0 oy
648 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Meraba kizlar icinzden biriym ama bu soruyu farklı hesaptan sormak istedim

Ben daha önce bı nisanlilik gecrdim babam uygun gördüğü memelktlisi böyle  piskopat dereceye kiskancdi babamdan abimle ayni odada ottrmucak derecede ve görücü usulü olmasini ragmen ben daha 16 yasndaydm toplam iki ay diyelim belki daha az nisanli kaldık bu süre içinde abilerim o adami sevemdikleri için dugun olana kadar beni onla görüştrmek istemedi gezme vs hiç bişey olmadi yani bize imam nikahi kıyıldı ben istemiyordum hep hayrlisyla kurtulayım diye dua ediyordum babamın yüzünün yere egdrmek istemedim çünkü en son nikah kiyildi bana abilerin hangi odada yatiyo kapini kapat felan demeye basladi nikahtan bı gün sonra... sen kimsin ki bunu diosun... ben babama abime anlattım bu olayı istemiyorum dedim bu nikahtan iki gün sonra nişanı attım aldıkları tüm altin takı kulagmi deldrrken ücretsiz verilen kupeye kadar ondan eser kalmasn diye verdim hatrlamk istemiycek derecede bunaltti cnku beni bir buçuk ayda

Simdi nikah kiyildi ve ben onunla çok sk gorusmedgm için yuzyuzede gelmek istemedim konusmadm hiç hatrlamiyorm yani bana bosol dedimi diye aklimi kurcalayan ben severek evlendim çok şükür çok mutlyum ama biz tekrar nikah kiydik o nikah dusmusmudr 

Bunu sormak için bu kadar uzun yazmana gerek yoktu diyeblrsnz ama anlatmak istedim vercegnz cevaplar için şimdi teşekkürler

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canım bildiğimi söyleyim yanlış bir bilgim varsa Allah affetsin. Canim illa boş ol demesine gerek yok anlasmali olarak zaten ayrılmıssiniz zaten ayni cati altına girmemissin hic bir münasebet olmamis evlilige nasil sahit gerekirse ayrılıgada sahit gerekirse sahitler varsa ayrılmaya sahit eden bir sikinti olmaz Allahın izniyle.. 
-Reklam-
0 oy
(140 puan) tarafından
Bence önceki nikahınız düşmemiştir hocaya danisdinizmi veya sordunuz mu eskisi sizi bosamismi ?
tarafından
Hiç gorusmedim onunla ama bikere Nihat Hatipoğlugnda kulağa aşina olmuştu hani olaylar bu sekilde ilerledyse nikah düşerek diye ama emin olamıyorum bilen vardr diye sormak istedim
(140 puan) tarafından
Yaa şimdi öyle bir araştırdım dini nikah yapmak illa gezmek dolaşmak değil falan diyor ve önceki nikahlinizdan boşanmadan eğer yeni bir dini nikah yaptıysanız zina yapiyorsunuz demektir diyor Allah göstermesin sen bence Cook geç olmadan bir hocaya başvur çünkü çok günah bilmiyorsun ve şimdi öğrenmiş oldun bu saatten sonra arastirmazsan kat kat günaha girersin.
0 oy
tarafından
Soruyu anladım ama cevabı hakkında hiçbir fikrim yok bi hocaya ya da diyanete sorsan ?
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Ama zaten sen bi başkasının nikahına isteyerek girmişsin yani ben diğer nikahin kalacağını zannetmiyorum peki o kişi evli mi haberin var mi hic 
tarafından
Hayir evlenmemiş duydgm kadaryla
(2,849 puan) tarafından
O zamn bilemiycem cok riskli bi olay arastirilmasi lazım
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Bunu bence bi imama sor kuzum  yada diyanette sor  çk riskli bi cevap 
tarafından
Biliyorum hep aklima takiliyor
(5,311 puan) tarafından
Bence 190 ara sor diyanette  şimdi
0 oy
(48,671 puan) tarafından
keske bunu bir hocaya sorsaydin da ikinci evliligini yapsaydin canim basini anlamadim zaten baban mi verdi istemedi mi 
tarafından
Bab verdi kendisi uygun gördüğü birine
(48,671 puan) tarafından
ee sonradan neden istemediler orasini anlamadim neyse cokta onemli degil iyiki olmamists nikah isi sıkıntılı
0 oy
tarafından

Aradan  7 yıl  geçmesi lazım ki kendi düşsün nikahın tabi eski nişanlın seni boşamadı ise hala nikah duruyor :ermm:

tarafından
Hatırladım canım şimdi bana bosol demedi ben ona ben senin gibi birini cekemm istemiyorum dedim oda ben de istemiyom o zman dedi bitti acaba bu düşmesi icin bı nedenmi ki
0 oy
tarafından
Maalesef o adamın seni boşaması lazım bir şekilde konuşup ikna etmeniz gerekiyor istersen hiç görmemiş ol ama İmam nikahınız varmış bayağı sakat bir iş
0 oy
(1,698 puan) tarafından

