0 oy
1,748 göst.
Diğer kategorisinde (1,113 puan) tarafından
Simdi kizlar size bir soru sorcam dogruyu söyleyin benden taraf olmanıza gerek yok:) ben Allah izin verirse bikac jhaftaya ikizlerimi dunyaya getircem sonra 15 gun akdar annemde kalip evime geccem evim 7 saat uzakta kayinvalidem kayinpederim ve 22 yasinda kaynim kisi bizde gecircekler gelip evelri sobali oldugu icin bebeklerle ilgileri yok yani bakamayiz dediler en bastan evim musait degil 1 yatak odam salonum ve oturma odam var oda su sekilde odalar salona açılıyor yani onlar salonda ve oturma odasinda yatinca bana evin icinde yer kalmiyor tabi bebeklere de ama esim sabah 7de ise gitcek gece bebekler aglayinca napcam bilmiyorum cok sıkıntıdayim illa gelceklermis simdiden arayip duruyolar ilk bebeklerim nasil bakacağımi bile bilmiyoken bide evde oda bile kalmiyorki bana siginti oldum kendi evimde

35 Cevaplar

+4 oy
(61 puan) tarafından
Daha önce doğum yaptın mı ilk bebeklerin mi bilmiyorum.Bu çok zorlu bir süreç. Emzirmek için sürekli sen başka odaya gideceksin. Göğüsler yara oluyor açıkta bile bırakıyorsun oturup kalkamıyorsun. Benim kırk gün kanamam oldu. Hormonlar değişiyor sürekli terliyorsun. Mesela sutyen takınca süt azalıyor. Onlar gelince mecbur takacaksın . 

Çok çok zor isterlerse küssünler ama gelmesinler.
(1,113 puan) tarafından
Ilk olcak baska cocugum yok bnce de cok zor olcak ama daha az once bile aradilar dogurmadim daha nezman size gecelim diyolar
(61 puan) tarafından
Eşinle konuş gelmesinler
-Reklam-
+2 oy
(27,351 puan) tarafından

Gerkeksiz insanlar ne geregi varki rahatsiz etmeye milleti soyle gelmesinler..

Anlayissizlar ya

(1,113 puan) tarafından
Söyleyemem canim ya geçen gun bebekleri disardan gelenlere hemen gostermycem hastalik var dedim oglunu aramis bizi istemiyosa gelmeyiz diye ama kavga ederek demiyo acindiriyor benimkide annem aglycakti dedi
+1 oy
(518 puan) tarafından
Valla yardım için gelmeyen hiç gelmesin hele ki bu dönemde hiç gelmesin,senin zaten zor olacak bebeklerle,bir de kendi evinde uzanıp emzirmeye bile odaya kapanacaksin,valla küssunler,eşine de ki bak emziremem,kanamam olacak onlar varken pedi bile rahat degistirmem,yikamam de,kaynanan kendini acindiracagina sen acindir,bakmaya gelecek adam tek gelsin çocuğunu kocasını getirmez
(1,113 puan) tarafından
Bakmaya gelmiyoki kışı geçirmeye geliyor 7 yil sonra cocuklarim olcak sevincegime su son ayimda bunlarla ugrasiyorum ama hakkimi helal etmiyorum Allahda görüyor kaynanam tek olsa agzimi acmam ama erkek 2 tane gerçekten zor insan yeri geliyo kocasindan bile cekiniyor benim babam gelmiyor mesela bide düşün babamlarin evinde kalcaz biz rahat edelim diye 50 bin masraf yapip sıfır evlerini bize biraktilar simdi kendi evlerine gelemiyolar bunlar yüzünden
(518 puan) tarafından
Çok çok haklısın, inşallah eşin bir şekilde anlatır da gelmezler,çünkü onların yemeği camasi ile bile sen ugrasmak zorunda kalacaksın,bu arada Rabbim sağlıklı şekilde kucağına almayı nasip etsin kuzularini
0 oy
(105 puan) tarafından
Oyle sacma sey mi olur ya yuh yani kışı gecırmek nedir niye kabul ediyorsun anlamadım 
(1,113 puan) tarafından
Fikrimi soran olmadiki kabul edeyim hava soguk ev sobali sizde gecircez dediler bukadar
(105 puan) tarafından
Şimdiye kadar ben mi vardım deseydin. Valla ben kabul etmezdim 15 gun bile cok eşinle konuş kabul etme bosuna baş agrısı
(4,961 puan) tarafından
Aynını yaşadı kuzenim kesinlikle bahane bulun karı koca olarak diyim bak.. sonra pskolojin bozulcana yada annene anlat annen kalsın ki onlar gelemesin... Hani bakmaya yardıma kaynanan gelse okey de karı kocam oğul ayıp denen bişey var
(549 puan) tarafından
Vlla cnm benm anam babam hala sobalı evde yasıyorlar ne dusunceszlk ya
Tarflık bir durum yok ki kesnlkle haklsn
Yorumları okudum arkdslar hep olacak seyleri soylemısler lohusa ykn bıde giyim kusan tersliosn ıkı erkekle cok skntı esine soyle gelmesinler bnce
Eşine de bu seklde anlat anlıcktır herlde
0 oy
tarafından
Belki kaynananın yardımı dokunur tek başina kalmaktan daha iyi bana göre bebege bakmasa bile önüne yemek koysun 
(1,113 puan) tarafından
Tabi ki keske tek gelse valla bebeklere bakmasin başımın ustunde yeri var ama 2 erkek getircek yatcak yer bile yok
tarafından
Eşin de suç ozmn arasın gelme desin
0 oy
tarafından
Sulaleyide getirsinle gelmişken niye geliyorlar ki bebekle isleri yoksa aen bebeğimi bakican yoksa onlarlami ilgilenicen cok sacma ve düşüncesiz insanlar
(1,113 puan) tarafından
Ilgilenemem onlarla zaten canim ama bebeklere bakamiyoruz biz dediler kendileri düşünüp gelmeyelim demeliler ev gercekten küçük ve dedigim gibi bütün odalar salona aciliyor
tarafından
Kiz ozaman kusura bakmasınlar sobali ev yerine dogal gazli ev tutsunlar cok tartisirsiniz cok eşinle kuzum olmaz de
(1,113 puan) tarafından
Bnce de cok tartiscaz belki rahatsiz olur erken giderler diyorum ama oda mümkün degil gibi
0 oy
tarafından
Asla kabul etme madem bebeklere bakamıcaklar ne işleri varmış evde eşine söyle kavga et gerekirse ama kabul etme gece uyumaz gerekirse gündüz uyursun laf ederler hem iki erkeğin lohusa kadının evinde işi ne
(1,113 puan) tarafından
Laf etselerde dinlemem ama isleri yok gercekten odun kömür almamislar bizde olcaklar diye kararlilar
tarafından
Hay Allahım ya devlet kömür veriyo başvursunlar hem çalışsınlar valla iş yok diye bişey yok iş beğenmemek var benim eşim de işsizdi gece sabaha kadar çalıştı bi akrabalarına
(1,113 puan) tarafından
Yaa tabi onlar calisirsa kim yatcak gezcek
tarafından
Ahh ah Allah akıl fikir versin
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Esine soyle anne baba yeni dogum yapmis olacak, zor olur bikac ay gecsin oyle gelin desin hadi sen neyse de kiz kayjinin kayinbabaainin yaninda nasil cocuk bakacak rmzirecek de. Anlamiyorsa birak gelsinler ama kilini bile kipirdatma, yemegini ne yapsin faydasi olur
(1,113 puan) tarafından
Yok anlamazlar çünkü odun komur almamislar bize gelcekler diye yemek falan yapmam zaten 2 bebekle nasil yapayim okadards yapsin ama evde 2 erkek dolanip durcaklar
(6,978 puan) tarafından
Dusuncesiz insanlar ya...emzirecegin zaman filan kaynina filan musade eder misiniz, odada bunaliyorlar de, belki rahatsiz olup anlarlar. Birak gelsin yardimi dokunsun, sen cocuklarinla ilgilenirsin oda evle
(1,113 puan) tarafından
Oyle yapcam artik ben bunaliyorum onlar da bunalsin napayim tabi tek kadin olsa hic dert etmem
0 oy
tarafından
Valla canım ikiz bebekle evde yalnız kalmandan daha iyidir derim ben. Bebegin en uysal zamanini annende geciriyosun benden solemesi zaten hep uyuyo olucak asil sonrasi mesele :) tamam kalabalik rahat edemessin belki ama ben bi bebekle zor bas ediyorum yalniz basima. İlk bebegim tecrubesizim basariyorum ama inan teki bile zor. Allah bagislasin senin iki tane bide. Hergun ama hergun uyku duzeni duzeni degisicek o bebeklerin. Cadı saatleri olucak sebepsiz aglamalari. Ve inan birine ihtiyac duyuyo insan. Ben kac kere aglayarak aradim esimi eve gel yapamiorm die. En azindan kahvalti yemek vs hazırlarda sutun artar düzenli yersen :) Allah yardimcin olsun her açıdan
