0 oy
1,053 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Gerçekten hayret içinde okuyorum bazı şeyleri. Ne biçim insanlarla evlenmişler hiç mi tanımadınız hiçmi görmediniz gerçek yüzlerini. Tamam kader kısmet bazı şeyler ama insanda da akıl fikir var hangi devirdeyiz eskiden çok eskiden böyle evlilikler olmasını anlardım böyle imkanlar yoktu bilinçsizlik vardı belki. Ama şimdi bakıyorum yeni nesil aklı zehir gibi çalışan, uyanık, her lafa cevap vermeyi biliyorlar, sorsan onlardan bilgilisi yok ama  Hiçmi tanımadan evlep gözleriniz kararıyo. Valla merakımdan soruyorum nasıl oluyo??? Not:bile bile evlenenleri merak ediyorum asıl 

22 Cevaplar

+9 oy
tarafından
düzenlendi
  • 7 senelik tanıdığına 7 günde bile  anlam veremiyorsun o tanıdığın uğruna canını vereceğin adam bir bakıyorsan başkasına canına veriyor . 

O koskoca büyük asklar ölüm ayırır lafı eskidendi .
O 20 senelik 30 senelik evliliklerde eskidendi .
Herşey kader .
Kaderinde ne varsa o .
tarafından
O işler öyle olmuyor kuzu işte onu anlatıyorum.
10 senelik tanıdığı halde bosananlar oluyor onlara ne dicen .
(25,224 puan) tarafından
Oda var ama göz göre göre gitmekte var bile bile kaynana yanına gidiyor mesela ondan sonra yok geçinemiyoruz edemiyoruz ee gitmeseydin kabul etmeseydin sonra kader deyip susamazsın yani
tarafından
yeniden gösterildi
Aslında çok örnek var .

Evlilik adamı değiştirir örneği de çok.

Yani demek istediğim 5 sene nişanlı kalıp 3 sene evli kalıp bosananda var .

Uyuşturucu kullandigini şiddet gösterdiğini bile bile evlendede var .
Öyleleri eşine laf ettirmez malsef :)
tarafından
Kızlar günaydın .  Ama 3 şey değişmez imis  deerler.  Insanın evleneceği kişi evleneceği gün  ve öleceği gün
tarafından
Bende tam yazdigi ayeti duzeltecektim ☺. Koca tetcihmidir bilmem. Kader hala bir muammadir. Allah pismn etmesin kimseyi
-Reklam-
+5 oy
(4,961 puan) tarafından
On yargi sizinki kim isterkki mutsuz evlilik.... Sizin eşinizin yarın öbür gün saçma sapan size davranmayacaginin garantisini veremessiniz
(25,224 puan) tarafından
Bile bile evlenenlerden bahsediyorum aslında evlenince düzelir gözüyle bakanlar önyargı değil bile bile kendini ateşe atmak bu. Mesela diyor ki nişanloylende böyleydi el kaldırırdı ama seviyordum evlendim. Kusura bakmasında kendi etmiş kendi bulmuş
+3 oy
tarafından
Ne kadar tanırsan tanı aynı evin içine girince anlıyorsun ne olduğunu 
(25,224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yani bilmiyorum bu işte insanına göre değişiyo. Bile bile evlenenler cok var nasıl göz yumuyorlar
+2 oy
tarafından
Ineğin alası dışında, insanın alası icinde derler.  Bilemeyiz. Karakteri gunde 10 defa degisen insanlar evlenmeden önce 4 4luk insanlar gbi oluyor. Ileriui gorup evlenmeyecegiz diyemiyoruz. Kim ister hayatini zehir etmek? Bile bile olüme gidilir mi? 

Mesela kendimden ornek vereyim: ben 2 sene nişanlı kaldım,  k.validemgil sessiz sakin cana yakin davrandilar hep. 2 sene icinde birebir muhatap olmadilar hic benimle. Dugunume bir bucuk hafta kala kavgaya durdular benimle. Her geldiķerinde inceden inceye bi laf sokmalar, bi hakaretler, daha neler neler.!Babama dedim nisani atalim istemiyorum, evlenince bir tek eşimle evlenmeyecegim, ailesiyle de evlenecegim boyle evliligim uzun surmez diye. Babam tamam falan dese de oturup konusalim enine boyuna dedi. Sonra ortaya cikan karar :nisanı atinca erkek tarafini suclayan olmaz, kusur kizdadir derler,  diye mantıklı bi izahı olan cumle kurdular. Kina gecemde bile tartıştık hic yoktan. Ilk baslarda beni isteyen, seven kaynanam, dugun gunune kadar sinsi sinsi dusunceler içindeymiş. Şükür eşim simdilik iyi. Ama babam her sey aslına döner, eninde sonunda anasina babasina çekecek der hep. 

