0 oy
1,923 göst.
Diğer kategorisinde (174 puan) tarafından
Kızlar kafayı yemek üzereyim... Az önce pirinc pilavı yapmak için bakliyat dolabimi bı açtım pirinç kutusunu aldım ve kapağı ici her yeri beyaz kurtcuk dolu hemen attım kutusuyla . Yanındaki şeker kutusu bulgur kutusu mercimek vs bütün kutuların içi kurtçuk dolmuşş ve aynı zaman da dolabımın içinde de geziyorlar her yerim kaşınıyor şuan hiç bir şey yapmadım kapattım kapağı eşimi bekliyorum tek başıma yapamam sanırım :( Herşey çöp oldu. Oysaki sadece hafta sonu dışarda yedik içtik. Üç gün önce yine ordan malzeme alıp yemek yaptım hiç bir şey yoktu. Üç günde böyle sarar mi etrafı bu kadar yaa ? Hem bakliyat kutularım hem içindekiler ziyan oldu çok sinirlerim bozuldu :(

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kizz iğrenç her sicakda hemen öyle oluyo bende geçen gün attım ama sinirim bozuldu yaaa temizledim yaz bitene kadar almayı düşünmüyorum
(174 puan) tarafından
Aynen çok tiksiniyorum bideee oof oofffff
-Reklam-
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Gecmis olaun canim, bakliyatlarin icine birer defne yapragi koy veya tuz at kurtlanmaz inşaAllah. 
(174 puan) tarafından
Bide vakumlu kapaklı kutulardı nasıl birbirine bulaştı dolabı sardı anlamadım yani :(
(588 puan) tarafından
Defne yapragini nereye koymak lazim canm
(6,978 puan) tarafından
Benimde basima gelmisti maalesef...kavanozun icine atiyorsun bi yaprak bakliyatin içine.
(588 puan) tarafından
Deneyecegim canim sagol
0 oy
(1,302 puan) tarafından
Kutulari ayma kuzu esin çöp posetine bosaltsin yikasin daha sonra sende yıka 

Nerde yaşıyorsun cnm nem vardir ondan olmustur buz dolabina koy bakliyatlari
(174 puan) tarafından
Bide vakumlu kapaklı kutulardı nasıl birbirine bulaştı dolabı sardı anlamadım yani :( İstanbul'da yaşıyorum nem cok
0 oy
(170 puan) tarafından
Benimde başıma geldi kilerde kuru dolma biberlerden biri kurtlanmış bütün kileri sarmıştı. Kapıyı bi açtım duvarlar dolaplar her yer kurt olmuş. Halbuki akşam yatmadan önce girmistim. Hiç birşey yoktu. Bir gecede bütün kiler kurt dolmuştu. Temizlemesi çok zor oldu. Allah yardımcınız olsun. Biran önce başlayın eşinizi beklemeyin. En azından süpürge ile dışarıdaki kurtları çekin.
(174 puan) tarafından
Bide vakumlu kapaklı kutulardı nasıl birbirine bulaştı dolabı sardı anlamadım yani :(  Gerçekten çok zor mutfağa girmek istemiyorum inan tek başıma yapamam çok tiksiniyorum
(170 puan) tarafından
Şimdi başlamazsanız daha çok dağılır. Çok kötü bir görüntü biliyorum bnde başlamadan önce oturup ağladım sonra başladım:)
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Canım aklında bulunsun bakliyatlarin içine defne yaprağı koy kurtlanma bozulma olmaz :)
(174 puan) tarafından
Bide vakumlu kapaklı kutulardı nasıl birbirine bulaştı dolabı sardı anlamadım yani :( defne yaprağını kurutmadan mi koyuyorsun canım
(3,739 puan) tarafından
Hazır kurutulmuş satılıyor her yerde ben öyle koyuyorum
0 oy
tarafından
Canim kurt cabuk ürer. Bence eline eldiven tak kutulari bosalt sirkeli suya batir kapları. Sonra dolabida makineye cek once detarjanla sonra sirkeli suyla durula dolabın icine bir kabın icine katbonat koy agzi acik sekilde kalsın nemi alsın
(174 puan) tarafından
Canım evimde balkon yok kutuları nerde bosaltcamki etrafa sıçrarsa
tarafından
Lavabonun icin pojeti ac canim orda yap
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Birdahaki sefere içine bolca tuz at kurt ve sinek yapmaz
(174 puan) tarafından
İnşallah çok kötü bir tecrübe oldu
(4,859 puan) tarafından
Kayın validem bana  kendi alir hep bakliyat beşer kilo hepsinden tuzlarim hep geçen seneden pirinç var hiç birşey olmadi
0 oy
(136 puan) tarafından
Canim sicaktan oluyor ben yazin yiyecekleri kavanoza koyup buzdolabina koyuyorum hic bisey olmuyot bidahakine öyle  yap 
(174 puan) tarafından
Hangi birini koyayım ki canım zaten dolap sebze meyve iki tencere tamam doldu yani
(136 puan) tarafından
Benimde ayni canim ama mecbur yer buluyorum cunku parana yazik yani bende aldim aldim sürekli  kurtlandı hep yiyecekler kac kg yiyeceğim  maffolmustu yazin sicaklardan oluyor
0 oy
(655 puan) tarafından
Kuzum hava sıcak oldu için öyle ben her yaz buz dolabina kaldiririm bakliyatlarimi yoksa boceklenir çünkü 
0 oy
(114 puan) tarafından
Canim yazin disarda kalmıyo bakliyat. Ben buzlukta kutularla muhafaza ediyorum
0 oy
tarafından
Kuzu benim marketten 1 ay önce aldığım pirinç hemde hiç acmadigim o bile kurtlanmis. 

Ben artık buzdolabinda saklıyorum actiklarimi 
0 oy
tarafından
Ben buzdolabina atıyorum bakliyatlari bise olmuyor sende öyle yap alinca 
0 oy
(671 puan) tarafından
Ben işte bu yüzden yaz kış buz dolabı na koyuorum o tür şeyleri kışında doğal gazdan dolayı bozuluyor
0 oy
(588 puan) tarafından
Mutfağın sıcak mi canm ondanda olur benimde olmuştu mutfağıma gunes geliyo bide tarihi gecmis paketler varmış farketmemisim simdi panjuru kapatiyorum tarihleri hep kontrol ediyorum bisey olmuyo
0 oy
(173 puan) tarafından
Ay deme ya guvelenmis hepsi önce deterjanla sil sonra sirke ile ve mutlaka güve kapsülü al koy dolap içlerine kelebek olmadı hiç bu kadar kürt varsa mutfakta kelebek olmuştur mutlaka
0 oy
tarafından
Ayyyy bu anı bende yaşadım bir baktım bir tanesi duvarı tırmanıyor kaynanam eltim var yanımda düşünün bakliyat dolabını bir açtım kuru yemiş kurtlanmış tıksındim herşeyi attım dolabı bir güzel sildim o zamanfan sonra kuru yemişler dolapta bakliyatlar balkonda 
0 oy
(8,081 puan) tarafından

Ayy çok huylandım :sick:

0 oy
tarafından
Yazıları okuyunca  gidip dip köşe karıştırasım geldi bende dolaba koyayım ne var ne yoksa evim serin sıcak olmuyor ama belli olmaz 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Sıcaklık artınca sıcaktan kurtlanmıştır.Artık buz dolabına koymalısın

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 146 göst.
30 Mart 2022 Diğer kategorisinde denizimsi (6,361 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 889 göst.
0 oy
4 cevap 109 göst.
0 oy