0 oy
782 göst.
Aile kategorisinde (86 puan) tarafından
Çalışmayan kadınlar güçsüz bir işe yaramayan ezik kadın mı oluyor

26 Cevaplar

+3 oy
(9 puan) tarafından
Tabiki hayır ama şu saçma sapan ev hanımı daha çok yoruluyor lafının saçmalığııı. Biz evde iş yapmıyoruz tabi yan gelip yatıyoruz. Tövbe tövbe biz hem iş hayatı hem ev işi hem çocuk bakımı hepsini de yapıyoruz. Çalışıyorum bu yıl ara verdim evde boş boş oturamadım mesela ben İngilizce öğren online ders al aynı zamanda tek başına bebek büyüt yemek yap temizlik yap. 
tarafından
Katılıyorum. Hep kizmisimdir. Sanki çalışan kişinin evini başkası temizliyor yemeği hep dışarıda yiyor. Bizimde evde yemek pişiyor çocuklarimiza da biz bakıyoruz. Ev hanimliginin zorluğu tartışılmaz. Ama çalışanlar hem çalışıyor evine gelince de evinin işini yapiyor
tarafından
+++++ çalışan biri olarak katılıyorum sabah 7de uyan bebeğini hazırla anneannesine bırak orda tekrar emzir ise git tuvalet köşelerinde süt sag 6ya kadar insanlara uğraş işten çık çocuğu al eve git yemek hazırla temizlik Bi yandan çocukla ayrı kaldığın vakitleri doldurmaya çalış hepsi doğumdan sorna daha yeni işe döndüm maf oluyorum valla calismazken 2 saat temizlik 1 saat yemek hazırlama faslı tamam bitti sorna gel yan gel yat
tarafından
Mühendisanne sızr ozel mesaj atamadım. İngilizceyı onlıne olarak mı ogrenıyorsunuz? Tavsıye ettıgınız onlıne kurs var mı? Çoook istiyorum bende.
(9 puan) tarafından
İngilizceyi kitabım vardı onunla öğreniyorum online yazılım kursları alıyorum
tarafından
Harikasın başarılarının devamını dılerım
-Reklam-
+2 oy
(6,203 puan) tarafından

Senle bir saatlik hastanede yer degiselim bak kim eziliyo :D Agzini acip hastaya bir kelime edersen alnindan operim :D

+1 oy
(3,701 puan) tarafından
O ne alaka.... 
(86 puan) tarafından
Çevremde öyle diyorlar kadın çalışmalıymış
(3,701 puan) tarafından
Evde zaten çocuk bak temizlik yap yemk yap bide kocanın gönlünü yap çalışmış kadar oluyon zaten asıl bize maaş bağlanmalı tam alindan öpülmeligiz biz ben kendimi hiç güçsüz hissetmiyorum valla
(86 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum ama artık onların kendimi öyle hissetmeye başladım
(3,701 puan) tarafından
Aman milletin dediğine göre yaşasaydık kukla gibi ipimiz herkessin elindeydi o zaman ne bakıyon sen onlara
+1 oy
tarafından
Sence oylemi oluyor ?
(86 puan) tarafından
Hayır tabiki ama çevremdekiler çalışmadığım için öyle diyorlar öyle hissettiriyorlar
tarafından
Cevrende onu soyleyenler calisiyormu
+1 oy
tarafından
Kimse kusura bakmasın kadınların evde yaptığı işi hele bide çocukla veya çocuklar la hoc bir erkek.yapmıyor kadın olmak kolay mi ?
+1 oy
tarafından
Çalışan kadının maaşı sgk sı oluyor eşinden para vermesini beklemiyor birşey almak istediğinde alabiliyor, gitmek istediği bir yere rahatça gidebiliyor, geliri olduğu için bir tık daha güvende hissediyor huzurlu oluyor.. 

Çalışmayan kadın eşinin maaşını bekliyor ev işleri ile yoruluyor bir yere gideceği zaman eşi ile plan yapıp maaşı bekleyerek gidiyor. Çalışsa da çalışmasa da elin karakteri çok önemli. 

Hanzonun  teki ise hiç farketmez değerin yok ama merhametli ahlakı güzel Bi adamsa evde bir yemek yapsan başına taç eder seni.. Yani farkı ortaya koyan tek şey koca. 
0 oy
(9,248 puan) tarafından

Evde çalışan kadının işi dışarda çalışan kadının işinden daha zor :D

(247 puan) tarafından
Kusura bakma eğer öyleyse gerçekten çok sinirlendim bi anda.
tarafından
Yok canım bende yorum yapan kişiye istinaden dedim bende sinirlendim çünkü sanki çalışanın ev işi yokmuş gibi konuşuyorlar
(9,248 puan) tarafından
Off amma yazmışsınz ya hayırdır sizlere laf soyleyen mi oldu. Ben daha kızım oldu olalı çalışmıyorum biliyorum neyin ne olduğnu merak etmeyin. Zaten yorumumu da ironi olarak yazmştm genelde bu şekilde soyledikleri için..,,

