0 oy
447 göst.
Aile kategorisinde (1,094 puan) tarafından
Kızlar benim 5,5 yasında bir kızım var. Hiç bir sekilde sozumu dinletemiyorum.yapma diye bir kavramı yok cocugun. İstediğini giyip istediği gibi davranacak oyle istiyor. Yapmayınca da evdeki herkese saldırıp vuruyor resmen kriz geçiriyor. Doktorlar birseyi yok diyor ne yapmalıyım? 

11 Cevaplar

+2 oy
(22,070 puan) tarafından
Fazla şimartilmis canim sanirim
(182 puan) tarafından
Eşine anlat kardeşlerin arka çıkıyor ve çocuk ta arkası sağlam olunca dinlemiyor eşin onlara smylesin
(22,070 puan) tarafından
Canım senden veya babadan korkmuyomu bağır çağır korkut bida yapmasın
(1,094 puan) tarafından
Bizzat görüyor eşim anlatmama gerek yok.
(1,094 puan) tarafından
Hayor canım korkmuyor
(182 puan) tarafından
ALLAH YARDIMCIN olsun cnm
-Reklam-
+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Kucukken her istedigini yaptiysaniz cok normal. Doktora degil pedagoga goturun
(1,094 puan) tarafından
Pedagoga götürdüm zaten. Bana cocugumada birsey olmadıgını. Anane ve babanneden ayırmam gerektiğini soyledi. Annem uyarıları dinledi zaten uzak oturuyor.
(6,203 puan) tarafından
Dedigim gibi her istedigi yapildigi icin suan oyle Her istedigini yaomayin aglarsa kriz gecirirse de birakin aglasin dokunmayin bile
+1 oy
(233 puan) tarafından
Vurmasına izin vermiceksiniz canım kriz geçirince de yani ne derece bilmiyorum ama müdahale etmeyin kendi kendine ağlayıp bi süre sonra susar bu böyle bi kaç kez devam eder sizin kararlı olmanız lazım kriz geçiriyor diyip dediğini yaparsanız olmaz 
(233 puan) tarafından
Bağırmasin diye dediğini yapıyor musun. Çocuk gelimcisiyim ondan soruyorum
(1,094 puan) tarafından
Hayır canım aksıne yapmıyorum yapmayınca daha da cıldırıyor.
(233 puan) tarafından
Ne zamandan beri böyle peki? Yada dediği olmayınca mi saldırgan oluyor yoksa normal zamanda da saldırgan huyları var midir
(1,094 puan) tarafından
Normal zamanda yok. İşte istwdigi olmayınca ya da yapma dediğimde yapıyor bir senedir boyşe
(233 puan) tarafından
Canım şimdi sana daha çok sorular sormam lazım hangi konularda ne istiyor imkansız bısey mi istiyor gibi ama burdan yardımcı olmam çok zor. Çocukla da konusulmasi lazım gözlem gerekli bulunduğun yerde hastanede çocuk gelisimcisi varsa ona git ancak öyle çözebilirsiniz
+1 oy
tarafından

Etrafa vuruyor derken sana mı vurmaya çalışıyor.  Tepki vermeden müdahale etmeden dur yapma etme demeden sakinleşmesini bekle. O vururken vurma sana yapma demedim diye hiçbirsey deme sakince bekle sana vurmaya kalksa bile tepki verme. Sakinleştiği zaman suçlamadan konuş. 

Yada olay başlamadan önce neden bunu giymek istiyorsun. 
Mesala dışarı çıkıcaksınız etekle gitmek istiyor. Ama sen tayt giydirceksin. Ona açıklama yap. Parka giderken diyorsa parkta kayarken bacakların acıya bilir.
Net cümle söyle anlaşılır. Havada kalmasın dediklerin.