(1,113 puan) tarafından
Yalniz kalmak istemiyorum zaten canim ama ev cok küçük 1 kadin 2 erkek gelcekler erkek olmasa annemi kiz kardeslerimi götürürdum simdi onlarda gelemiyorlar
tarafından
Hakkaten doğru orasi bak sade kaynanan gelse annende rahatca gelir kardeslerin gelir. Bide şöyle bişey var yeri gelio o bebekler yarim saat 40 dk memede kalmak istio bi odaya tikilip nasi durucaksin. Ben salonda tv karsisinda yapiorm emzirmeyi cogu zaman sklmamak icin
(1,113 puan) tarafından
Bana sadece yatak odam kaliyor canim laptopumu alir tv acar uzanir emziririm artik ne hakkediyorlarsa o
tarafından
Valla Allah yardimcin olsun hic bise diyemiorm zor bi donem seni beklio bi tek yemek açısından iyi olur. Duzenli yersen sütun artar hem. Ac kalinca hemen azalio cunku dikkat et o konuya
0 oy
(10,026 puan) tarafından
acıklamayi daha okumadan başlığı gorunce direk Allah yardimcin olsun dedim ya. Gercekten Allah yardimcin olsun. Valla eger öyle bi durum olursa çok zor. Kayinvaliden illaki bi isin ucundan tutar yardimci olurda evde erkeklerle birlikte olmak zor. Istedigin gibi giyinemiceksin rahat hareket edemiceksin. Ama işte yokda denmiyo ya. Eşinde mesela nasıl gelmyin yada gidin diycek. Keşke az mantikli dusunceli olsa insanlar ya
(1,113 puan) tarafından
Aynen oyle canim ben zaten diyemem esim hic diyemez onu da anliyorum ama düşünce hic yok rahat etmenin pesindeler
(10,026 puan) tarafından
Aynen oyle herkes kendini dusunuyor sadece. Gercekten Allah yardimcin olsun ya kendimmis gibi uzuldum ya. Insallah biraz olsun dusunceli olurlar
(1,113 puan) tarafından
Allah razi olsun canim insaalah giderler hemen dua et bana
(10,026 puan) tarafından
Insallah canım benim hayirlisiyla. Dualarim seninle :)
0 oy
(30 puan) tarafından
Ben olsam eşimle  konuşup  eşimin  kendi fikri gibi ailesine söylemesini  isterdim . Ikiz bebekler , odalar salona açılıyor  , kaynana kayınbaba neyse oturma odada yatardi ama kayın ne alaka yeni doğum  yapmış  gelinin yaninda kendilerinin düşünmemeside ilginç 
(1,113 puan) tarafından
Soyledim canim esime ama anlamıyorlar illa gelcekler biz odun kömür almadik soba kurmadik sizdeyiz bu kis diyolar
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Ama sen rahat edemezsin ki bari tek kaynanan kalsa 
(1,113 puan) tarafından
Keske canim keske ama imkansiz
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Ben 2 ay önce doğum yaptım 15 yasındakı kaynımı kabul etmedim anam meme sürekli dısarda oluyo iş güç yapamıyon cocuk bakacam diye bunlar resmen gezmeye gelıyo bari kaynanan dese ki kızım sen bebelere bakarsın ben senin önüne yemeğini koyarım, off ya cok sinir oluyorum byle insanlara, canım annengille konussana kayınvalidenle konuşsa, benım kaynana 1 cocuga gelmedi bakmaya 2.ye de annem aradı gideceksin dedi eşim aradı zorla gelıp bakacaksın zaten 1.ye de gelmedin dedi, eşin söylesin anne ev işi yemek sende eşim de cocuklara bakacak desin
(1,113 puan) tarafından
Kaynanam yemek yapar onda sorun yok tek gelsin dedim ama yok illa kocasi ve 22 yasinda kocaman ogluyla gelcek benim 15 gün annemde bile kalmami istemiyolar esimi dolduruyolarki tekrar yasak falan olursa biz nasil gelcez diye keske gelemeseler ama yok kesin gelirler
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Gelmeleri aşırı saçma. Bebek olmasa bile koskaca bir kış kalmaları gereksiz. İkizlerin olacakmış Rabbim hayırlısıyla kucağına almak nasip etsin. Bence eşin guzellikle konuşsun hem ikiz hem küçükler biri dursa biri durmaz ağlar rahat edemezsiniz desin. Biri uyur biri uyanır. Rahatınız olmaz desin. 
