0 oy
481 göst.
Aile kategorisinde (369 puan) tarafından
Kayinvalidem çok iyi bi kadın oğlumu da çok seviyor çok düşkün..ama bnm sütümün yettigine inanmıyor..ne zaman ağlasa ac diyor iyi kötü he hi diyerek idare esiyordum bugün de inek sütü ve pirinçten mi undan mi ne birseyden mama yapıp gelcem dedi..ben de cuma günü kontrol var soralım öyle verelim dedim..nasıl olsa ebe vermeyin der diye ama yok verelim diyor 2 gün oyalamam gerek ya da açık açık demek lazım ama kırmak istemiyorum siz olsanız nabardiniz..Bebek 3 aylik

16 Cevaplar

+1 oy
(4,237 puan) tarafından
1 yasindan once inek sutu verilmeyecegini bilmiyormu ki 
(99 puan) tarafından
İki yaş canım o da sütte bulunan enzimden dolayı çocuk hazmedemiyor . Ki iki yaşında da yarı süt yarı su olacak
(369 puan) tarafından
Bilmiyor bana da inanmiyor
(4,237 puan) tarafından
2 yasinda bi.sikinti olmayabilr aslnda hani sutle yapilan bisi verecekse direk sut icirmiyor bebegine hic sutlu bisi vermedinmi bu zamana kadar nebilim mesela sutlu bi.tatli Falan vermediysen birak.kirilirsa kirilsin yediremeyecegini soyle benmkilerde cok sinir bozuyor bu konuda geneli hep ayni sorun zaten
-Reklam-
+1 oy
(2,548 puan) tarafından
Onu kırma bunu kırma biz paramparça olduk kimsenin umrunda değil  valla . 
(60 puan) tarafından
Oy verebilsem vericem valla sizin yorumlariniz hosuma gidiyor:)
(2,548 puan) tarafından
Oy değil böyle söylemen beni daha çok mutlu etti :)
(60 puan) tarafından
Ciden surekli goruyorum gudlruyorsunuz beni hemde dogruyu soliyorsunuz acik sozlulugunuz hosuma gitti :)
(2,548 puan) tarafından
Güldürüyorsam ne mutlu bana teşekkür ediyorum :)
(60 puan) tarafından
Ben tesekkur ederim :)
+1 oy
(27,352 puan) tarafından

Kac aylik bebeğin 

Bebegini doyur emzir doydugu zaman zaten yemez.. 

(369 puan) tarafından
Cuma günü 3 aylık olcak
(369 puan) tarafından
Oda inadına babaannesinin yanında aglar
(27,352 puan) tarafından
Hm daha cok kucuk
Doyur karnini bolca yedirmeye calissada yemez zaten hemsirw koymadi verme de
(369 puan) tarafından
O gelmeden iyce emzireyim yemesin mamayı..tesekkur ederim güzel fikir verdin
(27,352 puan) tarafından
Rica ederim
+1 oy
tarafından
Cocugu ağlatmamaya bak sen laf desen anlamiycak cnku onlar ben biliyom kaç çocuk buyuttum havasnda öylede de mutlaka ama bebgnn ek gıda zamani gelmeydse verme 
+1 oy
(909 puan) tarafından
Kır gitsin boşver bu ne saçma hareket tövbe tovbeee 
0 oy
(352 puan) tarafından
Doktora mesaj attım inek sütü vermek anemi yapar dedi de 1 yaşından önce uygun değil dedi de canım 

İlla verecekseniz mama alin dedi de 
(369 puan) tarafından
Aa evet aradım sordum desem..
(352 puan) tarafından
Demii :))
0 oy
tarafından
Annem gibi annemde benim oğluma asiri düskün ikisindede ayni yapti :) hep ac bu cocuk filan zor oluyo tabi onlara anlatamiyosun ama guzel guzel konus beni yanls anlamani istemem annecim evladima verdiin deger beni cok mutlu ediyo ama belirli kurallar var de anlat kurallari bekleyelm de anlar umarim :)
(369 puan) tarafından
:) inşallah canım yaa
tarafından
:D ne insallah gı o kadar yazi yazdm okudun mu okudun demi :D Hayirlisi canim yaa
0 oy
(99 puan) tarafından
Sütü sağ göster yetiyor mu yetmiyor mu gorur
(369 puan) tarafından
Fışkırırken bile gördü ama inanmiyor
0 oy
tarafından

Şuan kendimi senin yerine koyarak söylüyorum bak aynen böyle cvblarım :)kırılmış kırılmamış umrumda olmaz bebeğimin canı daha önemli çünkü..

Tmm anne tmm bebek doymuyor hadi en iyisinden bebeğe mama al gel doymadıkça takviye ederiz hem bebek için üretildiği içinde zararı dokunmaz ikimizde mutlu oluruz bebeğe de zarar gelmez :)

0 oy
(2,565 puan) tarafından
Anne sindirim sistemi daha gelişmedi vucudu onu kaldırmaz de kilo alımı iyi yetiyo sütüm de agladıgındada ilgi istiyo falan de 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Ben bebeğime pirinç unu vermiştim 7 aylıkken falan ve büyük çişini tam 5 gün yapmadı doktora dediğimde pirinç unu bağırsakları sarar ve tıkar sakım verme artık dedi ve buraktıpımda düzene girdi inek sütüde alerji yapabilir ben 13 aylıkken verdim ve her tarafı kızardı alerji iğnesi ve şurubu ile geçirdik 3 aylık beneğe asla verdirme onları sütün yetmiyorsa mama alın
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Anlamaz bacım anlamaz benim kaynanam sonunda ağzından kaçırdı evladını anneden iyi kimse tanımaz diye bende milletin içinde bozdum onu bidaha biseyime karışmadı 
0 oy
tarafından
Asla karışamaz izin vermezdim 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
3 aylik bebege anne sutu veya mama disinda bisey verilmez canim. Acik acik soyle, anne cocuga dokunur vermek istemiyorum de. Anlamazsa illa biberonu dayarsa, al elinden kenara koy.
0 oy
(359 puan) tarafından
Neden bebeğinin  ac olduğunu düşünüyor ki hani nerden var di böyle bi kanıya 
(369 puan) tarafından
Ya normal ağlasa bile ac diyor..kilo ve çiş sayısı iyi diyorum ama kendi öyle inanmış bi kere
(359 puan) tarafından
Çocuk milleti ya canım tok olsa bile gider yer o yaptığı bulamacı  o da ağır gelir zaten bi de mışıl  mışıl  uyur
(359 puan) tarafından
Hayır diyip tepkini  koyacan canım yapacak bi şey yok malesef
0 oy
tarafından
Bebeğe inek sütü verilir mi hiç söyle anne alerji yapar verilmez diye

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 493 göst.
22 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 224 göst.
23 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu