0 oy
534 göst.
Aile kategorisinde (671 puan) tarafından
Hanımlar hamileligimin son haftalarında yım 37+5 .. eşim ısrarla ailesinin komple gelip bizde kalmasını istiyor şimdiden.. ben istemiyorum bir akşam ben uyurken gidip habersiz görümcemi getirdi bir uyandım görümcem başımda .. sözde bana yardım olsun diye getirmiş ama arada bir evi süpürüp bulaşık yıkıyor onun dışında kocam işten gelene kadar odadan çıkmıyor.. doğumdan sonra da kaynanam ve diğer iki görümcem gelip 1.5 ay bizde kalacaklarmis psikolojim o kadar bozuk ki günlerim zehir oldu evde başkası var diye düzenim de kalmadı ne yapacağımı bilmiyorum .. istemiyorum deyince sana yardım ederler falan diyor annen gelsin doğumda bir hafta kalsın yeter diyorum kızlar ne yapacak diyor ... Ne yapmalıyım her işime karışırlar lohusayken bir de bunlarla mi uğraşacam ben

21 Cevaplar

0 oy
(3,543 puan) tarafından
Hastaneden bana form vermişlerdi bilgilendirme formu keşke bulsam da sana atsam eve en az 15 gün boyunca kimse kabul etmeyin anne ve baba bebekle mümkün olduğunca başbaşa kalsın ve ten teması kursun diye hatta Dr geldi babasida ten teması kurşun mümkünse çıplak omuzuna baba yatirsin baba yada bebek alışsın dedi bu çok iyi oldu gece bile eşim o hevesle kalkıp bebeğe bakıp uyutuyordu:) sende de hastane kontrolünde böyle böyle dediler de anne baba ve bebek başbaşa kalmaliyiz ki bebek bize alışsın falan de
(671 puan) tarafından
Ayy kimseye dinletemeyiz eşim ikna olsa kaynanam olmaz
-Reklam-
0 oy
(938 puan) tarafından
Valla kızımda annemgile gittik eşim ben kızım topluca etmediğimiz kavga huzurlsuxluk kalmadı oğlumda direk kendi evime geldim çekirdek aile yavaş yavaş birbirimize yardım ede ede bı şekilde büyüdük İnanki öylesi daha güzel 
0 oy
(462 puan) tarafından
Bacım aklın varsa alma eve. Benim kaynana geldi 10 günde pisikolojimi bozup gitti onun yüzünden sütüm gelmedi bebeğime mama veriyorum
(671 puan) tarafından
Bende ondan çok korkuyorum stresten sütüm kesilirse
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Daha simdiden stres. Bende hep dedim. O zaman herkes 1 kaftankalacak diye. Annem tamam dedi saygı duydu sagolsun görumcwm bosanma kararı aldırıp gıttı evıne
(671 puan) tarafından
Nasıl boşanma kararı aldırdı anlamadım eşinle mi boşanıyorsun
0 oy
(18 puan) tarafından
Niye kendi ailesi kız sende kendi aileni çağır madem onlar gelecekse senin ailende gelsin kısasa kısas işte bu kadar hiç moralini bozma bebeğini düşün sadece
(671 puan) tarafından
Kız ben o kalabalıkla ne yapacam peki :( ben eşim ve bebeğim tek olalım istiyorum zaten eşimin 1 hafta babalık izni olacak
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Benim doğumdan sonra 1 hafta kaynanam geldi yardımım olur diye.sabahtan akşama yatmaktan Hint dizisi izlemekten başka bişe yapmadı.3 4 gün annem kalıp gitti. camlara varana kadar silmiş sağlık ocağına gittiğimizde.bi çay bile koymadı boş beleş oturdu gitti kaynanam

O bile fazla geldi bana. gece uykusuzum zaten emzirmeye çalışıyom aplıyo falan sabaha karşı dalıyom bi irkiliyom uykumda zor dalmışım zaten bi bakıyom geçmiş karşıma oğlumla beni izliyo nasıl sinir olmuştum.

