda al diye. Dovmedim ama bende markette aynısını yasadım kızımda yerlere yattı tepindi yalvardım resmen dur sus param yok diye. İstediği de 200 TL lik sacma sapan birsey
-Reklam-
+2 oy
(14,030 puan) tarafından
O kadının siniri çocuğuna değil yokluğa 
(6,681 puan) tarafından
Ama çocugun gunahi ne??
Benimde oglum markete gidince hep bir sey ister bakarim cok pahali gucum yeteni gosteririm ona param yok gel bunu alarim derim valla anlar hemen birakir gelir ben dediyimi goturur..her kesin bir sorunu vardir mutlaka ama hincimizi çocuklardan cikacagimiza aksine onlarla sakinlesmeyi deniye biliriz..ben çocuklarima bakinca tum sorunlarimi unutuyorum
(14,030 puan) tarafından
Herkesin anneliği kendine yapmaması gerektiğini düşünebilse zaten yapmaz diye düşünüyorum ama demek ki o kafa yok
+1 oy
(4,698 puan) tarafından
Allah korusun ne durumda kadının psikolojisi bilemem. Yaşadığı zorluklardan akıl sağlığını koruyamamış olabilir. Çocuk çocukluğunu yapmış vurması yanlış olmuş. Biz dayak yiyerek büyüdük 4 kardeş hem annem hem babam döverdi anneme değilde babama kızardık her gece 4 kardeş Allah'ım ne olur bu gece babam ölsün diye dua ederdik çünkü annem dövsede babamın ona yaptıklarını görüp affederdik annemi rahat ettirmeye çalışırdık anneme ev işi yaptırmazdık anne ilahi oluşana sen derdik okurdu biz işleri yapardık o zamanlar ben 11 yaşındaydım en buyukleriydim erken sorumluluk aldık kardeşlerimle ama hayat insanları parçalıyor hiç birşey olduğu gibi kalmıyor canım.
(6,681 puan) tarafından
Canim hincimizida cocuktan cikamayazki??markete goturuyorsan çocugada kucukde olsa bir sey almasin..istemese bile gozu kaliyor..illa o istiyen bir seyi alacaksin diye bir sey yok kucucuk bir sey bile olsa almaliyiz
(4,698 puan) tarafından
Canım ben vursun demiyorum . Ama ne yaşadığını bilemeyiz ki belki psikolojik sorunları vardır kadınada çocuğa da üzüldüm Allah yardımcıları olsun
0 oy
(6,826 puan) tarafından
Dovme kucagima alir hizlica disari cikarim aglarsa yolda eve gidene kadar aglasin 
(6,681 puan) tarafından
Dikkati dagitacak biseyde yapa biliriz dovmek nedir ya
0 oy
(622 puan) tarafından
Yazık yaa çocuğa çok üzüldüm çocuk tur nerden bilsin anlasın paranın olup olmadığını inşaallah çocuğu kadına geri vermezler
(6,681 puan) tarafından
Canim benim 4yasinda bi oglum var valla anliyor..pahali bir sey istese param yok soz veriyorum olunca alicam gel baska seylere bakalim diyorum anliyor
(622 puan) tarafından
Kimi çocuk anlar kimisi anlamaz sonuçta çocuk bu dövmek yani ne diyeceğimi bilmiyorum
(6,681 puan) tarafından
Anlamiyorsa goturmesin markete
0 oy
(702 puan) tarafından
Param yoksa markete girmem cocukla
(6,681 puan) tarafından
Aynen..cocuk bu illaki bir sey isteyecek
(702 puan) tarafından
Ben bile istyorum cocugu birak :)
0 oy
tarafından
19 aylik 1 tokat vurmus degilimdir teki disarda dovcem  markete gittigimizdede sadece 2 sey alma hakki vardir yoksa param almam
(6,681 puan) tarafından
Ben bir kere kizip vurdum hala vicdan azabi cekiyorum aklimdan hic bir zaman cikmayacak..
(996 puan) tarafından
Canım öyle bir yazmışsın ki sanki 19 yaşında sandım çocuğunu 19 aylık bebek zatennne dursan ne sustan anlar o bebeğe kizilmaz bile tokatı bırak
0 oy
(505 puan) tarafından
Nasil alistirirsan ole oluyo canim para yok dersem tamam der bazende para varken almam istedikleri gereksiz seyler oluyor karnini bile doyurmuyor her markete gittigmizde bi tane alma hakkin var derim.... ama cok hircin bi cocuk olsa aglasa falan tabiki dovmem eve gotururum
(6,681 puan) tarafından
Her istediyini alamayiz sonucta ama gucumuz yeteni aliyoruz..benim oglumda kendisi ne isterse istesin uygunsa fiyati alirim pahaysa fikirini deyistirir baska sey almaya ikna ederim
(505 puan) tarafından
Aynen bnde biankik heves pahali olsa bazen alirim eve gelir yuzune bakmaz
(6,681 puan) tarafından
Zaten çocuklarin ki bi heves ne alsak yolda oynatir eve gelince hevesi soner atar bi kenera
0 oy
tarafından
Rencide çok kötüü ya ben bağırınca yüreğim ağrıyor gerçekten nasıl dövüyolar heleki herkesin içinde rencide etmem parası yoksa markete girip çocuuga nefsini zorlamasın ne alıyorsam bi eksik alır kızıma da alır hevesini bırakmam madem parası yok ne diye giriyor
(6,681 puan) tarafından
Evet çocuk bu goruyor istiyor illaki o istediyi bir seyi almak zorunda deyilsin gucun yeten bir seyi al gonlunu al çocugun..dovmek nedir ya
tarafından
Benm bile canm istiyor gittim zaman çoucuk o daha napsın
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Çocuğun davranışı, karakteri anne, babanın eseridir. Ben öyle şeyler yaşamadım hiç.
(6,681 puan) tarafından
Bende yaşamadim insallahda yaşamam..benim çocugun anlayan çocuk cok sukur
0 oy
tarafından

