0 oy
584 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,499 puan) tarafından
Pazar günü elime yağ patladı serçe parmağım hariç diğer parmaklarım yandı o günden beri pansuman yatırıyorum. Pansumandan sonra elimi sarıyorlar annem babamda yanığın üzeri sarılmaz açıkken daha çabuk iyileşir kapalıyken daha yara olur oyulur diyorlar sizce açıkken mi daha çabuk iyileşir yoksa kapalıyken mi bi bilginiz  var mı bi yardımcı olsanız...

13 Cevaplar

+1 oy
(13,202 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Mikrop almayacak şekilde açık tut. Doktorun verdiği ilaç dışında hiçbir şey sürme. İz kalacak gibiyse yarası iyileşince contraktubes al onu sür ama sakın güneşte sürme. Geçmiş olsun 
(1,499 puan) tarafından
Bende mikrop kapar diye korkuyom onun için sardırdım bide bir buçuk yaşında kızım var sürekli emmek istiyo kucak istiyo onunla çok zor ama açıkken daha çabuk iyileşiyormuş doktor uyusturucu bi krem vermiş onu kullanayım mı yoksa başka bi krem mi kullanayım iz kalacak gibi dediğin diğer kremide kullanayım çok teşekkür ederim Allah razı olsun canım
(1,499 puan) tarafından
Birde elim şişmiş bu olabilir mi yanıkta
(13,202 puan) tarafından
Yanıkta elin şişer canım normaldir. Sarıyı da çok az ince kat sargı beziyle tut o zaman. Doktorun verdiği ilacı kullan. Benim dediğim ilacı yaran komple geçince kullanman gerekli yaraya süremezsin zaten
-Reklam-
+1 oy
(6,053 puan) tarafından
Acikken daha cabuk iylesiyor canim tecrubeyle sabit
(1,499 puan) tarafından
O zaman ben bugün açılışı yapayım pansumandan sonra kapattirmayayim teşekkür ederim
(6,053 puan) tarafından
Rica ederim canim cok gecmis olsun
+1 oy
tarafından
Açık tutman lazım cnm havayla temasta iyileşir bde sürekli halis zeytinyağı sür iz fln bırakmaz bnmde dha ocağa kaptmdn komple bacağıma yağ döküldü zeytinyağı yaptm açık durdu iz ble yok :) çok geçmiş olsun 
(1,499 puan) tarafından
Ah canım nasıl dayandın acısına ben öldüm öldüm dirildim seninki daha kötüymüş hemşire sürekli nemli tutacaksan açık kalabilir dedi zeytinyağının memleketindeyim bol bol sürerim bide bulursam sarı kantaron yağı kullanıcam inşallah geçer tek elle birşey yapılmıyo
tarafından
Sorma cnm kaç gün topalladım dizimden aşağıya direk ayy acısı aklıma geldi şmdi de sni çok iyi anlıom kantaron blmıom ama zeytinyağı sür cnm bol bol iyi gelir inş Allah tez vakitte şifa versin inşallah :) ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
(1,499 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
tarafından
Senden Allah razı olsun cnm ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
+1 oy
(2,590 puan) tarafından
Gecmis olsun açıkken daha cabuk iylesir
(1,499 puan) tarafından
Teşekkür ederim bugün daha sardirmayayim
+1 oy
(1,595 puan) tarafından
Açıkken daha iyi ama dikkat et mikrop kapmasın hava aldıkca daha çabuk iyileşir. Ben öyle biliyorum. 

Geçmiş olsun bu arada Rabbim beterinden korusun 
(1,499 puan) tarafından
Amin yüzüme gelmediğine şükür ediyom bende açıkken mikrop kapar diye ondan  korkuyom ama dikkat edeyim açık daha çabuk iyileşir çok sağol canım
+1 oy
(88 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım.. Aynen öyle açıkken iyileşir. Ayrıca söyleyeyim zeytin yağı yanık izinin kalmasını engeller çok çabuk iyileştirici etksii6var ama senin yanığın ciddi sanırım hangi aşamada kullanılması konusunda seni yanıltmak istemem bende çok yaktım kendimi kazalarla her defasında zeytinyağı sayesinde iz kalmadı ve acısını çekmedim yanığın 
(1,499 puan) tarafından
Bugün 6 gün oldu benimki baş parmağım hariç diğer parmaklarımin üstü yandı baş parmağımin her yeri yandı  ama bundan sonra açsam daha iyi olacak galiba hafiften su toplamayada başladı zeytinyağı ile kremle iyileştirmeye bakayım tek elle birşey yapılmıyo üç tane de çocuk Allah kimseye muhtaç etmesin
(88 puan) tarafından
Ya kıyamam çocuklar da var demek.. Tabi zor olur günahlarına kefaret olsun inşallah sıkıntın. İnşallah hızlıca iyileşirsin
(1,499 puan) tarafından
Amin inşallah canım
+1 oy
tarafından
Geçen ay kızgın yağ ile eşi mi de kendimi de yaktım kızartma yapicaktim tava kaydı bacaklarimiz çok pis yandı sargı da dursun dediler ama sarmadim hiç iki güne su topladı katladı iyileşti 
(1,499 puan) tarafından
Benimkide 6 gündür sargıda bugünden sonra daha sardirmayayim açık daha çabuk iyileşiyormuş
+1 oy
(660 puan) tarafından
Yara sarılınca yumuşuyor açıkken kuru oluyor ve daha çabuk iyileşiyor 
(1,499 puan) tarafından
Aynen sürekli sarılı olduğu için yaranın üzeri nemli bugünden itibaren açayım da belki daha çabuk iyileşir çok sağol canım
+1 oy
tarafından
Mikrop kapabilir hele ki bu dönemde dikkatli ol. Acıkken cabuk iyileşir ama onlarım da bi bildikleri vardır. İşi bilene bırak
(1,499 puan) tarafından
Zaten onlarda nemli kalması için sarıyorlarmış banada nemli tutacaksan kremle falan açık kalabilir dediler
tarafından
Anladım kantoron yağı bulabilirsen kullan hem acısını alıyor hem daha cabuk iyileşir
+1 oy
(1,358 puan) tarafından
Kapali nemli kalir o yuzden iyilesmez acik kalsin
(1,499 puan) tarafından
Hemşire de nemli kalsın diye kapatıyormuş ama hiçbi iyileşme belirtisi yok sadece acımiyo en iyisi açık bırakayım belki o zaman daha çabuk iyileşir çok teşekkür ederim
(1,358 puan) tarafından
Rica ederim cnm
+1 oy
(680 puan) tarafından
Benim bildiğimde acıkken cabuk iyileşir hava alır
(1,499 puan) tarafından
Bir  yere vururum acır ya mikrop kapar diye korkuyorum ama şuana kadar bi iyileşme olmadı en iyisi açık tutmak çok dikkatli olmam lazım çok teşekkür ederim canım
(680 puan) tarafından
Aynen dikkat et Allah şifa versin inşallah
+1 oy
(377 puan) tarafından
Acikken canim
(1,499 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
+1 oy
tarafından

Bence açıkken daha çabuk iyilesir pansumanı degistirdikce şimdi ette yapisio ve tekrar kanio bu sefer iyilesmesi biraz zaman alıyor ...

Mikrop kapmayacak bir şekilde açık tut daha da çabuk iyileşir...

(1,499 puan) tarafından
İnşallah bugünde gideyim pansuman yaptırayım ama kapattirmayayim açık dursun o zaman daha çabuk iyileşir belki

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 146 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,353 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 379 göst.
11 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
26 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,370 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 244 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...