Yardım edecek olan gelir en fazla bi hafta sonra kendi kendinize kalın.
(671 puan) tarafından
Eşime kimse 1 haftadan fazla kalmauacak dedim kaynanama da 1 hafta kalırsın yeter dedim 40 ın çıkmadan gitmem diyor
(4,651 puan) tarafından
Git de bekleme 40 çıkmasını de .hatta istemiyorum de.herkes bu kadar açık şekilde konuşabiliyorsa sende konuşabilirsin
(671 puan) tarafından
Kimseyi kırmadan halledemz miyim
(4,651 puan) tarafından
Kırmadan da istemediğini söyleyebilirsin. Eşin yada kayınvalidenin huyunu suyunu sen bilirsin uygun bir zamanda lisanı münasiple  söylersin
(671 puan) tarafından
Umarim.. her şeyim daha kötü olmasını istemiyorum
0 oy
(121 puan) tarafından
Benim esimde gorumcemi eve getirmeye cabaladi bende 20 yasindayim oda gecior odaya sevgilisyle konusuyor abisi gelincede iş yapior gibi gözüküyor abisi bise isdeyince hemen kendi kalkip getirior bu haftalarda bende isdedim basimda dursun die temizlik yaptircaz korkusundan gelmedi kaynanamgilde cocuk doyunca gelecek simdiden beni bi stres basıor nasil yapcam die bide bu siralar aramiz kotu kaynanam bacima kufur eti hic almak isdemiorum ama esimin hatrina anliycan ayni durumdayiz nerdeyse gelmemeleri daha iyi geliolarsa 1 hafta gelsinler soyle altan laf vurmaya basla cunku ciden baskasi olunca duzen bozuluyor benim annem gelcek kaynanamgil giti gun annrm babam gelcek annrmin okadar yardimi oluyorki bana beni asla kaldirmazlar babamda annemde ikisi birden evimi temizlerler kaynanayla kayinbaba hormet isdior iki yuzun düşsun gelinde hep mutsuz die laf ederler emin olabilirsin ben 7/24 gülen bi insanim bana hic yuzu gulmuyor demislerdi
(671 puan) tarafından
Ayy yok artik ne alaka bu kadarı saçmalık
(121 puan) tarafından
Fenaliklarindan kocam benle kalmasini isdemiolar icleri gidior esim benle alaklai bisey paylasinca veya benim ailemle plan kurunca
(671 puan) tarafından
Benimkiler bu kadar beter değil.. haset olan bir tane vardj o da evlenip gitti çok şükür
(121 puan) tarafından
Ah ben yaşadiklarimi anlatsam sinir krizleri gecirirsiniz  rabim hepimizi iyi insanlarla karsilasdirsin
(671 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(626 puan) tarafından
mümkünse kimse gelmesin canım kaynanan da dahil sadece yük oluyorlar başka bişey değil
(671 puan) tarafından
Kaç kere söyledim istemiyorum rahat olmayız diye biizim rahatligimiz önemli değil o dönemi kolay atlatmamiz önemli hem sen iste yapamazsin diyor
(626 puan) tarafından
o zaman diyeceğin kelime belli canım ben kimseye güvenerek yapmadım bu çocuğu kendim bakamayacak olduktan sonra başkasına mı doğuruyorum diyeceksin canım sonra da loğusa dönemini anlatacaksın gündüz gelsinler akşamına gitsinler ihtiyaç olursa kalmaları ben söylerim demen lazım iki evladım da kaynanamla aynı evde yaşıyoruz loğusalık döneminde ben mi loğusaydım o mu belli değildi bırak desteği köstek olmasa yeter diyordum hormonlar alt üst olduğu için insan duygusal boşluğa düşüyo bunu eşine yada inat ede ede kabul ettireceksin ya da ince ince işleyeceksin canım eşin nasıl kabul edecekse o yöntemle idrak ettireceksin
(671 puan) tarafından
Halletmeye calisicam yok illa gelirlerse de odamdan çıkmam onlar evde ne yapıyorsa yapsınlar
(626 puan) tarafından
umarım halledebilirsin canım ama ben odamdan çıkmam deme orayı da istila ederler
(671 puan) tarafından
Umarım... Teşekkür ederim
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Ya sana bişey diyeyim mi eşin zannediyor ki hiç oturmadan sana yardım ediyorlar iyi niyetli biri yazık 
(671 puan) tarafından
Evet geçen gün kardeşim sana yardım ediyor mu dedi hiç odasından çıkmıyor hep ders çalışıyor dedim inşaALLAH İyi bir üniversite kazanır dedi
(7,121 puan) tarafından
Ay yazık :) okuyorsa elleme kız ay kıyamam ama sanada eziyet etmesinler
(671 puan) tarafından
Tamam evinde çalışsın burayı otel gibi kullanmak ne alaka bir de ona hizmet etmek çıktı başıma isim birken iki oldu arkasını da topluyorum bana da yazik
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Doğumdan snra kimseye ihtiyacın yk zira şuanda yk şuan için sna kızdm kız evi süpürüp bulaşık yıkıyomuş ama sna yaranamıyo düşük tehlikeniz yoksa işlerinizi kendiniz yapın doğumunuzda kolay olur 
(671 puan) tarafından
Kız zaten bugüne kadar her işimi kendim yapıyorum tuvalet banyo yemek ev silme cam pencere dolap ayna ne varsa bende hafta da bir evi süpürüyor abisi gelince de iki bulaşık yıkıyor o kadar hem benim ihtiyacım yok zaten şükür niye bana yaransin ne alaka
(7,768 puan) tarafından
O zaman kaynananda gelmesin bırak çoğu strese sokuyor
(671 puan) tarafından
Ee onu diyorum ya isyemiyorum ama yok gelecez 40 ın çıkana kadar kalacaz diyor
(7,768 puan) tarafından
Kız o xaman odanda çıkma bebenle yat dur
(671 puan) tarafından
Öyle yapacam onlarda ne yapıyorsa yapsınlar
0 oy
(119,126 puan) tarafından
yapistircan agzina sidikli wc terligini gorecek ebesinin dibini
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Her iki dogumdada kimseyi istemedim evde .

