0 oy
645 göst.
Aile kategorisinde (1,012 puan) tarafından
Merhaba kızlar smdi bir şey anlatacağım bakalm kime hak vereceksiniz biz kiraciyiz iki yıllık evliyiz geçenlerde alt komşum geldi sizin tuvaletten tepemize su akıyor diye bizde ev sahibini aradık durumu anlattık illede diyor sizin ustlenmeniz gerekiyor masrafı diye bizde kendinin yaptırması gerektiğini söyledik sizcee kim yaptırmalı ev onun sonuçta 

28 Cevaplar

0 oy
(119,319 puan) tarafından
Ev sahibi yaptirmali 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Alla alla deseydin ev sana değil ona ait ignesine kdr ona ait cnm sakın kendi cebinizdn çıkarıp bsy yapmayın kirada olduğunuz evlere
(1,012 puan) tarafından
Demi ya kadın anlamıyo cimri çok siz içinde otururken bozuldu ille de sizin yaptırmanız gerekiyor deyip duruyor
tarafından
Knk öperim ağzını dudağını bak

Knk kocam geldi ayy ne kdr mutluyum knk ahhahah
tarafından
Ahhahah aynn öyle knk çoğ xoştur
0 oy
tarafından
ama siz kullanıyorsunuz siz yaptıracaksınız ama kiradan kesmesi lazım pahalı bişey tutarsa 
(1,012 puan) tarafından
İşte kiradan da düşmem diye ayak diredi
(1,012 puan) tarafından
Tuvalet kırılıp tekrar yapılacak az buz bı şey tutmaz
tarafından
yapmayın alttakiler qelince biz ev sahibene söyledik bizim yaptırmaya durumuzu yok diyin
0 oy
tarafından
Çok afedersin hoşt deseydin. Ev sahibi öder. Yada kiracı yaptırır ev sahibi kiradan düşer 
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Tabiki ev sahibii
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Ev sahibi canım. Şayet siz yaparsanız da kiradan düşmeniz lazım 
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Ev sahibi yada yaptır kiradan düşersin
0 oy
(105 puan) tarafından
Ev sahibinde tam çakalmış :D tamam ben yaptırıyım kiradan düşerim masrafı de. Herseyi ev sahibi yaptırmak zorunda saçmalamış yani 
0 oy
(13,700 puan) tarafından
Bizim banyodaki musluk bozuldu , bize yaptırın dediler. Ses çıkarmadık tatsızlık çıkmasın diye ama bnm abbamda ev sahibi

Kiracısı sineklik istedi,babam sineklik yaptırdı.

Kiracı  kapinin birinin kilidi bozuk dedi babam yaptırdı..

Şans herhalde ev sahibi 
(1,012 puan) tarafından
Bizimki akraba bı de
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Ben kiracida oldum ev sahibide kiraciyken ev sahibim yaptirdi ev sahibiykende kendimiz yok yani oyle kiraci yaptirsin falan bide cok tutuyo zaten kir yaptir ohoo oldu bide kiraci yaptirsin
(1,012 puan) tarafından
Demi kiracı her oturduğu eve bı şey yaptrirsa evin yolunu bulamaz
(1,113 puan) tarafından
Yok canim oyle bisey sakin yaptirmayin akarsa alt komsuya ev sahibi yaptirmiyor diyin belediyeye sikayet etme haklari var aklinizda olsun
(1,012 puan) tarafından
Bizlik bı şey yok ki ama kul yapısı sonuçta bozuluyo
tarafından
Tabikide ev sahibi yaptiracak sen yaptirdin diyelim tasininca tuvaleyi dokup mu gidicen Rabbim en kisa zamanda ev sahibi olmayi nasip etsin canim insanlar cok vicdansiz zaten kiradasin cok ayip
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Ev sahibi tabiki siz yaptiracaksanizda kiradan düşülür 
(1,012 puan) tarafından
Düşmem diyo napmaliyim
(7,098 puan) tarafından
Bende yaptirmiyorum de o zaman alttakiler de sorunca ev sahibi yaptirtmiyo dersin gitsin ev sahibine söylesinler
(1,012 puan) tarafından
Konuştular ama ikna olmuyo
(7,098 puan) tarafından
Yaptirma essek gibi en sonunda yaptiracak kiraci haklari denen bisiy var sacmaladilar iyice sikayet edin
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Bizimde oldu aynı durum.ev sahibi öder canım olmadi alt komsuyada söylersiniz ev sahibiyle o konuşsun me bur yapılacak sözlük bi durum yok sonuçta bilerek komşuya su atmıyorsunuz ya
0 oy
tarafından
Elalemin evine 7,500tl masraf yaptım yaşanıcak gibi değildi üstüne birde 700tl kira veriyorum bangıuu değiştirdik dedik eşime 700 benden 300 senden olsun dedi ev sahibi mantığı yaptırma tabikidd biz korona yüzünden yaptırdık yaptırmak zorunda kaldık uzağa taşınamadım çünkü 
0 oy
(291 puan) tarafından
Siz yaptırırsınız, masrafı kiradan düşersiniz.
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Ev sahibi öder canım 
0 oy
tarafından
Kiracı yaptırıp kiradan düşebilir 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Alttaki ile muhatap olma direk ev sahibi aradım size düşmez yaptırmak ev sahibine ait 
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Cnm sen yaptirsan bile kiradan duser oyle sey olmaz
0 oy
(808 puan) tarafından
Canim benim babaminda kiracisi var ne sorun olsa evle ilgili kendi yaptiriyo veya kiracı yaptiriyor kiradan dusuluyo 
0 oy
(497 puan) tarafından
aynı şey benimde başıma geldi banyo iki kere komple kırılıp yenilendi bı kerede tuvalet aynı şekilde ev sahibi yaptırdı hatta o arada benim halılar falan kirlendi diye ev sahibi halı yıkama parasını bile kıtadan düşmek istedi ben kabul etmedim kesinlikle ev sahibim yaptirmali

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 109 göst.
8 Eylül 2023 Aile kategorisinde Masel (1,119 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 60 göst.
21 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 225 göst.
4 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 157 göst.