0 oy
729 göst.
Aile kategorisinde (131 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Dogum yaptıktan sonra herşeyi kafaya takar oldum kızlar çocuguma bakıyorm ama onu kabullenemiyorm başka anneler bebeğine çiçek gibi bakıyo ben neden yük olarak görüyorum aslında annelik duygusu içimde hep var ama onu ortaya çıkaramıyorm lütfen yardımcı olun bana 

15 Cevaplar

+1 oy
(1,698 puan) tarafından

Ben kızım 2 aylık olana kadar aynı senin gibiydim. Besliyodum uyutuyodum falan ama hep uyusun ilgi istemesin ilgilenmiyim sevmiyim istiyodum. Ama geçtiğimiz hafta misafirliğe gittik. Orda eşimin akrabaları vardı. Herkes çocuğu sevdi etti sonra bana annesi huysuzlandı annesi bak seni istiyor falan dediler. Kendimi böyle bi mutlu hissettim bana ihtiyacı olduğunu ilgime muhtaç olduğunu anladım. Kalbime onun sevgisi aktı. Bence seninki sadece lohusalıktan. Bu dönemi atlatınca her şey düzelcek korkma :) 

(1,698 puan) tarafından
Düzelicek canım hiç endişenme
(13,889 puan) tarafından
emine bizde sen gibi öyle şeyler yaşadık pişman olucaksın bebeğimle daha çok ilgilenseydim diye ben pişmanım şahsenn
(13,889 puan) tarafından
hayatın anlamı herşeyim diyosun aynen ☺❤❤Rabbim acılarını göstermesinnn❤❤
(131 puan) tarafından
Evet pişman olacagımı biliyorm
(131 puan) tarafından
Amin inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından

Bu konuda pek yardımcı olamıycam ne yazıkki bence geçici bir süre pisikoloğa gitmen de yarar var umarım düzeltirsin zamanla 

(131 puan) tarafından
Psikologlarda çok pahalı
tarafından
Yani canım bu konuda bilgim yok inan şimdi ne desem bilemiyorum inan geçici bir durumda olabilir lohusaysan ondan olabilir 100/90:(
(131 puan) tarafından
Olsun yazman bile yeter saol canım
tarafından
Rica ederim canım elimden keşke bir şey gelse
(131 puan) tarafından
Olsun düşünmen yeterli canım
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Lohusamisin canim lohusaysan normal 
(131 puan) tarafından
Lohusayım da 40 ım çıktı
(22,070 puan) tarafından
Normal kuzum onu sevmeye calis guzel seyler dusun bu boyle giderse gunah el kadar bebeye o sevgi ister senden
(131 puan) tarafından
Evet ister tabi daha küçücük :(
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Nekadar oldu dogum.yapali eğer 40in çıkmadıysa lohusaliktandir 
(2,548 puan) tarafından
Ya 3 4 aylık olunca seni tanımaya başlıyor gülüyor ilk doğduğu zamanlardaki gibi ağlamıyor senin moralin düzeliyor buda bebeğini daha çok benimsemene yardımcı oluyor
(131 puan) tarafından
İçimi ferahlattın böyle deyince
(2,548 puan) tarafından
Sabret inan allah biliyor 2 3 ay keşke çocuk yapmasaydım derdim çok yoruluyordum hergun günleri sayardim cabuk gecsin de büyüsün diye .  Ama şuan 6 aylık geceleri uzun uyuyuncca uyansada öpüp koklasam diye bekliyorum çok ozlluyorum eminim sen çok güzel bir anne olacaksın
(29 puan) tarafından
Bnde ilk oğluma hemen baglanamamistim ama smd canımdan daha çok seviyorum
(131 puan) tarafından
İnşallah olurum :)
0 oy
(501 puan) tarafından
Cok normal ben de ayni duygulari hissettim,uzun sure kabullenemedim,ben naptim dedim ama buyudukce daha cok baglandim.bazi anneler hamileyken bazısı dogum yapinca bazisi da çocuğuyla vakit geçirdikce anneligini hisseder kabul edermiş.kendini sakın suclu hissetme cok normal hislerin.zaman ver kendine her sey cok guzel olacak insallah ;)
(131 puan) tarafından
İnşallah sabredicem :)
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Daha çok yenisin heralde annelikte bebeğin büyüdükçe onun huyunu sevdiği şeyleri sevmediği şeyleri öğreneceksin ozaman düzene girecek herşey bu seferde kopamayacaksin ondan geçici bu günler 3 4 aylık olana kadar salavat getirin sürekli
(131 puan) tarafından
Evet daha bi aylık şeytan benle çok ugraşıyo heralde getiricem canım
0 oy
(59 puan) tarafından
Tamemen psikolojik canım geçecek sabret 
(131 puan) tarafından
Sagol canım sabredicem
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Canm daha cok yeni dogum yapmissin insan eski hayatini rahatligini ozluyo sonra bi bakiyon 5 dk uyusa özler hale geliyon canina katasın geliyo 
(131 puan) tarafından
Evet özlüyorm gerçekten sorumluluk almak kolay degilmiş
(1,234 puan) tarafından
Bnde anne olduktan snra bosuna cennet annelerin ayaklarinin altina serilmemis diye düşündüm insana bsy olacak mi korkusu yetiyor
(131 puan) tarafından
Evet annelik çok kutsal gerçekten
0 oy
(582 puan) tarafından
İlk aylar öyle olabiliyor canim.. uykusuzluk yorgunluk derken bu tür düşünceler oluşuyor.. zamanla geçer
(131 puan) tarafından
Hele de uykusuzluk
0 oy
(138 puan) tarafından
Psikologa gidemesen de bu konuda yazılar oluyor videolar oluyor onları izle. Eşinle aranda problem yoksa kolay çözülür bir durum ama problemler varsa bundan kaynaklanıyor olabilir bir yerde dinlemiştim.
(131 puan) tarafından
Ne bileyim hiç o yönden bakmadım
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Bebek daha yeniyse normal zamanla onun ne kadar güçsüz sana muhtaç olduğunu anlayacak bu düşünceler için canin yanacak 

