0 oy
813 göst.
Diğer kategorisinde (242 puan) tarafından

Kizlar anneliyi neyle abartdiginizi duşundunuz.? Mesela benim bebegimin yataginin  yakininda dolap var  ama hep mesafeli uyutuyorum. Duşunuyorumki dolabin kapisi cikib bebegin kafasina duser.:)soylerken bile komik oldu

11 Cevaplar

+1 oy
(536 puan) tarafından
Abartılı bilmem ama görümcem var 10 yaşında kucağına alıyor ódüm kopuyor düşürecek diye
(545 puan) tarafından
Kiz ona gorumcem deme buyuyunce bisi sanar kendini
(536 puan) tarafından
Niye ki:)) ne sanar
-Reklam-
+1 oy
(137 puan) tarafından
Ben 40 yasinda 3 4 cocuk buyutmus biri alsa bile evham yapıyorum oyle tutma böyle düşer surasi agirir diye aklim gidiyor cocugu kucagima geri almak icin kırk takla atıyorum resmen :)
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Zaten annelik herseyi abartmak cunki o senin 9 ay karninda eziyetini cekip tasidigin bebegin herseyin ufacik minik yavrun benim bebegim kosuyor oynuyor bende onunla birlikte oynuyorum kosuyorum ki belke yikilir belki bacagi ya kolu acir cok korkuyorum yani o yuruduyu zaman ben abartiyorum sakin yuru kacma falan diyorum
0 oy
(198 puan) tarafından
Heeer şeyi :D Kaynanamda fazla rahat hep yapılmaması gereken şeyleri yapıyor mesela bugun dus aldırdı bebeği almaya gittim 3.5 aylık bebeği oturtmuş kucağına öyle yıkıyor hadi bu neyse anne sütüyle beslenen bebeğe 4. ayda illa ek gıda vercem diyor, şimdiden canı çeker diye sofrada eli temiz değilken eliyle kızımın ağzına yemek sürüyor ,ayaklarının üstüne bastırıyor, hasta olacak diye calpol veriyor ki calpol zaten iyilestirmez sadece ateş düşürür ağrı keser, hijyen desen sıfır, illa bebegin kıyafetlerini 30 derecede yıkıyor düşük derecesi diyorum yok, geçen baktım kendi atletiyle sutyenini atmış birlikte yıkamış, eve kızıyla çocukları geliyor içeri gidip geliyorum kızım küçücük kızın kucağında üstelik kız hasta . Ay ne kadar çok şey birikmiş içimde :D ben her gün gerim gerim geriliyorum resmen yaa dertlesin benimle var mı kaynanasi böyle olan :D
(2,189 puan) tarafından
Kendi cocugu sanip seni umursamaz kendi istedigi gibi büyütmek ister. Güzellikten anlamaz inat ederler ah ahh cok zordur bilirim ama altta kalma o senin cocugun :)
(198 puan) tarafından
Aynen öyle :) Elimden geleni yapıyorum ama ikna olmuyor ki neyse ki annemin yanına gitcem bir kaç ay en azından geldigimde çocuk biraz büyümüş olur bakalım anneannesi ne yapacak :D
(242 puan) tarafından
Bu abartmak degilki gercekden sıkıcı
(242 puan) tarafından
Anaanneler başka oluyor onlarda rahat edersin ama bebegini sana gosdermicek:) nerde uyutdum deyicek. Nerde banyo yapdriyorum diyicek. Hepsini kendi yapacak ama hoşunada gidicek
(545 puan) tarafından
Anane candır ya ayni senin gibi sakınır kollar evladini caninin cani cunku allah annelerimizi basimizdan eksik etmesin:)
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Kızımı babannesi annanesi  alınca bin kere arıyorum yemek yedi mi uyudu mu bi yere çıkardınız mi sırtı terlemismi ayakları usumuyo dimi ev nasıl sıcakmi  yanlız bırakma falan sürekli bi uyarma halindeyim bende :/
(242 puan) tarafından
Evet o zaman icin icini yiyor acaba duşdumu soylemiyorlarmi uştdumu uyuya bildimi:))
0 oy
tarafından