(1,094 puan) tarafından
Yavrum yası büyük vurduğunda morartıyor ve cok acıtıyor. Isırıyor kopartırcasına. Hamileyim karnıma vurmaya calısıyor. Kardes ile alakası yok bir senedir boyle. Ben hiç vurmadım cocuguma.
tarafından
Nasıl desem aslında sizi anneyi babayı cevresi de kim varsa bastırmak istiyor. Aslında o davranışları onun yaptırma yöntemi mantığı basit ben buna zarar verirsem dediğime gelir. Bir nevi isteğini yaptırma yolu ya dediğim yap yada zarar veririm.
Böyle dedim diye ona kızma oda öğreniyor herseyi aslında bizim davranışlarımızdan davranışları oluşuyor. Cocugunu dövdün falan demiyorum yanlış anlama. Mesala bir iki kere vurduğunda dediğini yaptın o ara işin vardı dikkat etmedin bu durumu ama gözlemci herseyi aklına kaydediyor. Yapmak istediği zaman da yapıyor
(1,094 puan) tarafından
Yok canım emin ol alakası yok. Bir anda güllük gülistanlıkken basladı boyle yapmaya. Aslında ufakkende sanki vardı bu siddeti ama bize filan degildi.
tarafından
Olsa da göze batmıyordu. Suan senin gücün yetmiyor oda var
0 oy
(3,159 puan) tarafından
Canım süper dadı  yi izle youtubeden 1 bölümünü mutlaka valla ben çok faydasını gördüm kararlı olmaya basladik
0 oy
(32 puan) tarafından
Aynisi benim ki de öyle oluyor ayni yastalardemek ki bu yasta boyleler bi şey denmiyor bağırıp cagiriyo bana vurmaya kalkiuo yani hiç dinlemiyo yapmiuo:-(
(1,094 puan) tarafından
Artık sinirlerim yıprandı korkudan kimseye gidemiyorum bir yere cıkamıyorum cocukla
(32 puan) tarafından
Ben oturup ağlıyorum :-)
(1,094 puan) tarafından
Kaç kere bagıra bagıra agladım odada
(32 puan) tarafından
Bi dönem böyle gidecek nmbence  artık kızmıyorum onceleri yalan yok iki vururdum ne yapardim oyle dinliuordu güzellikle diyorum anlatıyorum yok ellemiyorum ben de osandim artık biz de bi dede var dusman basina o çok simartti arasin simdi şunu getir diye aninda kapida oluyor kizin suçu yok ki simartanlar da suç
0 oy
(196 puan) tarafından
Canım cocuklarin huyu yoktur bizler onalri bir kalıba sokuyoruz bizler onlara huylarini veriyoruz  kuccuken herseylerini yapip aman aglmasin yeterki sussun diyoruz ve sonuc olgunluk beklediğimiz yaşlarda daha zor bir karaktere burunuyorlar. 

Istikrarli olun sinirlendiginde kendine veya baskasina zatar verecegi zaman odasina veya sakinlesecek bir yere goturun sakinlesip oyle diyin ve istikrarli bir sekilde sizinle beraber aile bireyleride ayni tepkiyi veririse bu duruma sureklilik fakat bizler anne baba olarak net tavirli olmaliyiz. 
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Fırsat buldukça oyun oynayın canım. Eğitici öğretici oyunlar. İçinde görev barındıran bir oyun olabilir. Yeğenimle hep oynarım bu tür oyunlar. Annesi yap der yapmaz belki ama ben söyleyince yapar. 
0 oy
tarafından
Görümcemin kızıda aynı fazla şımartıldığını düşünüyorum. Görümcemin kızıda hemen ağlıyor. Kardeşine vuruyor ölse sevinecek o derece sevmiyor. Her istediği alındığı için aşırı şımartılmış 
0 oy
(15,973 puan) tarafından
Esimin yeğeninin oğlu da öyle allahım resmen beni sınır krizine geçiriyor. Bişey de diyemiyorum anası babası dururken bana bişey demek düşmez ama onlarda hiç düşmezler üstüne oğlum yapma der susarlar sonra inat yapar daha çok geveze yapar.  En baştan şımartmislar neneleri dedeleri simartarak büyütmüş şimdi ana babasının sözünü dinlemiyor 
0 oy
(164 puan) tarafından
Çok fazla insan gören çocuk böyle davranır genelde. Sürekli bir olduğunuz insanlarla konuşun belli bir süre çocukla bitek siz ilgilenin başkalarıyla görüşmesin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 243 göst.
7 Aralık 2023 Aile kategorisinde Mersal (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 536 göst.
30 Eylül 2022 Aile kategorisinde Tatlibiranne (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 428 göst.
28 Kasım 2020 Aile kategorisinde Yesilim (2,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 175 göst.