Yani kimse mazoşist degil ki aci cekmeyi sevsin! 
(25,224 puan) tarafından
Orası öyle ama değişmeyen insanda değişmez valla. O açıdan diyorum hemen 2 günde evleneni görüyoruz. Geçen birine yazdım burda 2 ayda evlenmiş tanımadan gördüğü anda hemen yüzük takmışlar. 2 ay nedir yani. Bile bile yapmış kendi kendine etmiş. Böyleleri de var işte. Bazı şeyleri insana bile bile yapıyor valla
tarafından
Ya oyle yapanlar bence ailesi arkasinda durmayanlar. Gidecek yeri olmayanlar
+1 oy
(134 puan) tarafından
Aynen katiliyorum sana.Babam cok zor adamdi.Allah rahmet eylesin.Anneme "Neden babamla evlendin ?" dedigimizde.Su zamanlar gibi gezip-tozma durumu yokmuş ki.Bir kız nişanlaninca anca birbirlerini gorebilirmis o da kisitli zamanda kontrol altinda.Nisan atan kiza dul muamelesi edilirmis.Annem anlamista ne yapsin nisan atma yokmus.Eee simdi net var.Bulusup gorusuyorlar.Nasil cozemiyorlar o adami...
(25,224 puan) tarafından
İlginç gerçekten
+1 oy
tarafından
Can sıkıntısı işte napican.Evlenelim mutsuz olalım diyoruz.

