0 oy
498 göst.
Diğer kategorisinde (489 puan) tarafından
Kizlar 4. Yilimiza girdik evlilikte bu yıl hamileyim. İlahiyat mezunuyum atanamadim öğretmenlik yapmıyorum evdeyim. Evlenmeden önce hayatım çok.yogundu okul dershane ödevler finaller vizeler nasıl geçti gitti bilmiyorim. Evlendim gurbete geldim burda ne eşimin ne benim hiç akrabamız yok arkadaşta yok eşim çok secicidir eve getirmez öyle kimseyi ben burda bir iki kişiyi tanıdım ama öyle sürekli görüşme falan yok mesafeliyiz yani. Bayram döneminde memleketteydik baya özlemişim kalabalik olmayı. Şimdi 4gun oldu geleli evde bı ben bı eşim var adam ise gidiyo ben tüm.gun evdeyim normalde de evde yapacak bir şey bulamiuor sikiliuordim şimdi bide o kalabalıktan gelince daha çok napsam diye dolanıyorum. Böyle bıkmış bunalmış koltukta uzanıp TV açıp sürekli Zap ya da insta da geziyorum o kadar bosum ki anlatamam. Evim merkeze uzak.kursa falan gidemedim yani bide şimdi korona var hiç gidilmez ne yapsam nasıl vakit geçirsem hobim falan yok gözümde buyuyo her şey değiştireyim kendimi diyorum olmuyor bu da kendime güvenimi azaltiyor.

Siz ne yapiyonuz allahinixi severseniz nasıl vakit geçiriyorsunuz evde 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Merak etme çocuk olsun bu günleri Arıcan :)))
(489 puan) tarafından
İşte biraz bebeği bekletelim dedim aramayim bu günlerimi diye ama bilmiyorum :)
-Reklam-
0 oy
tarafından

İl il dolaşıyorum şuana evdeykende belli sure sure uyuyordum sonra evimin işlerini yapip televizyonun karşısına yayiliyordum