Ah yokluk ahhh :(

:'(

(6,681 puan) tarafından
Her kes varlik icinde yasamiyorki canim..boyle olmaz
tarafından
AMA asla  ve asla bir cocuk siddetli haketmez  . Dedigin gibi varlik icinde dogmadik  belkide . Economic  kaygilar asla  hircin be siddet egilimlisi yapmamali . Yaradilis Erkine  aykiri bu
(6,681 puan) tarafından
Aynen canim..hic bir insan şiddeti haketmiyor
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Yazını okumadım ama anladım sanirim başlıktan

Kucukken kardeşim tutturdu citos al anne bana diyeee annem de onu evde bı güzel terbiye etti

Bir daha sakın bana al bnu diye tutturma öncelikle annecim paramız var mı diyeceksin dedi o gün bufundue asla öyle huylarimiz olmadi
(6,681 puan) tarafından
Bazen çocuklardan her seyi saklamak yerine anlatmak gerek..ben hep markete gidince ogluma soylerim paramiz az benden bir sey isteme ben kendim sana alicam bir sey..ama yinede bazen pahali bir sey ister o zaman yine soylerim onu alacak param yok gel bunu alalim diye beni anlar..bazende eşim der git ne istorsan gotur gider sadece bir sey goturur esim git yine gotur der asla 2ci bir sey goturmez
0 oy
tarafından
Parası yoksa ne işi var markette çarşıda pazarda ay cinler tepeme toplandı ya o çocuk  ne bilsin vari yoğu nefret ediyorum şöyle insanlardan allahım şunlar gibisine vermesin çocuk ya vermesin ya ben evlâdım bir sey isteyipte alamadığım zaman üzüntüden hastanelik oldum dert sahibi oldum ben o küçücük sabiyi nasıl döverim yarabbim elim ayağım titredi ya o kadını dövmek lazım hemde öyle bi dövmek lazım ki çocuğa bir daha elini süremesin 
(6,681 puan) tarafından
İnsallah iyi bir ceza alirda bidaha çocuga vuramaz
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Çocuğa üzüldüm ya gerizekalı ksdin paran yoksa niye çocuğu markete görüyosun ki götürdün diyelim cocuk dayakla uslanmaz ki aksine geleceği mahv olur. Sonra bu erkekler niye kadına şiddet uyguluyor niye böyle yapıyor cunki çocukluguna dayanan şiddet var o yüzden ama bunu kimse anlamıyor ki
(6,681 puan) tarafından
Evet ya biz azerilerde bir soz vardire usaq evin aynasidir..valideyin necedirse usaqda ele olur
(1,597 puan) tarafından
Elediki var. Men Azerbaycan da olanda neler görmedim uşağı danicdi deye qaynar çayı başından asagi döken bile gördüm vallah içim yandi. Cox insan analiq ede bilmir
(6,681 puan) tarafından
Olarda ele gorublerde oz ailelerinde
0 oy
(735 puan) tarafından
Doğru deyil ama Allah kasıblığın üzün qara eləsin. Həqiqətən çox pis oldum.
(6,681 puan) tarafından
Canim ker kes imkanli deyil.. O gun menim oglum gedim 350manata pedalli maşindan yapişib..menim bir xasiyetim var lazimli sey olsa 350 yox 1350de olsa onu alaram..ama biliremki menim usagimin elinde o bir saatliqdi..velosipedi var samakati var roliki var hamisini isteyib almisam hamisida invalitdi :D ona gore bir kelme dedimki yusif olmaz o bahadi mende o qeder pul yoxdu biraz zirildadi dedim yoxdu axi hardan alim pul??gel basqa sey alaq..buraxdi onu geldi..dunende elektrin saat isteyib getirdim eline bir banka verdim dedim her gun ataynan men sene qepik verecik at icine dolanda acib ne istesen alarsan..fso day qulagim dinceldi elinnem :D
