0 oy
467 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar babam alacak benim babam besigimizi kız kardeşime 450 tlye gözlük almış bana 800 TL beşiği çok görmüş ahşap mdf beşik çekmeceli istedim model sordu gösterdim fiyatı çok dedi 650 TL ye bez beşik alacakmış sinirim bozuldu benim bebeğim yatacak içinde kardeşim sağlığım için 450 TL verdi babam dedi zoruma gitti benim kızım da sağlık için yani yatacak orada bebeğim 650 TL nin üzerini tamamlayın ben dedim zoruna gitti ben suçlu mu oldum yaa

23 Cevaplar

+2 oy
(7,972 puan) tarafından
Hiç uğraşma kendiniz alın en iyisi
tarafından
İşte bizim adette kız babası alır ilk beşiği
(662 puan) tarafından
Kayserinin neresinden canm bende kayseriliyim aynn bizdede adettir
tarafından
Yerlisi kaynbabamgil annemgil de tomarza
(662 puan) tarafından
Hmm anladm canım
-Reklam-
+2 oy
(357 puan) tarafından
Ne alaka sağlık ile bebek beşiği canım bende 500 tl ye bez beşik aldım parasını dedem verdi babam vefat ettiği için ..  ben şimdi sağlıksız mi aldım ucuz diye anlamaidm ki ... hem hediye alıyor sonuç olarak hiç almaya da bilir .. ben bilerek uygun fiyatlı baktım ki yük olmayayım diye 
tarafından
Canım ben mdf istedim bana sordu sonra bez alsam dedi bende ne kadar eksikse para tamamlayim iyisini alalım dedim  rbabim mekanıni cennet eylesin canım
(357 puan) tarafından
Aminn  canım .. ama gözlüğe verip beşiği vermemesi absürt üst üste gelmiştir belki parası kalmamıştır bak öyle de olabilir
tarafından
Zoruma gidende o kardeşimin gözlüğü vardı sırf yeni model gözlük diye ondan aldırdı
+2 oy
(15,532 puan) tarafından
E dua et alıyormuş da. Hiç almayada bilirdi. Ayrıca besikle sağlık ne alaka. Ona bakarsan benim annemler de kızımın beşiğini aldı ama 450 tl ye park besik aldı  gayet se sağlıklı büyüdü kızım. Ha mdf beşik istiyorum dersen baba parayı bana ver üstüne tamamlayıp istediğim beşiği alacam dersin. Ama şunu da unutma sen gider pahalı beşik alırsın ama senin bebeğin beşikte yatmak istemez. Bebekler kendilerini nerde rahat hissederse orda yatar 
+1 oy
(593 puan) tarafından
Kendiniz alin kimseden bir sey beklemeyeceksin maalesef parayi kim veriyorsa soz sahibi o oluyor.
tarafından
Biraz öyle oluyor canım ama adette kız babası alır ilk beşiği
(593 puan) tarafından
Himm adeti bilmiyorum, ya uzerini sen tamamlayacaksin yada direkt besigini sen alacaksin o zaman canim
+1 oy
(4,854 puan) tarafından
Sen böyle düşünerek yanlış yapıyorsun

Kimse beşik almak zorunda değil adet falan palavra

Öpüp başına koyman lazım o babayı
+1 oy
tarafından

Hic kötü düşünmene  gerek yok ki kendin diyorsun kız kardeşimin  sağlığı için alınmış  bi gözlük belki eski gözlüğü  iyi değildi  rahatsız ediyordu.. ve sen o çocuğa onlar biseyler alsın diye doğurmuyorsun kız ailesinde adet se ozaman bırak istediklerini alsınlar.. bunu düşün belki adamın parası yok  yani bırakın şu  beğenmemislikleri ya.. burda ailesi hiç bişey almayan bir çok insan var bu beşik meselesini devlet meselesine cevirmeyin seni kırmak amaclı  söylemiyorum ama bana göre hiç ustelemene gerek yok

0 oy
(21 puan) tarafından
Bizde de kız ailesi alır beşiği ama biz kendimiz istediğimizi aldık, demekki babanın durumu ona el veriyor, beşiğinde sağlıkla hiç bir alakası yok. Bez diye bahsettiğin oyun parkı heralde 3 yaşına kadar kızım rahat rahat uyudu. Sağlık problemide yaşamadı. 
0 oy
tarafından
Üstünü siz tamamlayın olmaz mı yada direk siz alın 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Benimde babamlar aldı beşiği 2 ablamada annemler almıştı sanada alalım dediler ben olmaz dedim yeminler verirdim çünkü babama kiyamiyodum modeline bak parasını düşünme dedi ben o kadar çok ısrar etmeme rağmen yine aldı ama ben fiyatını eksik söyledim internetten aldığım için beşiği görmemişti üstünü ben tamamladım benim kardesimede 5 milyara laptop alınmıştı ama sorun ermedim ona o kadar para verdiniz diyip dahs iyisini aldırabilirdim ben mobilya besigi 450 liraya aldim bunun icin bile babama kiyamadim düşün yani bence sende dert etme belki o anlık parası ona yetiyodur bise dersen kalpleri kırılabilir ve kardeşinde ona alınan gözlüğün hesabını yaptığını duysa o bile mesafe koyabilir..eğer illa alicaklarsa deki baba parayı bize ver gidip alalım o sırada üstünü tamamlarsın yada biraz senden biraz benden olsun ortaklaşa alalım de belki ortam yumuşar kalplerde kırılmamış olur umarım beni yanlış anlamazsın sadece iyi olun zaten hamilesin stres yapma herşey olacağına varır zaten
(13,203 puan) tarafından
İşte kıyanlar kıyıyor kendini ezdirmişsin bence kardeşine. Bence post sahibinin kardeşi de kıskanma peşinde. Nasılsa bebek geliyor ona şunu yaptılar bana da yapsınlar. Halden anlayan insan önce karşısındakini düşünür kendini araya sokmaz. Kardeşim eve yazılacak 500 TL paraya ihtiyacı olmuş isteyene kadar canı çıkmış annem toruna masraf yapıyor diye. Halbuki annem ona para biriktirdi kenarda var yüksek lisans için. Ben de ona laf diyemem ona yüksek için para biriktirdin diye. Bana da yapar çünkü. Bebeği beni komple düzdü. Beşiğini aldı odasına da biz aldık. İnsan kendi kıyamıyor belki ama karşıdaki acımıyor. Kadın üstünü tamamlayalım demiş hala dinlemiyor babası. Tarz ve imkan meselesi canım bez beşiği oldum olası sevmedim bence gayet de sağlıksız. Naylonu kötü kokuyor bir kere. Çok da fark yokmuş atla deve istememiş. En az gözlük kadar sağlık söz konusu. Daha bebek o omurgası ne kadar dokunsan acır canı.
(9,626 puan) tarafından
Canım benim kardeşim benden 10 yaş küçük ya bide benim dogumumdan baya bi önce alınmıştı ona ama dediğim gibi kiyan kıyıyo ve kardeşler arasında ayrım yapılması ve kardesler arasinda kiskanclik çok kötü bise arkadaşta kendince haklı dediğin gibi arada çok bi fark yok ama insan evlenip gittikten sonra pek bisede diyemiyo sanki artık baba evindeki söz hakkı bitmiş gibi oluyo..tabiki insan evladı için en iyisi olsun ister keşke bari babalarını kökten vazgecirseler de tamamen kendisi alsa bu şekilde kendi de çok üzülüyo babasininda neden üstünü tamamlatmak istemediğini anlamış değilim umarım bi orta yolu bulurlar..benim aldığım tamamen mdf değil ama n11den çok güzel ve çok uyguna aldım keşke o tür yerlerden baksa bende en başka park yatak istiyodum baktigimin fiyatı 2500 milyardi sonra mobilya olanını görünce fikrim değişti aslinda parasindan dolayida degil bu besigin kullanim avantajı daha coktu o yüzden buna yöneldim..valla ne diyeceğimi bilemedim inşallah birbirlerini kırmadan hallederler
(13,203 puan) tarafından
İnşallah canım. Ben evden çıktın eşin baksın veya kimseden bekleme madem kendin al mevzusuna karşıyım. Aile isek anne baba kardeşler imkanlar dahilinde mutlaka yardım etmeli hele ki bu dönemde birbirine. Madem torun istiyorlar yeğen istiyorlar veya herhan bir şey. Destek olacaklar biz de onlara keza.
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Esim almis babacim haberim yoktu saol diyip konuyu kapatamadin mi canim benim bebeklerimin herseyini annemler aldi en az 10 binlik masraflari oldu ben ezildim onlar umursamadi 150 lira icin laf etseler ben oyle derdim gider kendim alirdim
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Bir beşik için 650 tl gayet makul milyarlar dökmeye gerek yok. 650 TL ye mobilya beşiklerde var bez istemiyorsan 
tarafından
İşte babamda 800 TL ye bulmuş bisey de diyemedim
0 oy
tarafından
Benim babam da 500 tl ye aldı yanlış düşünüyorsun siz ilerde değiştirirsiniz babanın kalbini kırma kardeşinle kendini kıyaslama. Ayrıca içinin döşeği rahat olduktan sonra bez yada mdf farketmiyor 
tarafından
Canım üzerini tamamlayim dedim yok dedi ben napayim
0 oy
tarafından
Bizimde öle adette kız tarafı beşiği alır ama ben alirmadim ne gerek var yazık değil aileme borca sokocam  adamın parası yok demekki ona gücü yetiyor 
tarafından
Canım gücü yetemese gidip 1 buçuk milyara durudj yere bisiklet almaz
0 oy
tarafından
Canım illa 650 tl ye alacak değilsiniz 450 tl yede var çok güzel mdf beşikler. Ben bebeğim için 275 tl ye aldım mdf beşik çekmeceli 1 buçuk yıldır oğlum içinde yatıyor gayet memnunum
0 oy
(12,502 puan) tarafından
Kendiniz alın.. 
0 oy
tarafından
Sen ve kocan ikiniz alamaz misiniz ?