Kimse mutsuz olacağını bile bile evlenmez.
(25,224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yazdıklarımı ne kadar tuhaf okumuşsun galiba sende mutsuz olanlardansın Bile bile evlenen var bunları diyoruz gayette mutsuz olacagını bilip evlenen var
tarafından
Onlara bı şey diyemem ama bazıları evlenene kadar gerçek yüzlerini göstermiyor malesef.10 yıl görüştüğü kişiyle evlenip boşanan insan gördüm.
(25,224 puan) tarafından
Ee onlara bşy demedik zaten. Kadın göz göre göre kaynanasıyla göeğmceleriyle yaşamayı kabul ediyo sonra vay efendim geçinemiyorum. Göz göre göre aldatan döven adamla evleniyo nişanlıykende aldatmış birisi affetmiş evlenmiş neden seviyormuş bak hele, ee tabi adam evlenince de aldatmış sonra gelmiş burda dert yanıyo. Ee hakettin kusura bakma
tarafından
Hayır çok şükür mutlu bır evliliğim var ama çevremde bir çok insan tanıyorum.Mutlu olma hayalleriyle evlenip mutsuz olan.Yani kimse can sıkıntısından mutsuz olalım demiyor.He birde evlilik bu her zaman güllük gülistanlık olmuyo.Aradaki saygıyı ve sevgiyi kaybetmedigimiz sürece sorun yok.
tarafından
Herkesin durumu elvermiyor olabilir ayrı gitmeye. Keşke herkes kendi yuvasını kurabilse.Ben çok şükür ayriyim ama bir gidenlere de niye bir gittiler diyemem.Ayni evde olunca da tabiki sorunlar çıkar.Onemli olan buyutmeden olayı kapatabilmek.
+1 oy
(82 puan) tarafından
Buyuk konusma canim.. Allah seni inanip guvendiklerinle imtihan etmesin
(25,224 puan) tarafından
Büyük konuşmak değil bu şaşırıyorum göz göre göre nasıl kabul ettiklerine. Sonra kendilerini harap ediyorlar
(82 puan) tarafından
Goz gore gore etmiyor iste arkadasim kadin bilse zaten yapmaz kavun mu da koklayip Alacan sonradan cikiyor iste huylari ortaya bunu anlamak zor mu? Benim annem 30 senelik evli hala der bazen babani taniyamiyorum yeni huylarini goruyorum diye insan oglu farkli Sen daha hayati Tam kavrayamamissin hayat gorduklerinden ibaret saniyorsun ama degil
(25,224 puan) tarafından
Hayır canım benim göz göre evleniyorlar bazıları. Mesela adam nişanlıyken şiddet uyguluyo ama kadın seviyo vazgecemiyo evlenince düzelir diyo evleniyo düzelmiyo dayak yiyo, cocuk yapayım düzelir diyo cocuk yapıyo daha beter oluyo sonra geliyo burda anlatıyo. Bu göz göre göre değilde nedir. Zaten nişanlıykende döverdi böyleydi demesi akla zarar. Allahıma şükürler olsun hayatı kavradım bu yaşıma kadar. Düşünce yapılarının farklı olması hayatı kavrayamamış olmak anlamına gelmiyor.
0 oy
(403 puan) tarafından
Bile bile evlenmek kötü gercekten bazılarının gözünü aşk kör ediyor.bazıları evlenince düzelir diyor.bazilari asıl kişiliklerini evlendikten sonra ortaya çıkarıyor.bazilarida bianda değişiyor.Rabbim kimseyi şaşırtmasın.şeytana uydurmasın Rabbim doğru yoldan dogruluktan eslerimizi de bizleride ayırmasın cok zor Allah yardımcısı olsun fena kocası olan kardeslerimizin
(25,224 puan) tarafından
Evt bile bile evlenenlerdem bahsettim aslında
0 oy
tarafından
Aynısını bende düşünüyordum! 
(25,224 puan) tarafından
Bile bile hayatını yakan var. Dövmesi sövmesi oldugu halde evlenen. Neymiş seviyormuş. Madem burda gelip dert yanma kendin ettin kendin buldun
tarafından
Bi de evlenince düzelir diye evlendim diyen var, kim görmüş bi adamın evlenince o huylarını bıraktığını
(25,224 puan) tarafından
Evlenince düzelmeyip bide cocuk yapayım düzelir diyende var sonra cocukla ortada kalıyor
tarafından
Maalesef öyle oluyor sonuç
0 oy
(344 puan) tarafından
Kendi adıma konuşuyorum yetim kalınca anne baba kaybedince ablamda ben evliyim eşim rahat olamıyor senle yaşadığınız için birini bulsan evlensen artık diyip nazikçe evinden kovduğu için ozaman kiz arkadaslarin evinde de bi yere kadar kalabildigim icin sokaklara dusup başına kötü bisey gelmesinden korkan biri olarak evlenen ben yani bir nevi başımı koyacak bir damim olsun namusuma zeval gelmesin diye eli kolu benim gibi bağlı olanlar da var hayatta kimse saksakli hayat yaşamıyor mallesef 
(25,224 puan) tarafından
Hayır canım bile bile evlenen var. Kadın diyor ki nişanlıykende döverdi ama sevdim evlendim diyor nujun gibi bir sürü örnek bu bile bile ateşe atlamak değil mi sevmiş aşıkmış güya
(344 puan) tarafından
Aşk karin doğurmuyor canım mallesef öyle tarz insanları tabiki dediğin gibi kendini ateşe atıyor sonra da anlaşamıyoruz diyip çocuğu ile baba evine donuyor
(25,224 puan) tarafından
Aynen böylelerinden bahsettim zaten ama asıl ön yargı millette oldugu için anlamamakta ısrar ediyolar:) geçen gün birine yazdım burda 2 ay içinde evlenmiş ne ara tanıstında hazırlık yaptında evlendin sonra gelip burda dert yanmış eee sen hakettin kusura bakma
(344 puan) tarafından
1 hafta da evlenen var canım 2 ay gene iymis :) rabbim akıl fikir versin o tarz insanlara
(25,224 puan) tarafından
Aynen valla cnm
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Vala haklısın evlililk çok aceleye gelmez iyi tanıyacan bi insan oturursa kendini hemen belli eder zaten anlaşamayanlar nişNı ble bozabiliyor ama eskiden oyle degldi nişanı atanlara bıle boşanmış derlerdı vala şhsen ben yedı yermı dort saat dua ettım hep bnm gorucum çok gelyordu çok sevenlerim oldu ısınmasaydn yda tek bı konuda anlaşamazsaydm yol veriridim ben kocama daha nişanlanmadan önce arkadş vesilesi ile tanştık asla birlk oturmayacm dddım evet kapalıyım istedıdgm gbı gynrm makyaj yaparm kapalı yerde durmam bunlara eşim evt dedı çok şükür aynı herşey dört dörtlük eyrr bunlara yok dersem anlaşmamz byle degldi dyorum susuyor allah hayırlı kaderlerder nasıp etsin ama dua etmek te çok önemli 
(25,224 puan) tarafından
Haklısın cnm bile bile evlenenler kendileri ediyo
(5,368 puan) tarafından
Bi okadrıda insanın elinde olan bişey ablalrımda blıyorum onlarda boşandı çok acele ettlier ya
0 oy
(2,792 puan) tarafından

Tanıyamıyorsun ne yazık ki 

Eltim ve kaynım kuzenler beraber büyümüşler komşularmış nerdeyse aynı evde büyümüşler kaynım 31 eltim 21 yaşındaydı kız bunların elinde büyümüş resmen kaynanam kayınpederin büyütmüş nerdeyse görüncenle kardeş gibi büyümüşler neyse bunlar evlendi 3 sene sonra boşandılar şimdi kayınpederin kendi kardeşine lanet ediyor kaynım eltime lanet ediyor bunca zaman nasıl tanıyamamışız ne biçim insanlarmış diye suç eltimin ailesinde (uzun hikaye) yani demem o ki öz kardeşini bilr tanıyamıyyorsan şu dünyada,kuzenini beraber büyüdüğün insanı bile tanıyamıyorsun evlenmeden 3 5 sene flörtleştiğin inanan tanıyamaman çok normal içlerine girince anlıyorsun her şeyi ne yazık ki:sideways:
(25,224 puan) tarafından
Yok cnm yok tanıyıp bile bile evlenen de var
0 oy
(207 puan) tarafından
Valla benim babam nişanmla aynı ortama girmeme bile izin vermiyodu eşya alişverişi taki alişverisi hep birlikte ailelerle oldu 