Bana da öyle derlerdi kızardım haklilarmis 
(131 puan) tarafından
Evet pişman olacağım kesin
(6,136 puan) tarafından
Sıkma canını bebeğini kokla ayaklarının altını op
Benim oğlum 12 aylık ev kendimin olsa bitane daha yapicam o derece özledim minik bebekleri
(131 puan) tarafından
Hadi ya :)
0 oy
(13,889 puan) tarafından

daha küçük canım hele bi sana gülmeye başlasın ne güzel olucak ☺bende öylwydim alışacaksın merak etme asla kötü bir anne değilsin sen çok iyi bir annesin emin ol☺❤lütfen ben kötüyüm deme olurmu geçicek 

(131 puan) tarafından
Yaa teşekkür ederim :)
(13,889 puan) tarafından
sabret canm annelik sadece sabır işidir ☺❤❤⚘⚘❤❤☺☺
(131 puan) tarafından
Haklısın canım  :)
0 oy
tarafından
Küçücük bir bebek ve bu hayatta en çok sana ve bir tek sana muhtaç. Onun en büyük sevgi beslediği kişi sensin. Onun hayatında önemli olan bi tek sen varsın şuan senden başka bişey bilmiyor o. Kimsenin değil senin kokuna muhtaç bir melek. Bunları düşün kendini o miniğin yerine koy emin ol kalbin çok bağlanır. 
0 oy
(92 puan) tarafından
40 gün kəndimi süt sagma makinası gibi his ettim
(131 puan) tarafından
Yaa :Dd

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 177 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Lokumcum (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 135 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Lokumcum (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 254 göst.
16 Mart 2021 Aile kategorisinde ᗩᒪᗩᖇᗩYᗩGᗰᑌᖇᑌᑎ ᗩᑎᑎEᔕI (769 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 775 göst.
6 Eylül 2020 Aile kategorisinde Iyiniyetli (707 puan) tarafından soruldu

378,252 soru

11,321,292 cevap

34,765 kullanıcı

...