Sonuçta kimsey3 güvenip  yapmadınız  bebek .
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Evet bizim de beşiğimizi babam aldi biz beğendik seçtik babam da parasını sormadı bile esim ibanini atti parayı oraya atti bizde aldik saolsun bizim besikte 900 du 
0 oy
(222 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım evlatlarımıza en önce biz almalıyız ihtiyaçlarını; ama madem baban almak istiyor bırak né istiyorsa onu alsın, kardeşine aldığı şeyle de kiyaslaman hoş değil bence
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Baban niye alıyor ki beşiğı?  Hoşuna giden model varsa kendin al bence. Yani ben olsam öyle yapardım babama yük olmaya gerek yok diye düşünürdüm.
0 oy
(4,995 puan) tarafından
Kuzum yaptığın çok ayip ne adeti o ya Allah aşkına eşlerimizin ailesine kendi ailelerimize güvenip çocuk yapmıyoruz babacığın güzel yüreği ile 650 TL vermiş torunu oluyor diye de senin istediğini almak zorun da değil ki kendi neyi beğeniyorsa onu alabilir iyice abarttınız sizde kendi ailelerinize kızıyonuz ediyonuz ama kaynanan ne aldı bebeğine ? Emin ol ailenin yapacağı yardımı onlar yapmaz
tarafından
Bizim adette canım beşik kız tarafı perde hali oyuncağı erkek tarafı alırım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 181 göst.
5 Haziran 2023 Aile kategorisinde hayrullahserpil (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 173 göst.
11 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Ftm0063 (534 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 108 göst.
17 Mayıs 2021 Aile kategorisinde ruveyda14 (9 puan) tarafından soruldu