0 oy
704 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,699 puan) tarafından

image

Kızım 3.5 aylık. Kalçada gelişim geriliği olduğu için tübingen kalça ortezi diye (fotosunu atıcam fotodaki benim bebeğim değil) bi alet takıldı yavruma. Gülücükler saçan neşeli keyifli bebek sürekli ağlar oldu. Sürekli emzirip uyutmaya çalışıyorum ki ağlayıp perişan olmasın. Sesi kısıldı zaten çıkmıyor artık. 8 hafta böyle sürecek inşallah düzelir. Büyük çocuk da değil ki oynatsam oyalasam. Hap kadar bebek yani canım sıkılıyor baya ama Rabbim beterinden saklasın ameliyatsız çözülür inşallah diye de mutluyum. Öyle paylaşmak istedim..

17 Cevaplar

0 oy
(10,388 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm rabbim yardımcınız olsun 
(1,699 puan) tarafından
Amin kuzum sağol..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cani mi aciyor acaba ya cokda kucuk  arada cikrt canim ragat etsin ya
(1,699 puan) tarafından
Çıkaramam ki kuzum 22 saat takma zorunluluğu var. Geri kalan 2 saati de banyo alt değiştirme gibi zamanlar için bölerek kullanabilirim :(

Canı yanmıyor ama bacakları kitlendiği için rahatsız heo
tarafından
Insallh hemen iylesir  gecmis olsun
(1,699 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum
(1,717 puan) tarafından
Hayır cıkarma cıkarırsan ileride amaliyat olur. Aglasun sızlasın ama tak yinede.kuzenimin kızı düzeldi hafta zorlanırım ama ileride rahat edersin.
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Gecmis olsun canim arkadasimin cocuguna da takilmisti düzeldi
(1,699 puan) tarafından
Hadi inşallah benim bebeğim de düzelir kuzum sağolasın
0 oy
(3,770 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşallah canım
(1,699 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
tarafından
Kıyamam yavrum ya ama böyle düzelecekse üzülme alışır bi kaç güne 
(1,699 puan) tarafından
Sağol canım inşallah tek dayanma sebebim tesellim düzelme ihtimali zaten..
0 oy
(241 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun benim yeğenim 9 ay boyunca takmak zorunda kaldı 3 aylıktan taktılar her 3 ayda bir kontrole götürdüler çok zor günler geçirdiler ama yengem çok düzenli kullandı çok ilgilendi çocuğuyla şimdi 3 yaşında vızır vızır yerinde durmuyor ... Sende düzenli kullan cnm zamanla alışır çocuk Allah yardımcın olsun çok zor gerçekten .
(1,699 puan) tarafından
Ben de hiç çıkarmıyorum düzenli kullanıyorum canım. Çok sağol inşallah benim bebeğim de düzelir
(241 puan) tarafından
İnşallah düzelir Allah kolaylık versin sana da bebeğine de...
(1,699 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum
0 oy
(3,275 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm ileride iyi olması için mecbur takmak zorundasınız inşallah alışır biran önce 
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Rabbim sifa versin canim tek ise yarasinda varsin biraz huysuz olsun. InsaAllah bunla gecerde baska biseye gerek kalmaz.
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım rabbim şafi ismiyle şifa versin. Alışmamış ondan zorlanıyor ağlıyor. Zamanla alışır herhalde 
0 oy
tarafından
Ay kıyamam ya Rabbim şifa versin inşallah hemen düzelir bu 8 hafta hızla geçer bebekte rahatlar artık kurban olurum ya rahat edemiyor demekki ama inşallah iyileşir mutlu olursunuz inşallah :) 
0 oy
(758 puan) tarafından
Canım yaa Allah yar ve yardımcınız olsun kıyamam bebişe. Yüzde yüzünü ona ver sık dişini hep onunla ilgilen inşallah çok kolay atlatırsınız 
0 oy
tarafından
Benim kızıma da taktım günlük oynadıgı zaman çıkarıy

Odm gece sabaha kadar kalıyordu hatta onu çıkarınca çift bez bağlamıştım bizdede gerilik vardı bacak da çok şükür düzeldi çok da sıkma çocuugu arada bi çıkart çift bez tak gece uyurken falan tak
(1,699 puan) tarafından
Doktor günde 22 saat sürekli takılacak dedi. O ne dediyse yapmam gerek çünkü düzelmezse yapmadım da düzelmedi diye vicdan yaparım.. :(
0 oy
(528 puan) tarafından
Düzenli kullan canim bebeğin için ihmal etme ilerde ameliyat gibi seylerle uğraşma o zamn daha cok yipranir çocuk. Rabbim sağlık versin inşallah.
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Gecmiş olsun Allah şifa versin canım insallah düzelir. Benim kuzenimin kızına da takılmıstı. Amaliyat olmadı düzeldi
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Gecmis olsun canim iyi bi doktora goturseydin beni yanlis anlama lutfen ben nigdede yasiyorum benim burda doktorun biri ameliyat biri bu cihazdan dedi o kadar agladim o kadar agladim ki en son kayseride bi profosere goturdum o ne derse kabulum dedim adam sok oldu cocumda bisey yokmus cekilen rontgen yanlis cekilmis rontgen cekilirken tamamen alti ciplak olacak bez dahil hic bisey olmayacak ayaklar düm düz we arada 3 bosluk mesafe olacak boyle cekilmesi gerekiyormus sukur biz bu cihazdan kurtulduk Allah yardimcin olsun tafsiye wermek istedim rontgenini boyle cektirdin mi
0 oy
(492 puan) tarafından
geçmiş olsun canım Allah şifa versin benim eltimin kizida kullanmıştı bundan baya kaldı ondada şimdi masallahi var düzeldi 
0 oy
tarafından
Allahım bebeğine yardım etsin hemen geçer inşallah 8 hafta.

Çok gecmis olsun

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 72 göst.
4 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cigdem6565 (912 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 96 göst.
1 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
0 oy
6 cevap 255 göst.
7 Nisan 2022 Aile kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu

377,143 soru

11,286,881 cevap

34,694 kullanıcı

...