0 oy
734 göst.
Aile kategorisinde (30 puan) tarafından
Ben 3 yıl kaynanamllarla yaşadım hayatımı zehir etiler üstelik eşim engeli bana bunu söylemeden bilgilendirmeden gizleyerek evlendirdi 1 çocuğum oluncada direk kiraya yoladı eşim fazla çalışamıyodu girip çıkıyodu annemlerin yaninda kira tutum tüm eksiklerimi annemden alıyodum  görümcem evlendi benim kapımın önünden sebze meyve onlara götürüyodu benim kapımı bile çalmıyodu sonra 1 çocuğum daha oldu oda engeliydi onu araßtirdikça büyük kızımında engeli olduğunu öğrendim bir gün kapısına gitim oğlum anesteziyi kaldıramıyor benle gel hastaneye dedim beni kovdu başıma bela oldunuz dedi bidaha sakın gelme dedi ağlaya ağlaya eve döndüm  hastaneye annemin gelmesini istemiyodum ağlamamı görmesin diye tek başıma gitim anneme herkes geliyor sen gelme dedim oğlumun kalbi durdu sinir kirizi geçirdim tek başıma beni yabancılar sakinleştirdi sonra müdahaleyle kalp atışı geldi çokşükür oğlum 7 aylık doğdu küvezde kaldi 1 kere bile aramadi gelmedi ben hastane köşelerinde perişanken  ben aç yatarken onlar toktular benden hariç herkesede yardim ederlerdi sonra eşkmin engeli raporunu yaptim oglumunkini yaptim parami topladim ev aldim durumumu gayet iyi hale geldi allahın izniyle tedavileri için onları tek başıma ankaraya götürdüm antepe götürdüm üstelik hiç gitmediģim şehirlerdi. Kaynanam ameliyat oldu sende kalacam dedi tam gel dedim ben baktim  4 gün eltimlerde 10 gün gelip bende kalmaya başladı ben açken kapımı bile çalmayan kadın bişey olmaz dedim allah için kbakacam dedim  emekli maşını çekip gidip kaynıma verim 2 gün sonra bana geliyor gene bişey olmaz dedim benden yazma istedi aldim tişört istedi aldim yeni aldiğim tişörtü bile bana ver diyip aldı bana para ver manto alıcam dedi tamm dedim vermedim sonra para ayarla kaynının oğluna  bisiklet alalim dedi ben malmıyım oğlumun engeli maşını sizle paylaşayım diyemiyorum artik çok zoruma gidiyor yanlışmı yaptım ben  6 aylık hamileyim 18 yaşinda oğluyla ona hizmet ediyorum herdaka kalkip oturuyorum sizce yanlışmı yaptım etrafimdaki herkes neden bakıyosun diyo annem bile sana neler eti nasıl bakıyosun diyor.

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen şu oğlum olsun nasil olursa olsun diyensin dimi? Ben mi yanlis hatırlıyorum 
(705 puan) tarafından
Bende o sandim ama son cümlesinde yazmış ya oğlumun engelli maaşı diye. O değildir bence yargisiz infaz yapmayalım
tarafından
Canim oooo, sorularina baktim simdi.
(705 puan) tarafından
Evet bende şimdi baktim oymuş. Ne denilirki :/
(2,104 puan) tarafından
Aynen smdi bende baktm oo  tek dicegm sey rabbim yardmcisi olsun belki oda kiz olsaydi saglikli olcakti erkek erkek die diretmek iyi bsemi erkek isticegne rabbimden gelene raziyim saglikli hayirli evlat nasip et deseydiya 3 engelli cocga bakmak zor valla rabbim yardimcisi olsun
tarafından
Valla bende o zaman cok sey dedim simdi hicbirsey demiyorum.  Ama actigi posta da hicbiseyi yokmus gibi yorum yapmam. Hep bunlarii anlatiyo surekli. Allah yardimcisi olsun ne diyim
-Reklam-
0 oy
(39 puan) tarafından
Büyük konuşmak istemem ama senin yerinde olsam evime dahi almazdim, para ver de kayninin çocuğuna bisiklet alalim ne demek ya? Allah senden razi olsun eşine destek çıkmışsın bakmışsın. Rabbim yar ve yardimcin olsun
0 oy
tarafından
Tamam ameliyatlı Allah rızası için bakarsın da geçmedi mi bu ameliyat şeysi hala palto tişört düşünüyor sa turp gibidir turp gönder gitsin 
0 oy
tarafından
Cok yanlış yapmissin fazlaca fedakarlik yaparak kendi kendinin hakkına girmişsin...Sanada yazık evlatlarina da yazık...Sizi bukadar uzen insanlara bukadar cok yardım etmeniz normal degil.Ben edemezdim.Allah rızası icin bakmissin zaten diğerleri fazla canm fazla.Insanoglu 1 lafla ödeşir.Sen sadece kendini ailene ada.
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Esininizin engelli olduğunu size nasıl söylemediler onu anlamadım görünmeyen bir engeli mi var.. ?
(30 puan) tarafından
Zihinsel
(2,211 puan) tarafından
Anladım.. Allah yardımcınız olsun inşallah
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Kusura bakma canım ama düpedüz enayi yerine koyuluyorsun. Bi kendine gel aklına başına al. Kendini kullandırtma.
0 oy
(7,935 puan) tarafından
En başta bakmamalıydın .Artık kabul etme dediklerini de alma , çocuklarına yazık
0 oy
tarafından
Rabbim öbür dünya da versin mükafatını inşaallah canım 
0 oy
(625 puan) tarafından
Kuzum Allah yardımcın olsun lütfen kendine yazık etme senden hiçmi utanmıyor ya ne yüzsüz ne midesiz  yüz verme asla
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Sastim kaldım sana zulüm edene bu kadar merhamet etmene.. sevabindan mahrum kalma inşallah. Fakat ailenin zikrini verdiğin için yazık olmuş değiştir kendini artık sinr oldum ya .. neler çekmişsin yüzlerine tukurmen gerekiyor sen elindekini de paylaşıyorsun bence çocukların hakkına girme
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Yaparken vicdanın rahatsa O Allah'ın sana bir lütfudur bence eğer hakkıyla layıkıyla bakıyorsan mükafatın çok büyük olur şeytanın vesvesesine kapılma kaynanan da belki senin sayende doğru yolu bulur Allah yardımcın olsun
0 oy
(181 puan) tarafından
Yapmayın Allah askına size kıymet vermeyen kimseye kendinizden ödün vermeyin. Kapınıza köpek olması gereken insanları başınıza taç yapmışsınız yazık günah o para o cocukların kısmeti öyle insanlara verip cocuklarınızın hakkına girmeyin. İnsan basına gelmeden bilemez illaki ama büyük konuşmak gibi olmasın ben öyle kaynanayı semtimden bile geçirmem
0 oy
tarafından
Sen nasıl merhametli bi insansın ya maşallah ama para verme bakman çok güzel Allah rızası için yapıyorsun ama çocuğunun rızkını verme emekli maaşıyla alsın. 
0 oy
(69 puan) tarafından
Bu dünyada kötüler var.. Hem de çok...evet öteki taraf var ama belki Allah bu dünyada da onlara ders vermek istiyo? Ama siz müsade etmiyorsunuz... Büyük konuşmak istemem ama ben olsam bakmazdım, perişan olmasın dersem de hem bakar hem de her gün söylerdim bana yaptıklarını... Çünkü iyiliğin insanlar katında değeri yok.. Seni geçtim yarın bir gün o çocuğun belki çok paraya ihtiyacı olacak, ona buna harcayacağıma biriktirirdim... 

Bazen bilmeden kötülük yapabiliyoruz ama seninkiler bile bile yapmış, vicdanları yok...sana muhtaçken bile seni kullanıyolar.. Bu kadar iyilik, özür dileyerek söylüyorum ama, enayilik... 
0 oy
tarafından
Bana o kadar kötülük yapacak ben olsam büyük konuşmak istemiyorum tamm hastalandı geldi baktım ama resmen seni sömürüyor verme sende konuş bu zaman kadar yanimda olmadınız halaimi hattırimi sormadini bela oldunuz demiş başıma ben olsam aynı lafflari söylerim bela oldun başıma diye git diye  vur ben vururdum valla bana yapılanları bide utanmadan onu istiyo bunu istiyor insan yüz olur ya nasıl istiyor sana yaptıklarının karşısında başka gelini yokmu kimi doyurduysa kime ne aldıysa gidip onlar baksın 
0 oy
(163 puan) tarafından
Inanki hemen hemen hayatin benimkine benziyor  benimde çocuklarım özel çocuk benimde kaynanam seninki gibi  allah yardimcin olsun canım 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 594 göst.
7 Eylül 2019 Diğer kategorisinde İlk göz ağrım (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 790 göst.
30 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Kahvemsi (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 422 göst.
0 oy
4 cevap 233 göst.

377,936 soru