İlk bebeğimde oğlum kuvezden çıkana kadar toparlandım hep eşimle yıkadık.Tek başımıza baktık.

İkinci dogumdada bir gece eltim kaldı .Ondan sonra hep kendim baktım bebeğime sezeryanli halimle.

Hiç kimsenin dırdırını minnetini çekemem valla.
(671 puan) tarafından
Bende istemiyorum kaç kere yüzlerine de söyledim gelseniz bile anne tek gelsin bir hfta kalsın yeter diyorum kaynanam yok 40 ın çıkana kadar kalacaz diyor
(2,135 puan) tarafından
Bazısı bir defa söyleyince anlar bunlar ısrarcı demekki.
(671 puan) tarafından
Aynen.. iyi niyetlerinden yapıyorlar belki de ama istemiyorum yani
(2,135 puan) tarafından
Valla ben tahammülsüz bir insanım eşime dedim biri bı şey der terslerim o yüzden kimseyi istemiyorum diye.
(671 puan) tarafından
Bende öyleyim eşime dedim bak huyumu biliyorsun kirsam kalplerini daha mı iyi sabret kırma kimseyi o zaman diyor
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Valla canım hamile olan sensin. Yardıma ihtiyacı olacak olan da sensin. Beni dinlemiyor diye bişey yok. Eşine carlayacaksın. Benim 1 buçuk ay bakıma ihtiyacım yok gelip bir hafta kalıp çocuğu görüp giderler sen çok yardımcı istiyorsan git ananın evine sana baksın ben kendi çocuğuma bakarım de. Böyle durumlar da biraz sert olmak lazim. Huzur kaçacaksa kaçsın nasılsa sesini çıkarmayinca da gelip huzurunu bozacaklar. Her türlü bozulacak hiç değilse sana baskı yapmamayı ogrenirler. Kaynanam bana sormadan hastanede yanimda kalacağına dair Bişeyler anlatıyordu şöyle olur böyle olur vs. Bende direk annem gelecek dedim. Evde de kalacak yanımda dedim. 
(671 puan) tarafından
Bana da diyor gerek yok geleceksen de bir hafta kal yeter diye açık açık dedim yok 40 ın çıkana kadar kalacaz diyor kaynanam yine neyse çok iyi merhametli bir insan ama 3 görümcemle ne yapacam deliriyorum simdiden
0 oy
(6,237 puan) tarafından
Görümcerin küçük sanırım 
(671 puan) tarafından
Biri 33 biri 18 biri 15 yasinda
(6,237 puan) tarafından
Yuh evde tek kalamyorlar mı kızlar ne yapacak diyince dedim heralde ufaklar
(671 puan) tarafından
Yaşları bunlar ama kaynanam ve kızları birbirlerine çok düşkünler kızlar annesiz anne kızlar olmadan yapamiyormua
0 oy
(1,384 puan) tarafından
Ay valla istemiyorum bunaliyorum onlarla de istemeyince de zorla getirme herald e
(671 puan) tarafından
Axx düşmüşüm bir ateşin içine çırpındıkça yanıyorum
0 oy
(436 puan) tarafından
aklım varsa kimseyi alma ben en baştan kimseyi istemiyorum diye söyledim. babsm zorla annemi gönderdi yardım eder diye. hiçbir yardımı dokunmadı daha psikolojim bozdu. Allah bildiği gibi yapsın 
(671 puan) tarafından