Seir; evde ki hayatm koltuk ve tv den oluşmuyor sadece çok şukur. Dediğm gbi oncesinde bendee çalışıyordum ztn, sen çalışıuorsun die ev hanımlarnı kuçumseyemezsin, bana değil kendine çalışıyorsin sonuçta..
tarafından
Bu kadar insan yoruö yaparken taşı bana atmak da diğer kadınlara mı ironi biz senin hayatını çalışmanı bilemeyiz yorum yapmışsın cevap verdim birtek ben değil herkes benle aynı cevabı vermiş
(9,248 puan) tarafından
Ben herkese yazdm zaten ilk başta. Senin koltuk ve tv den oluşan hayatlarınz kelimene takılp cvp verdm..
0 oy
tarafından
Ne alaka hangi cahil dedi onu
(86 puan) tarafından
Kayınpederim kaynanam eşim öyle diyorlar
0 oy
tarafından
Kim dedi bunu sana 
(86 puan) tarafından
Eşim kaynanam kayınpederim öyle diyorlar o şekilde hissetmeye başladım kendimi
tarafından
Ben çalışıyorum 4 yıldır. Bebek olduktan sorma da devam ettim ama kişilerin karakterine göre davranışlar değişebiliyor. Çalışan kadınlar da yeri geldi mi hor görülüp aşağılanıyor canım.
0 oy
(10,065 puan) tarafından
Zamaninda 8 sene calistim kendi parami yedim kimseden 5 kurus almadim. Para biriktirdim herseyimi yaptim ceyizimi falan. Dugun icin paralari birlestirdik hersryimizi kendimiz yaptik destek oldum arabada aldik. Şuan calismiyorum 11 aydir. Hesap ortak hesap olmasina herseyi gormeme ragmen kendimde haber verme geregi hissediyorum. Eşim cok kiziyo bu duruma. Ama asla alisamadim ya. Keşke calissam yine diyorum
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Evde çalışıyoruz illa bir yerde mi çalışmak lazım hem bütün yük biz kadınların omuzunda 
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Elimden şükür her is gelir becerikliyim bekarkende çalıştım evlenincede sürekli iş teklifi aldm gayette güçlü ve kendi ayaklarım üzerinde durabilecek biriyim bunu herkes bilir ama hobi olarak çalışmıyorum kendime ve bebeğime vakit ayırıyorum her kadın güçlüdür icinde gücü fark etmesi ve ettirmesi önemli olan 
0 oy
(8,333 puan) tarafından
Öyle gören bır guruh var
0 oy
tarafından
Tabiki oyle deil ne demek ezik???Kocasinin durumu vardir calismiodur millete ne???Ben kocasinin durumu olmayip calismayan keyfi calismayan kadinlara sinir oluyorum.Bide calisan kadinda ew hanimi.Bizde calisiorz diyede bize ew hanimi muamelesi yapilmior.Sanki gelip camasirimi bulasigimi temizligimi onlar yapio.
0 oy
tarafından
O ne biçim laf ya 
0 oy
tarafından
Olur mu hiç öyle nasıl düşünüyorsun .evin işini kim yapıyor çalışanlar nasıl yetişiyor.milletin işini aksama kadr calisan kendi parasını kazanan kimseye muhtaç olmayan güya bunlar hür ozgurde evinde çalışmayan kadınlı köle gibi yapmayın Allah'ını seviyosan evde kimin işi bitiyor  çalışanların halini dusunemiyorum bütün işlerin aksadigini .rabbim mecbura bırakmasın kadınları çalışmaya  kadının işi evi erkeklere hayırlı işler nasip etsin ins .kadınlar biraz geri gekilse işsiz erkek kalmiyacak belki ama kadınlar erkeklerden meraklı çalışmaya  rabbim kimseyi muhtaç etmesin yinede.
0 oy
(996 puan) tarafından
Vallahi canım ben bekarken 6 sene çalıştım keşke şu anda çalışsaydım eşim gelsin otursun çocuk baksın 3 çocuğa ben çalışmaya razıyım vallahi erkekler kadar rahat var mı ya çalışıyoruz diye 7 gün 24 saat geziyorlar geri kalanını çalışıyorlar O kadar biz de evde sürünüyoruz çoluk çocuk bakıyoruz ev geçindirir ev bakıyoruz
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çalışmayan kadın yoktur... 
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Ne alakasi var biz sigortasiz maasssiz calisanlariz hemde 7/24 tatilsizzz
0 oy
tarafından
Kadın çalışmak zorunda mı ki ? 

Bunu kim uyduruyo 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 62 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Yakamozzzz (428 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 717 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (810 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 556 göst.
10 Nisan 2023 Aile kategorisinde Pakize333 (1,076 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu

380,707 soru

11,398,493 cevap

34,922 kullanıcı

...