0 oy
317 göst.
Diğer kategorisinde (2,863 puan) tarafından
Belirtiyorum benim bebeğim yok daha. 

Gecen eltim bize geldi eltim dediğim eşimin kuzeninin karısı yani abisinin değil.

2 cocugu var 3 ve 1bucuk yaşlarında ilk oğlu zaten kayın vazifesinde büyüdu beraber kaldıkları için ilk torun çok sahiplendiler kız da sakin bi yapıda izin verdi onunla uyumasına vs o ayrı konu.

Oğlu her türlü zararlı şeye alışık kola olsun enerji içeceği olsun hep istiyor bazende veriyorlar ama küçük kızına eltim kendisi baktığı için hiç öyle şeylere alıştırmamış sadece meyve suyuna izin veriyor.

Bizdeyken oğluna kola döktü kayın pederim kız kardeşi de istiyor abisinden görüp aldı ona da döktü kız bir defa dedi o içmiyor diye aaa yok cocuk susamış diyor bende müdahale ettim sonra cocuk alışıyor baba dedim gene dinlemedi.

Benim bebeğim olursa bu konudan hic anlasamiycaz sanirim söylediğim halde duymuyor ben zararlı şeyler vermeyi düşünmüyorum şahsen.

Sizinkiler nasil 

11 Cevaplar

+1 oy
(2,548 puan) tarafından
Şenin tek yapacagin bebeğine sahip çıkmak . Sen hayır diyorsan hayır'dir o senin çocuğun nasıl yetiştirmen gerektiğini ne yedirmen gerektiğine sadece sen karar verebilirsin başkaları zararlı şeyler vermeye çalışırsa net şekilde tavrını ortaya koyacaksın benden tavsiye 
(2,863 puan) tarafından
Bende öyle yapmayi dusunuyorym önceden onların ne yapabileceklerini de görmüş oldum doğrusu
-Reklam-
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Asla Bnden izinsiz bişey veremezler kızım beş aylık izin versem yemek yedirecekler kıza o yüzden hiç tek bırakmam yavrumu kimsenin yanında 
(2,863 puan) tarafından
Neden boyle bu insanlar ya nasıl cocuk büyütmüşler birde
0 oy
(673 puan) tarafından
Tanikide kola Fanta vs yasak daha 6 aylık ama büyüyüncede vermeyi düşünöüyorum bize bile zararlı çocuklara niye içireyim
(2,863 puan) tarafından
Çocuklar her gördüğünü ister bu doğru ama anne babada biter iş öyle şey olmaz
(673 puan) tarafından
Tabiki
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Oğlum 11 aylık içtiğimiz herşeyi istiyor .Kola çocuklarda kemik erimesi yapıyor.Oğlum istemesin diye eve de almıyoruz.
(2,863 puan) tarafından
Işte öyle olmalı zaten eltimin çocuklarının arası 1 buçuk yaş ya kilo farkları ise büyük oğlu 14.5 kilo kızı da 12. Yanı çok fark ediyor
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Elif zümra daha küçüktü 4 aylık felan karpuz yedirmişler kızımın cisi kan gibiydi nasıl korktum bilmiyodum çünkü verdiklerini aldık hastaneye götürdük orda söylediler bu çocuğa bu karpuzu kim yedirdi diye eve geldim kıyameti kopardım kaldiki kola vs şeyler hiç affetmem 
(2,863 puan) tarafından
Ay yaziik neden boyle yapıyorlar ya eltim de sakin bir kız hiç ses edemiyor
0 oy
(771 puan) tarafından
buyuk kizimi babasnnesine birakirim ama kizima dokuncak icicekler ictirmesine izin vermem birakirken soyluyorum kola vs verme diye oyuzfen ayran yogurt gibi seyler  yer  icerceler cocugumu babaanesine felen bagimli biri olarak. yetistirmem izin vermem cocugum uzerinde kati kurallarim var  besiginde yaticak kimsenin yaninda yatmaz bisrye hayir dediysem hayir  esim bile hayir dedigim biseye evet diyemeez  cocuk konusunda oyuzden cocuk konusnda kurallarina sen koycaksin yoksa karişan cok olur   senin hayir dedigin biseye baskasi evet diyemez bu cocugu yetistircek olan sensin baskasi  degil benim dusuncem bu
0 oy
tarafından
Malesef gitrigim bı misafirlikte hiç bilmeyen oğluma eşimin anlayissiz akrabaları kola icirmis çocuk deli gibi gördüğünde kola istiyordu zor unutturdum görse yöne ister
0 oy
tarafından
Izinsiz kimse bir şey veremez benim oğlum da gecen sene bayramda serbetli tatlıya bakiyordu geçen sene daha 9 aylıktı kaynanam ay ne güzel bakıyor biraz verelim yazık dedi kesinlikle hayır daha 9 aylık dedim kötü babaanne filan dedi güya laf sokuyor ben de esas verirsen kötü babaanne olursun dedim sustu o günden beridir suyu bile annen versin der karışmaz 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Valla bende izin vermiyorum öyle şeylere sadece süt su meyve suyu  ama eşimde dahil herkes sırf ağlamasın diye her dediğini yapıyorlar memnun değilim ama dinleyene yok yani 
0 oy
tarafından
Ben eve alınan zararlı şeylerin çocukların yanında tüketilip de çocuklara vermemeyi sacma buluyorum. Evde kola varsa çocuk uyurken içilmeli ki biz yillardir asitli içecek tüketmiyoruz. Arada bir cips yeriz onuda oglum uyuyunca yeriz. Henüz zararlı şeyler vermedim ayda yil da annemlere falan gelince orda görüp şeker ister onuda kucuk diye günde bir kere veririm
0 oy
(233 puan) tarafından
Canım benim bende öyleydim 1 yaşına kadar bal yasak verdiler eline çikolata gofret vermeyin dedim verdiler küp şeker hastası bizimki kaldırıyorum gene verdiler eğer tek değilsen bu sıkıntıları yaşıyorsun hele de erkek çocuğuyla gıda dışında afedersin yok deden çük.nü yesin yok babaannen g.t deliğini yesin böyle pis pis konuşmalar... Konuşmayın kız çocuğuna niye demiyorsunuz ona özen gösteriyorsunuz da erkek çocuğuna niye bunu yapıyorsunuz diyorum sanki eşek konuyor gibi hiç duymamış gibi dedesi T...nı yesin diyor yani kısaca kendi çekirdek ailen dışında kendi anne babamız da dahil yanında biri varsa bunları yaşıyorsun canım benim 

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 490 göst.
27 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,326 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 174 göst.
26 Kasım 2023 Aile kategorisinde Ebruliiiiii (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 635 göst.
0 oy
18 cevap 625 göst.
28 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,089 puan) tarafından soruldu