0 oy
510 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kizlar esim memur. Ailelerimize 3 5 saatlik mesafede gorev yapiyoruz. Evimiz berbat ama simdilik ailemize en yakin yer oldugu icin katlaniyorum ben. Esim surekli tayin cikarmaya baska yerlere çalışıyor ama sorun su ki gidebilcegimiz yerler burdan daha uzak mesafe. Ben israrla gelmem burda kalcam aileme daha fazla uzak olmak istemiyorum desem de dinlemiyor. Kaynanamlarda zaten aklina girmeye calisiyor memlekete gelin diye. Valla huzurum kalmadi ya nefret ediyorum...

4 Cevaplar

0 oy
(117 puan) tarafından

Canım benim malesef memurlarda o sıkıntı var. Peki kaç yıl kalıyorsunuz gittiğiniz yerde ben uzun süreli kalınıyor diye biliyorum 

tarafından
Istesek burda emekli bile oluruz yada iyi bi yer bulursak 3 sene sonra tayin cikarabilir veya da baska bi memurla anlasip 1 sene sonra yer degistiririz boyle farkli seçenekler var ben diyorum illa tasinicaksan ailemin oldugu memlekete gidelim onlara yakin olayim zaten hamileligim hep uzak gecti bari cocugu buyuturken az yakin oluyim cok ozluyorum :(
(117 puan) tarafından
Peki neden istemiyor kendince sebepleri ne?  Yani her iki taraftan uzak olma sebebi belki kendi ailesidir.  Şimdi ailenin olduğu şehire gitse eşinin tarafı iç güveysi diye eleştirip ağır sözler söyleyebilir ya da söylediler üzülme diye de yapmıyor olabilir bilemedim
tarafından
Canim ben zaten suan tasinmak istemiyorum ki burda idare edelim ne kadar kotu ev olursa olsun ikimizin ailesine de yakin diyorum. Oda degisik bi karakter aklina bise vurunca illa yapcak.  Yer bakiyo kendine guzel evi olan ama o yerlerde hep suan ki yerlerimizden daha uzak. Ah ah neyse insallah vazgeçer zaten bi yaptigi digerini tutmuyo
-Reklam-
0 oy
(816 puan) tarafından

ah ah şu tayinler yokmu. bizde 1yil daha uzatio batiya tayin olacaz ailelere13 saatlik uzaktayiz esim tutturmus kendi ailesinin oldugi sehri isteyecm diyor bnde o zamn bnim ailemin oldugu yeri iste diom yok dio. bnde orada olmasin bnim ailemn orada olmasin yoksa yuvamiz dagilir bn kaynanamdan oek hoslanmiyom surekli gelir gider rahat edemem. ne kadar uzak o kadar kafa rahat. bizde bu yuzden tartisiyoruz hakkimizsda hayirlisi olsun ins

tarafından
Sorma biz en bastan anlasmistik ikimizin memleketine de gitmices diye simdi kaynanamlar dolduruyo bizim memlekete gelin diye bende esime dedim ki cok istiyosan gidebilirsin biz oğlumla gelmiyoruz
(816 puan) tarafından
niye boyle erkekler heo kndilerini düşünüyorlar. her zorlukta biz yanlarindayiz. memleketin ilcesinde koyunde iyi kotu evlerde sirf onlar icin ailemizden uzak yerlere geliyoruz  bunca fedakarlik yetmiyor gibi yine kndi dediklerini yapmaya calisiyorlar. umarim cikmaz canim ne diyimki. allah gonlune gore versn
tarafından
Aynen oyle ben karnim burnumda urfanın 50 derece sicagini sirf esimi sevdigim icin cektim. Tansiyon sorunum oldu gunlerce tek bi odadan cikamadim aileme hasret yasadim simdi birazcik yakinlasmisken yine yer degiselim diyo gorcez bakalim kim galip gelcek. Sagolasin canim amin
0 oy
tarafından

Ben de aileme 3 saatlik mesafedeyim buradan sonra doğu geliyor ama napalım sonuçta tayinci olacağımızı bilerek evlendim babamda polis sürekli tasınmalarla geçti tayinci biriyle evlenmem diyordum ama nasip annemin kaderine çekmiş sürekli gurbet olacak maalesef 

tarafından
Canim bizi bi yere yollayan yok burda istersek emekli de olabilirz sorun kocamin baska yerler aramasi bahanesi de ev kötüymüş sanki ben bayiliyorum kotu evde oturmaya
tarafından
Ailesinin yanına gitmeye sıcak bakıyor mu peki yoksa her yerden daha mı uzaklaşmaya çalışıyor
tarafından
Ben tamam desem gider kendi memleketine ama ben kesinlikle karsi cikiyorum oda tamam oraya gitmeyiz diyor. Suan bulunduğumuz yerden de ev kotu diye gitmek istiyor ama suan aileme yakin sadece burda kalabilirz bende sabret diyorum bi rahat durmuyor
tarafından
İnşallah vazgeçer canım
0 oy
(475 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun....

tarafından
Sagolasin canim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 164 göst.
13 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Elsa (282 puan) tarafından soruldu
0 oy