0 oy
2,582 göst.
Aile kategorisinde tarafından

☆ ev eşyalarımı hiç içime sinerek almadım. 

Eşya almaya kaynanamla beraber gitmiştim yatak odası hariç hepsini eşimle o seçti çok koymuştu o zamanlar zaten tanıdık diye hiç seçenek olmayan bi yere götürmüşlerdi. Eşyalarımı hiç sevmem :'(

50 Cevaplar

+1 oy
(1,379 puan) tarafından
Cok sukur herseyi esimle ben swctım annemle hanımannem gelmedi bıle hayat sızın hayatınız kafanıza gore takılın dedıler 
tarafından
Kim uyarı verdi kız sana
(8,276 puan) tarafından
Ya bu uyarı yanlıslıkla oluyo kızlar takılmayın kısı fark etmıyo bıle yazı ıcerıgınde bısey yoksa yanlıslıkla oldugu bellıdır
tarafından
Oh ne güzel tanıdık diye bizi götürdüler kaynanam seçti eşim onayladı bide ucuz olsun dediler hep
-Reklam-
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Bizde tatile gidemedik o kaldı içimde hemen hamile kaldım bulantılarım falan oluyor yolculuk yapamam diye gidemedik bir yere
tarafından
Doğrudur zor olurdu hem senin için
tarafından
benimde öyle valla çocukla zor olur. birde tam yaz zamanına geliyor bende eşime dedim biraz çocuk büyüsün zaten deniz görmediğimiz bisey değil gidelim karadenize kışın dedim oda tamam öyle.yapcam valla.
(3,458 puan) tarafından
Bende ALLAH nasip ederse ekim gibi gitmek istiyorum bebek 3 aylık olacak kısa bi tatil yaparız ama bakalim
tarafından
oh oh ne güzel seninki 3 aylık olucak benim ki eylülle 3 aylık olur ancak :)
(3,458 puan) tarafından
Sen kaç haftaliksin canim
0 oy
(102 puan) tarafından
Yeni gelin gibi dolanamadım etrafta,evlendiğimiz günün sabahı yurtdışına döndük 
(102 puan) tarafından
Biz nisanliyken Almanyadaydim ben sonra o  da buraya geldi çalışmak için sonra memlekete döndük evlendik ve Almanyaya geri döndük, gurbet bizimki
(1,948 puan) tarafından
Aileler nerede
tarafından
Gurbetlikde hepsinden zor
(102 puan) tarafından
Bulgaristan da eşiminkiler,annemler yanimda
(452 puan) tarafından
Cilek almanyanın neresindesin cnm ve bulgaristanın neresinden. Bende bulgaristanlıyım ve almanyada yaşıyorum
0 oy
tarafından
Benim herşeyim gönlümce oldu ama kına gecemde yengem doğum yaptı abinle yengem gelemedi kınaya annemde son dklarda geldi. Aynı şekilde düğünüme de gelmedi abim en sevdiğim abim bide çok üzülmüştüm. Kına gecesinde annem geldiğinde eşimle sarılıp ağlamışlardı bende oturduğum yerde ağlıyordum. Başka bi yengem de memleketteydi ona o kadar gel yanlız bırakma dememe rağmen gelmedi düğünde geldi ama pek anlami da olmadı benim için. Anlayacağın kinam çok huzunluydu herkes ağlamıştı kinamda 
tarafından
Yengenin elinde olsa o gün doğum yapmazdı annende ikilemde kalmış biri düğün biri doğum
tarafından
Aynen canım doktor demişti zaten 7 aralık doğum diye kadincagiz düğün için kıyafet bile almıştı kuaför falan ayarlamıştı ama kısmet olmadı. Ama büyük yengem bilerekten gelmedi.
0 oy
(465 puan) tarafından
Yine eşyan var ben evliyim benim esyam yok sığıntıyım resmen başımı.alıp gidesim var
tarafından
O ne demek kız
tarafından
Yaa çok üzüldüm gerçekten
(465 puan) tarafından
Ya esimin durumu iyi degildi bunu bile bile geldim esime calisiriz aliriz diyor ama hep lafta 1 senedir halasinin evinde kaliyoruz simdide koye geldik babanesigildyz sığıntıyım ordan oraya sığınıyorum hamileyim birde yoksa hic biseyi dusunmeden basimi alir giderdim
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Benim gelinliğe çok karışmışlardı açık deyip deyip durmuşlardı
tarafından
Sanki sürekli giydiğin bir şey alt tarafı 2 gün giyiyon sonuçta
0 oy
(223 puan) tarafından
Gelin başı ve makyajım iğrenç olmuştu zaman olmadığı için düzelttiremedim birde ayakkabımı güzel seçememiştim bunlar içimde kaldı :(((
(76 puan) tarafından
Aynen bnde makyajdan yana dertliyim fotograflarimda bile kötü ckmsm kuafömü arkadasim die sectim arkadas kurbani oldum
tarafından
Ayy benimde aynıydı p yüzden düğünde hiç tek fotom yoktur gelinliğimde aynıydı
0 oy
(588 puan) tarafından