(735 puan) tarafından
Bilirəm mənim mamamda o vaxtı bizi elə öyrətmişdi ki markete və yaxud bazara paltar almağa gedəndə heçnə istəmirdik ancaq özləri alsa istəyərdik.
 Döymək yaxşı deyil uşağları normal dillə başa salmaq lazımdır.
Sen ele en yaxşısın eləyirsən :)
(6,681 puan) tarafından
Bide gerek usaga olmaz diyende sebebinide diyesen niye olmaz??
Yoxsa ele deyiremki olmaz bide isteyir ama sebebini deyende basa dusur..
(735 puan) tarafından
Hee bəzi uşaqlar anlamır da.
 Qışda baldızımın uşağının ad gününə qaynatam gel krafat almışdı. Böyük qızı var 9 yaşında o dedi ki sabah mənədə alassiz. Baldızım gəlində imkanı yoxidi ele kendde yaşayir eşiyinden toyuq satıb ona krafat almışdı usaglarin çox pis öyrədir. Arada qaynanamgele deyirəm elə oyretmiyin onların sabahı var. Ama olar çox istəyir diye elə bililler elə olmalıdır.
Bəzi insanlar uşağa yaxşı tərbiyə vermir mən buna görə çox qorxuram inşallah mən yaxşı baxa bilərəm.
0 oy
tarafından
Valla ben Cocugum bişey isteyince önemli olmayan bişey varsa almam onu alırım 
(6,681 puan) tarafından
Bende alirim çocugumdan onemli deyilki
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Çocuğa anlatırsan anlar o hiç anlatmamış belli ki çocuğuna çocuktur anlamaz diye bişey yok usuletiyle anlatınca anlatıyorlar kadının suçu yokluk değil bu durumu çocuğuyla paylaşmamış olması 
(6,681 puan) tarafından
Evet canim kendi çocugumdan goturuyorum 4 yasi var masallah ne desem anliyor
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Çocuğa alışverişi ogretmeliyiz öncelikle bide doyumsuz olmamayı sonra bas edemiyoruz 
(6,681 puan) tarafından
Ben naptim biliyormusun kumbara verdim eline para biriktir istediyini al diye simdi benden hic bir sey istemiyo kendi parasini biriktiriyo..elektron saat istiyor ben ala bilirim ama almiyorum kendisi biriktirib alsin istiyorum
(3,036 puan) tarafından
Evet en iyisini yapmışsın bide eve abur cubur falan bazı aileler çok alıyor yani bildirin market evde bu sefer markete gittiğinde gözü doymuyor çünkü evde zaten var daha fazlasını istiyor
0 oy
(536 puan) tarafından
Eşin en doğrusunu yapmış, gelişmiş ülkelerde böyle olay yaşandığında çocuğu direkt ailenin elinden alıyorlar bile. Kimse maddi manevi ihtiyaçlarını karşılayamadığı çocuğu yapmasın.
(6,681 puan) tarafından
Benimde istediyim o çocuk anneden alinsin..eminimki dovlet anneden kat kat daha iyi bakar o çocuga
0 oy
(13,887 puan) tarafından
çocuğa çok üzüldümya yazık valla ama annenin psikolojisi bozuk demekki kızarsın yok para dersin hatta paran yoksa marketede gitmezsin ne diye çocuğu herkesin içinde döversin eşin iyi yapmış devlete teslim etmekle cnm 
(6,681 puan) tarafından
Çocugu doverek istediklerinden mahrum birakamayiz..durumun yoksa goturme kendinle cocuk bu illaki ister bir sey

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 640 göst.
20 Haziran 2020 Aile kategorisinde Nazli kaya54 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 391 göst.
2 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.
9 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,012 göst.