0 oy
464 göst.
Diğer kategorisinde (640 puan) tarafından
kapalı
Öncelikle hakkınızı helal edin başınızı ağrıyacağım biraz ama çok dertliyim. Eşimle ağustos 2019 da evlendik. Üç buçuk ay sonra eşimin bi görev meselesi oldu ve ailemin yanina geldim eşimin ailesi de aynı yerde. Bu arada hamile kaldım ve 3 aylık hamileydim. Ben hem ailemin yanında hem de eşimin ailesinin yanında kalmaya başladım. Kimsenin gönlü kalmasın diye. Eşim de nerde rahat ediyorsan orda kalabilirsin dedi. Hamileliğim boyunca bu böyle devam etti. Kayinvalidemgil bana anlayış gösterdiklerini söylüyorlardı fakat sağdan soldan söylentiler duymaya başladım. Zaman zaman hastaneye gitmem gerekiyordu kontrollerim için falan. Kayın babam b3n seni hastaneye bırakırım falan yere giderim diyordu mesela. Ben de napcam tek başıma o gelene kadar hastanede ailemin yanındayken kendim gittim geldim hep. Neyse gel vakit git vakit doğumum geldi. Eşim zaten yanımda değil isterdim ki onlar olsun yanımda. Ben içerde sanci çekerken  " yarim" saat uğrayıp gitmiş kayinvalidem. Akşamın dokuzunda pazara gidecem diye çıkıp gitmiş. Doğumdan bi çıktim annem kalmış bi tek. Şeker tansiyon hastası strese üzüntüye hiç gelemez. Bırakıp gitmişler onu orda öylece. Kayinvalidemi çok severdim ama doğumdan sonra bi değiştiler sanki. Doğumum çok zor geçti çok fazla dikisim var ve toparlanmak için kırkım çıkana kadar annemlerdeyim. Cocugu sevsinler diye geçenlerde gittim orda da kaldım. Gelen giden çok misafirleri oluyor ve benim eşim yok. Kimini tanıyorum kimini tanımıyorum orda kalmak mecburiyetinde miyim? Yeni lotusayım toparlanmam lazım ha bire nezaman gelecen deyip duruyorlar çocuk seveceklermiş. Beni düşünen yok onu geçtim o kadar seviyordunuz niye beklemediniz benim başımda, yanlız bıraktınız  doğumda 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı konuyu özetleyecek şekilde olmalıdır

