0 oy
552 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kaynanamı savunanlar olmuş.. eşim için iyiki gaza gelip annesine kötü konuşmamış diyenler olmus benim bu davranislarimi gaza getrme gibi gormussunuz... Yazık gerçekten hem cinsim diye bir sıkıntımı paylasiyorum. Kaynanamin yerine kendinizi koyacaginiza benim yerime kendinizi koyun !! 

Kaynanam ilk evlendigim gunden beri sanki o kocam gibi.. eşim hep susar hiç bir zaman hakkımı savnmamistir. Kaynanam diger oğlundan korkar hiç bişey diyemez silip atar beni diye oğlu okadar sinirli. Eltimle 3 ay aynı evde kaldılar birbirini yediler. Bu nasıl gelin olmaz olsun yüzünü şeytan görsün diye yüzüne bakmıyordu şimdi öyle kiymetli ki boş yere s.. yaranir dememişler. Ben 3 yıldır eşimin hatrina sustum ailesiz büyüdüm ailem olsunlar diye saygı duydum. Ben akilli kadınım diyip durur kaynanam bir kez olsun kızım canın ne istiyor demeyi bilmiyor eltime soruyor ama karpuz sever kahvaltida diye karpuz doğradı kim ne derse desin. Diğer gelini bir kez olsun çay vermedi yemek yapmadı ev işi ypmadi. Ben yaptım ne oldu değerim yok yemek yaparım yüz ifadesi bir garip. Eltime dedikodumu yapar. Hamilelik hormon felan değil. Birikti içimde. Herseyine sustum güldüm geçtim ama bebeğimi umursamadı diğer eltimde öyle değildi akşama ne istio canın ne hazırlayım diye soruyordu. Sabah 11 de kahvaltı yaptık akşam 6ya geliyor saat diğer oglundan bahsediyor o uyansin öyle yemek yiyelim diyor gözümün içine baka baka.. nasıl yapabiliyor nasil unutmuş olabilir ? 7 saate yakın bişey yemedim . Kaynanamin evide olsa önüme gelince yerim. Kızım hafif bişeyler hazirlayim mi sana de dimi ? Yok yok değerim yok !! 

Sabah eşimle tartıştım bana diyor annemden nfret ettiğini frkindayim diyor bende evet neden peki biliyor musn dedm blmiyorm dedi. Senin yüzünden dedim yeni evliydik ufacık tartışmamız da ananı ariyordun çocuk gibi onun ardina saklaniyordun o arayıp bana ağzına geleni diyordu ogluma oglu bagiriosun yok nie böyle diosun diye hesap soruyordu sen benim boğazımı sıktın oldurcektn resmen beni anama soylemedim bende syleyim sende ozaman aile bile derdi bosanin bu ne biçim evlilik diye. Sen bu hale getrdin beni dedim annenle mi evliyim sennlemi dedim 31 yasinda adam çocuk değil. Yoruldum artık daha neler neler var .. 

Susuyorum diye böyle oldular 3 yıl kaynanam funda sessiz funda uysal diğer gelinim çok bazir cevap çok fena diyor hep. O yüzden ona hiç bişey demiyor. İlla benide o hale getrdiler.. sessizim diye agzima sicmalarimi lazım ? Eşim sürekli annesinin lafıyla hareket eder yüz göz eğer bana. 

Ben bunu hak edicek ne yapiyorum da .? 

Bir kerede annene de ki anne eşim üzülüyor ağlıyor hep ben şahidim yapma de sus de ama yok ama bağırır çağırır ...

Şunuda eklemek isterim ki ; eskidende böyleydi şakayla karışık laf vurur eltime arkasindan konuşur yüzüne güler (ona yapan yapanada yapıyordur kesin) kaynanama bişey anlatırım eltimdn duyarım.. daha bir çok şey. Ozamanlar sustum yuvam için zamanla duzelir dedim bendeki sabrı görüp değişir birşeyler dedim geçtim kii bunları halen de yapiyordu 2 aylık hamileyim görüyorum duyuyorum. 

