0 oy
810 göst.
Diğer kategorisinde (1,113 puan) tarafından
Kizlar benim ikizlerim olcak Allahin izniyle once annem gelcekti çünkü annemle hem daha rahat ederim hemde hastanede falan rahat kalir benimle ilgilenir gece bebeklere bakar evde ama simdi kayinvalidem kaynanam ve kaynim biz gelcez diyilar sorun şu ki hem 1 bucuk ay önce gelcekler hemde biz gece kalkamayiz hastanede de duramayiz annende gelsin diyolar babam asla izin vermez bide bende istemem annem hizmetçi mi ondar 9da yatiyolar annem bütün gece ayakta olcak sinir oldum valla aglamamak için zor duruyorum esimde farkinda ama ben ne diyim diyo yaslilar diyo valla catlycam az kaldi insan azicik düşünür 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim annem hastanede kaldı 3 gün benle kaynanamı bırakmadı eşim evde batırdı onada pisman oldu keşke hiç gelmeseydi dedi zararı faydasından çok oldu
tarafından
Benim kaynanada öyle zararı oluyor faydası olmuyor
(1,113 puan) tarafından
Insaalah gelmez benimkiler gelirse de anlar esimde ama olan bana olcak
tarafından
Sana ve bebeklerine karışacaktır bilmişler
-Reklam-
0 oy
(161 puan) tarafından
Sen konuş kaynananla sinir oldum 
(1,113 puan) tarafından
Konuscam insaalah eşime uydurup biseyler anlatmazlar gelmiyoruz falan diye hemen anlar
(161 puan) tarafından
Benim kaynananamda bebegimin 2. Ismine karar vermeye çalışıyor
(1,113 puan) tarafından
Bi o eksik ama büyük konusmuyorum kesin oda olur
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ben darlandm burdan o ne öyle ya. Ikiz annesiyim doğumun son zamanları ve doğum sonrası ne kadar zor bi süreç biliyolar mı acaba. Tek gebelik değil hatırlat onlara beyin kalmiyo insan da ya bide onlarla mı uğraşacaksın 
(1,113 puan) tarafından
Ben de anlamadim bide gece kalkamayiz yok hastanede kalamayiz yani onlara da biz bakcaz
(161 puan) tarafından
Onlar kendilerine baktirmaya yer arıyor
(4,889 puan) tarafından
Sakın kabul etme biz iki kişi zor bakiyoduk ikizlere biri bişey dese sinirim bozuluyordu zaten streslisin ayrıca doğum yapmışsın rahat hareket etmek isticeksin kaynın nereye geliyo yaa teeyyy Allahm
(1,113 puan) tarafından
Ya ben anlamiyorum gercekten bu insanlar bunu dusunemiyolar mi dogum eylul ortasi bunlar ağustos basi geliyolar sonrada nisana kadar bendeler bu ne sacmalik bide cocuklara baksalar içim yanmayacak 9da yatiyolar hastanede kalmiyolar 2 bebek stresten simdi dogurcam
(161 puan) tarafından
Kuzu konuş valla zaten 2 can taşıyorsun içinde yorulmaman lazım son aylarin  onlar gelecek bide onlara hizmet edecen karnın burnunda
0 oy
tarafından
Benimde ablam ikiz doğum yaptı 4 gün önce annem gitti yanında kaynanası evine bile gitmiyor annem var diye, annem dönünce kaynanası gelcek
(1,113 puan) tarafından
Bizde oyle demistik bugün ne olduysa biz gelcez hemde 1 bucuk ay önce dedi şok oldum
tarafından
Neeee bide 1.5 ay önce, Allah yardımcın olsun ben 40 ıma kadar kalacam diyor deliriyorum
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Kayınvalidene anne, 40 cikinca ben zaten sizleri cagiracam mevlüde de, kaynim ne varken ben rahat dolasamam emziremem, lohusaligim ciksin o zaman buyrun o zaman de. Ne dusuncesiz insanlar ya....
