0 oy
526 göst.
Aile kategorisinde (477 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

40 nis cikana kadar evde neyapiyorsunus zaman nasil geciyor kizlar :) vede anenizle mi kayin validenizle mi bu zamani geciriyorsunus biz dana 14 gunlukus .. :) 

20 Cevaplar

0 oy
(13,668 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Aşkım bnm oğlanın sıkıntıları vardı.

Hep onlar için kosturmakls geçti ilk ,40 gün..

Kaynanam annem görümcem yengem pervaneydi etrafımda Allah razı olsun
(477 puan) tarafından
Masallah masallah kuzum cok sevindim senin adina
-Reklam-
0 oy
tarafından

Tek kaldim esim yanimdaydi esime tirib atmakla geçirdim :D

(477 puan) tarafından
Aboww esine neden trib atiyon kiz adam.ne gzl yaninda kapmis iste :D
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kimse durmadi yanimda valla bebekle vakit ole bi geciyoki anlamiyosun bile:)
(477 puan) tarafından
Aslinda evet vakit geciyor ama.insan bazenn sukuliyor ..
(44,603 puan) tarafından
Benimki 8 aylik oldu 5 yasinda da kizim var hem o hem oglum hic almadim valla
Ama ilkte kizim o yatinca bende uyuyodum hem yemek di isdi aksam oluyodu zaten
(477 puan) tarafından
Insan yetistiremiyor bile bazen
0 oy
(2,962 puan) tarafından

40 falan anlamadım hiç hergün birbirinin aynısıydı canım mama yap gaz al altini değiş uyut  :D gerçi şimdi farklı birşey yok korkumdan hastane zamanlari disinda hala disari cikarmisligim yok. Terasta bebek arabasiyla turluyoruz o da ruzgar yoksa :silly:

(477 puan) tarafından
E tabi bebekleri korumamis gerek
0 oy
tarafından
Doğum öncesi 7 aylıkken kaynanama gittik doğum oldu annem geldi 2 hafta beraber durduk İlk 30 gün kaynanamda kalmış olduk sonra eve geldik eşim ben kızımız alışmaya başladık 40 gün bitti gusüldü vs derken 6 ay oldu bile ne ara geçti zaman anlamadım 
(477 puan) tarafından
Masallah
tarafından
Sağolasın....
0 oy
(2,070 puan) tarafından

37 günlük olduk 10. Günden sonra dışarı çıkmaya başladım çünkü dayanamadım evde sadece bebekle ikimiz olunca insan bunalıyor:)

(477 puan) tarafından
Evet insan bazen bunaliyo :D
0 oy
(2,565 puan) tarafından

Sadece kırkın cıkana kadar değil ki bundan sonraki hergün aynı mesela benm hayatım artık monotonlaştı her gün aynı :) 

(477 puan) tarafından
Oyle diyorsun yani .
(2,565 puan) tarafından
E oyle bide vürüs var bebegımı korumak için de cıkamıyorum evden sabah kalk bebeye bak yemek temizlik ütü aksam yat sabah gene aynı yani eşim diyo cıkalım hava alalım dıye ama korkuyorum vürüs bulasır diye
(477 puan) tarafından
Tabi korunmak gerek
0 oy
(4,237 puan) tarafından
10 gun falan kayinvalidem vardi sonra yanlz kaldm canm bende
(477 puan) tarafından
Yalniz daha iy bazen cocu alistirmiyolar kucaga fln
(4,237 puan) tarafından
Valla bencede yanlzlik daha iyi benim dogumdan sonra ignem vari1 hafta bitsin diye dua ediyodum kaynanam bide kucuk kaynimi getirmisti yatamiyodum bile salonda oturuyodum sezeryanli halimle
(477 puan) tarafından
Gelin oldugun ici  de kimsenin umrunda olmuyordun
(4,237 puan) tarafından
Oyle oluyor canm malesef
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Valla benim kardesim vardi ama bebek bakmayi birak tutmayi bile bilmior sagolsun ev temizligi ve yemekleri yapti o hep bende bebekle ugrastim daha 2 haftalik olmadi gaz sancisi ve kusmasi basladi kolik oldugu cikti sonra reflusununde oldugunu ogrendik cok kotuydu hep agliodum basa cikamiodum esim ise gdiidu agliodum geliodu agliodum ariodu agliodum kizim bas bas sancidan agliodu butun kiyafetlerinin arkasi sirtini sivazlamaktan pamuk pamuk toplanmis dusun yani suan 2 ayligiz krizleri oluor yine ama basa cikmayi ogrendim uykusuz kalmaya alistim aglamasina alistim ciglik cigliga gecmesini beklioruz bunada sukur
(477 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun kuzum benim uzme kendini allah buktur boyle olduguna gore bir bildigi vardir bu kotunzamanlar da gecer ..
(5,913 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun canim benim
0 oy
(3,750 puan) tarafından
23 gün ailem kaldı yanımda sonrada ailem gitti bn tek kaldım eşim de çalışıyordu akşamları evdeydı yardımcı olurdu 
(477 puan) tarafından
Sanslisin yalniz hic kalmadin aylen ve esin destek olmus ^_^
(3,750 puan) tarafından
Çok şükür cnm
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Korona yeniydi benm zamanimda kaynanam 65 yas ti yasak vardi dogumdan sonra anneme gttm sezeryandim 2 gun zaten hastanede gecrdm 7 gunde anmemlerde sonra evime dondum esim calsmiodu ozmaan hep onlaydim Allah bin kere razi olsun cok yardimi dokundu beni gece uyuttu cocuga bakti 2 saat bile sanki deliksiź 10 saat uyumusum gbi geliodu suan 4 ay 10 gunluguz☺️❤
(477 puan) tarafından
Masallah masallah hep boyle anlasin mutlu olun
0 oy
tarafından

Annem var yanımda hep beraberiz :)

(477 puan) tarafından
Cok guzel :))
0 oy
(2,575 puan) tarafından
20 gün ben annemlerde kaldım 20 gün annem bize geldi. Kaynanamla yanyanayiz ama konusmadigim için gelmez. Öyle çıkardık 40i. Hoş şimdi. De aynı şekilde evdeyim ama 
(477 puan) tarafından
Takma kafana kaynana degil mi burnu kalkmistir.. benim kiler de oglumu kucaga salanmaya alistirdi artik yalniz brakmiyorum.onlari
(2,575 puan) tarafından
Benim esim hicbirseye izin vermiyor canım. Kim ne derse desin annesi ne yapmak istiyorsa onu yapsın diyor. Eltim felan bazen bişey söylüyor dilek ne yapacağını bilir der. O yüzden benim oğluma sallama bilmem ne kimse yapamaz benden başka
(477 puan) tarafından
Benim adam birse diyemiyo aylesine
0 oy
tarafından
Hiç dişarı aklıma gelmedik :) hep bebişle ilgilendik annem ile geçirdik zaman,
(477 puan) tarafından
Ane bir baska dir iy ki varlar ❤
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Sinir stres yorgunluk uykusuzluk vs. Vallaha dogum dan hiç korkmuyorum artık da sonrası tedirgin ediyor. Kimse anneyi bebeği dusunmuyor aile huzurlarını dusunmuyor. Herkes istediği olsun istiyor kendi dogurmus gibi. 
(477 puan) tarafından
Vallah cok haklisin gecen hafta hastaneden ciktigimda delirdim vallah coxuk 7 gunuk ele aldilar saladilar vsvs a hep agladim kiziyordum suan salanmaya alisti gerizekalilar alistirdi olan bana oldu herkes bir laf eder oldu karisar oldu ..
(1,094 puan) tarafından
O yuzden kesinlikle kimsenin oyle 20 gün kırk gün kalmasını ıstemiuorum.
(477 puan) tarafından
Bende istemiyorum.ama.iste
0 oy
tarafından
Kaynanama gittim doğum yaptığım da 40 çıktı eve gittim çok çabuk geçiyor zaman 
(477 puan) tarafından
Ins benim de gecer daha 14 gunlukus
tarafından
İnşallah kuzu Rabbim büyüktür
0 oy
(162 puan) tarafından
Canim sezeryana doğum yaptim annem kaldi oda 3 4gün dedem vefat edince mecbur gitti bende evde sezeryanli halimle misafir ağirladım :) 
(477 puan) tarafından
Basa gelen cekilir bazen umadigimis seyler olur
0 oy
(2,590 puan) tarafından

Annem yanimdaydi bi sekilde vakit gecti genelde bebegi emzirmekle mesguldum:) dusundumde ozledim kizimin minikligi :)

(477 puan) tarafından
E haydi hayirlisi belki yenisi gelir .d
(2,590 puan) tarafından
Yok yok bi bunla bas edeyim de :) hayirlisi
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Valla ben yarı kirki çıkınca çıktım dışarı 17 18 günlük ten sonra 
(477 puan) tarafından
O iy mishin sen :))
(3,701 puan) tarafından
Otur otur patladım eşim dedi hadi gel çıkalım diye
0 oy
tarafından
Ben ilk iki doğumunu kayinvalidemin yanında yaptım eşim yoktu ikisindede okuyordu  zaman nasıl geçiyordu anlamıyordum ztn iki görümce bir dede bivoglum vardı üstüne kizimboldu hemen.  Eşim yok  gelen giden eksik olmaz bizde aynı şekilde çok yoğun hi şekilde geçiyordu 3buxuk sene öyle geçti sonra eşim geldi imamboldu atandı gittik  bı 3bucuk senede  dislarda geçti sonra geldik memleketimize evimize yine şimdi 3.ye eşim yanımda dogurucam ins.
(477 puan) tarafından
Masallah hadi hayirlisi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 133 göst.
0 oy
15 cevap 167 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde SnurT (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 89 göst.
27 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yasemincee (1,192 puan) tarafından soruldu
0 oy