0 oy
876 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından
Ya daha 3 gün olmuş kaka yapmayalı cocuk bu gece huzursuz ıkınıyo yapamıyo normal diyorum masaj yapıyorum ediyorum herşeyi yapıyorum hala aglıyo fitil koyalım desem anında koyacak olmaz diyorum laf ediyo valla 6 senedir etmediğimiz kavgayı Bi kaka yüzünden edecez. Napayım ben şimdi zeytinyağı masaj kimyon herşeyi yaptım ıkınıp duruyo yapamıyo. Milletin çocugu kaka yapıyo bizimki niye yapamıyo poposuna baktıralım diyo bide krize girdim artık :D :(((

17 Cevaplar

0 oy
(948 puan) tarafından
Yaaa Cnm anne sütü alıyorsa on güne kadar normal endişelenmeyin sız sadece gaz masajları uygulayın ayaklarını karnına doğru getir götür yap aykalrini karnına doğru götürdüğünde on saniye bekle sonra bırak karnını sırtını bi güzel sıvazla ayaklarını pedal çevirir gibi yap inşallah geçer bu kocalrda herşeye burunun sokar oldu sadece bebeğin çok aşırı gazı var
(25,224 puan) tarafından
Yok cnm öyle şiş değil normalde hep göbekli bebekti zaten doğduğunda bile göbeği vardı göbekli yani gaz şişkinliği yok öyle ve yumuşak karnı sadece ıkınırken sertleştiriyo
(948 puan) tarafından
Tamam Cnm endisledirmeyin kendinizi İnan bana sadece gazı çok gaz sıkışması yaşıyor bebeğin gaz masajları uygulayın geçer inşallah
(25,224 puan) tarafından
Ya sıcak diye 2 gündür hep çorapsız durdu Bi dışarı çıkarken giydi ayakları soguktu ama sıcak diye giydirmedim acaba o da karnını mı ağrıttı ya
(948 puan) tarafından
Evet Cnm ayjklarini sıcak tut zaten gazın çoğu ayaklarda oluşur ayakları üşüdü için
(25,224 puan) tarafından
Offf yaa ondan oldu belki de
-Reklam-
0 oy
tarafından

1 seferligine fitil dene baktın olmuyo götür doktora ama fitil kaçırınca yapıyolar ne kadarlık çocugun 

(25,224 puan) tarafından
Aşkım 3 kere fitil verdik şimdiye kadar 6 gün 4 gün ve 5 gün yapmadıgı olmuştu verdik doktor dedi ıkınıyodu çok. 3 gün oldu yapamıyo gecen hafta hergün düzenli yapıyodu şimdi yine başladı
tarafından
Canım benm kızım 4 aylıktı kakasını 8 gün yapmadı doktora götürdüm normal dedi anne sütü alıyodu sadece mama bile vermemiştim hiç sonra 1 kere fitil verdim yaptı rahatladı bende sürekli masaj yaptım karnına falan ayaklarını pedal çevirir gibi yaptım sonea geçti ama şuan 15 aylık yeri geliyo 2 gün yapmadıgıma oluyo korkma bişey olmaz yapar inşallah ah biz anneler herşeyden korkuyoruz ya yaşlandık resmen :) sıcak duş da iyi gelir belki duşta karnını ovala falan baktın yapmıyo yine bi götür yavrum zorlanmasın ya. Eltimin kızı da öyleydi ama nasıl aglıyodu doktor makatı dar ondan yapamıyo demişti şimdi 6 yaşında herşey normal
(25,224 puan) tarafından
Ya o ağladıkça biz üzülüyoruz evet normal ama işte anlatamıyorum. En son popo deliğine baksın doktora götürelim dedi yani ama yapınca da sağlam yapıyo dar olsa öyle olur mu ki
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Eğer tek anne sütü alıyorsa 3 gün sıkıntı olmaz diye biliyorum benim oğlum 8.9 günde bir yapardı dojtor bana tek anne sütü mü aliyo evet dedim 10 güne kadar normal dedi 6 aya kdr sürdü halada hep kabız 
(25,224 puan) tarafından
Evet bnde normal diyorum ama ıkınıyo ağlıyo kıvranıyo sadece anne sütü alıyo bu arada. Ama 3 günden sonra başlıyo normalde gayet iyi
(7,958 puan) tarafından
Ben her gün 1 çay kaşığı zeytinyağı içirdim poposunin içine damlatim masajlar yaptım duş aldırdım bacakalrini pedal çevirir gibi yaptım gerçi halada yapıyorum şimdi 9 buçuk aylık
(25,224 puan) tarafından
Bacakları zaten hep oynuyo durmuyo kendi kendine hep gaz cıkarıyo ama kaka sorun işte
0 oy
tarafından
Benimkide 6 gundur yapmiyor doktora gidicem zeytinyagi flaan denemedim ama hcbisi
(25,224 puan) tarafından
Ikınıp rahatsız etmese sorun yok ama belli bir zamandan sonra rahatsız ediyo
tarafından
Benimkide bazen ikiniyor gidicem iste aslinda onlar icinde kotuya gazini cikariyormu
(25,224 puan) tarafından
Gazını cıkarıyo alttan üstten hiç sorun yok rahat cıkarıyo kendi kendine. Ayakları zaten iyice hareketlendiği için ayak bacak hareketleri bile gerekmiyo patır patır cıkarıyo sadece kaka yapma derdi var. Oda 4 günde başlıyo gündüzde değil akşam uyku zamanı kıvranıyo
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Hicbiri ise yaramaz lavman yapin hemen yapar
0 oy
tarafından
Ben zeytinyagiyla uyariyodum.kucukken
(25,224 puan) tarafından
Yok cnm işe yaramıyo
tarafından
Popodan uyardin mi
(25,224 puan) tarafından
Tabi cnm neler yaptım banamısın demiyo. Normalde hiç ağlamaz cocuk Bi kaka yüzünden ağlıyo
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Dus aldirip karnina sirtina poposuna zeytin yagi surup ayaginada kalin corap giydir canim yapar belki o zmn karni sicak olsun hep ayaklarida 
(25,224 puan) tarafından
Ya sıcak hava diye çorapsız durdu bikaç gün acaba karnı mı ağrıdı yaa
(5,913 puan) tarafından
Olabilir canim benim kizim gazli oldugu icin zibin giydiriorum ama ayaginda mutlaka corap oluor corapsiz birakmiorum hic ozellikle dustan sonra ayaginda mutlaka corap.olsun bide geceleri canim
(25,224 puan) tarafından
Tm öyle yapcam artık sıcak diye cıkardım hep ya
(5,913 puan) tarafından
D3 vitaminini zeytinyagli olanini kullan canim bide biogaia kullan bagirsak sistemini duzene sokuor
0 oy
(10,047 puan) tarafından