Benim herşey çok icime sindi istemeden tut düğüne balayına kadar bi tek gelinliğim yanmasa iyiydi ama etek ucu yandı ona içim gidiyo :ermm:

tarafından
Nasıl yandı ??
(588 puan) tarafından
Adını unuttumda hani gelin damat gecerken küçük ates sacan seyler koyuyolar ya kenara benim gelinligimde baya kabarikti yakina koymuslar oraya degmis allah tan cok yanmadi
tarafından
Ay kötü olmuş
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Ben mersin kocam tunceli kaynanam da osmaniyedeydi.  

Osmaniyede yada mersinde alsam bi ton nakliyat parası verecektim ☺☺

Bir gece ansızın  bindim Tunceli  otobüsüne  canım kaynanamda benden haber bekliyor tabiki sabah aldı eşim beni hem ev baktık hem eşya ☺☺☺ günlerce trip attı nie  aramamışm  onu eşyalarımın fotosunu neden atmamışm  fikir almamışm.. 

Bende kendisine ben  oturcam ben beğendim deyince  küsmüştü  mittiğiiimm  ☺☺
tarafından
Ne alaka şimdi omu oturuyormuş.
tarafından
Sizin kayinvalidenizle yasadiklarinizi anlatim sekliniz super yaa :D belki senin icin can sikici ama super anlatiyorsun
(4,875 puan) tarafından
New mom mittik iyi çok şükür ☺☺☺☺

Yiğitin Annesi Valla umrumda bile olmadı o.esyalarda ben oturacaksam  onun fikrine de zevkinede  ihtiyacım yoktu . Bende o yüzden bindim otobüse gittim kocamin yanına ☺☺☺

Huzur  Valla napim canım ya atsan atılmaz satsan satılmaz kadin bazen gerçekten çileden çıkarıyor bazen ise tamamen  eğlence kaynağım ☺☺☺
Evde bana bisey olacak die panik atak şeklinde dolaşıyor ☺☺
tarafından
Valla yaptiklari bizim de gulumsememize sebep oluyor :D
(4,875 puan) tarafından
Her dakikamız olay bizim ☺☺☺
0 oy
tarafından

Benim de hersey icime sindi hic birsey de aklim kalmadi. Hersey gonlumuzce oldu sadece keske dugunde daha rahat olsaydim :)

tarafından
Ne mutlu sana gerçekten Çok sevindim adına
0 oy
(6,816 puan) tarafından
Kaynanayla oturmayı kabul etmek ve sonra eşim tek başına herşeyi yapacak diye eşyaları ilk evlendiğimde aldırmamak çok ama çok içimde kaldı bunlar annem babamda sırf ben istiyorum diye sessiz kaldılar buda hep içimde birde geçen sene daha 1 aylık evliyken  ramazan ayındaydık ailemi iftara caydırmamıştı kaynanam buda çok içimde ama evimde ki ilk iftarda annemleri çağıracak hemde a dan aya herseyini dört dörtlük yapip
tarafından
O zaman herşey toz pembe görünüyor  e derlerse kabul ediyorsun ama insanın aklı başına sonradan geliyor
0 oy
tarafından
Düğün yapmadan evlendik biz nikahta da gelinlik giymek istemedim çok pişmanım keşke giyseydim ileride çocuklarıma gösterecek resmim olsaydı 
tarafından
Keşke giyseydin  :)
tarafından
Keşke ama malesef eşim görümcem çok söyledi ama ben istemedim saf gibi
0 oy
tarafından