Telefonm yoktu ben hic gorusmeden evlendim babam sayesinde
(25,224 puan) tarafından
İnşallah mutlusundur. Ailelerde etken tabi bazen
(207 puan) tarafından
Allaha şükür sen iyiysen oda iyi oluyo:)
(25,224 puan) tarafından
Maşallah. Evet biyerde öyle :)
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Ağzım dilim bağlandı deniyor genelde ama aslı şöyle; tanımadan nisanlaniyor nişan evresinde de yüzük atmaya cekiniyorlar elalem baskısı malum ki.. sonra hayatlarını yakiyorlar.. 
0 oy
tarafından
Evlendiği kişinin öyle olupta inatla evlenenlerde var bisey. Onlar bilerek yapıyorlar. Kendileri bir nevi bu hayatı seçiyor.

Ama Bi grup var görücülü usulu evlenmiş. Sevgiliyken iyi evlendikten sonra eşi değişmiş. Aslında o pek değişmiş olmuyor adamın yapısında var kaba tabir olucak ama köprüyü gecene ayıya dayı diyor. Evlenince gösteriyor kendini. Öylesiylede sağlam konuşucaksın. 
(25,224 puan) tarafından
Aynen inatla bildiği halde diretmelerş ve sonra ya kadın cinayetleri görüyoruz yada mahfolmuş hayatlar
tarafından
Kimileri var kurtulmak istiyor adi adam peşini bırakmıyorç Allah onları bildiği gibi yapsın çoluk çocuga neler ediyor pislikler.
0 oy
(879 puan) tarafından
Ne bilecen ya kavun degil ki gotunu koklayasin kimse kotu kotu bi omur gecirmek istemez lakin insanların iclerinde bastirdiklari duygulari vardir
(25,224 puan) tarafından
Ne mal oldugunu bildiği halde kabul eden var malesef
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Bile bile ladess.. tuhaf bi durum.. hayalleri oluyor insanın o anki ask denilen şey gerçekleri göstermiyor goremiyorsun.. toZ pembe bir hayat beklerken tam tersi oluyor.. sanırım o içindeki inanç var olduğu müddetçe de devam ediyor evlilik.. değişir daha iyi olur.. belkide insanı da bu hayatta tutuyordur..
(25,224 puan) tarafından
Ama bildiği halde evlenenlere üzülüyorum valla
(9,651 puan) tarafından
Üzülme balim..  Bende eşimin çok kıskanç olduğunu bile bile evlendim.. hâlâ da öyle ama o an ki gözümün körlüğü mu desem ne desem bilmiyorum.. kader yada sınav işte..  tercihleri kendimiz yapıyoruz sonuçlarına da katlanıyoruz..  benim sorunum yalnızca kıskançlık..  ama daha büyük dertleri olanlar var Rabbim yardımcıları olsun..
0 oy
(16,001 puan) tarafından

Allahima binlerce şükür ki eşimden raziyim o da benden razi olur InseAllah. Bizde arada bir kavga ederiz bazen huzurumuz kaçıyorum ama hic bir zaman kendimi ezdirecek duruma düşmedim. Ben eşimi evlendikten sonra tanıdım. Kac yıl sevgili olursan ol kac yil nisanlı kalirsan kal 2 kisi 4 duvar arasinda aynu ortami paylasmadan birbirini iyi taniyamaz..hele ki bu zamanda. Ben esimi evlendikten sonra tanıdım. Simdi de diyorum ki iyi eşime zamaninda faceden istek atmışım  <3

0 oy
(44,696 puan) tarafından
Canim ayni evin icine girmeyene kadar hic bisey anlayamazsin illa bi ayni çati altinda yasiycaksin
0 oy
(582 puan) tarafından
Aynen..illaki kendini belli ediyor bu insanlar yani anlamamak mümkün değil karakterini..ne kadar değişip canı birine dönüşebilir ki..hadi adam okadar kötü biri oldu eşinin hiç mi payı yok bunda adamı o hale getirecek ne yaptı kimbilir.. anasına bacisina bı ton laf ediyorlar okuyoruz burada yok kaynana yok gorumce biz bıktık adamlar napsinlar

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 299 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
12 cevap 393 göst.
14 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Mina (2,620 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 349 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 207 göst.