0 oy
977 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (31 puan) tarafından
Merhaba kızlar 26 günlük olduk Bebeğim emiyor ama sütüm yetersiz olduğu için bebeğim doymuyor ilave mama takviyesi yapıyorum ne yaptıysam yetersiz süt sağma makinası ile Sağ diyorlar çoğalır diyorlar süt sağma makinesi ile sağım yapıp sütü çoğalan oldu mu

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Göğsünü boş sağ tüm süt çıkınca en az 10 dk boş sag
(31 puan) tarafından
Faydasını görürmüyüm elektrik li pompa alacağım
tarafından
Zaten elketiriki kullanman lazım canım manuel işe yaramaz
(31 puan) tarafından
İnşallah sütüm çoğalır bebeğim emerken uyuyor süt gelmeyince
-Reklam-
0 oy
tarafından
canim benim ilk bebeğim süt emmedi toplasan 4 ay emdi ikinci çocukta sutum gelmedi onun için birde bebeğim 1 hafta kuvezde kaldı enfeksiyondan pompa kullandım ve onun sayesinde sutum çoğaldı pahalı bişey almana gerek yok bence benim aldığım el pompası 10 liraydi cok ta memnun kaldım bebeğim onunla doydu 
0 oy
(645 puan) tarafından
Canım ben hergün rezene çayı pekmez şerbeti içtim bide her yemekte 5-6 kaşık tahin yedim sütüm yetiyo sende bi dene istersen bide tatlı yiyince de sütüm oluyo inşallah çoğalır 
(31 puan) tarafından
Neler yaptım neler bir bilsen ah en son çaren bu oldu
0 oy
tarafından
Bol bol bol su kesinlikle su. Ve surekli emzirin. Bebek kendiai emsin. Mamayi biberon la vermeyin. 
(31 puan) tarafından
Benim içtiğim suyu kimse içmez 4 litre su ne demek bir de içtiğim çaylar sıvılar da dahil 4.5 5 litre sıvı tüketmiş oluyorum. Önce şırınga ile veriyordm ama baş olmuyor artık iki memeyide emzirip sonra mama veriyorum
0 oy
(45 puan) tarafından
Canım nazarda oluyor biliyormusun biri görüp aaaa nasıl yutuyor yada sütun yarıyor göz var canım göz benim gogsumun biri emzirirken kurudu resmen süt üretmedi meme artık düşün tek memeye düştük o yüzden kimsenin yanında emzirmeyin dikkat edin nazar hak
tarafından
Çok doğru söylüyorsunuz ne olursa olsun hem bebekle aramızdaki bağ açısından hem göz açısından yalnız olmamız daha iyi..
(31 puan) tarafından
Kesinlikle kimsenin yanında emzirmem başka odaya geçerim
0 oy
tarafından
Pompayı bilemiyorum ama bol bol emzirmek evet sütü çoğaltır. Biz 2 buçuk aylığız, Bende çoğalsın diye bugün en son malt içeceğe başladım inşaallah hepimizin sütü artar :/
(31 puan) tarafından
Malt içeceği içiyorum ebebekten aldım. Bol bol emziyorum oğlum süt gelirken sıkıntı yok gelmeyince meme de huysuzlanıyor ne yapayım uyumuyor ağlamak tan öveliyor göz göre göre aç kalmasına göz yumamıyorum
(31 puan) tarafından
Herşeyi demedim içtim aldım. Son çare göğüs pompası alacağım inş işe yarar
tarafından
Belkide sıkıntısı gazdır bebişin. Çünkü benim oğlumda memede durmuyor bazen atıyor bağrıyor resmen ama gazından biraz daha büyük olduğu için belli ediyor
Emme sonrası sıkınca damlada olsa geliyorsa yeterlidir, ben derim ki aylık kontrol zamanınız gelmiş zaten kilo alımına bakın azsa alırsınız ama illa almak aklınızdaysa oma birşey diyemem. İnşaallah işe yarar. Bende sırf acaba günlük ne kadar süt var yeterli midir diye meraktan almak isterdim ama pahalılar biraz :)
(31 puan) tarafından
Gaz sıkıntısındn değil anlayabiliyorum. 1.2 saat emzirdiğim oldu doyması lazım o süreç. Ama mamayı verince rahatlıyor uyuyup kalıyor. Göğüs pompasına gelince bir arkadaşım sütünü öyle çoğaltmış o yüzden denemek istedim acaba böyle tecrübede biri varmı diye paylaşmak istedim
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Benim de sütüm çokdu emzirirken gelip gelip başımda beklediler nazar değdirdiler resmen sütüm azaldı rezene ve papatya çayı içmekten içim bayıldı artık ama oğlum için mecbur içiyorum sütünün yetmediğini nereden anladın 
(31 puan) tarafından
Bir süre sonra yutkunma sesi gidiyor lıkır lıkır ses gelirken göğüsümün ucu kuruyor ve artık mızmız lanmaya başlıyor süt gelmeyince
(12,840 puan) tarafından
Günde kaç kere bez değiştiriyorsun
(31 puan) tarafından
5 veya 6 kez değişiyor
(12,840 puan) tarafından
O zaman sütün yetiyordur kilo takibi için sağlık ocağına gidiyor musun
(31 puan) tarafından
Mamada veriyorum mama yetmiyor

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 781 göst.
0 oy
3 cevap 96 göst.
28 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Asel&Ezel (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 70 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yenianne_tugce (1,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 174 göst.
10 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Gonulgungor (236 puan) tarafından soruldu

374,707 soru

11,208,389 cevap

34,514 kullanıcı

...