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yazdıklarından anladığım tek şey babası varken babasız meydana gelen bir bebek. 
(8,081 puan) tarafından
Keyfinden değil ki görevdeymiş mecbur napsın
tarafından
Kız diyo ki eşim görev icabı başka şehirde bende hamileyken annemlere geldim kaynanasiyla aynı yerdehmis eşi yok diye annesinde kalmış bazen oraya gitmiş doğumda da kaynanası beklememis gelmemiş yanına şimdide kiznlohusa ve arayıp ne zaman gelecen yanimiza diyorlarmış yani annesinde kaliyondiye kaynanin gotu kalkmış hah
(4,716 puan) tarafından
Ne demek babası varken babasız meydana gelen bebek tövbe yarapi sanki piçç mucburiyet diye birşey duymadın  mı sen galiba
(640 puan) tarafından
O da ayrı yakıyor işte içimi. Evlenirken biliyordum asker olduğunu ama bunca ayrı kalacağımı tahmin etmiyordum. Şimdi bi de virüs çıktı artık iyice belirsiz. Evim desen bırakıp geldim kaç aydır evim bile yok anlayacağın. Kızıma hazirladigim bi oda yok. Sen olsan gider kalır miydin eşinin ailesinin yanında surekli
(4,997 puan) tarafından
ya kadının zaten derdi var bi de köstek olmayın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim genelde gelin annesinde kalınca kaynanaya batar ama senin eşin yoksa orda napcan benim eşim.olmasa bende kalamazdim surekli
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Haklısın okadar çok seviyorlar görmek istiyorlarsa doğum yapana kadar bi zahmet bekleselerdi hastanede pazar kaçıyormuydu
(640 puan) tarafından
Kız bahane akşam 9 da pazar mi olur kalmıyor bizim burda o saate
(8,081 puan) tarafından
Sende onlar çağırdığında gel dediklerinde bahane üret
0 oy
(119 puan) tarafından
Canım haklısın ama eşin işten izin alıp gelmedimi doguma sebep ne neden gelmez eli kanda olsa gelir bir insan zaten hamileliginde yanında olmamış anşadıgım kadarıyla bari dogumunda yanında olsaydı nasıl iş bu 
(640 puan) tarafından
Esim asker doguma gelecekti fakat korona çıkınca giriş çıkışlar sıkıntı oldu gelemiyor
(119 puan) tarafından
Heeeee iş niye diyon bende calısıyor özel sektörde falan sandım gitme götürme bebegide senin dogumunda kaçmış gitmiş ben gitmezdim bide laf sokardım
(640 puan) tarafından
Telefonla arıyom görüntülü falan hava sıcak çocuğa kısa kollu zıbın giydiriuorjm gündüz isilik flan olmasın diye biz bile dayanamiyoz sıcağa. Niye öyle çıplak birakiyormusum cocugu. Kat kat giydirmem lazimmis. Arasam bi dert aramasam ayrı dert
(119 puan) tarafından
Eski kafalı olmak işte böyle xor he de gec sonucta evlat senin kimse karısamaz istersem kilotla gezdiririm
0 oy
(4,716 puan) tarafından
Yüce rabim yardımcın olsun inşallah cnm senin yerinde alsam annemlerde kalırım nede olsa eşinde tercihi sana bırakmış
0 oy
tarafından
Bu durumda en sağlıklı olan annenlerle kalman olur. Kayinvaliden de bi zahmet gelsin sevmeye. Çocuğun düzeni bozulur bi orda bi orda olmaz öyle. Hem dikişlerin çokmuş. Sana iş de yaptırmak isterler misafir çok geliyor diye. O kadar çok seviyorlarsa doğumda bekleselermiş hastanede annenle. Ben çok kırılırdım görüşmek istemezdim. Dışlanmış gibi hissederdim kendimi. Yavrunu güzel günlerde büyüt inşallah sağlıcakla 
(640 puan) tarafından
Inşallah canım Rabbim hepimizin evlatlarına sağlık sıhhat versin. Benim de bunları yaşayacağım varmış napalim. Lafa geldi mi her şeyi dört dörtlük yapıyorlardı ama iş icraata geldi mi olmuyor lafta kalıyor her şey eşim de biliyor ama ailesi sonuçta atamıyor satamıyor napsin
0 oy
tarafından
Sanaa su kadar soyleyeyim kendini ikiye de ayirsan,kayinvalidenin her istedigini de yapsan yaranamazsın. Bazi insanlar bencildir kimseyi dusunmezler.
(640 puan) tarafından
O yüzden ben de adamına göre davranicam artık yüz verdikçe astarini istiyorlar çünkü. Bazen abartıyor muyum diyorum ama inan değil hastane de yanımda doğum yapan kizin annesi dedi ki bana kızım senin başka kimsen yok mu da annen tek başına bekledi yazık dedi. En azından bunu hak etmedim ben. Çünkü hiç saygıda kusur etmedim bu zamana kadar
tarafından
Kiz kusur edenler, tersleyenler daha cok deger görüyor. Ben hep diyorum kimse yasi buyuk diye saygi haketmez saygiyi karaktere gosterirsin. Burda yani sirf kocami dogurmus diye bana naparsa yapsin tamam dicek degilim. Sen tamam dedikce tepene cikarlar
0 oy
tarafından
Canım Allah analı babalı büyütsün inşallah. 

Askeri personeller doğumda 10 gün doğum izinleri var eşin neden gelemedi ki korona olsada önceden test yaptırıp iznini alsaydı keşke. Hakkında hayırlısı olsun ama bunları düşünüp üzüntü stres yapma zaten lohusalık yeterince insanın psikolojisini çöktürüyor takma bunları yakınsa evler arada bebeği götür sevsinler ama kalmaya annenlere gel orda daha rahat yatabiliyorum dersin eşine eşinde ailesine söyler belki o zaman daha anlayışlı olurlar. 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 146 göst.
18 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bidibidibidi (535 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 70 göst.
8 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bizanneyiz (251 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 113 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 114 göst.
23 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,002 soru

11,406,524 cevap

34,943 kullanıcı

...