(489 puan) tarafından
İşte sevmiyorum ben boş durmayı ama baya baya boş biri oldum çıktım
Geziyor musun il il korona açısından dikkat et ama gez iyi olur iyi eğlenceler
tarafından
Gezmiyorum cnm. Cnm tedavi için doktor arıyoruz. Kim hangi doktoru önerirse bi umut o ile hastaneye gidiyorum.
(489 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin inşallah
0 oy
(138 puan) tarafından
Kitap okuyun ne güzel ilahiyat mezunusunuz alanınızda ilerletin kendinizi. Yada örgü yapın bebeğinize battaniye örün. Bebekler örün. Kışlık hazırlıkları yapın :)))) aklıma bunalr geldi :)
(489 puan) tarafından
Eskiden sürekli kitap okurdum şimdi zevk almıyorum mu desem sıkıldım mi desem bebek konusunde bilinçlenme için hamileliğin başında bı.kitap aldım hala bitiremedim düşün :/  örgü bilmiyorum ogrenmedum.bide annemler sağolsun sürekli bebek için hazırlık yapıyorlar benim yapmam gereken bir şey yok. Kışlık için çok bir şey yapmıyorum ben hosaflik ayarlıyorum tmm her şeyi zamanında yemek daha guzel. Amigurimi yi düşündüm bı ara bana katacağı bir şey yok diye vazgectim yapcam bebek sonra nolcak boş duracak öyle diye :/
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Çocuklar iş temizlik bulaşık yemek çamaşır ütü beş dakja Bi otur tekrar çocuklar sonra akşam olmuş gecesi zaten bambaşka 
(489 puan) tarafından
Kaç çocuğunuz var?
Şuan bebeğim.olmayinca boş oturuyorm temizlik camasir ütü yemek onları yapıyorum ama ee bitince yine bosum
(3,701 puan) tarafından
İki tane ikiside küçük biri 2 yaşında diğeri 2 aylık büyük olan çok yaramaz sürekli herşeye ağlar herşeyi izter dışarı falan ikinci aten kucakci nasıl geçiyor anlamiyorum
(489 puan) tarafından
Oy oy daha miniciklermis Allah kolaylık versin
(3,701 puan) tarafından
Sağol valla
0 oy
tarafından
Bak bebeğin doğunca işin çok olacak merak etme canım şimdiden bol bol uyu örgüler ör bebeğine örgü insana rahatlık veriyor bilmiyorsan YouTube ta birsürü video var öğrenirsin 
(489 puan) tarafından
Annemler zaten fazla fazla.orgu yapıyor diye ben hiç ormedim
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Cocuklar ev is guc derken aksam oluyo valla kuzum arada bir disari parka cikiyorum evde bos vaktimde de elisi falan yaparim kislik urunler hazirlarim falan oyle zaman geciyo
(489 puan) tarafından
Kendi başıma bı yere gitmeyi sevmiyorum insanlara da hemen karisamiyorum burda zaten komşuluk yok öyle olunca evde zoraki zaman geciyo :/
Kışlık çok yapmam ben
(489 puan) tarafından
Kendi başıma bı yere gitmeyi sevmiyorum insanlara da hemen karisamiyorum burda zaten komşuluk yok öyle olunca evde zoraki zaman geciyo :/
Kışlık çok yapmam ben hosaflik yapıyorum bazense sos
0 oy
(774 puan) tarafından
İki tane afacanim var babalariyla beraber üç tane kafami kasimaya bile bazen vakit kalmiyo bebis dogsun hepsi gecer kendine aktivite falan bulsan orgu gibi 
(489 puan) tarafından
Örgü ormeyi bilmiyorum evlenmeden tepsi örtüsü ormustum.birkac tane ama onu da napc deyip kestirip atıyorum gurbette olunca insan hiçbir şeyini kullanamiyo misafir olmayınca da zevk vermiyor
0 oy
(458 puan) tarafından
