0 oy
300 göst.
Diğer kategorisinde (3,136 puan) tarafından
Uzun bir aradan sonra geldim ama üst üste sorulara boğuyorum sizi kusura bakmayın arkadaşlar ama merak ediyorum. Benim ailem de ikiz gebelik hiç olmadı ama eşimin ailesinde var babaannesi falan ikiz doğurmuş. Acaba bizim de ikiz gençliğimiz olabilir mi.

Normalde ikiz gebelik kadının ailesinden gelir diye biliyorum ama bir ihtimal diye sormak istedim 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Bilemem ama ikiz bebeğe bakmak cok zor biri susarsa digeri aglar:D

(3,136 puan) tarafından
Bende giderim zaten bir kızım var şimdi bir de ikiz olursa bakırköyden hiç çıkarmazlar herhalde :)) bizim bi tanıdık var ilk oğlu ile ikizleri arasında 1 yaş var üçüz gibiler. Kadın delirdim diyor ama maşallah ona rağmen geçmesinden de hiç eksik kalmazdı şimdi maşallah büyüdüler biraz :)
Ayy hiç deme dünya tatlısı :))
tarafından
Kiz benimde bi oglum var tolete zor gidiyorum eger ikiz olursa oturdum yerde iserim heralde ya aman zaten bi bebekle kafayı yedim yedim ben 2bebegi bile 10sene sonra yapmayı dusunuyorum cok zor cocuk bakmak hic biseye yetişemiyorum
(3,136 puan) tarafından
Allah sana bağışlasın canım kaç aylık oğlun. Ben ilk 3 ay öyleydim lavaboya zor gidiyordum gerçi şimdi de zorlandığım oluyor bazen yanından ayrılmak çok zor oluyor
tarafından
5aylik canim 3aya kadar iydi 3aydan sonra değişti
(3,136 puan) tarafından
Allah size bağışlasın inşallah. Ee artık büyüyorlar ve anlıyorlar yanlarından ayrılmamızı istemiyorlar. Benim kız odadan çıktığım zaman gözü sürekli kapıda beni bekliyor ya da az sesim kızıma gitsin hemen kapıya döner
-Reklam-
+1 oy
(22,072 puan) tarafından
Blmiyomki canim ama tekine zor bakiom 2 tane olsa napardim blmiyom 
(3,136 puan) tarafından
Al benden de o kadar kızım 6 aylıkken ikincinin yolda olduğunu da bugün öğrendik bende ikiz gibi büyütürüm herhalde :)) millet üçüz dördüze nasıl bakıyor acaba:))
0 oy
(27,307 puan) tarafından

Kadın erkek fark etmez genlerde oldummu oluyor gende olmasada 

Rabbim verdimmi.veriyor.