Ben herşeyi abartirim kesin kendimi biliyorum :D

0 oy
(32 puan) tarafından
Babasıyla biz çok dikkat edip başkalarının dikkat etmediğini gördüğümdeee.. kayınpederim daha kırkı çıkmamışken neler neler verdi ağzına ses çıkarmadık. neymiş hepsini öyle büyütmüş. görümcem keza öyle küçük kaynımın ağzına herşeyi tıkıyormuş onu anlatıyo şimdi çocuk kilolu diye laf ediyorlar.. bir de bebek görmesine gelen birileri sanırım boyunlarındaki iğneyle kafasını çizmişlerdi. o gün eşim de ben de dedik ki işte bu yüzden akraba sevmiyoruz :))
(5 puan) tarafından
Ayy okurken bile sinirlendim ben henüz doğurmadım ama çay bile içmiyorum sevdiğim halde zararı olur diye sanırım bende tun akrabalarimdan sogucam bizim cevrede de çok var böyle
(242 puan) tarafından
canim buyuyene kadar saklayin. Gosdermiyin kimseye. Kendileriyle karisdirdilar her halde
(32 puan) tarafından
ağza şeker bal verme olayına ben karışmıyorum ama babası müdahale ediyo onun ailesi ya daha iyi oluyo. ama onun dışında kucaklarına vermesek de laf edecekler nasıl olacak bilmiyorum. gelinim sonuçta mutfakta uğraşmaktan bebeğime bakamamıştım o gün akşam görünce de çok çok üzüldüm
0 oy
(300 puan) tarafından
Ilk doğduğu zaman babası dahil kimse ellemesin kucağına alsın istemiyordum kırkı daha çıkmadan gelenlere göstermek istemiyordum sanki benden başka ona kimse iyi bakamaz gibi geliyordu. Hala daha üstüne titrerim birisi cagirsa gitmesini istemiyorum geçen bahçeye indik çıkarken kızım zorluk çıkardı eve gitmek istemedi komşum dedi dursun annesi gelir birazdan bende nasıl bırakırım küçücük cocuk dedim e biz burdayız dedi ama yok ya gözümden gözüme inanamıyorum dedim ben onu sonra ndiririm biraz da bu zaman da Allah hepimizden uzak etsin yaşanan olayların etkisiyle tabi.... :(
(242 puan) tarafından
Benimde 5 yaşinda birde 3 yaşinda cocuklarim var onlari aileden olmayan kimseye emanet etmedim etmemde. Gozumun onunden koymam. Korkuyor insan cok olaylar oluyor evett
(300 puan) tarafından
Öyle tabi RABBIM bütün görünür görünmez kazalardan belalardan şerlerden derli yaratıkların şerrinden muhafaza eylesin onların saçının teline zarar gelmesin
(242 puan) tarafından
Amin amin amin
0 oy
(3,198 puan) tarafından

Gün gelecek emeklerken yerde karınca görüp yicek sanıyorum hep :) olmaz InsaAllah  bu yüzden herkese emanet edemicem sanırım 

(299 puan) tarafından
Ben 2 kardesmini buyuttm erkek suan 14 kiz 9 yaşında  kiz kardeşm  1 yasindayken erkek( 6) balli ekmek ile tuzak kuruyordu karinca gelsn dyr evin her kosesinde balli ekmek vardi karıncalari cagryordu kiz kardesmde yiyordu bakıyoruz agzjnda siyah bseyler var anlam veremedi annem sonra baktik salonda gizli gizli bseyler yapıyorlar gttik karinca yiyor  1.5 yaşındayken su kaplumbagasini agzina atmsti garibimin ayaklari sarkiyodu agzindsn oyle ckardik hemen.. yorumunu gorunce yazaym dedim
(3,198 puan) tarafından
Ya okurken içim çok fena oldu, her satırını  ayrı ayrı hayal ederek okudum çok kötü,  sanki bebeğim yapcak gibi :) ahh çocuklar
(299 puan) tarafından
Ay çocuklar fena canim ekstradan yavru kangal köpeğinin burnunu isirmaya kalktı havladigi için neler gorecez cocuklarimzda Allah büyük:)
0 oy
tarafından
Ben biri aldığında ay dur bir şey olacak şöyle yapma filan derim mamasini anneme bile hazırlatmam kısaca her şeyi abartılı yapıyorum şu aralar inşallah düzelir
0 oy
(350 puan) tarafından
Benimde yatak odamda ayna var sürgülü çocuğu yatak odasına yatordigim zaman yastiklarla kapliyorum her yerini eşim uyumak için yastık istiyo yok diyorum niye ya ayna çıkarsa birden düşerse oraya çarpıp parçaları çocuğa gelirse yada birden çocuğun üstüne düşerse şeytanın isi yok kalsın boyle diyorum :D
(242 puan) tarafından
Ayni ben:))))

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 228 göst.
2 saat önce Aile kategorisinde Havin06 (2,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 320 göst.
3 Haziran 2023 Aile kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 419 göst.
8 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu