0 oy
921 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Biz misafrlge gittgmzde yemek gelince doymamiza ragmen sürekli ye ölümü öp yemessen diolar zorluyolar her gittgm yerde böyle ama:Dsizde de varmı böyle tuhaf cümleler:D 

Biz artık dalgaya aldik yakndan biri gelince ölümu ye yemessen elimi öp yemssen felan yapıyoruz:D:D

22 Cevaplar

+5 oy
(8,890 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

:D ısrar cumlesi değil de, bizim koyde yaşlı tyzenin birine misafirler gelmiş, yemek yerlerken kadın 'yiyin utanmazlar yiyin' demiş. Herkes bozulmuş tabi :D yiyin utanmayın yiyin diyeceğine oyle demiş. Hâlâ gulerim buna :D

(8,890 puan) tarafından
Aynı boyle.miydi hikaye :) valla ulke geneline yayılmş bi olay galiba bu :Djdk
tarafından
Aynen misafir gelmiş yiyin utanmayın diceğine utanmazlar yiyin demiş bi kadın
(8,890 puan) tarafından
:D ilginç
tarafından
Demek ki uydurma :D
tarafından
Kırıkkaleliyim bizim köyde de demis biri
Yani demekki uydurma bu platformda öğrendik bunuda yillar sonra :D
-Reklam-
+1 oy
(3,036 puan) tarafından

Geçen kuzenim eşiyle çocuklarla tekirdagdan ankaraya  sınavı varmış ankarada geçerken banada uğrayacaklardı kahve icio kalkacaklarmış yol üzerinde giderken  öğretmen evinde kalacaklarmış dedim sacmalamayin öyle şey mi olur kalmazsanız gelmem size bida dedim tehtid ettim iptal ettiler kalacakları yeri :Ddd

+1 oy
tarafından
Yemessen ölümü gör diyenler var
tarafından
Evet bizde ayni :)
tarafından
Çok sikici ama yani insan istemiysa neden zorlar lar ki
+1 oy
(48,090 puan) tarafından
esim der yemezsen gunahi senin diye ☺️ yada biseye ihtiyacınız varmi diye sorar yok derlerse varda soylemiyorsaniz günahı sizin der ☺️ ne gunahi olacaksa ☺️
(2,267 puan) tarafından
Bu cümle bizde de var :) bazen insan çekinip hayır diyor ya o zamanlarda ısrar cümlesi olarak kullanılır :)
(48,090 puan) tarafından
nerelisin canim ☺️
(2,267 puan) tarafından
Osmaniye canim sen Karadeniz de miydin :)
(48,090 puan) tarafından
yok bursa orhangazi ☺️
(2,267 puan) tarafından
Nedense öyle kalmış aklımda canim :)
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Yaşlılar üstümde kısa veya dar bisi varsa alttan alttan uzun şeylerde sana yakışır diyolar mesela sanki ben anlamıyorum üstümdekileri kastettiğini:DDD
(48,090 puan) tarafından
kiz sen ne tatlisin masallah sana ❤️♥️ nedense seni hep kapali dusunuyodum bebisinde cok seker masallah ikinizede ♥️❤️
(22,072 puan) tarafından
Tskr ederim cano:D herkes beni kapalı sanıyo niyeyse :D bi sen değil yani
(48,090 puan) tarafından
kapan o zaman ☺️☺️☺️ bu sana bir isaret ☺️
(12,840 puan) tarafından
Kaçırdım fotoyu :) bende kapalı sanıyordum :)
(48,090 puan) tarafından
fıstık gibi masallah ☺️
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Benim babaannem yemek yedirmeyi sofra kurmayı çok severdi. Anneme bigün '' Kızım yoldan yabancı geçse geri çevir sofra kur yedir öyle geçip gitsin '' demişti o geldi aklıma Bi an. 
tarafından
Eli ve gönlü açık insalari çok severim zarar gelmez onlardan öyle düşünürüm rabbim yasiyosa babannene hayrli Ömür öldüyse mekanini cennet eylesin kuzum
(3,458 puan) tarafından
13 sene oldu neredeyse vefat edeli. ALLAH rahmet eylesin
0 oy
(782 puan) tarafından

Belki biraz alakasız ama direk aklima bu geldi bi kere kisin babam anlatmişti.misafirlerimizde vardi ama cok samimiydik hep sakalasirlardi falan 

Kar yagiyodu babamda  ozmn anlatmisti 

Bi gun bi eve misafir gelmis gec saate kadar oturnuslar yatili kalmak ivin imalarda bulunmuslar iste kar da yagiyo ne yapsak bu kiş kiyamette demisler adamda şöyle camdan bakmiş gecen arabalari gormüş misafirlere donup yağıyo ama gidiliyo demiş :) 

Ozmn bunu anlattiginda cok gulmustuk  nedense aklima hemn bu geldi :)

tarafından
Yazik kız acaydiniz bı yatak:D:D
(782 puan) tarafından
Kiz misafirlere demedi baska bi adamin dedigini anlatti hikaye atlatti gibi dusun onalra demez zaten diycek olsa bile direkt soyler hadi evinize diye baya samimiydik yani komsularimizla
tarafından
Haaa simdi anladım yavrum parfon:))
(782 puan) tarafından
Onemli degil kuzucumm:)
0 oy
(808 puan) tarafından
Annemin cumlesi Allah'ın seversen ye yemessen birdaha evinde bardak tutmam kapınada adim atmam okadar ısrar ederki misafiri kusturana kadar yedirir   
tarafından
Benim annemde öyle der:D eşime de yapar hatta cocuga yedrmek için ısrar ederim anana cekmssn der:D
0 oy
tarafından
Of çok ilginç ama ağzım alışmış hep musafirime ye öleyim ki ye derim yemesse üst üste öleyim öleyim diyormuşum eşim uyarınca fark ettim
0 oy
(248 puan) tarafından
Kendin evinmis gibi ye utanma derim
0 oy
(2,591 puan) tarafından
Valla ben küçükken halamın oglunun düğününe gitmistim o zaman da zayıftm mutfakta ilceden gelenler yemek yiyordu yengemler biz vs neyse halamın kızı geldi bende yemek yiyordum istifimi bozmadım yavaş yr bogulucan dedi kürtce jahahahahahah bende kücükken ne gamsızmışım yemege devam ettim şimdi olsa hahahaja

Benim olay tam tersi oldu ama olsun 
0 oy
tarafından
Kayınbabam günahı boynuna ye der 
0 oy
(1,054 puan) tarafından

Haha çok tuhaf gelmedi bana :Dbizim ailenin annemlerin meşhur lafı .Bir de evinde yemesin diye yemiyirsn dimi var en gıcık olduğum. 

0 oy
(7,935 puan) tarafından
Biz gelince yemeyelim diyemi yemiyorsun  diyorlar 
0 oy
tarafından

Benim Bi görümcem var resmen bu konuda fıkra gibi... 

"YEMEZSEN Allah benim belamı versin"

"bak yemezsen ben burda öleym"

"Bi tabak daha getireyim senin için yaptım kafam kopsun"

Gibi cümleler kullanıyor..... 

Yorumu size bıraktım anlarsınız ki oraya gitmiyorum artık:):D:D:D

tarafından
Valla derse niye gelmiyon diye kafan kopmasn diye bacim de:D
0 oy
tarafından

Bizzat benim annem :D hatta misafire ikram edince de kendi asla yemez gözleriyle kontrol eder nefes almalarına izin vermez konuşmayın ben konuşurum siz yiyin der :D

tarafından
Hahhaa allahim yaa :)))
tarafından
Valla öyle kaç defa misafirin lafını kesip sus anlatma bişey tabağını bitir öyle konuşuruz dediği olmuş :Ddd bizde alttan sürekli anneeee bırak kadın keyif alarak yesin diyoruz ama nafilee :D
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Eşimin köyünde sofra kuruldu diyelim yok ben yemicem aç değilim diyorum onlarda niye dokunuyo mu diyolar hep hayır aç değilim yada canım istemiyo derim dokunmuyosa neden yemiyon gel olmaz öyle diyolar yani önünüze koyulan şey size dokunmuyorsa hasta etmiyorsa tokda olsanız canınız istemesede hatta hiç sevmediğiniz bişide olsa yiyip içiceksiniz öyle davranıyolar sinir oluyorum zorluyolar böyle
0 oy
tarafından

Dizine durur yetmezsen vee yememden mı geldin yee yeee araya gidecek yoksaaa bitsiinn :D

0 oy
tarafından

Bİ SOKUM AL 

Biz maraşlıyız lokma yerine sokum diyoruz 

Birgün başka sehirden kız istemeye gelmişlerdi ymeek hazırlandı filan damadın annesi tansiyon hastasıymış yediklerine dikkat eidyor bizim yemeklerde hep etli yağlı olur kadına ye diye ısrar ediyorlar teyzem dediki bi sokum al bacım dedi 

Bunlar küfür olarak algılayıp kız isteme merasimi box maçına dönmüştü  :D

0 oy
(8,082 puan) tarafından
Cümle değilde eşimin teyzesi var çok severim haberli habersiz ne zaman gitsem illa ki birşeyler yapar şaka gibi ben yemeyince kadın da yemiyor öyle yüzüme bakıyor  :D

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 797 göst.
21 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 1,354 göst.
28 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Hifanurun annesi (1,297 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 240 göst.
0 oy
11 cevap 273 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Huysuz Prenses (1,446 puan) tarafından soruldu

374,690 soru

11,207,716 cevap

34,511 kullanıcı

...