0 oy
413 göst.
Diğer kategorisinde (421 puan) tarafından
Yani kalkıp oturabiliyor musunuz hastanede belli bi süre yatırıyolarmı dikişler falan açılmıyormu oturunca 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayır neden açılsın ben bebeğimi kucağıma alıp eve kendim gitmiştim sabah doğdu oglen taburcu oldum 
tarafından
Olmaz olur mu tabiki vardı
(421 puan) tarafından
Bazıları dikişsiz doğurdum diyo çok imreniyorum yaa
tarafından
Aslında dikişsiz de doğar ama hastanede hemen kesiyorlar oluversin diye ...yoksa eskiden evde doğuranlar hep dikişsiz
(421 puan) tarafından
Kaç cm açılma kendiliğinden olursa kesmeden yapıyolar peki
tarafından
Açılma ile alakası yok canım açılma çok daha içerde rahim ağzında olur kesiyi vajinaya atıyorlar
-Reklam-
0 oy
(296 puan) tarafından
Dikiş olunca oturması zor oluyor cnm ya da benim çok dikişim vardı kesi de vardı rahat rahat oturmam 1  2 ayı buldu valla 
(421 puan) tarafından
Peki canım çatı muayenesinde falan ne çıkmıştı doktor bana kalça yapın müsait sen kolay doğurursun dedi yani dikişsiz kesisiz mi doğurursun demek istedi sence
(296 puan) tarafından
Ben devlete gidiyordum canım hiç çatı muayanesi yapmadı sancım geldiğinde gittim ilk o zaman baktı ilk doğumun mu senin
(421 puan) tarafından
Evet canım ilk doğumum bende devlete gidiyorum ama muayene ücreti ödeyip prof a gidiyorum doktorumdan çok memnunum problemli de hamilelik geçirdim. Dün sezeryan istiyorum dedim o da senin kalça yapın müsait seni 36.haftada muayene ederim ama normal doğurursun sen dedi benim önerim bu yinede sezeryan dersen tamam derim dedi bende tamam dedim ama hep sezeryan düşündüğüm için korku saldı beni dünden beri uyuyamadım ya nası olcak diye
(421 puan) tarafından
Birde bazıları çok rahat diyor bazıları da senin gibi oturamadım edemedim diyor eğer öyle olcaksa sezeryan olayım boşa sancı çekmem zaten 1 2 ay oturamiicaksam diye düşünüyodum
(296 puan) tarafından
Korkma canım kendini strese sokma inan sadece çocuk doğana kadar sancı var doğduktan sonra kuş gibi hafifliyosun zorluğu var tabi kolay olmaz sonuçta canından can çıkıyor sezeryan hakkında bir bilgim yok cnm ama sadece korku için sezeryana yönelme derim çatın müsaitse normali tercih et benim kızım 4 kilo doğdu zor tabi ama doğumdan sonra bi sıkıntı kalmıyor yinede senin tercihin
0 oy
(567 puan) tarafından
Doğumdan sonra odaya alıyorlar Bi saat ayağa kalkma diyorlar Bi saat sonra tuvalete git diyorlar idrarını kesinlikle yap diyorlar yoksa sonda takıp alırız dediler. Bende başta yapmak istemedim sonuçta hastane tuvaleti temiz oldugu nereden belli sonda felan diyince korktum mecbur tuvalete gittim. Sonra da yavaş yavaş yürüyorsun benim kızım direk kuvozde oldugu için onun yanına gittim. Bide ilk ayağa kalktım hemen kalkma diyorlar başın dönüp bayılma diye. Benim 17 saat sırt üstü sol tarafıma yata yata bütün kemiklerim ağrıyordu bide sancı var haliyle ilk ayağa kalktığımda yanlış anlama ama canım kalçalarım ağrıyor demiştim ebeye yürüyemedim başta sonra geçiyor tabi
0 oy
tarafından
Ben ilk bikac gun bilmedigim icin zor olsada üstüne oturup emzirdim bisey olmadi ama sonradan yan oturmaya başladım 21 gun oldu dikislerin bazısı var ve yan oturuyorum hâlâ 
0 oy
tarafından
Valla 25 gün rahat oturamadım. Emzirene kadar canim çıkıyordu.
0 oy
tarafından
Ben dikişlerden çok korkuyordum dikişsiz doğurdum çok şükür 
(421 puan) tarafından
Darısı bana olsun inşallah bende dikişlerden çok korkuyorum orda dikiş olcağıns karnımda olsun sezeryan olayım diyorum. Peki çatı muayenesi oldun mu canım doktor ne dedi kolay doğurursun falan dedi mi
tarafından
Canım daha öncesinde catı mauyenesi olma fırsatım olmadi çünkü 36 haftalıkken suyum gelerek gittim doğuma. Ama acikliga bakilitken hep kafasi cok guzel basiyor tam yerlesmis dediler. Catim dar degildi yani. Bi de perine masaji yapiyordum o sayede ve doktorumun sayesinde dikissiz dogurdum
0 oy
(119,062 puan) tarafından
Dogumdan 1 saat veya 1 bucuk saat snr kalkip duş yaptim giyindim 2 saat snr normal hayata dönmüştum
0 oy
tarafından
Yok kız açılmaz 24 saatin tamamlanır bir aksilik olmazsa hemen taburcu olursun
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Oturuyosun dikkatlice hadtanede tutmuyolar normal dogumlulari hele bu donmede ben aksam dogurdum sabah taburcu oldum
0 oy
(377 puan) tarafından
Canm bn nrmal dogumdan sonra oh be dunya varms ddm. Icten iki dikism oldu sadece perine masaji yaptim zeytn yagiyla haftada 4 kez. Distan hc diksm yoktu cok sukur dogumdan sonra hemn ayaklandm dikis icten oldu icin hc acimyodu otrp kalkarkende sknti olmadi 10 gune dikislerim dustu zaten sadece iglestigi icn cok kasinyodu ama dusunce dikisler gecti oda. Sancisi fenaydi ama dogum kolay oldu cok sukur 
0 oy
(454 puan) tarafından
Evet oturuluyor yatılıyon dikiş ne taraftaysa o taraga değilde öbür tarafa dogru uzan veya otur diyorlar. Ben çişimide yaptım ağrı sızı olur diyolardı yaparken ama hiçte yanma falan olmadı canım eve ğeldim duşumada girdim
0 oy
tarafından
Oturamıyosun oturunca dikişler geriliyor ve açılıyor 1 gün hastanede yatıyorsun sonra eve gidiyorsun evde dikkat etmen lazım yatman lazım yine dikişler iyileşene kadar zorlamaman lazım 
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Çatım gayet iyiydi açılmam da 9 cm di ama hem kesi hem yırtık oldu dikişim çoktu. Biraz zaman aldı iyileşmek. Ama öyle abartıldığı gibi değil ağrı oluyor sadece

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 35 göst.
11 Haziran 2022 Diğer kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 244 göst.
0 oy
19 cevap 644 göst.
31 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 264 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Seda22 (87 puan) tarafından soruldu