(1,113 puan) tarafından
Dedi uygun dille ama annemlerin evinde yasiycaz biz onlar istemiyosa bilelim demisler hepsi yalan yani benim annem babam ne diycekler bana verdiler evi sonucta
(3,046 puan) tarafından
Sen kafana göre bebeklerinle ilgilenirsin canım. Onlarda hizmet etmekden sıkılıp gider belki. Bebek bakamayız dediğine göre zora gelemez kaçarlar belki.
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Ne alaka evleri sobali diyeymis anlamadim simdiye kadar kisi kimin evinde geciriyolardi da simdi evleri sobali diye size geliyorlar bu ne terbiyesizlik armazlik ne saygisizlik oglan senin eyvallahta evlendi esi var diye ayri evdw ne b.k yemeye kisi gecireceklermis yilin yarindan fazlasi kis boyle bosey yok yaa kabul etme canim asla kabul etme oyle seymi olur yahu hadi insan 1 hafta 2 hafta tatile gelir wyvallah ta kisi gecirmek ne demek yaa ay ben cildirdim
(1,113 puan) tarafından
Bende cildirdim önce ama baktim istersen kendini parcala bisey degismiyor daha oncede hep kizlarinda kaldilar damat bikti artik 10 yildir simdi sira bana geldi yani damattan utanmayan benden hic utanmaz yayilirlar genis genis ama ev küçük bir umut belki rahatsiz olurlar diyorum
(299 puan) tarafından
Sen o işi unut onlar sende kış değil yazı bile geçiriler yani artık sen birlik yaşamaya başlıyorsun benden söylemesi en baştan kabul etme artık ömrünün sonuna kadar gelirler doğrusu sizden daha gitmezler
(1,113 puan) tarafından
Annemler kiyamet koparir canim suan 7 yil sonra torunlari oluyor hevesliler diye ses etmiyolar asla oturamam
(299 puan) tarafından
Şimdiden kıyameti koparsınlar bence onlar sana kış için değil sürekli kalmak için geliyorlar bide kayınperin kaynın filan çalışmıyor demişsin eve bir gelir getirmeyecekler ve iki tane çocukla sizin zaten masrafını artacak bide onlaramı bakacaksınız maddi durumdanda çok sıkıntıya girersiniz
0 oy
tarafından
Bari bebege faydası olsun .. kaç yaşında ikisi 
(1,113 puan) tarafından
Genc sayilirlar kayananm 56 kayinperim 66 ama kaynanam ben bebek tutamam diyo gece 9da yatarlar zaten hasta oluyolarmis uyumayinca
(299 puan) tarafından
Uyutma kız onları yatak odasına tıkılıp kalma iki tane bebekle salonda otur uyku saatlerini geçiktir belki giderler
0 oy
tarafından
Canım kusura bakma ama yenı dogum yaptıgıbda sefıl halde oluyorsun senın yardıma ıhtıyacıb var ve evde erkek olması berbat bır sey. Esınle konus annesı yardıma gelecekse gelsın hepsı bır geleceklerse max 2 gun. Heryerınden süt akıyor duşa gıreceksın kanaman oluyor ıkız bebek bıde yardım şartttt... Annrn gerı gelsın senınle evıne.esınle konus her seyı yardma ıhtıyacum var hepsı gelıp 2 den fazla kalmasınlar sen gondee bız hallederız de. Inan sınır krızlerıne gırersın. Bıde yardım etmeyeceklerse bebeklerı gormelerıne gerek yok bosuna okadar saat uzaktan mıkrop getrmesınler
tarafından
Yuh sımdı gordum kısı sende gecırceklermıs. Sakın sakın oyle bır hata yapma kocanla konus kabul etmesın. Kızım kafayı mı yedın sen soran olmadı ne demek ıkız bebeklerın var senın kabul etmyceksın tabıkı ıstersen kotu ol. Sinir hastası olursun bak etme smdıden kotu ol ama asla kabul etme
(1,113 puan) tarafından
Ben kabul etmedim ki daha dogrusu bize soran olmadi bide isin tuhafi esimle babasi hic anlasamazlar ona ragmen geliyorlar gezcekler yiyip icip yatcaklar iste ama bnde hicbisey yapmycam ne halleri varsa gorsunler annem ben gelirim sennle dedi ama evde erkek varken gelemez tek kaynanam olsa hic dert etmem
