0 oy
510 göst.
Diğer kategorisinde (2,589 puan) tarafından
Kızlar biz eşimle evlendik yaklaşık 1 yıl oldu eşimin ablaları karşıda oturuyor abisi de bir kere kapımı çalıp hayırlı olsuna gelmediler. Sürekli gelicez diye söz verip gelmediler. Aralarında hic bir sorunumuz yok aksine ben evlerine gidince ilgilenirler. Kızım oldu sezeryan oldum 4 gün hastane de kaldım bi kere gelip eve eşime corba dahi yapmadılar (ama eşim onlara dünyanın yardımını yapar)  eşim en son gece aglayarak ben hastanedeyken aradı gel perişan oldum sensiz diye. O kadar üzüldüm ki eşimin durumu var Allaha şükür herkese de yardım eder manevi olarak dedi. Eşim ben hastanedeyken bi kadın tutmuştu yanımda kalsın diye evr gelince pek işten anlamadığını görünce gelmemesini söyledim. O agrılı halimle aglayarak iş yapıyordum eşim cok yardım etti bu arada. ASLA unutmam Allaha yalvardım Allahım bi an önce iyileşiyim diye.

Neyse biz kızım 40 ı cıkalı bi hafta oldu köye gittik orda eşimin annesine yardım ettim bi beşige kostum bi ev işine tüm yemekleri ben yaptım ev kalabalık bide. Ona ragmen işten memnun olmuyordu. 5 dakka otursam gözüne batardı. Abartmıyorum 5 dakka yemin ederim.  Sabah 5 te kalkardık bazen yarım saat fazla uyuyalım bi söylenirdi anlatamam. Beddua ederdi bi ton şey. Eşim o kadar yardım etmesine ragmen deger bilmezdi mecbur yapıcaksın derdi hep şimdi de öyle. Bi ara eşimle tartıstı aksam sabah eşim arkadasının yanına gitti bu söylenmeye basladı koca tencereleri vardı süt felan ısıtıyordu. Ben kızımı sallıyorum dum ocagın yanına öylr bi attı ki tencereyi anlatamam.... Yaniii daha o kadar cok sey varki ve ben boş bi insan da degilim mimarlık okuyorum. En son yapılanlardan sonra mesafe koymaya karar verdim. Çünkü çok sus pus biriyim. Beni bugun aradı eşimin kardeşi acmadım bundan sonra da gerekmedikce konusmak istemiyorum. Ufak seyler ama ben kendime deger vermezsem kimse vermez. Haksız mıyım?

Uzun oldu galiba içimi döktüm gercekten iyiki siz varsınız ❤️

7 Cevaplar

+1 oy
(705 puan) tarafından
Hizmetçi mi görmüş sizi ya okurken sinir oldum. Yaparim yardim ederim ama asla kendimi hirpalamam herhangi bir sağlık sorunlari yoksa yapsınlar küçücük bebeğiniz varmış üzüldüm ya. Mesafe herzaman iyidir herkes yerini bilmeli taviz vermeyin bence 
(2,589 puan) tarafından
Öyle kuzum. Zaten o kadının son hareketinden sonra aklım başıma geldi. Ablalarınn cocukları bi ağlamaları ile üzülmesinler diye kalkıp o gelemedik leri 1 saatlik yolu gidiyorduk elimiz dolu. Bizim neyimiz sank ieksik?   bin şükür Allahıma
-Reklam-
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Çok haklısın neyseki eşin senin yanında en önemlisi bu... Kullandırma kendini .. terbiyesiz insanlar bu kadın doğum yapmış insan kardeşini arar eksiğin ihtiyacın var mı bu akşam gel yemeğe der bişey der.. zor gününde olmayan güzel gününde laylaylom açma ararlarsada soğuk davran anlarlar hatalarini 
(2,589 puan) tarafından
O kararı aldım bende eşime de söyledim oda saolsun herşeyi gördüğü için hak veriyo ben İstanbul a gelmeyene kadar o tencere olayını anlatmadım bile büyük kavga cıkma sın diye.  Bi insan sürekli cocuklarına beddua ediyorsa Allah tan ne hayır görür ki? Ve cocukları onun 1 dedigini iki etmezken
0 oy
(24 puan) tarafından
Geç oldu ama sonunda Bazı şeylerin Bence farkına varmışsın kimse için kendini üzme böyle insanlar için..  aynen İyi yapıyorsun telefonlarını açma işleri düşünce sana canım cicim derler... öyle kaynana da bilmiyorum Allah sana sabır versin eşine de söyle O da bence mesafe koysun.. Hep öyle malesef sadece size özgü değil.. maalesef kim ne kadar çok uğraşır çabalarsa o kadar çok göze batar sevilmez sorulmaz... Ama hiçbir halt yapmayanlarda Hep el üstünde tutulur Allah yardımcın olsun Kendini kimseye ezdirme onlarla da fazla muhatap olma Merhaba Merhaba ancak
(2,589 puan) tarafından
Aynen bundan sonra meraba merhaba valla.. Ki kuzum bunlar ne ki kısa hali. Hep sevdim onları ama kabaca bakınca herşeye kendime de pes diyorum. Bundan sonra ne fenaymış desinler ama salakmış demesinler dimi
(24 puan) tarafından
Aynen üzme kendini Ben de insanları sırf mutlu etmek için her şeyi yapardım İnsanları mutlu olsun diye onlar için çabalardım Ama hiçbir karşılığını görmezdim dediğin gibi Üstüne bir de memnuniyetsizlik asık surat Ben de hiç uğraşmamaya karar verdim keyfime bakıyorum
(2,589 puan) tarafından
Evlerine gitmem tövbeler olsun. Üzülmem de artık. Ne  gönül koyucam mesafe koyarım. Dimi kuzucum
(24 puan) tarafından
Aynen öyle eşinle Çocuğunla ilgilen siz Birbirinize destek olduğunuz sürece ikiniz birbirinize yetersiniz Allah mutluluğunuzu bozmasın ... Kimseyle uğraşma fazla gereksiz kalabalıklar insanın hayatında adı üstünde anca gereksiz kalabalık olur boş ver hiç takma
(2,589 puan) tarafından
Tamam balımmm çok teşekkür ederim yorumun için ❤️
0 oy
(182 puan) tarafından
Eşin desteks3 sana bence boş ver zaten yapınca kendilerini değerli hissediyorlar sesini etmeyincede saf yerine koyuyorlar değmeyene yapma cnm... 
(2,589 puan) tarafından
Bundan sonra eşime de dedim tövbe evlerine gitmem. Onlar bize gelince önlerinde afedersin  kuş sütü eksik Deniz başında mangallara özel mekanlar da kahvaltılara kadar. Bundan sonra tövbee
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Haklısın, koy mesafeni. Bende surekli arar sorardim akrabalari, baktim ayni degeri görmüyorum, onlar aramiyorsa bende aramiyorum. Saygimi eksik etmem ama gerekmedikce de aramam.
(2,589 puan) tarafından
Yok bende saygı mı eksik etmicem ama soguk Durucam en mantıklı karar bence
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Köle olarak aldıklarini saniyorlar herhalde pislik insanlar allah onlara bin katını yaşatsin tabi muhattap olma selam ver geç 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 551 göst.
21 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 584 göst.
30 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 523 göst.
18 Mart 2021 Aile kategorisinde Serife003 (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 204 göst.