Ver biraz o boş sıkıcı vaktinden bana biraz oturup oturup sıkılayım 10 aylık kızım 7 aylık hamileyim eşimin köyde işleri var hergün 8 9 işçi ev ahalisi yaklaşık 10 kişi hergün sabah öğle akşam yemeği bulaşıkları temizliği oooofffffff offfff bugün geldim merkeze evimi temizleyip geri dönecem yardım et Allahımmmmmm
(489 puan) tarafından
Zaten bebek bakmak zorken bide hamile misin Allah kolaylık versin. Valla bizde tatildeyken koydeydik aynı şekilde işçi geliyordu iş güç yemek bulaşık derken derken akşam sedece yemek ye çay iç yatağa yatınca ağrılarım bile aklıma gelmeden uyuyordum şimdi ama ağrılarım çoğaldı kendimi dinledikce seninkide güzel yani tatil bitince eve geldik tabi biz :d
0 oy
tarafından
Kitap oku ben yetişemiyorum evin işine yemek temizlik buşalık çamaşır ütü çocukla ilgilen derken ölüyorum bi de kpss çalışıyorum m
tarafından
8 aylık oldu canım yeni yeni rahata kavuştum öyle diyim başlarda uykusuzluk lohusa depresyonu sonra gaz sancıları derken 4 aydan sonra rahata kavuşıyosun bu sefer de ev işiydi derken bitmiyo şimdi de diş problemi başlayacak hadi hayırlısı :) ama her şeye rağmen çok güzel bişey çocuk uyuyo gidip öpüp geliyorum ikidir. Uyumayınca uyumadı diye kızıyorum uyuyunca da özlüyorum çok uyudu diyorum
(489 puan) tarafından
Ahaha uykudayken bebeğini ozleme sendromu hep karikatürlerini görmüştüm  :)
O kadar zor olmasın diye hayal ettim hep böyle mükemmel anne bebek bağı anneyi anlayan bebebk bebeği anlayan anne öyle hayal ediyor her şeyi toz pembe görüyorum tabi ben hamilelihi de kolay sandık hiç bulantım.olmaz sandım ama 3-4 ay yatak döşek yatıp uskufrasiz günüm geçmeyin yemeden içmeden kesilince anladım zormuş hayallerdeki gibi olmuyo ama nasip bakalım :) bebeğim e Dr çok hareketli demişti ultrasonda ama yinede Allah'tan ümit kesilmez :d  sen baya buyutmussun 1 yaşına ne kalmış surda inşallah zor bı dış sendromu da olmaz kolay geçirirsiniz :)  ailelerden uzakta misin aslında bebek bakimina yardım etseler sende temizliği halletsen
tarafından
Kuzum yakınız annemle ama genelde ben anneme gidiyorum ders çalışmaya. Annem gelip bakıyo sağolsun detaylı temizlikte ama ben her gün silip süpürmek istiyorum annem de her gün gelmez yani. İnşallah sakin bi bebeğin olur
(489 puan) tarafından
Hmm hergun temizlemek zor olur artık Allah kolaylık versin :)
İnşallah :)
tarafından
:) teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Canım diyanetten kadroya girsene direk alırlar seni 
tarafından
Mülakata girdin mi hiç o çok önemliymiş arkadaş sırf güzel okumak için özel kuran okuma dersi aldı
(489 puan) tarafından
Yok cagirilmadim ilk yilcagrildim dikabtan onda da eğitim sorusu sordular ezber dehildi
tarafından
Artık nasip valla atananlara baktım bi ara lisanstan en düşük 56 ile alınmış nasıl olmuş bilmiyorum
(489 puan) tarafından
Ya onlara inanma ben 2016 mezunuyum sadece ilk yıl dhbtye girmedim dikabtan atanmak istedim atanamadim bak.hala atanamadim yani herkes sallıyor kolay diye
tarafından
Biliyorum kolay değil ben ezber yapıyorum ama baya zor :/ kışa kadar biterse iyi
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Oğlum olmadan önce mutfak da çok vakit geçirirdim tatlı yemek çeşit çeşit sütlü şerbetli ve de yemekler yapardım severim mutfağı

