0 oy
663 göst.
Diğer kategorisinde (1,788 puan) tarafından

Kizlar biz çiftçilikle ugrasiyoruz. Gecen hafta 2 gün üst üste aksama kadar sadır çuvalları cektim sırtımda bir de yer yokuştu cok zor oldu haliyle. 2 günden sonra aşırı midem bulanip karnim agrimaya basladi. Sıtma tutuyordu süreli soğuk soğuk ter bosaniyordu ya da. Neyse gecmedi bir haftadır çekiyordum bugün baya kötü oldum annem dedi ki cok ağır kaldırınca gobegin düşmüş olmasin? Hakikaten de 2 sene öncesinde de gobegim düşmüştü benim ve ayni rahatsızlıklar olmuştu. Bizim mahallede bi yenge var o anlıyor gittim karninda nabız oluyor o nabiz eger atmiyorsa göbeğin kaymış oluyor dedi senelerdir bilir zaten baya yasli. Hemen bakti göbegin kayali baya olmus gibi iyiki gelmissin dedi yerine getirdi ve ben inanmazsiniz belki aşırı rahatladım. Ve bunu doktor anlamiyor kizlar doktor bana üsütme deyip gondermisti. Sizin başınıza geldi mi hic uzun oldu k.bakmayin?☺

27 Cevaplar

+1 oy
(12,513 puan) tarafından
Allah Allah ilk kez duyuyorum ya

Geçmiş olsun sen pek yoksun bu ara buralarda :/
(48,710 puan) tarafından
ben birkac ayda bir tariyorum ☺️☺️ kizinin saçları uzadi mi canim
(12,513 puan) tarafından
Ahaha aha İkboşum gelmiş
(1,788 puan) tarafından
Ahahha sen neden ayda bir tariyorsun canım :D evet kızımın saclari cidden cok hizli uzuyor maşallah herkes öyle diyor çocuğun yedigi içtiği saca mi gidiyor bilemedim :D
(48,710 puan) tarafından
firsat olmuyor düz sacliyim pirasa ☺️☺️ Betül netim hic yok ama giriyo insallah faturada bana girmez ☺️
(12,513 puan) tarafından
Ahaha girmez inşallah :D
-Reklam-
+1 oy
(13,910 puan) tarafından
Benimde lisedeyken düştü , yengemin annesi düzeltti. Doktora söyleyince gülüyor , yok öyle bişey diyorlar. Geçmiş olsun bu arada , gerçekten uyutmayan bir sancı oluyor. Doğum sancısındam daha sancılıydı benimki.
(1,788 puan) tarafından
Ayy aynen bende kaç gündür agrinin siddetiyle sıtma tutuyor kan ter icinde kaliyorum gözüm kararıyor hic halim canım kalmamıştı ya ne çektim
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Yataktan dogrulurken çok acıyor dimi bende öyle olmustu
(1,788 puan) tarafından
Aynen canim cok fena valla bide onun açısıyla kac gün sıtma tuttu beni ya
(1,446 puan) tarafından
Çocukken olmuştu bana da kendi kendine geçti çok acır bilirim geçmiş olsun
0 oy
(414 puan) tarafından
Oyle bisey hisediyorsan eyer yuksek biyerden atladigindada yerine geliyor benim de iki 3 defa dusmustu babanem getiriyordu o soylemisti bsnada 
(1,788 puan) tarafından
Aa hadi ya ne kadar yüksekten mesela?
(414 puan) tarafından
Koltuktan yada iki merdiven basamagi kadar yerden
(3,274 puan) tarafından
Kız göbeği yerine getirelim diye koldan bacaktan olup kırık çıkıkcı aramayalım bile :D
0 oy
tarafından
Evet duymuştum canım bi arkadasimin annesi sabun koyuyordu yanls hatırlamıyorsam ve dediğin gibi doktorlar anlamiyorlar 
(1,788 puan) tarafından
Sabunu bende duydum da bana koymadilar canim ben karnımi sıkı sıkı sardim simdi iyiyim Allaha şükür sicak iyi geldi☺
tarafından
Cok şükür canim Rabbim beterinden korusun
0 oy
(503 puan) tarafından
Benim basima grldi canim.bende birkac kez kaldirtirdim.benim brlim bacagim cok agriyirdu.yuruyemiyirdum.
(1,788 puan) tarafından
Bende mide bulantısı karin ağrısı oldu bide günde 3  sıtma tuttu ya çok kötü oldum
(503 puan) tarafından
Bilirkisi parmagini sokup dua okuya okuya döndürüyor  pit ne agri kaliyir ne bisey.neyse sevindim gecmesine.
0 oy
(48,710 puan) tarafından
doktora soyleyince tersliyor mide sarkmasi diyor. ama babannemi bildim bileli elinde tas veya süpürgeyle gezerdi hep gobegi.duserdi esiminde düşüyor kayinvalidem yerine getiriyo
(1,788 puan) tarafından
Aa hadi ya o zaman kaynanana el vermisler onu herkes yapamaz çünkü. Ama varya kadin çeke ceke canim çıktı resmen doğum yapmış kadar oldum valla
(48,710 puan) tarafından
zorlama kendini bir kere kacarsa yer eder tekrarlar canim
0 oy
(13,887 puan) tarafından
başıma gelmedi ama başına geleni gördüm dr bişey yok demişti ama başka bir kadının yanına gidip yerine getiermişlerdi geri göbeğini ve iyi olmuştu
(1,788 puan) tarafından
Aynen canim valla benim üzerimden bi dağ kalkmış gibi oldu
(13,887 puan) tarafından
çok geçmiş olsun canm ❤❤
0 oy
(424 puan) tarafından
Ben biliyorum gobek kacmasi diyoruz bizde cok agri yapar ova ova sabun falan koyarak yerine getirilir bana da oluyodu oncede 
(1,788 puan) tarafından
Bana sabun yapmadılar ama cok acidi yerine getirirken anlatamam
(424 puan) tarafından
Cok bastirilir ovarken acır
0 oy
(119,441 puan) tarafından
Afakanin kalmis canoo benim ananem bakardi sagolsun banada ogretti yakin olsan bende bakardim
(1,788 puan) tarafından
Kiz sevda keşke yakın olaydin valla yana yana anlayan birini aradim öyle yaa
(119,441 puan) tarafından
Ben bakardim valla
0 oy
(567 puan) tarafından
Bende oldu canım yaa evlendim kaynanam anlattı işte göbeğim düştü gece uyurken birden bire o biliyormuş düzeltmiş geri. Bende de daha iki üç ay önce oldu midem bulandı böyle tam sırtımın ortasına bıçak saplar gibiydi en sonunda eşim fark etti göbeğin düşmüş olmasın diye ben başta yok bende hiç olmaz dedim sonra kaynanamı çağırdım baktı felan göbeğin tam göbek deliğini orda atması gerekiyormuş düzeltti felan geçmişti. Ama bazen de geçmiyormuş Bi hafta kadar her gün göbeğini çekmen gerekiyormuş. Dediğin gibi doktorlar bilmiyormuş bunu 
(1,788 puan) tarafından
Kiz banada annem demese daha aklima gelmiyordu valla iyiki o söyledi. Aynen doktor çıkıktan falan da anlamıyor göbek düşmesinden de anlamıyor doktora kalsak ölecektim herhalde
0 oy
tarafından
2 haftadir bel agrim var nedendir bilmiyorum
(1,788 puan) tarafından
Hamile misin? Kengi olabilir
tarafından
hamile degilim kengi ne
0 oy
(6,724 puan) tarafından
Canım çok geçmiş olsun ilk defa duydum ama ne güzel iyileşmissin kendine gelmişsin çok şükür ☺️❤️
(1,788 puan) tarafından
Allah razı olsun canim benim su anda iyiyim cok şükür Allahima☺⚘
0 oy
(360 puan) tarafından
Benim olmadı hiç ama eşimde bazen oluyo ağır işte calistiyi için cnm 
(1,788 puan) tarafından
Ayenn bende ağır iste çalışınca oldu canim
0 oy
(6,796 puan) tarafından