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Canim soylesene bn yeni dogum yapacam kaynim varken nasl rahat edim desene annemede babam izin vermez oyle de en iyisi annem gelsin de yada annem de ilk aylar gelemezse sonra hic gelemezmis ev filan temizleyecek ded ilk iki ay annem gelsin sonraki iki ayda sen gel de
(1,113 puan) tarafından
Ya iste tam olarak boyleysi ilk 3 ay annem gelcekti simdi agustostan geliriz bütün kisi geciririz diyolar birden diyince bisey diyemedim onlar annemde gelir saniyolar ayni anda
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Nasılsa annem olacak şimdi siz yorumlayın annem bebek toparlayana kadar kalacak sonra da siz gelirsiniz desen. Anlamaz mı. Bide evinde o kadar kişi için yer var mı ki
(1,113 puan) tarafından
Yok kuzum ne yeri bir salon bir oturma odasi oyle diycem tam olarak bakalim anlarlar mi ama hic sanmam cahil koy insanlari bunlar anlamazlar
(3,046 puan) tarafından
Siz gelirseniz annem gelemez evde yer yok dersin. O zaman gece de yardım edersiniz hastaneye de gelirsiniz diyeceksin canım. Zaten gözleri korkar gelmezler. İlle de gelirlerse hiç hizmet edecem diye uğraşma bence. Sonuçta yardıma geliyorlarsa yardım edecekler.
(1,113 puan) tarafından
Keske yardima gelseler hic sesimi cikarmam hatta derimki annem yorulmayacak bebeklerin ilk zamanini atlatmis olcaz ama nerde
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Faydaları olmayacaksa neden gelecekler eşin bişey bahane etsin gelmemelerini falan söylesin.
(1,113 puan) tarafından
Ya iste bende onu anlamiyorum asla yardimlari yok yemin ederim kalkmiyolar gece hasta olurmus esim bisey diyemez eminim ben desem kavga cikar
(7,935 puan) tarafından
Ayyy ne kadar anlayışsız insanlar yaaaa
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Ne düşüncesiz insanlar var ya allah sabır versin size 
(1,113 puan) tarafından
Valla erken doğurcam bunlar yüzünden Allah bana sabir onlara da akil versin
0 oy
(377 puan) tarafından
Boyle dusncesiz insanlara ayar olyorum. Ben doguma gitmeden aylar once herkese dedim valla annem gelcek kalcak benle doguma diye ki oylede oldu. Kayinvalidem bunu bilerek koye gtti istemedim cunku ben annemle tabiki daha rahat ederim diye esimede dedim gorumcem gelcekti hastaneye bizle esim sen gelme kalabalik etme virus var zaten 3 umuz gidelim dedi yine ben dedim olsun gelsn diye
(1,113 puan) tarafından
Bnde dedim konustuk aslinda once annem gelcek diye zateb onunda yaninds kaynanasi vardi yatalak gelemeyiz biz ekime kaadr dedi kaynanasi ölünce gecen hafta buna gün dogdu napayim yani bende sennmi ölmenu bekliyim diyesim geliyor
0 oy
(445 puan) tarafından
Çok ayıp ama Allah sorar yani 
(1,113 puan) tarafından
Insaalah sorsun ben daha da bisey demiyorum ben iki bebege ayni ands bakcam gece gündüz uykusuz bide bunlarla ugrascam destek hic yok Allahlarindan bulsunlar bende göreyim insaalah
0 oy
(220 puan) tarafından
Ne kadar düşüncesiz insanlar var ya madem bir yardımın dokunmayacak neden geliyorsun ki, hem de kaç ay duracaklarmış onlara mı bakacaksın bebeklerinle mi ilgileneceksin, ben ayar oldum burda, Allah sana sabır versin inşaallah bir şekilde vazgeçirirsin onları 
(220 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ya çok zor bir durum, hem yardım etmeyecekler 8 ay boyunca onlara hizmet edeceksin hem de anne baban gelemeyecek