Ya bu kocalariniz neden bu kadar karisiyo biseylere :D

(25,224 puan) tarafından
Ya hiç bişeye karışmaz aslında ama kaka dedin mi akan sular duruyo onda. Kendininde kaka sorunu oldugu için ben anlıyorum cocugu diyo ahahah :D
(10,047 puan) tarafından
Ahaha benimkindede var ya :D erkeklerin genel problemi sanirim
(25,224 puan) tarafından
İşte o yüzden diyo ki kaka yapamamak ne demek ben anlıyorum onu yavrum benim anne sana fitil takmıyo mu kıyamam ben sana diyo :D ayy şuan anlatırken gülüyorum ama o an cok sinir olmuştum. Neyseki annemdryiö anakucagında sallayarak uyuttu şimdi başında bekliyo sırtım belim koptu valla :(
(10,047 puan) tarafından
Allah kolaylik versin canım. Valla bizde bekliyoz bakalim nasil biseyle karsilasicaz :))
0 oy
(1,788 puan) tarafından

Bebeğin kaç aylik canim? Eger küçükse kaliteli bi gaz damlasi al onu muhtemelen gaz sıkıştırıyor kaka degil çünkü doktorumuz gazini cikaran bebek gazla beraber tuvaletinide çıkarır demisti. Dedigi gibi de oldu nurse harveys gaz damlasi almistim ve çocuğun gaz kaka sorunu yoktu 