Ama Göktuğ doğunca WC bile vaktim yok yol üstündeyse WC oğlan kapıda bekliyor giriyorum aguu ugu yapıyo kapıda çıkınca bi mıçmıç olup gülüşüyor yine yapışık ikiz dolanmaya devam ediyoruz :)

annem kaynanam hepsi yakın ama ne fark eder korona var bnde oğlumdan korkuma gidemiyrm

(489 puan) tarafından
Bende ilk yıllarda çok.yapiyordum özellikle pasta kurabiye çeşitleri ama eşimi görsen incecik adam hiç yemek yemez öyle olunca hepsini kendim yetip sistim bide şimdi hamile olunca çok bulantılı hamileliğim.hala hap kullanıyorum o rahtlatiyo o yüzden pasta işlerini bıraktım gibi
Ahaha ozluyosa annesini :d  
Eğer memlekette olsam dikkat ederdim ama yine de ara da gorusurdum burda sadece kocam var konuştuğum başka insan yok hayatim da
0 oy
(96 puan) tarafından
Ayni bende senin gibiydm farklı bi sehirdeym ailemden uzak surekli evdeyim fazla bi tanidgm yok 3 ay once bebegim oldu surekli onla ugrasiyom kendime vakit bile ayiramiyorum artik bebek olmadan oncede ona orguler faln yapmstm smdi ise yemek yapmaya bile fırsatım olmuyo
(489 puan) tarafından
Sevdin mi bu yeni bebekli hayatı zor geliyor mu ?
Bakalım şu aylar çabuk geçsin bende kavusayim inşallah yavruma :)
(96 puan) tarafından
Cok yorucuymus bu hayat bizimki biraz huysuz bide
Kac haftan kaldi canm inşallah saglikli bi sekilde kucagina alirsin
(489 puan) tarafından
Bana da Dr ultrasonda çok hareketli bı bebek dedi bakalım hayırlısı :)
Daha 27+6 yım
(96 puan) tarafından
Benmde oyle baya hareketliydi smdide baya hareketli
0 oy
tarafından
Benimde iki çocuk var açıkçası çok yoğun geçiyor. Ama ben yine de boş durunca sıkılıyorum. Pandemiden dolayı evdeyiz. Normalde calsiiyordum. Nasıl bir hobi bulsam kendime diye arayış içindeyim. 
(489 puan) tarafından
Hobi bulursan bana da öner lütfen :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kendi Bi hobi edin mesela. Ben evde kaldığım dönemde hep öyle yaptım etamin İşleme bebek Kapı süsleri kavanoz boyama falan bir sürü şeyler. Hem kendine yaparsın hem hediyelik akraban falan yapabilirsin. İstersen satış bile yapabilirsin ben öyle yapmıştım sayfa açıp. Onun dısında dolap düzenle ev topla falan geçti. Şmdi bebek olunca onunla oynuyorum hiç sıkılmıyo insan :) 
(489 puan) tarafından
Satamam diye düşündüm burda kimsem olmadığı için memlekette olsam öyle bir seyler yapardım bende. Zaten memleketten geldik evi baştan aşağı elden gwcirdim ama bitti yine bosum işte hmm en büyük uğraşı bulmuşsun o zman :)
0 oy
tarafından
ben kalabalik aileden ciktim gittim yerde hic ev yok tek benimdi etrsfimda sadece oteller ve ruslar almanlar ne ailem nede arkadas evde oturdum elisi yaptim  3 yil boyle gecti 
(489 puan) tarafından
Benim 4 e başladık işte . Nasıl vakit geçirdim evde insan TV izlemek bile istemiyor artik
tarafından
emin olki cogu insan boyle
(489 puan) tarafından
Bilmiyorum bide şimdi kalabalıktan gelince alışma aşamasındayım
0 oy
(1,148 puan) tarafından

Tüm koşullarımız aynı şuanda bende aynı şeyleri yaşadım yaşıyorum ama benim oğluşum şimdi 14 aylık onun yemesi kıyafeti altı üstü oyuncagı nilmem neyi derken geçiyor zaman. Ben bı yalnızlıga ilk aydan çocuk yaparak çözüm buldum :D

(489 puan) tarafından
Ahaha güzel bı çözüm ben görücü usulü evlendim eşim ve kendime zaman tanımak için bebeği erteledik sonra sınava falan hazırlandım en sonunda artık bebek yapalım dedik :)
(1,148 puan) tarafından
Biz 9 yıldır taşıyorduk 5 yıldır sevgiliydik fazladıyla tanışmıştık :D inan bence çok zorlandım ama bebek olunca özrlliklede büyüyüp oyuncaklarıyla falan oynamaya başladıgında hareketlenince zaman öyle bir geçiyorki uyusada az dinlensem yemek yesem diye bakıyosun :D daha yeni bir komşu da edindim o da bebekli Bizde çocukları gezdiriyoruz akşam ğzeri :D
(489 puan) tarafından
Ooo sizin maşallah baya uzun sureliymis biz yeni 4 e başladık daha hiç tabismiyorduk. Komşu çok önemli ya insan arada bı dışarı çıkacak nefes alacak arkadaş ariyor ama burda yok benim malesef :(
(1,148 puan) tarafından
Benimde yoktu 2 senedir burdayım 1-2 aydır tanıştık daha anca görüşmeye başladık. Gerçekten çok öenmli. Akşamları çocugu kendim çıkarasım gelmiyodu şimdi beraber çıkıyoruz sohbet vs iyi oluyo:) sizede nasip olur inşallah :)
(489 puan) tarafından
İnşallah ya kafa dengi insanlar buluruz ins :)

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 715 göst.
4 Kasım 2023 Aile kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 189 göst.
15 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Gamzeli_1 (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.
28 Nisan 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 130 göst.