Esimin Esimin tarafinin düğünüme gelmemesi:ermm:

tarafından
Benimkiler biraz yuzsuz cnm ben biraz Allah a havale ediyorum galiba. Once bnde konusmadim tabi sonra istemeye gelen abisi ailesiyke bize gelmk istediler buyurun dedim. Ben gittigimde de onlara gittim sadece ama onlarda aynı ... En son gittigimde surat bes karıştı daha da gitmedim .   Ha cnm sunu soylim ziruma gidiyor cok sknti cektik cok zorlandik hsni dedim belki benim hakkimi yapsalar di onlara guvenir biseyler yapabilirdim. Eger bir kurus hakkim varsa Rabbim in katını cikarsin diyorum onlardan baska bise demiyorum.
(20 puan) tarafından
Biz evleneli 1 buçuk yıl oldu eşimde bu aralar babasının elini öpmeyi istiyor bayramda gidelim falan diyor ama yediremiyorum kendime gitmeyi sen olsan ne yapardın ki bana bi akıl ver :(
tarafından
Valla cnm bu bayram esimde gidelim dedi bn gitmem dedim hamileyim diye. Ama diyorum ya ben 5 yil oldu evleneli ama gittim cogu kez. Hatta bi sene 1.5 ay orda kaldım esim tarlasini ekti falan.. sen Allah icin git esin icin git baktın surat yaparlar falnsa bidahada gitmezsin.
(20 puan) tarafından
Ben genel anlamda görüşmek istemiyorum inşallah kabul etmezlerde surat asarlar
tarafından
;)) seni cok iyi anlıyorum
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Beyaz esyam şeytan kayınbabam değiştirmişti önümüzde tamam demişti . Mobilya istediğim gibi olmadı .Perdeler istediğim gibi olmadı nişankiyken herşey burnumdan geldi kayınbabam para gözün önde gideni pislik sırf severek diye kaç kere kendini dusurup altın için bize geldi yok gücümüz yok vs gelin çarşısında pislik cikardi yani hicbirsey evlendigimde istedigim gibi olmadı hemde hicbrisey evlendikten sonrada bende hiçbirseyi onun dediği gibi olmuyacak kendi bildigim istediğim olucak yavaş yavaş 
(6,816 puan) tarafından
Severek olunca öyle oluyor valla nede olsa oglumu istiyo gelecek diye hiç birşey yapmak istekiyolar
(1,517 puan) tarafından
Aynen öyle kaç kere düğünüm bozulmak üzeri oldu düğüne 3 gün kala çeyiz götürüldü pislik kendi kafasına göre halı seçmişti artık dayanamadım topladim Filan artistlik filan yaptı annemler halamlar rezil etti düğün bitti dedi babam asla artık geri dönüş yok dedi öldü başkalarını devreye soktu tekrar zar zor ikna etti babamı düğüne üç gün kala agliyarak geçirdim herşey kabustu yani bu yüzden hala mutlu hissetmiyorum onca yaşadığımdan sonra
tarafından
Kayınbabalar da kaynanaları geçti iyice
(1,517 puan) tarafından
Aynen öyle kaynanam yanında meleket kaldı :D şimdi devri ben aldım sesi çıksa birşeye karissa bende karisiyorum bildiğimi yapıyorum
0 oy
(518 puan) tarafından
Evliligim içinde ukde kalan himmm eşim dahil komple sulalesi,evi eşyası anası danasi vs.liste çok uzun bende.tek içime sinen oğlum ve şimdi kızıma hamileyim.hicbirseyim istediğim gibi olmadı ama ev eşya takı mutluluk getirmiyor huzurun olsun canim
tarafından
Çok şükür huzurum var birde evladım doğsa dünyalar benim olurdu ama işte insanın içinde kalıyor. Senin adına çok üzüldüm Rabbim evinden huzuru bereketi eksik etmesin inşallah