Diyanet TV’nin bu konudaki açıklaması canım. Belki fayda sağlar

0 oy
(597 puan) tarafından
Cnm fetva veremem ama bir kari koca 3aydan fazla kus kakirsa yani ayrilmis olursa ve ayrildiginiz duyrulursa ztn nikah otomatikmen dusuyor diye biliom.
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Senin yüzüne 3 talak hakkı değişken lik gösterir kimine göre 3 kez bosol der kimin egore kadın 3 kez regli görmesi laizm bu en iyisi mezhep ve imam açıklar 

Bu lar geçtim yüzüne 3 kez bosol demediği sürece sen onun eşi olarak kalırsın iş karışık biraz Bi imam la görüşüp o eski kocan sayılır onla bu işi bitirme lazım 
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Diğer hesabınız neden var ozaman niye kendi hesabınızdan sormuyorsunuz buda yeni adet mi? Linç yemekten korkuyorsanız a desek lincliyorlar zaten:)
(8,081 puan) tarafından
Işte bende kadın olarak hemcinsim olarak utanmasın linç yemekten korkmasın burada herşeyi lincliyorlar zaten diyorum:)
tarafından
Pff.Yine yazdigindan ne anlamlar çikabilecegini bilmeyen insanlar.
Pff. Yine insanlarin kendince problemlerine  kendince bir puanlamaya sokan insanlar.
Pfff pff.
(8,081 puan) tarafından
Çıkardığınız anlamlar sizi bağlar btlkyldz:)
tarafından
Ozama  yine yanlis anlayan insanlar deme. Bu süreklilik oluyorsa bence bir anlatımınıza dikkat etmek lazim.
(8,081 puan) tarafından
Canım lütfen ıyi okur musun yaptığım ilk yorumu
0 oy
tarafından
İşte bu yüzden hemen nikah kiyarlar sanki acelesi neyse hele bı bekleyin yav bak kızın başına dert oldu nasıl olacak şimdi ben düğün günü yapılmasından yanayim
0 oy
tarafından
Hayır boş ol demediyse nikâh düşmez keşke bunu ikinci kez evlenmeden önce araştırsaydınız şimdi bulundugunuz yerin müftülüğüne başvurun yardımcı olurlar 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Canım dini nikah karı koca ilişkisi olmadı mı kendiliğinden düşüyor zaten. Hatta uzak kalıp gelince eşler için kendi aranızda nikahınızı tazeleyin der büyükler. Senin zaten herhangi bir bağın olmamış. 
tarafından
Peki sen neye inanmiyor sun?
(4,981 puan) tarafından
din zaten araştırmaktır
büyüklerin dediğine koru körüne inanıp millete böyle şöyle diye satmak degildir
(13,202 puan) tarafından
Nikahın amacı evliliğini duyurmaktır ve şuanki dönemde resmi nikahın olmadan dini nikah kıymanın geçerliliği yoktur. Diyanet bile bas bas kaç kere açıklama yaptı. Nikah tazeleme durumlarını araştırın o zaman kardeşim. Ben de evliyim dini nikahım da var. Dine inanmadığım veya uymadığım yok Allaha şükür.
(7,193 puan) tarafından
Kız sen fetva verme gözünü seveyim nikahın amacını bile bilmiyorsun o dediğin söz nişan merasimi için geçerli nikah bam başka bir olay . Ve peygamber efendimizin zamanında resmi nikah mi vardı sanki asıl nikah dini olandır resmi olan sadece kadınların hakkını göz etmek içindir
(13,202 puan) tarafından
Canım benim fetva vermek benim ne haddime nikah her zaman kadını korumak amacını taşır zaten. Kendi duygu düşüncem değil. Ha şöyle açıklayayım ben biraz Yaşar Nuriciğim düşünce olarak malum baya dışlanmıştı rahmetli.
0 oy
tarafından
Diyanete yada bildiğin bi hocaya sorsan daha iyi canım önemli bisi çünkü 
0 oy
tarafından
Alo fetvayı ara canım numara 190
0 oy
(228 puan) tarafından
Eğer karşı taraf suratiniza 3 kere başol bosol bosol demesiyse nikah düşmemiştir 
0 oy
(4,981 puan) tarafından
iste boyle onemli şeyleri arkaya atarsınız sonra işin içinden çıkılmaz 

belki o adamdan nikahın düşmedi şimdiki evlilik zina ne olacak şimdi?

cocuk varsa veledi zina

hala buraya soruyorsun

adam akıllı fetva al cocuk oyuncagimi
0 oy
(143 puan) tarafından
0850 811 7777 fetva hatti burda kim sana ne dese eksik ve yanlis bilgi olabilir ara baglanmak uzun suruyo ama illaki aciliyo namaz saatleri dışında acinca kısaca insallah o nikah düşmüştür 
(4,981 puan) tarafından
ismailağa :)
(143 puan) tarafından
Valla ben baska yerden fetva almıyorum:)
(4,981 puan) tarafından
aynen en güvenilir su zamanin

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 2,024 göst.
30 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 798 göst.
0 oy
14 cevap 507 göst.
0 oy
3 cevap 302 göst.