Kız kendi anne mi :)
(436 puan) tarafından
evet. maalesef. değişik bi insan hastanede bile hemşireler kaynanam sandı.
(671 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ben kaynanam anne gibi bana .. ben sadece evim kalabalık olmasın herkes işime karışmasın düzenim bozulmasın diye istemiyorum
0 oy
(255 puan) tarafından
Gerçekten yardim edeceklerini dusunuyosan stres yapma bence bende 21 gün once doğum yaptim hastanede ablam yanmda kaldi eve geldim 10 gun annem 8 9 gun kaynanm kaldi ablamla eltiyim kaynanam gitmeden ablam geldi.5 gun kaldi birlikte gittiler benimde evin icinde kendi duzenim bozzuldu ama onlar olmasa bisey yapamazdim iyiki geldiler. Bende senin gibi stres yapiyodum
0 oy
(628 puan) tarafından
Ben kimseyi istemiyorum diye özellikle söyledim biz ailelerimizden çok uzağız gelirse kaynanam kayınpederim ile gelecek çünkü. Ben toparlanmadan kimse gelmesin dedim. Gelirlerse de birkaç gün kalıp dönecekler. Lohusa halimle kimseyi çekemem kocamla bakarız biz 
0 oy
tarafından
Ben de kaynanamgile hiç sevmem anlaşamayız geldiler doğumdan Bir iki gün önce doğumum olduğu evde oğluma baktılar Ben hastanedeyken bir hafta kocasıyla birlikte Kaldı gitti Allah razı olsun yine de faydası dokundu nankörlük etmek istemem ama daha fazla kalsalardı ben de kaldıramazdım çünkü Hadi kaynanam Neyse kayın babam gerçekten çok pis kaynanam da pis her yer berbattı yani Allah'tan bir hafta kaldılar
0 oy
(150 puan) tarafından
Bn lohusayken kaynanamla 2 ay uğraştım geldi ewimi karıştırdı  pislik oğlumun elini ağzına soktu bi kaç defa bende gördüm uyardım oğluna şikayet etti bana böyle böyle dedi ben mikroolumuyum bana elini ağzına sokma mikrop kapar bebek dedi diye ağladı oğluna halbuki çok nazik bi dille söylemiştim ikiside bana cephe aldılar hem sezeryanliydim hemde lohusaydim benle tartıştılar o halimle ikisi durdu karşıma seni boşattiririm diye tehdit etti beni bende boşattir beni onlami korkutuyon dedim zehir etti bana lohusaligimi 
(671 puan) tarafından
Yok elhamdulillah benim kayınvalidem çok iyi bir kadın ama 3 görümce bir de o ev küçük birde her şeye karışırlar benim ilk çocuğum sabırsız da bir insanım birbirimizi kırarız diye korkuyorum

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 242 göst.
7 Aralık 2023 Aile kategorisinde Mersal (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 427 göst.
28 Kasım 2020 Aile kategorisinde Yesilim (2,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 446 göst.
25 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Minakaloji (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,427 göst.