Nasip bu işler 

(3,136 puan) tarafından
Tabi nasip bu işler canım eşim inşallah ikiz olur diye dua ediyor herhalde bakırköy e yollamak için :))
0 oy
tarafından
Benim amcamın kızının kocası ikiz  kendi cocuklarida ikiz oldu her ikisininde .değer amcamknda kızları ikiz kızlarının cocuklarida ikiz oldu .babadan yada anneden bellibokmaz o  bence
(3,136 puan) tarafından
Bir yerde okumuştum annenin genlerinden geliyor ikiz diye o yüzden merak ettim. Demek ki kadın erkek farketmiyormuş
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Benim annem ikiz eşi. Annemleri soyda hep nesillerde var. Ama ben 4 kere gebe kaldım hiç biri ikiz olmadı. Hem sans hemde rabbim nasip etmedikten sonra
(3,136 puan) tarafından
Doğru dediğin gibi nasip kısmet işi. Rabbim en güzel kararı veriyor
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Olur tabi genlerde varsa benim ikiz olcak Allah izin verirse tabi simdiden nasil bakcam biri uyusa digeri aciksa onu doyursam öbürü kalkarsa falan diye kafamda deli sorular :)
(1,113 puan) tarafından
Annemlerdeyim zaten suan dogumu da burda yapcam sonra evime geccek aramiz 6 saat falan kaynanamlarda kışı hep bizde gecirmek isterler zaten soba yakmamak para vermemk icin cocuk bakamam ben zaten dedi 9da uyur aksam kucagina bile almaz bebek kimseye hizmet edemem 2 bebekle rahat etsinler diye de ugrasmam hic yalan söylemiyim hatta rahatsiz olup giderlerse daha iyi olur
(3,136 puan) tarafından
Kadın hiç rahatını bozmuyor ne güzel yaa sanki elalemin çocukları olacak. Kendi canından ama yine de umursamıyor. Gerçi benim kaynana da altlı üstlüyüz doğumdan sonra bir tabak yemek vermedi annem yanımda olmadığı zaman. Ameliyatıydım birde. Misafirlerim gelince bi misafir gibi görümcemle gelir oturup giderlerdi ki o zaman da ben çağırırdım misafirim var sende gel diye
(3,136 puan) tarafından
Ve böyleyse rahatsız olup gitmeleri en iyisi olur inşallah çok kalmazlar. Tabi senin önceliğin bebeklerin olmalı bri değil sonuçta iki taneye bakacaksın kolay olmaz
(1,113 puan) tarafından
Yok canim ya sennki de benimkini aratmiyomus masaaalah ben uzaktayim ama kışı milletin evinde gecirmeyi pek severler ben olsam tek odada sobami yakar kimseye minnet etmem ama onalr sever oyle yasamayi milletin üstünden gecinmeyi ben rahat ettirmeye ugrasmam 2 bebek gece de aglarlar esim sabah ise gitcek cikar diger odaya giderim desem 3 oda zaten 2 odayi doldurcaklar düşüncesizlik valla
(3,136 puan) tarafından
Ayy allahtan yanımda kalmıyorlar normalde onları görmeye tahammülüm yok. Yanlarına gittiğim de o gün işkence gibi gelir bana. Ve ben önce böyle değildim çok severdim ama son 7 8 aydır soğumuşum fazlasıyla neden bende bilmiyorum. Neyse ki uzaktasın o yönden şanslısın bende burdan taşınıp gitsem diye sürekli dua ediyorum da bakalık ne zaman kısmet olur. Tabi insan kimseye minnet etmem varsın evim soğuk olsun tek oda olsun ama yine de evimde kalırım daha rahat ederim. Demek ki hallerinden memnunlar ama böyleyse rahatsız olup gitmeyi de düşünmezler
0 oy
(223 puan) tarafından
Benim de ikizlerim var cnm 1.5 yaşındalar benim tarafımda ikiz yok eşim tarafında var abisinin de ikiz ama çoookkkk zorrr ikiz bakmak bittim tükendim:((( 
(3,136 puan) tarafından
Ayy Cidden o kadar zor mu. Özellikle ayaklandıkları zaman mi zor oluyor
(223 puan) tarafından
Ahh ahh cnm burda kelimeler ile anlatamicak kadar zor
(3,136 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ve sabır versin canım kolay değil iki tane aynı bıcırla uğraşmak
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Benim tarafımda da eşimin tarafın da da ikiz var. Bize de ikiz nasip oldu :)
(3,136 puan) tarafından
Maşallah canım rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah :)
0 oy
(48,392 puan) tarafından
esim cok istemisti ikiz olsun kizim dogdu gaz kusma reflu uyku porblemi derken iyiki tek olmus dedi ☺️☺️
(3,136 puan) tarafından
Hahaha :)) ama bebişin o kadar acı çekmesi tabi ki de çok kötü. Benim kız maşallah sorunu yoktu ama ilk gebelikte e şimdi de sürekli ikiz olsun istiyor
0 oy
tarafından
benim eşimin de ikizi var gorumcemin iki tane ikizi var 

Bende hamileyim değerim çok yüksek iki olabilir yarın öğrencem işte 
(3,136 puan) tarafından
Ayy hadi hayırlısı. İlk gebelik mi canım
tarafından
Yok canım 18 aylik oğlum var:) supriz oldu bize bu
(3,136 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım :) süprizler güzel olur ama bazen bu tür süprizler bilerek oluyor gibime geliyor. Mesela geçen gün bir arkadaşım istemeyerek hamile kaldım demişti. Bende yeme beni sanki bilerek ya da bilmeyerek olduğunu bilmiyorum gaa bana ne anlatıyorsun. Bekarken olsaydı bir ihtimal inanırdım ama şimdi inanmam dedim :))
tarafından
Hahahaha valla orası öyle bacım süprizleri kendi ellerimizle yapiyoruz jsjsjjsjsjsjsjs

Kız zaten doğru dürüst korunmuyorduk tam zamanında oldu oğlum artık büyüdü

Ama senin ki biraz küçük inşallah zorlanmazsin
(3,136 puan) tarafından
Bende küçük yazık kızıma ilgisi sevgisi azalacak diyordum eşime ama inandıramadım bu kadar direnebildim. Ben kızımı severim ona bakarım yeni doğacak olanda senin olsun diye söylüyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 117 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Nurselvi (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 270 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde deryaaa15 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Rozakayalp (55 puan) tarafından soruldu

377,325 soru

11,291,854 cevap