0 oy
308 göst.
Aile kategorisinde (43 puan) tarafından
Kızlar alışverişime daha başlamadım son 1. 5 ay kala başlıcam ama emzik konusunda hala kararsızım sizce vermek mi daha doğru vermemek mi verenler yarar mı zarar mı ne diyorsunuz 

16 Cevaplar

+1 oy
(583 puan) tarafından
Bazı şeylerin gelişi güzel olması taraftarıyım. Kimi Bebek emzik almaz mesela ne yapsanda en iyi emziği versende tutmaz. Bazı seyler insanın elinde değildir çocuğun koliktir 7/24 meme aqzinda olsun ister o zMn mecbur kalırsın verirsin bebeğin sakindir o zm vermezsin emziği neden bu kadar buyuttugunu anlamadim..benim oğlum ilk 20 qun almadi emzik ama kolikti memede uyuyordu sadece ilk 20 qun hiç uyumadım diyebilirim sonra aklıma emzik geldi ilk cocuk tecrubesizlik falan akıl edemedim başta 20 qunluktu verdim emziği rahatladim en azından emzikle yarım saatte olsa uyuyordu sonra uykusu düzene girdi derken büyüdü 12 aylık olunca emziği kestim attim emziği vermedim çok alismamisti zaten uyuyana kadar veriyordum uyuyunca alıyordum emziği. Ben bir sorun yaşamadım emzikle alakali alakali kesmesi çok kolay oldu 1 ay arayla hem emziği kestim hemde memeyi... Yani al cantanda bulunsun baktın hiç uyumuyor sürekli emmek istiyor verirsin 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Anne için yarar bebek için zarar 
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Ben verdim hemen çok şükür tuttu da çok faydası var bana çünkü çok mızmız oluyorlar emzik bi nebze de olsa yardımcı oluyor
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Sadece uyuturken veya uyurken verir isen bir sıkıntı yaşatmıyor doktorlar da bunu tavsiye ediyor. 

Amma velakin benim bebe almadı, tutmadı. İyisinden kötüsüne kadar hepsini denedim istemedi. Eğer alsaydı sadece uyurken verecektim. 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Ülkemizde okadar insan bebekken emzik emmiş ve nerdeyse hickimsede damak konuşma bozukluğu yok emzik nedenile istisnaları söylemiyorum bence alırsa alır almazsa almaz ben bitane wee baby nin aldım eğer tutarsa avent alicam tutmazsa hiç almicam bu arada kaç haftamınsın ben 22+4
(25,224 puan) tarafından
Wee nin emziklerini ben hiç begenmedim cnm 4 tane aldık wee hem tutmadı hem yıkayıp kaynatıp ağzına verince meme ucunda leke varmış gibi kalıntı oldu
0 oy
(492 puan) tarafından
Canım okadar.dert etme.kendine ben bi dünya emzik aldım çeşit.çeşit kızıma ama.gel gör ki.hic birini emmedi ne yaptıysam. Alıştıramadım. Boşa para verdiğime kaldım:)
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Boşuna stres yapma al bulunsun kenarda ama tutmayan tutmuyo 5 tane emziği var tutmuyoooo :D seni emzik olarak kullanmaması ve birkaç ay emme refleksinin güçlenmesi için ben verilmesinden yanayım. Yanaydım yani benimki emmiyo :D bağımlısı olmadıgı sürece uyku geçişlerinde gayet faydalı olur n azından sadece uykuya geçerken emsin isterdim çünkü benim mememi emzik sanıyo :D 

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Valla fırsatın varsa hemen yap yıka ütüle 31 haftalık yıkadım çok şeyi bu hafta ama ütüsü azap oldu. Hele oda yapacaksan bir an önce sipariş ver anca topkanırsın. Emziğe gelince ben de aldım ama kendi isterse veririm. Zorlamayın düşünmüyorum. 
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Benim kızım tutmadi once çok uzuluodum çok denedim iyikide tutmamış 5 aylığız kafamız rahat
0 oy
tarafından
Ben 2 yasina kadar emzik emmisim ne damagim bozuk ne dislerim.Oglumada dogdgunun 2.gunu damakli weenin emziklerinden verdik tuttu sewdi.Uyurken ve sikintidayken emiyor sonra uyuduktan sonra atiyor agzindan.Hicbir zarari yok bana gore.Arastirdim da.Bebegin stresini azaltan bi mekanizma.24 saat agzinda olmicaksa uykuya dalarken ve gazi varken kullanacakaa faydasi bile var stresini gideriyor.Yinede karar senin biz 4 ayligiz mutluyuz:)
0 oy
tarafından
Yıllar geçtikçe daha nelere zararlı dicekler gerçekten merakla bekliyorum benim babam bile ki şuan 52 yaşında 4 yaşına kadar emmiş ne konuşması bozuk ne de dişleri. Ve eskiden şimdiki gibi hijyen ve bollukta yoktu lastik gibi bise emerlermiş. Sen istiyorsan bitane al koy çantana zaten emmeyen bebek naparsan yap asla emmez. Ben oğluma verdim doğduğu gün hastanede. Şuan 22 aylik gerçekten büyük rahatlatıcı. Bir iki aya biraktiricam. Bu arada dişleri falan gayet güzel konuşması da normal. Bise dicegi zaman emziği çıkarıyor  :)  philips avent kullandık 
0 oy
(364 puan) tarafından
Emdik kötü bir şey değil cnm yararlı bir şey benimde bebegim 2 ay 26 günlük doğduğundan beri veriyorum hem emme refleksleri gelişiyor hemde yüzündeki kasları geliştiriyor bana kalırsa ver
0 oy
(52 puan) tarafından
Bence ver sknti bitince ablamlar azalinca 5. Ayda falan vermezsin artik. Bende vermezdim diyordum ama olmadi yani
0 oy
tarafından
Canim ben kizima ne emzik nede biberon verdim"hatta beşiğe bile koymadim hep yerde yatti ve suan iki yasinda oglenleri kendiliginden yatar aksam olunca yatagini sererim kendisi yatar onu asla uykuya yatirmam"ve binlrce kez berekallah masalllah cok uysal bir kizim oldu"yani tavsiyem zorlastirma kolaylastir"yani emzik alma derim:)))
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım  ben bir arkadaşın ağzına baktım hastaneye emzik götürmedim.3 gün sonra eve geldiğimizde de oğlum emzik almadı.

8. Aydan sonra oğlum 1 saate yakın beni emmeye başladı.İlk 10-15dk karın doyurmak için emdi, gerisi keyif için veya diş kaşımak için emdi.Diş kaşıyıcısı da var dönüp tanımıyor.Salatalık havuç veriyorum 10dk sonra atıyor.

Şuan 1 yaşında 1-1bucuk saat emiyor yarı ağlamaklı oluyorum .

Bence emzik verilmeli.Keyif amaçlı meme yerine emzik emer.Eğer vereceksen hastaneye yanında götür ve ilk gün mutlaka ver
0 oy
(774 puan) tarafından
Bence tutarsa ver oglum tuttu cok rahatdi hicde agzinda konusmasinda zararini görmedik kizim tutmadi sadece cok meme düşkünü oldu

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 190 göst.
28 Eylül 2021 Diğer kategorisinde .._ (1,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 394 göst.
3 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Melisim❤️elifim (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 87 göst.
+1 oy
27 cevap 281 göst.
2 Aralık 2021 Aile kategorisinde Gamzeec (395 puan) tarafından soruldu