0 oy
668 göst.
Aile kategorisinde (397 puan) tarafından

Eşimi çok seviyorum... Yine üzülüp kırıldığımız bir gün birbirimizi mahvedip mutsuz uyuyacağımız bir gece.. Birbirimizi bu kadar severken nasıl oluyorda bu kadar kırıyoruz.. kendimden o kadar sıkıldım onu bu hale ben mi getiriyorum neden yapıyorum? onu çok seviyorum neden onu dinlemeyip üstüne gidiyorum bu baskı bu söylenme beni çok yoruyor ben böyle bir insan olmak istemiyorum.. O sana o kadar değer veriyor ki bunu neden kendimize yapıyorum sonra o da ben bu evde mutlu değilim huzurlu değilim diyor, bağırıyor, çağırıyor, ama benide çok seviyor biliyorum ama bugün beni ittirmesi hakaret küfür etmesi beni parçaladı.. Sabah hiç bişey olmamış gibi sarıldı sımsıkı öptü özür diledi gitti... Ben çok kıskanç biriyim ilgi isteyen sürekli kavga çıkartan çenemi tutamayan, uyumasında benimle sohbet etsin diyen bencil biriyim, ben gerizekalı, mal gibi hakaretleri de hakeden biri miyim çok kötüyüm kızlar bundan sonra çok farklı olsun kavga olsun istemiyorum şimdi beni ittiren tüm gücüyle sıkan ilerde daha kötüsünü yapmaz mı hakaretleri alışkanlık haline getirip sürekli söylemez mi? Ben ona gerizekalı desem inanın suratıma bakmazdı ben onu daha mı çok seviyorum lütfen tavsiyelerinize ihtiyacım var 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım burada yazdıklarına göre birbirinizi çok seviyorsunuz fakat sen hep bir şeylerin daha fazlasını istiyorsun daha fazla ilgi daha fazla sohbet vs vs birde üstüne gidiyorum diyorsun çenemi tutamıyorum falan aslında sorunun ne olduğunu söylüyorsun kesinlikle eşinin yaptığı yanlış bir davranış fakat bu halin sürekli sürekli olduysa adam da bir an kendine hakim olamamış olabilir.. Keşke yapmasaydı oradan çekip gitseydi.. Birde kavga da iki tarafta konuşur bir tarafa alttan almazsa bu gibi durumlar seyredebilir. İnşallah ilerisi olmaz en azından hatasını anlayan biriymiş ki özür dilemiş sende daha iyi bir evlilik için huzeı için kendinde gördüğün hataları düzeltmeye bak ona da hoşlanmadığı durumları sakin bir dille anlat orta yolu bulun bunu yapabilirsiniz bende bazen ilgi göstermiyor ayrı kalıyoruz vs diye hırçınlaşoyprum ama biliyorum ki beni seviyor ve ne yapıyorsa bızım için yapıyor huzuru sağlayacak olan ikinizsiniz bu dünyaya bir daha gelmeyeceğiz birbirinizin kıymetini bilin zaman su gibi akıp geçiyor pişman olunacak şeyler yapmayın her zaman bir çözüm vardır umarım her şey gönlünce olur kendini de üzme herkesin yapısı farklı bu da senin yapın eşinin de yapısı o bir şeylerden fedakarlık edeceğiz ki hayat daha anlamlı ve güzel olsun.. 
-Reklam-
+1 oy
(2,323 puan) tarafından
Her insanın bir sabrı var canım, o kadar bunalttığını kendin söylüyorsun oda artık sinirden istemsiz bir şekilde söyledi belkide.. 
0 oy
tarafından
Etkiye tepki o da insan sonuçta sen kendin diyorsun onun üzerine gidiyorum diye o da evliya değil benim kocam benim sabrımı denese durur durur en son tırnak geçiririm bende yani biraz işini bilmek zorundasın sevmek sevilmek huzurla evlilik yürütmek istiyorsan seni seven özür dileyen adamın kıymetini bil yoksa kimse bulunmaz Hint kumaşı değil iki üç gün özür diler dördüncü gün hadi yallah baba evine
0 oy
tarafından
Nasil alışırsanız öyle gider bu evlilik. Her küçük söz veya şiddet daha büyüklerini getirir benden söylemesi..

Yolun basindayken saygiyi kaybetmemisken cozmelisiniz bence sonra is isten gecmis oluyor.
(397 puan) tarafından
Haklısın benden ondan korkuyorum saygıyı kaybetmekten
0 oy
(15,598 puan) tarafından
Hata hep.karsi da değildir madem hata sende sende otur düşün kendine çeki düzen ver sürekli karşıdan sabır ve alttan almasını beklemek olmaz sabır da bı yere kadardır
0 oy
(72 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim bende oyleyim cocugum oldugundan beri surekli ilgi isdiyorum uyumasini isdemiyorum yoruldugunu bildiyim halde bizde cok kavga ediyoruz keske seninle evlenmeseydi karsima cikmasaydin bile dedim Allah var vurmadi ama surundurdu 1 ay benle konusmadi ama simdi iyiyiz cok sukur ama yine kavgalar olunca azimdan cikani kulagim duymuyor
0 oy
tarafından
Kendi sorunlarinin farkında olman güzel kızdığın zaman yanından çık kendini tutmaya çalış hepimiz kavga ediyoruz dönem dönem ama bunu büyütmenin mantığı yok değil mi sonuçta yine yüzyüze bakicaz sanırım seninle az vakit geçirdiği için bu sorunlar çıkıyor ama bak benim eşim 13 saat çalışıyor gece yarısı geliyor en fazla yarım saat kadar birbirimizle konusabiliyoruz hani şöyle düşün onlar da bizim için çalışıyorlar didiniyolar anlayışla yaklasmamiz gerekiyor. Her sorunda kavga etmek tartışmak olmaz bazen susmak beklemek gerekir. 
0 oy
(747 puan) tarafından

Hamilemisin canım? Ben hamileyim ve bende huzursuzluk yaratmaya çalışıyorum.Uyusa bahane arıyorum otursa bahane arıyorum telefona televizyona baksa bahane arıyorum.Neyseki bütün bunların hamilelik psikolojisinden olduğunun farkındada eşim beni pışpışlıyor çocukmuşum gibi seviyor.Bende senin gibi kendimi çok kötü hissediyorum kötü biriymişim gibi düşünüyorum.Şuan yazdığın gibi düşünürsen kendini törpüleyebilirsin bencilliği bırakabilirsin.Bütün gün çalışıyorlar uyumak dinlenmek onlarında hakkı.Telefonda takılmak onlarında hakkı.Rabbim her eve huzur versin<3

0 oy
(8 puan) tarafından
valla canım öncelikle Rabbim huzur versin yuvana ama unutma herşey kadının elindedir biz kadınlar bazen çok haklı olduğumuz halde bile susuyoruz çünkü yuvamız çocuklarımız için  egerki bir defa küfür ve şiddete basvuruyorsa bir adam çok dikkatli ol derim abimle hanımı öyle başladılar şimdi 8senelik evliler alışmışlar sigara gibi ayda bir kavga gürültü küfür kıyamet yani Rabbim agzinizin tadını bozmasın inşallah

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 901 göst.
1 Mart 2021 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,737 göst.
14 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,337 göst.
7 Nisan 2023 Aile kategorisinde Meryem.meryem (22 puan) tarafından soruldu
+2 oy
39 cevap 1,326 göst.