Eşin de birşey diyemiyor galiba umarım bir şekilde vazgeçerler gelmekten
(1,113 puan) tarafından
O anca bagiriyo tamm benim annem babam gelmesin istemeyin falan diye ama farkinda yani herseyi çünkü annesi yaninda soyledi ben bakamam kalkamam falan diye yine de annesi tabi koruycak asla bisey diyemez gelmeyin mi diycek dese de benim üstüme kalir kesin
(220 puan) tarafından
Eşin duygusal bakıyor konuya biraz daha düşünse sana hak verir gibi
Bu erkekler de herşeye bağırır hemen
(1,113 puan) tarafından
Hak veriyor eminim ama dedigin gibi duygusal yaklasiyo simdi benim annem gelcekti ya biz annemle onun annesini istemiyor olduk bnde dayanamadim sanki annen yardima geliyoda ben istemiyorum yatmaya geliyor dedim tamm söylerim gelmez diyor söylersen söyle esimi  maalesef cok pis bir inadi var ölse vazgeçmez unutmaz kindardir da suratini astimi oyle kalir bnde tam tersiyim hemen tatliya baglansin diye herseyden vazgeçerim
(220 puan) tarafından
Benim gibi, ben de tartışmak istemem hep taviz veririm
Sen iyi demişsin gerisi artık onun bileceği iş umarım seni düşünür de konuşur annesiyle
0 oy
tarafından
Ara acıkca soyle benım yardıma ıhtıyacım var annem gelcek bıraz sız sonra gelın anne bebekle ılgılencem sızle ılgılenemem babamda gelcek hepımız rahat edemeyız dersın. De ama mutlaka bu sıkıntıya asla dusme yoksa yenı dpgurmus hastane odasında aglarsın ıcın cıkana kadar... Yenı dogum yapanın uzerıne gıtmek bızım ınsanımızda farz gbı bır şey. Birde sana yardımları olmayacaksa ne dıye gelıyorlar hem lohusa kadınsın evde kayınpederde olsa erkek olması bu sıcakta hos degıl dusa gırmek ıstersın tuvalete gırmek ıstersın heryerden ınsan cıkcak cok sınır bozucu... Inan lohusayken asla cekemezsın ve senın rahat olman gerek bebegıne yetebılmen ıcın. Oyuzden kırılırlarsa kırılsınlar.. Ben lohusalıkta bana yasattıkları yuzundeb 4 sene cok sevdıgım esımın aılesını suan sadece esımjn aılesı dıye sayıyorum. Unutamıyorum ayagıma paspas olsalar unutamam. o hormonlardan yasadıklarım kat kat agır geldı cunku. Lohusalıgını guzel gecır kardesım tavsıyem
(1,113 puan) tarafından
Bana daha gelmeden sinir stres yaptılar saat 3e geliyo esimle kavga ettik onlar yüzünden oda farkinda annesinin bir ise yaramayacagini ama kendine yedirip soyleyemiyor gelmesinler siz annenle rahat edin falan diyo tamm gelsin annen ama gece kalkcak hastanede de bnimle kalacak diyorum istemiyorum soyleyecem gelmesin diyo çünkü biliyor asla kalkmazda kalmazda annem gelcek onlara hizmetçi olcak sanki esimde bağırıp duruyo huzurumun icine ettiler resmen
tarafından
Ah canım benım. Annen gelmesın onlar gelıncede de annem sız geldınız bana ıhtıyac yok dıye gelmıyor onca kısıye gerek yok sız kalırsınız bana bakarsınız de hc ıstıfını bozma. Onunduyunca kacacaklar sen spgum yapmadan zaten.
0 oy
(403 puan) tarafından
Ara kaynananı söyle canım annem gidince gelirsiniz babamda gelcem dedi rahat edemezsiniz de.babanı duyunca gelmzler belki
(1,113 puan) tarafından
Yok kuzum yok daha cok islerine gelir oda esiyle zaten rAhat rahat yatarlar bizimkiler is yapar

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 489 göst.
26 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 325 göst.
21 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 198 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,266 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 252 göst.