Ben bir gelin olarak bunları söylemiyorum bir anne adayı olarak söylüyorum. Onca şeyine sustum geçtim. Hamile olduğumu bile bile hiç umursamadi halen eltime gülüyor konuşuyor onun sevdiği şeyleri hazırlıyor. Eve gelip elimi karnıma koyup poncigim üzülme ben hem anne hem baban komple ailen olurum senin boşver üzülme dedim yedigim yemek bile boğazımda kaldı eltime yogurdunun suyunu suzeyim mi kızım zen öyle yersin diyor sofrada. İçimden bişey kopup gitti o an ... 

Annelik duygumla hareket ediyorum bebegimin değeri yoksa seninde benim gözümde degerin yok bu kadar !! 

Kendinizi yerime koyun lütfen!! 3 yıl bekledim ben poncigimi minnagimi :'( 

Verilen değeri gördüm hiç yok. O yüzden bu şekilde sinirli ve acimasizim... Buna hakları yok. Eşit davranmasını bil...

Kac yaşında kadınsın lafa gelince ben herseyi biliyorum elimden her iş gelir diyor. Keske ağzını tutabilse..

Kaynanam annemgilde hepimz oturuyoruz eltimlerde var eşimde anlatıyor temizliği ben yapıyorum iş yerindeki arkdslarima anlattim felan diye kaynanam diyor ki amann oglumm alıştırma sonra hep ister diyor. Bıyık altından gülüyor söylediğimde ise saka yaptım kızım diyor. Saka dediğin insanı güldürür senin yaptığın espri degil dedim. Hep şakayla karisik laf vuruyor eşim anlamıyor 3 yıldır doldum anlayın beni lütfen :'(

10 Cevaplar

0 oy
(6,053 puan) tarafından
Canim dunki postunu simdi okudum seninki bi anlik bisey deil bir cok seyin birikimi mutlaka ama analarini kafamiza takacak olsak ewlikte yurutemeyiz huzurda bulamayiz hayatimizida daim ettiremeyiz olabildigince kafamiza takmamaya olabildigince gormezden gelmeye ewimize cocumuza esimize odaklanmak zorundayiz canim Allah icine ferahlik wersin bebisini uzme 
(554 puan) tarafından
Cnm her kaynana öyle benim arkamda eltime elttimin arkasında bana eltim bana diyo böyle böyle diyo diye eltimde az değil kendisi anlatır gider kendi lafını benim dediğimi anlatır ama çok pis yakalandı diyeceğim o ki sen eşini kendine çek boşver konuşur kaynana konuşmayan kaynana var mı ki
tarafından
İlk başta ben seni severek aldım dedi kaynanalik yapmam dedi. İlk kaynanam beni görüp beğendi sonra eşimle tanıştım .
(554 puan) tarafından
Bende de öyle oldu gibi görücü usulü zaten o süreçte hep can kurban gelirsin zukurt olur :))) boşver bu zamana kadar ne etti konuşmadım herşeyi eşime anlatırım eşim hakkımı savunur benim arkasında ne dediğimi iyi bilir ama oğluna demez çünkü ben sadece onun söylediklerine karşı derim ne eksik ne fazla
tarafından
Allah herseyin hayırlısını versin ❤️
(554 puan) tarafından
Amin sağol cnm
-Reklam-
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Haklısın be kuzum eşin de anasız bişey yapamıyorsa kıraydı Bi yerini oturaydı dizinde seni üzmeye hakları yok ne seni ne de karnındaki bebeğini cnm ya 
tarafından
Aynen kuzum valla 3 yıldır sus sus aman saygısızlık olmasın aman eşimle aram bozulmasın diye diye geçti zaman. Ama artık dayanamıyorum... Bebegimi düşünmediği için bitti bende anneliği...
(3,750 puan) tarafından
Boşver cnm sn bebeğine bak artık takma kafana takmamaya dikkat et kendine cnm yeni yeni hamişsin
tarafından
Aynen kuzumm umursamiycam Allah'a havale ettim onları
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım bence hormonlarında etkisiyle fazla agresifsin çok normal ama kafana takma bu kadar evi ayrı aşın ayrı boşver mesafeni koy insan hamileyken kalp kırıyor sinirleri yatışınca pişman oluyor yani bende öyleydi boşuna yavrunu da uzme
tarafından
Aynen canım takmiycam artık kafama..
0 oy
(140 puan) tarafından
Kaynanani savunuyolar da yeri gelince kendi kaynanalarina car car ötmeyi biliyorlar ama vallahi canım kimseyi takma kafana sen kendi içinde ne yasiyorsun Allah görüyor eşler bu konuda kör oluyor bende aynı şeyi yaşıyorum bir bakıma kaynanam alttan alttan şu yürüten cinsten benim gözüm açıldı bende aynıyım şimdi üzülme kendine bebeğine yazık etme.
tarafından
Herkeste aynı dert var demekki kuzumm sende dikkt et üzülme aynı sıkıntılar sendede varsa halen.
(140 puan) tarafından
Kesinlikle artık üzülmüyorum.
0 oy
(235 puan) tarafından
Belli ki esin annesine cok duskun. Annesi de diger gelinine.

