0 oy
2,597 göst.
Aile kategorisinde tarafından

☆ ev eşyalarımı hiç içime sinerek almadım. 

Eşya almaya kaynanamla beraber gitmiştim yatak odası hariç hepsini eşimle o seçti çok koymuştu o zamanlar zaten tanıdık diye hiç seçenek olmayan bi yere götürmüşlerdi. Eşyalarımı hiç sevmem :'(

50 Cevaplar

0 oy
(3,446 puan) tarafından

Evlendim ve içinde ukte kalan tek şey neden evlendiğim oldu :D

-Reklam-
0 oy
(253 puan) tarafından
Benim dugun yerim hic istemedimmm mevlutlu diye onem vermediler kaynatam vermedi acikcasi ve esime de bana da hic sorulmadan dugun yeri tutuldu . O benim icimde kaldi gercekten suan cok mutluyum ama iste ister istemez bir sey mutlaka icinde kaliyor ... 
0 oy
(19 puan) tarafından
Bnmde eşim hep kayınvalidemgilin borçlarını ödemiş.tabi borçlarını ödedklerni haberm yok hatta çarşıya gittimizde kızım içinde hiö kalmasn istedini al para önemli değil demişti Allahtan fazla yüksek modeller seçmemştm zor olmasn kayınvalidmgile diye biz evlendk.eşim her şeyi ben aldm kartla çektrdm her ay borcumz var demesin mi bir memur maasından bize 200 lira kalıyordu Allahtan lojmanda oturuyordk.aileme anlattm ailem hani biz alacağz demişlerdi dip annemde kayınvalden bana yalan söyledi demesn mi hastalandı kadın çok sevyrdu kayınvalidemi tek kızımı verdim bu mu değeri dip hala kırgın.tatile gidemedm hatta evlendmz zamn eşimle bile yansıdı tamm para için evlenmedm ama keşke borca gideceğimiz i söyleseydi saoln annemgil maddi konuda yardm etti çok şükür oturma takımı beyaz eşyaları ailem almıstı
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Ne nişan bohcasi ne düğün esyasi hic kimseyi goturmedik benim annem dahi gelmedi ikimiz yaşayacağız sonucta kimseyi istemedik hersey gonlumce oldu
0 oy
tarafından

O kadr yaptığı pisliğe rağmen kaynanamı dovmedım şimdi içim ıcımı yiyor çok pişmanım canım :D

0 oy
tarafından
Baska sehirde oturacaktık ev esyalarını beyaz esyaları hep esim aldı ben secemedim ailem gitmeme izin vermedi ve evlendikten sonra sadece 3 gün otele gidecektik ondada hep gündüzleri kaynanamlar eve cagırdı sadece geceleri uyumaya giderdik oda icimde kaldı
0 oy
(256 puan) tarafından
Ayni bizdeki gibi olmus esyalarim guzel ama ben secmedim tabi nisanlanirken nisanlik giymedigime pismanim aldirdilar bi etekli takim sonradn giyermisim nereye giyon acaba ayni kiloda kalabiliyoz sanki bide balayi var tabi onada gittik daha zamanimiz varken ben eve gelmek istedim keşke gelmeseymisim bitene kadar dursaymisim yeni ev aldik simdi esimle birlikte seciyoruz esyalari yeniden duzuyorum orayi zevkime gore onlarda yanimizds hep alışveriş te ama biz karar veriyoruz bu sefer  
0 oy
(2,172 puan) tarafından

Neler var neler :) nişan atilcaktı kaynanam kayinbabamın tavırlarına sesimi cikarmadım esim icin sustum tamam dedim simdi onlar utaniyo ben degil ama olsun o zaman cok aglamistim gelinlik aldik acık diye giydirtmedi kapanacan dedi dugunden sonra bari kapansaydim nişan yapmadık para harcanmasin diye esyaları istedigim yerden istediklerimi alamadım hep karıstılar ucuzları secenek sundular hadi sec dediler istedigim evi tutmadilar simdi oturdugum evde daha cok para harcaniyo balayına gonderdiler guyaa istedigim yere gidemedik altinlarimi hep benden korundular satarim yerim alirim giderim diye takamadim duzgunce oyle kuyumcuda bekliyo evlenmeden once hic biseyi dogru duzgun yapmadilar evlenincede bende esime kiyamadim oyle kaldi. Simdi huzurum yerimde ama hersey cok daha farkli olabilirdi. Saygimi sevgimi eksik etmiyorum onlarda benden cok memnun ama icimden cikmiycak seyler var 

0 oy
(123 puan) tarafından
Balayına gidemedim eşimin annesi balayına gidersek elalem ne dermiş sanki bekarız.  zaten düğün paralarınıda aldıkları için elimizde bişey kalmadı gidemedik
0 oy
(834 puan) tarafından

Ukde değil de belki bi küçük burukluk vardır belki de yoktur  :D biz beyimle hiç iki kişi olamadık. Evlendik direkt 5 kişiydik.. kayın peder ve valide görümcem brn eşim....  4 görümcem var biri evde bekar  3 ü evli ve ikişer üçer çocukları var allah bağışlasın. Ama mesela geldiler mi 1,5 -2 aydan aşağı gitmezlerdi. Hele Yazları öyle zor olurdu ki kışın hadi kızları geliyor torunlar torbalar filan ama yazın... kaynanam da kayınbabam da evlerinin en büyükleri. E bütün kardeşleri hep bize geliyordu doğal olarak teyzeler dayılar amcalar halalar.. onların çocukları... torunları.... ve kızlar hiç gelip de bi yemek yiyip çay içip gitme olmamıştır en aşağı misafirimiz 4 gün bir haftalık olurdu... ne canım çıkardı ne bellerim kopar uykusız kalırdım  ama yine de eşim mutluysa ben de mutluydum... neyse velhasıl en az 5 en fazla 25 -35 kişi filan olduk evde hep. Hiç iki kişi olamadık.  4 aydır ayrı evdeyiz Şimdi. Kirada ama kendi evimizdeyiz ama yine iki kişi değiliz çünkü yavrumuz geliyor 16 günümüz kaldı. Geçen gün onu diyordum eşime , biz senle en az iki buçuk kişi olabildik aşkım diye ^.^  o iki kişi olmayı, o ilk zamanların heyecanını filan öyle şeyler hiç yaşayamadık. Ben eşime hani üzülüyordum hani sürpriz vs yapamıyorum ona diye. Annem ve çevre m d3 bana üzülüyordu köle gibi olduğumu düşünüyorlardı. Ama brn eşimle heryerde mutluydum hala mutluyum çok şükür. 

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 634 göst.
0 oy
16 cevap 234 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 981 göst.
8 Mart 2021 Diğer kategorisinde ❤ Çimen Gözlüm ❤ (7,098 puan) tarafından soruldu

380,177 soru

11,381,230 cevap

34,874 kullanıcı

...