0 oy
642 göst.
Aile kategorisinde (28 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Neden anlasamazlar anlamis degilim Yani bizde onlarin kizlari degilmiyiz ogullarina bakıyoruz resmen ogullarina evlat veriyoruz tabi iyi kaynanalara sözüm yok

18 Cevaplar

0 oy
(3,532 puan) tarafından
Karşılıklı anlayış olmalı  .Iki taraftada bu yoksa anlaşmak imkansız. 
(28 puan) tarafından
Ben hiç anlasmaiyorim surekli.kalbimi kiriyo
-Reklam-
0 oy
(913 puan) tarafından
Oğullarına evlat veriyoruz ve oğullarını da evlat ediniyoruz. Zaten bi koca bi çocuk bakımı gibi yemeyi çamaşırı)) ama kaynanamlacaram iyi ya sever beni
0 oy
(357 puan) tarafından
Kimi insan oğlunu kıskanıyor ondan yapıyor kimisi genel olarak geçimsiz oluyor ... kendi.adıma konuşayım cokm şükür kizlarindan ayırmaz onlara ne alırsa bana da alır 
0 oy
(961 puan) tarafından

Bence tamamen eskiden gelen bi durum kimse acımamış el kızı diye ben çektim o da çeksin diyen çektiriyor maalesef :'(

0 oy
(4,102 puan) tarafından
Neden mi anlatayim

Ogullarini paylasamadiklari icin 

Ogullari karilarini cok sewdigi icin

Paylasamadigi icin 
(3,024 puan) tarafından
Bence kişiden kişiye değişiyor o canım. Benim kayinvalidem de oğluna aşırı düşkündür. Ama beni de kızı gibi sever hakkını yemeyiyim kızından hiç ayırmaz. Zaten buradaki gelin kayinvalide iliskilerine bakınca biz biraz tuhafız sanırım
(4,102 puan) tarafından
Galibaaaa:))
0 oy
tarafından
Kaynana kötü gelin iyi noooo karşılık herşey inan ama 1 .0 Kaynanalar oğullarını kaptırdığı için biraz kaçık oluyorlar
(28 puan) tarafından
Beni hiç sevmez hiç elinde olsa ayirir
tarafından
Fırsat verme eşini elinde tut avucunu yalasin oda
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Sen iyiysen herkes iyi canım şahsen benim kaynanam öyle onun istedikleri olunca benden iyisi yok ama bi isteği olmasın benden de kötüsü yok yapılanlar bile unutuluyor 
(28 puan) tarafından
Ben melek gibi davranıyorum ama o bana kotu davraniyo
(1,595 puan) tarafından
Oğlunu kıskanıyordur canım fazla takmamaya çalış
0 oy
tarafından
Yani niye gelin kaynana ilişkisi hep kötü olur bende anlamış değilim ama ben hiç insanların kalbini kıran biri değilim çok sevecenim ama kaynanamın bana karşı tavrı hoş olmadığı için ona bi türlü ısınamıyorum kendinden nefret ettiriyor yani bana hiç seslenmiyor sanki ben yokmuşum gibi o yüzden bende onu bişeyden saymıyorum hiç takmıyorum sohbet etmek istemiyorum halbuki o bana kızına olduğu gibi olsa ben onu o kadar çok severimki
(28 puan) tarafından
Aynen aynen işte bende onu diyorum
tarafından
Büyük konuşmiyim benimde oğlum var bigün ALLAH ın izniyle evlense karısını niye sevmiyimki kaynana gibi değil annesi gibi olurum
0 oy
(778 puan) tarafından
İnsanın içinde bitiyor bence cnm içinde merhamet vicdan varsa yapmazlar ama yoksa insan her şeyi beklersin kayınvalidem Allah razı olsn ilk geliniyim beni kızı gibi sever 
0 oy
(39 puan) tarafından
Aslında her sey benimsemekle alakalı, onlarda bizlerde yeteri kadar benimseyemıyoruz, baktıgında aynı evde kendi annemizle bile tartısıyorduk kırılıyorduk sinirleniyorduk birbirimize, bir de şu var gelin kaynana her hangi bir olumsuz durumda ilk gözden çıkardıklarımız oluyor 

Kayınvalide gelindir yapar der hep bekler, biz de aman bizden uzak olsun deriz kocam yeter deriz sunu yapmadı bunu yapmadı deriz hep benden beklıyor arkamdan konusuyor deriz

Ikı taraflı olarak deriz de deriz 

Ama alt yapı ve temelinde benimsememek var

O bizi gerçekten kızı gibi görmüyor biz de onları gerçekten annemiz gibi

Tabi bu söylediklerim genelleme

Çok güzel anne kız olanlarda var
0 oy
(228 puan) tarafından
Kıskanıyorlar kıskanıyorlar niye oğulları bizi daha çok seviyor daha çok sayıyor ya zorlarina gidiyor 
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım bunun için söylenecek çok şey var. Ben üstün dökmenin yorumunu ifade edeyim. Batı da evlilikler tango gibi iki kişi arasında ama bizde halay gibidir yani iki kişi arasında bırakılmıyor evlilikler.
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bende hiç anlaşamam he der geçerim sürekli laf sokar geçen evime geldi bu ev niye kirli diyor oysa ki her gün temizlerim evi sırf kedim var diye evimi kirli görür hep 
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Genelde ogularini kiskaniyolar onlari paylasamiyolar karilarina deger versin istemiyolar evlendigi halde ne yaparlarsa ona danişsin istiyolar ama oyle olmadigi icin sucu geline atiyolar cunku en kolayi sucu geline atmak.
0 oy
(3,740 puan) tarafından
Çünkü bazı kaynananlar kız gibi gormektense köle gibi hizmetçi gibi görüyorlar yok benim temizligimi yapacak yok bana hizmet edecek vs .. Oğlumun parasını yemesinler bı kıyafet aldirsalar gözlerine batar ... Oğullarıni elinden aldiklarini dusunuler bu yüzden :)) 
0 oy
(2,898 puan) tarafından
Çocuklarımıza öyle bir bağlanıyoruz ki onlarin baska aile kurmuş ve önceliklerinin değişmiş olmasını kabullenemiyoruz. Ve özellikle eşiyle mutlu olmayan anneler kendilerini erkek çocuklarına bağımlı hale getiriyorlar. Onlar da ellerinden gidince iyice bir girdaba düşüyorlar ve adı kaynana oluyor. Malesef bizim Türklerde böyle.
0 oy
(19 puan) tarafından
Benimki tam bir cadı resmen. Herşey bu yapınca oluyo, aynı şeyi ben yapınca olmuyo. Resmen canımdan bıktım vallahi. Aldırış etmemeye bakıyorum ama ne mümkün
0 oy
(367 puan) tarafından
Çünkü zamanında kendılerı çok çekmiş. Sevılmemışler. Sevmemişlet. Şimdi oğulları kendi kocalarının yapmadığını el kızlarına yapınca  zorlarına gider. Allahtan bnm kaynanam çok ıyı 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 382 göst.
4 Mart 2023 Aile kategorisinde Elif. Zehra (229 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 710 göst.
23 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Miglena (477 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 541 göst.
28 Mart 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 873 göst.