Haliyle sende kendine dışlanmış olarak goruyosun deger gormuyosun bu da zoruna gidiyo. Madem bu kadar takinti yapiyosun konus kuzum kaynananla ya ikimize de esit davran ya da ben gelip uzulmeyim de. Karsina alip konusmadigin surece hep kendine sıkıntı edersin ve bi cozum bulamazsin
tarafından
Konuştum ağladı özür dilerim frk etmedim dedi eşimde yanımdaydı oyzden ağlamıştır. Dhaada üstüne gitmedim eşim diyecek annem ağlıyor sen daha nie uzatiosun lafı demesn diye çok üzdün beni anne dedim. Esit davrnamasini bilmiyorsun dedm eltim hatayda yaşıyor burda degiller şimdi iyi davranır bana onlar gelince yuzume bakmiyor
0 oy
tarafından
Senin tek ihtiyacın olan şey sıkı bir sarılmak (:
tarafından
Kesinlikle ❤️☺️
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Sustukca kalp daha cok kiriliyor kirildikca degisiyor insan sonra sen eskiden boyle degildin diyorlar hic kusuru kendilerinde aramiyorlar iyilik herzaman iki taraflidir seni dusunmeyeni sana deger vermeyeni sende umursama seni cok iyi anliyorum suan bosver kimse icin uzulme hep iyi ol sen nekadar mutlu olursan bebeginde karninda okadar mutlu oluyor bunu unutma 
tarafından
Aynen kuzum teşekkür ederim beni anlayıp hak verdiğin için ❤️
(4,237 puan) tarafından
❤❤❤❤❤❤❤❤
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Empati yaptım da o kadar haklisin ki..
tarafından
Teşekkür ederim canım ❤️☺️
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Basına gelmeyen hersey söyler. Baslarına gelse size hak verirler. Zaten bu dünyada susan kazanmıyor cevap veren kazanıyor ve degeri oluyor. Bosver milletin dediğini agzı olan konudur. İnsanın canına bazı seyler tak demeyince ne DİE buraya yazıp dertleşmek isteyeceksin. 
tarafından
Aynen valla anlatacak kimsemde yok. Ama linç etmek için sırada bekliyorlar resmen.
0 oy
(887 puan) tarafından
Burda bı posttaydi galiba bı yorum görmüştüm herşeyi annesine danışan herşeyde annesini isteyene bir adamı yazmışlardı yorum aynen şöyleydi yorumu yazıp yorumumu bititriyorum 

CANIM EŞİN SÜTTEN KESİLMEMİŞ Mİ?
tarafından
Süper ☺️❤️

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 917 göst.
16 Haziran 2022 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 549 göst.
24 Nisan 2021 Aile kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 151 göst.
1 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤ Çimen Gözlüm ❤ (7,098 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 90 göst.
17 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Masallinam38 (661 puan) tarafından soruldu

378,132 soru

11,317,563 cevap

34,763 kullanıcı

...