0 oy
788 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar esinizde eve para konusunda yardim ediyomu yoksa sadece sizin kendi ihtiyaclarinimizi karsiliyo benim esim bi kac ay onceye kadarda veriyodu babasina para ama artik dogumum yaklasti vermiyo babasina sizde durumlar nasil

10 Cevaplar

0 oy
(157 puan) tarafından

Veriyor eşim ev borcu öndeiypr çünkü 

tarafından
Bizim dugun borcu vardi esim dugun borcuna yardimci oluyodu simdi bitti cok sukur anca bebekle bize yeticek para  galiba oyle gorunuyo
(157 puan) tarafından
Aynı evin içinde senin benim olmazki bizim ev borcu var birlikte ödüyorlar
-Reklam-
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Esim ailesine de verir bana da verir ama parasi olmazsa onceligi her zaman ben ve oglumuz olmusuzdur. Olmadigi durumlarda anne babasina vermez. Evin ihtiyaclarinin cogunu da ayrica biz karşılıyoruz. 
tarafından
Valla benim kayinbabam olsada olmasada ver diyodu benim esimin aylarca bana para vermedigini hatirliyorum ama şu bi kac aydir oyle degil cok sukur
(6,360 puan) tarafından
Kayinbabam seker hastasi 23-24 senedir calismiyor kaynanam esim ve kardeslerini buyutmus kaynanam halen de çalışır. Bazen o yapar bazen biz ama genelde biz yapiyoruz sadece yeni evliyken kaynanam cogu seyi alıyordu o da esimin borcu var diye su an cok sukur borcumuz yok sonucta annesi babasi ben verme diyemem kendi kendine acimiyosa beni ilgilendirmez ama şöyle olursa bakarim ki benim ve oğlumun eksiği dururken gidip annesine babasina harcar o zaman dur derim.
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Valla ben 2 sene oturdum 1 sene zaten askerdeydi yoktu. Geldiği günde ben hamile kaldım ilk kızıma :D ise girdi annesine para falan vermiyordu ama arada kardeşlerine okul harçlığı veriyordu bazen işten gelirken annesi arayıp biseyler aldırıyordu filan. Bazen diyordu annesi param yok faturayi sen yatir. O şekilde yolmaya çalışıyordu ama çok fazla yedirmedim izin vermem cunku babasi 40 yasinda calismiyor useniyor o evde yatarken benim esimin parasini yiyemezler.:D:D

tarafından
Yok Allah yukarda benim kayinbabam 45 e merdiven atti ama hala calisiyoda esimde para olasada olmasada vericeksin para diyodu bide bellirli bi butceydi bizi cok zorladi ama hala farkinda degillerdi cok sukur artik vermiyo
(3,151 puan) tarafından
Kız biz evimizi ayirdik eşim istem girdi çıktı yaptı falan taşındık o ay yarim maaş aldı 600 tl fatura market pazar yol parasi napcaz diye dusunuyoruz babasi diyorki esime her ay 250 tl bize yarsim edeceksin çıngar cikardim valla verdirmedim gene
tarafından
Sanki biz para icinde yuzuyoruz deseydin nedir bunlarin derdi git calis elin ayagin tutuyo
0 oy
(244 puan) tarafından

Borçları ödüyor.

Kira ve borç derken para kalmiyor.

Çocuk dogduktan sonra nasil olucak bilmiyorum.

Şimdi birde patronu, tazminatini alip işi biraksin diye baski yapıyormuş. Çocuk dogana kadar baskılara boyun eğiyor ki, işten atilmasin.

RABBİM, kullarinin merhametine bırakmasın!

Işte en ağır isleri yapti. Agirlik kaldirmaktan göbek fıtığı oldu.son anda acil ameliyata girdi.ameliyattan 3gun sonra işe gitti.

Is kazasi gecirdi. Doktor, 10 rapor verdi,eger yatmazsan ayagini kesmek zorunda kaliriz dedi. Patronu, evde yatacagina işe gel. Burda oturdugun yerden çıraklara yardimci ol dedi. 1 gün dahi istirahat etmedi.

Kurt kocayinca,cakallarin maskarasi olurmuş.

Tüm bu fedakarliklarinin sonucunu çok guzel verdiler.

Bu dünya onlarin olsun. RABBİM biz mazlumlarin ahinida onlarda koymasin. Ahiret yurduda bizim olur insallah<3

tarafından
Cok uzuldum canim cok gecmis olsun rabbim insallah guzel bi kapi acar size
(244 puan) tarafından
Ben çok da takmiyorum.
RABBİM bir kapiyi kapatirken, bir kapiyi açar muhakkak.
Kulkari ne kadar insafsız ise de, Rabbim Rahman ve Rahimdir!
Benim tek üzüntüm, eşimin yıllardır o kadar fedakarlik ile canla başla verdiği emeklerin bir kalemde yok sayilmasina.
0 oy
tarafından
Vermez kendi ihtiyalarimiza sadce :)
tarafından
Bizimde bi iki aydir oyle canim onun disinda biz mecburi veriyoduk
tarafından
Kız zaten yanlarindasin almasını biliyorlar bakmasını da bilsinler hiç olmazsa paranızı biriktirirsiniz :)
0 oy
tarafından
Biz ayrı yaşıyoruz ama eşim hep verir yinede 
0 oy
(10 puan) tarafından
Eşimle dışarı ciktigimzda herşeyimi o karsilar ama maas gunu icinden tek kuruss almadan kayinbabama verir , ve kayinbbamda calisiyor zaten o bize iş yaptigi her gun bolca verir yani ayrı gayri yok ama esimden para almam istememde babam veriyor zaten
0 oy
(507 puan) tarafından
Esim verir tabiki banada verir ama en çok evin ihtiyacına gider 
0 oy
tarafından
Benim esim verir cocugumada butun ihtiyaclari kiyafetleri hersyini kaynanamgil aldi 
0 oy
(19 puan) tarafından
3 senede biz oturduk kurusu kurusuna verdi ailesine.. sonra kavga oldu evimizi ayirdik 1 çop dahi almadilar benim babam aldi hepsini.. parani biraz ayir dedim beni dinlemedi hepsini verdi sonra benim babam olmasa kis gunu sokakta oyle kalmistik

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 337 göst.
20 Nisan 2019 Aile kategorisinde Nur3 (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 248 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,326 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 388 göst.
26 Aralık 2020 Aile kategorisinde Sevgim04 (381 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 423 göst.