(25,224 puan) tarafından
Biz gaz damlası kullandık bitirdik doktor artık kullanmasın dedi. 3 aylık suan. Gazı kolay cıkıyo aslında. Çorapsız gezdi 2 gündür acaba karnı mı agrıdı diye geldi aklıma
0 oy
(48,700 puan) tarafından
canim su ver bebegine belki susuz kalmistir. bazi bebeklerin oluyor kabizlik problemi onun icin surup olmasi lazim doktora sorabilirisn. bide omer 3 aylikmiydi kayisi suyu veriliyorsa kayisi kuyu dene bir iki cay kaşığı
(25,224 puan) tarafından
Su hep veriyorum cnm evet 3 aylık daha kayısı suyu veremem
(48,700 puan) tarafından
minik daha zeytinyagi verdin mi hic
(25,224 puan) tarafından
Evt cnm veriyorum
0 oy
(101 puan) tarafından
Fitil ver şimdi ama bundan sonra yemekten önce sonra unutma zeytin yağı ver oğlundan neler cekiyorum bi bilsen
(25,224 puan) tarafından
Doktor 4 günden sonra fitil verebilirsin zamanla düzelicek dedi ama hep alışsın istemiyorum ama galiba mecbur vericem yarında olursa dayanamıyorum ağlamasına
(101 puan) tarafından
Verin yapınca zeytin yağı yemek öncesi sonrası illaki vermeniz lazım bağırsaklar düzene girene kadar mecbur benim oğlum mosmor oluyor yapana kadar ilaç ve lavman da arada veriyorum
(25,224 puan) tarafından
Yemek öncesi sonrası derken bebege mi vereyim zeytinyağı. Benimki saat başı emiyo her seferinde o kadar zeytinyağı nasıl vericem ki
(101 puan) tarafından
Yemek yrmiyor muuuu emekkle kabız oluyorsa eğer suda çok içir sürekli birde o zaman günde düzenli olarak kesin uc kez vermelisiniz yağı
(25,224 puan) tarafından
3 aylık daha
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Cok normal 10gune kadar kaka yapmamasi emzirdikten sonra gazini iyice cikarin sanci yapiyor suan ona
(6,203 puan) tarafından
Size gore normal degil tabiki de ama doktorlar icin normal bi durum ya gaz damlasi verir ya da fitil inek sutu iciyorsaniz,inek sutunden yogurt yiyorsaniz ya da gaz yapacak farkli yiyecekler onlarda yapar ve bebeginizin karnina bakin sislik varsa eger gazi vardir zaten sirtina vurunca anlasilir bu durum.Gobeginin ust ya da alt tarafina saat yonunun tersine dogru masaj yapin ve bebegin ayaklariyla karnini sicak tutun biraz rahatlatir
(25,224 puan) tarafından
Süt ağzıma sürmem ama 2 bardak ayran içtim bugün. Karnı şiş değil sırtına vurunca geğiriyo alttan üstten cıkıyo hep gazı ama ıkınıp ıkınıp kaka yapmaya calısıyo
(6,203 puan) tarafından
Bebeginizin eger pisik kremi varsa ya da evde hametan varsa bebegin makatina surun birazda olsa rahatlatir
(25,224 puan) tarafından
Sudocrem var ondan sürdüm şimdi evde değilim annemdeyim imkanda kısıtlı yag falanda sürdüm inşallah yarın yapar
(6,203 puan) tarafından
Siz kimyon katin bi yiyeceginize bol bol onu yedikten sonra bebegi emzirin
0 oy
tarafından
Canım yediklerine dikkat et hiç ummadığın birşey dokunuyordur mutlaka ben süt yapar diye karpuz yiyordum kızım sürekli rahatsızdı özellikle akşamları karpuzu kestim ikinci gün rahatladı 10 güne kadar rahatsız etmez diyor doktor bence gazdan ağlıyordur bi dikkat et bakalım dokunan şeyi kesince 2 gün sürüyor etkisi bugün kestim ertesi gün düzelmedi deme birkaç gün bekle 
(25,224 puan) tarafından
Valla hiç gaz yapan şey yemedim ki anlamadım gitti o kdr dikkat ediyorum
0 oy
(7,935 puan) tarafından
10 güne kadar yapmaması normalmiş.Benim oğlum 1 yaşında , hemşire kan ilacını bıraktırdı, 3 güne bir kaka yapan oğlum günde 1 kere kaka yapar oldu, kan ilacından da yapmayabiliyor, 3 gün yapmaması normal.Gaz çıkarırken de ıkınır
(25,224 puan) tarafından
Kan ilacı içmiyo. Valla bana pek normal gelmiyo resmen acı çekiyo
(7,935 puan) tarafından
Karnını zeytin yağıyla ov poposuna da sür canım
Geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Saglik ocagindakiler 14 gun boyunca yapmayabilirler diyo ama ben cocugum cok aci cekiyo diye bi parca sabun koyfum aninda ishal oldu
(25,224 puan) tarafından
Ya abartmasınlar ne 14 günü ya onlar yapmasın bakalım 14 gün. 10 gün bile normal değil sancı ve acı çekerken Bi öğrenmişler 10 gün normal. Bebek acı çekiyorsa normal değil işte. Hersey yolundaysa normal
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Ac karnına incir ye 4-5 tane geçer inşallah. Benim kızım da yapamıyordu aç karnına 2 gün incir yedim düzeldi. 
(25,224 puan) tarafından
Kuru incir mi
(3,107 puan) tarafından
Hayır taze incir. Yeni çıktı zaten köyde falan akrabaların varsa rica et istersen. Benim kizin durumunu biliyorlardı bir de ben çok severim inciri, eşimin teyzesi yengesi, benim teyzem falan hep getiriyorlar bana
(25,224 puan) tarafından
Tm cnm marketlerde oluyo alırım çok sağol
(3,107 puan) tarafından
Rica ederim şifa olsun inşallah
0 oy
tarafından
Okurken kendim yazmışım gibi geldi :) oğlumda nerdeyse haftada bir yapardı daha yeni yeni düzene girdi oda 2-3 günden sonra başlardı yorum yapmaya bu günde 4 defa falan yaptı ek gıdaya geçtik tutturdu ishal oldu çocuk diye mikrop mu kaptı hasta mı yedirme hiç bir şey biraz daha büyüsün demeye başladı şimdide 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 897 göst.
17 Nisan 2021 Diğer kategorisinde ❤ Ecem Lina'm❤ (3,555 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 392 göst.
17 Mart 2020 Diğer kategorisinde TolstoyunBİsikleti (1,093 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 674 göst.
0 oy
22 cevap 908 göst.
1 Mart 2021 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu

380,273 soru

11,385,743 cevap

34,885 kullanıcı

...