(518 puan) tarafından
Valla hiçbir şeyim istedigim gibi olmadı 10 yıl oldu halen döner gelinliklere bakarım.insanin içinde kalıyor ama huzurum olsun diyorum bir de ben oğlumu evlendirirken Allah nasip ederse elbet gelinim neyi isterse alacam içinde kalmasın diye
0 oy
(327 puan) tarafından
Dogru duzgun dugunum olmadi esim son zamana birakmis dugun salonunu yer bulamamisti dernekte olmustu gelinligimde icime sinmemisti dugunle ilgili hic bisey hatirlamiyorum hatirlamakta istemiyorum sağolsunlar
tarafından
Bende hiç hatırlamak istemiyorum bazı şeyleri
0 oy
(8,276 puan) tarafından
Ukte denilebilir mi bilemiyorum ama dış çekim yaptırmadığım yaptıramadığım için buruktum.düğünde hadi vakit olmadı evime geldiktem sonra halbukı 20 25 gün bende kaldı gelinliğim neden talep etmedım acaba :( Gebelıkte yapmak istemiştim ama yine maddi sıkıntı yaşıyoruz yine içimde kalacak nasip.Ama hayatımı etkileyecek bişey değil şükür.esyada yenılenır canım sıkma canını Allah geçim dirliği versin. 
tarafından
Dış çekim herkesin hayali sanırım ama benim eşime kalsa normal fotoğraf bile çektirmeyecekti
(8,276 puan) tarafından
Bizim belkı istesem olabılecek bişeydi ama evlendık borc harc oldu ıstemeye cekındım sanırım.Fotolarımız var yıne dugun salonunda ama ozel bı cekım olsun ısterdım hayırlısı bakalım
(256 puan) tarafından
Bizde nisanda cektirdik ozaman dis cekim yok tabi fotografci var ogunu bide el ele boz verdirdimi bize allahim kalbim yerinden cikcak sanki ilk defa tuttu elimi :) dugundede esim dedi gerek yok gitmeye dugun salonunda cekiyolar odada cekmisti degisik degisik pozlarla onlari buyutup cercevelttirdiler verdiler bize
0 oy
tarafından
Herşey oldu hic bisey ukte kalmadı 
tarafından
Çok sevindim adına
0 oy
(186 puan) tarafından
Bence  esya yüzünden ukte kalmasın  canım mutlumusun  huzurlumusun  önemli olan ben  eşyalarımı severek aldımda ne oldu huzurum yok 
tarafından
Tabi ki önemli olan huzur ama kendim seçsem kötü de olsa ben seçtim derdim en azından
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Aslinda hicbir sey icime sinmedi diyebilirim kayinbabamla kaynanam daha evvelden gitmis beyaz esya mobilyalari ayirtmislar beni götürdüler orda sadece misafir odamin esyasini kendim begendim. Digerlerini esim ben begendim dedi diye  kırmak istemedim kandirmis megersem uxuz diye almis renkleri hicc hosuma gitmiyo... gelinlikte  de begendigim model pahalı diye burnumdan getirdiler..   kendi ailem de kavga çıkardı  zaten...:ermm:

tarafından
Ay benim işime dönmüş seninki de
(3,695 puan) tarafından
Düğün oldu mu oldu işte canım.  Nasibimizdeki buymuş

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 630 göst.
0 oy
16 cevap 229 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 971 göst.
8 Mart 2021 Diğer kategorisinde ❤ Çimen Gözlüm ❤ (7,098 puan) tarafından soruldu

378,385 soru

11,325,932 cevap

34,778 kullanıcı

...