0 oy
tarafından
Eşinle konuş kabul etme canım yada kaynananı ara söyle zaten ev küçük ben lohusayım erkeklerin yanında rahat edemem de annenler de daha uzun süre kal olmadı 
(1,113 puan) tarafından
15 gun bile kalmami istemiyorlar ki canim ya yasak olursaymis nasil gelceklermis bide agliyolar valla ben agliycam artik sinirden
tarafından
Açıkça konuş canım gelmeyin diye gerekirse küssün yani çocuk bakamam diyo gelmesin o zaman
0 oy
tarafından
Ya biz seninle nerdeyse ayni haftalardaydik ordan hatırlıyorum cok uzuldum bu duruma. Insanlar neden boyle dusuncesiz oldu. Bende sirf bu muhabbet olmasin diye 12 saat memlekete gidip annemde dogum yapicam 20 gun kalicam. Kayinvalidem kayinpederim gelip gorsunler ki gelmesinler. Olmaz. Bazi kayinvalideler ne yazik ki sadece yatmayi seviyor benimki de öyle muhtemelen ver cocugu ben tutayim sen evinin isini yap dicek benimde bana evde yardimci olcak adama ihtiyacim var ki zaten cocuga bakicagi da malum migrenim tuttu oram buram agriyo diyip yaticak. Ben esime soyledim, kimseyi agirlayamam ev 80 metrekare gidicek yer yok. Lohusa haliyle kayinpederin ne isi var evin icinde, belki biyerim acik kalicak belki uyku sersemi gogsum acik tuvalete gidicem yani. Esinle konus bence izin vermesin buna, komurlerini siz alin gonderin
(1,113 puan) tarafından
Ahh canim okadar iyi anlamissinki ayni anlattigin durumdayim ama olay para degil biz eve kat kalorifer cektirelim oturun demistik ama yok illa bize gelcekler ankaraya sonucta büyük sehir gezcekler akrabalari da var kimsenin umrunda degilki lohusaligin falan eskiden hep beraber yaşanırmış kaynanam hala kaynanasiyla kaliyodu gecen ay rahmetli oldu oda bana patladi
tarafından
Oo bide kendi kaynanasindan ceken kaynanalar ekstra duyarsiz oluyorlar, ben cektim benim gelinimde çeksin, ben kaynanama neler yapiyodum kafasindalar hep. Benimki de oyleydi en son dedim sen yapiyosun diye ben yapmak zorunda degilim, senin kadar caresiz degilim ben kusura bakma dedim. Ama seninkiler olayi aglamaya,duygu somurusune cekiyorsa isin zor biseyde denmez boyl3 insanlara. Kaynini hic anlamadim zaten kac yaşında ne isi var onun
0 oy
(671 puan) tarafından
Sen nesen adın gelin olur bu konuda eşinin devreye girmesi lazım cnm bak ben doğum yapınca eşim bana dedi ki doğum da hepsi gelip klck bide sezeryan olcn millte glme diyemeyiz o yüzden annenlerde kalalım hastaneden çıkınca dedi oraya da kaynanam geldi günü birlik geri gitti evde olsam hepsi glp kalırdı aslın da 40 cikna kadar misafir gelmemeli doğrusu budur bn 25 gün sonra evime geçtim gorumcm bı pazar geldi 2 3 saat kldi yemeğimi yaptı ve gitti eğer eşim ağırlığını koymasaa inanki yatıya klrdi yani denem o ki iş eşinde bitiyor
(1,113 puan) tarafından
Esim diyoda yasliyiz hastayiz soba yakamiyoz konusuyolar agliyolar hep esimde annesine hep cok acir zaten bisey gormemis annem bisey yaşamamış yazik der durur

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 1,405 göst.
16 Eylül 2020 Aile kategorisinde ❤Şahmeran❤ (643 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 309 göst.
26 Mart 2024 Aile kategorisinde muhendisbirana (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 308 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde muhendisbirana (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 361 göst.