K ana da göbeği her kaydiğinda iki kişi var burada bilen. Bana sende öğren lazım olur dedi:ermm: Kadın masajla yerine getirdi gördüm ama yapamam ki korkarım yanlışlık yaparsam..

(1,788 puan) tarafından
Ayy valla bende yapamam korkarim :D
(6,796 puan) tarafından
Kadını hepten mahvederiz kız.ddd
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Bize babaannem yapıyordu. Bi ekmek parcasının üzerine kibrit cöpleri koyuyordu. Daha sonra o ekmeği göbek deliğinin üzerine koyuyordu. Daha sonra kibrit cöplerini yakıyordu. Üzerine de bardak kapatıyordu.orası havaya kalkarsa göbek düştü derdi. Sonra zaten atıyor o bardak kendiliğinden
(1,788 puan) tarafından
Ala ala sizinki baya ilginçmis kiz☺ burda kadin elini göbeğime koyar koymaz aninda düştüğünü anladı hemen :D
(1,713 puan) tarafından
Bilmem bizim burada herkes böyle yapıyor. Ama yaptıktan sonra inan düzeliyor Du insan
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Annem çekiyor  biliyorum. Göbek düştumu  eliyle anlıyor sonra. El süpürgesi  tutma yeriyle yerine getirir 
(1,788 puan) tarafından
Süpürge yi napiyor ki canim
(6,919 puan) tarafından
Sırt üstü yatıyorsun süpürgenin tutma yeriyle göbek  deliğinin üstünde döndürerek  yerine getiriyor pıt pıt diye atınca bırakıyor
0 oy
tarafından
Bizim orda da bununla uğraşan yaşlı kadınlar var. Babannem de anlar biraz. Bazen rahatsizim diyince göbeğin düşmüş olmasın der  :))
(1,788 puan) tarafından
Keske benimde daha önce aklima gelseydi o kadar cekmeseydim☺
0 oy
(6,796 puan) tarafından

Peki canlar şunu duydunuz mu :D Sağolsun benimki.       (K ana) dan duydum ve hatta capcanli gördüm :

İnsanın caneşi vardır ya heh işte o :angel: O da kayarmış midenin yanına.  Valla yataktan kaldırmazmış Allah korusun... 

(1,788 puan) tarafından
Canesi ne ki :O
(6,796 puan) tarafından
Hani canım çıkacakmış gibi oluyor ya işte ona denir.. Daha neler duyacaz bakalım  :)
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kesinlikleoyle cnm düşünce cok rahatsiz oluyor insan doktorlarda yok öyle bisey diyolar ama var yani tıpta olmayabilir benimde hep düşerdi annem kaldırırdı kucukken 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 212 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Elif34 (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 237 göst.
28 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Mother of deniz (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 677 göst.
9 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,752 soru

11,399,774 cevap