0 oy
970 göst.
Diğer kategorisinde (5,361 puan) tarafından
Nasıl olıyor kızlar sancı adet gbı mı? Bide sade bel denmi daha çok olıyor yoksa karındanmı kaç dakıka da bir tutyor sancı 

16 Cevaplar

0 oy
(161 puan) tarafından
Burda bkliyim
(5,361 puan) tarafından
:) :) :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hic cekmedim su dogum sancisini ama merak ediyorum
tarafından
Ay dilnazz benimde acillerde ömrüm gecti o serumlar, voltarenler vurula vurula bide 7 8 gin sürerdi ölüm gibi.
tarafından
Yok kiz b3nim ilk 3gun öyle olurdum ama normal dogum daha beter diyorlar adet agrisindan kemikelerine kadar agrirmis sen en iyisi sezaryani sec komple uyutulanu hic bisey his etmiyon benim gibi :-D
tarafından
Ben zaten sezeryan olucam :D ama epidural olurum, genel anestezi de ölüm gibi geliyor ondan da cok korkuyorum :D bide bebisimi goreyim beee 9 aydir taşımışız en son ben mi göreyim yavrumu :D
tarafından
Ahaha doğru kiz ama epeduralda belin mafoluyor benim korkum vardi hemen uyutun dedim iyi uykular dedini biliyom olmuşum sonra olu gibi oluyorsun :-D ama epedrul cabuk bitiyor yanimdaki kadin yarim saate cikti amalyatan
tarafından
Epidural uzmanina bagli canim ya, benim cevremde 7 8 kisi dogurdu oyle hic belim mahvoldu diyen olmadi valla
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Aboo kiz anam beni kandırdıydi 9 ay boyunca dedi aynı adet ağrısı gibi korkma dedi inandım anam bide ne ciksin o nasıl bi ağrı ay anlatamam yaşanir
(22,070 puan) tarafından
:DD hahahahaha he kiz
(5,361 puan) tarafından
:) :D kız valla korkıyorum ama yapacak bir şey yok mecbur çekecez
tarafından
Kizzz icimize icimize dogurdikk sayenizde :D
(5,361 puan) tarafından
:))) vallla ben doğura na kadr dokuz doğuracam herhalde:))
(161 puan) tarafından
Biz bi taneyi doğuralim da dokuzu kalsın bacım :)))))
0 oy
(39 puan) tarafından
Tarif edilemez birsey elinden birşey gelmiyor ben normal dogum yaptim suni sanci vermediler 1 saat sadece o sancıyı çektim ama bu sanciyi sunni olarak 1 gun boyunca ceken vardi allah yardimcin olsun bir avazda insallah  
(5,361 puan) tarafından
Kız sadece belim ağryor yanıyor 34 hftalığım adet gbı ama oyle karnım sancı yapmıyr bu yalancı sancı herhalde ayy Allah yardım etsin ya
(39 puan) tarafından
34 hafta erken degilmi normal ağrıdır gerci ben 35+6 doğum yaptim bebegim kuvezde kaldi suyum fazla oldugu icin yinede sen doktora git.cnm
(5,361 puan) tarafından
Evet eşim gotureck bna hemşire normald dedı geçen gun
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Ben gece 1de belimin ağrısından yatamadım doğuma gideceğim zaman.

Sağa söndüm sola döndüm.

Bu turlu turlu rahat edemedim.

Gece 3e kadar ara ara oldu.

4te uykumdan uyandığımda anladim anladim dogum sancısı olduğunu.

Belimden karnıma doğru dalga dalga gelmeye başladı

7de suyum geldi
(5,361 puan) tarafından
Aaa belden demi olıyr benım yalancı sancı galıba belim çok ağryor 34 hftalık bu yalancı sancı herhalde
(13,702 puan) tarafından
Dalga dalga vurur aşkım

Mesela hep ağrımaz.
10 dakikada 1
Sonra 8 dakikada 1
Falan vurur.  Devamlı ağrımaz.
 Hani en son 2 dakikada 1e düştü ben dakika tuttum.
O an suyum geldi zaten artık nefesim kesiliyordu
(5,361 puan) tarafından
Demmeki gıttıkçe şiddetlenıyor oyle olursa doğum sancısı heee benım şuan ağryor geçiyor Hemşire yalancı sancı bebek büyüyor olablr dedı hftya gtsem nst bağlarmı acaba
0 oy
tarafından
Berbatt birsey tarif edememkii 
(5,361 puan) tarafından
Ayy çok korkuyorum valla bide ben sabırszm şuan braz belim ağryor hemn ağlıyorum vala
0 oy
tarafından
Kiz bismillah sancin mi var noldu
(5,361 puan) tarafından
Haa senın kaynanagülde orda bnm ailem tekırdag da kaynanamlarda mahallemde eyrr ailem bide kaynanamlar yakın biz uzak olsaydık aynı senın gbı belki ailesi içn izin verirdi aman zaten hastalık ta var hemn doğumu yapıp eve geleyım beşiği falan herşeyı burda vala ben kmsenın evınde rahat edemıyorum ya
tarafından
Kiz annemin evinde rahat edemiceksem nerde edicem ya :D annemin evinde kalicam ben. Besigi de tasinabilir besik getiricez arabayla. Zaten son ay benden hayir gelmez esimde biliyo gideyim de annem yardimci olsun bana
(5,361 puan) tarafından
Valla ben babamlarda hayatta rahat edemem oda bile yok annem babam bi odada bi abim bı odada ablamda salonda vardıyalı çalşyorlar ztan salonda babam sabahın körü televizyon açar haberler izler fazla duymadığı içn son ses verir benım evım yatagım ayy kurban olim evime rahatım hiç biyerde olmqz valla zaten kayananmlarda herkes işe gdyor kayın pederim tek evde kalıyor hyaytta orda kalmam utangaç biriyim acımdan ölsem gıkım çıkmaz :))
tarafından
Benim annem tek yasiyo tek basina :D ne kalcam kiz kaynanamgilde zaten orda kalcagima evde dogururum daha iyiii
(5,361 puan) tarafından
Ayy yanı senın kafan rahat olacak ;) hem dinlerirsin yemeğini falan annen getirir
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Adet sancısı gibi başlar sonra bacaklara ara ara kramp girer kasıklarında sırtında ağrı olur. Üç dört dakika da bir olursa gerçek sancı ama bazen olup sonra olmasa yalancı sancı. Zaten o ağrılar olduğu zaman anlarsın doğum sancısı olup olmadığını
(5,361 puan) tarafından
Üç dort dakika da bir mesela ağryor geçiyr yıne ağryor yıne geçiyor bylemı olıyr yanı
(3,136 puan) tarafından
Evet canım sancı geliyor 3 4 dakika durur tekrar gelir bu şekilde döner durur. Senin doğum yakın mi ya da sancı mi çekiyorsun
(5,361 puan) tarafından
Ben 34 hftalık yok daha var hanı blgi amacı öğreneyım ama belim yanıyor ağryor adet gbı ama oyle şiddetli değil yıne geçiyor daha olmuyor
(3,136 puan) tarafından
O ağrılar normal canım som haftalardasın ve ağırlaşmışsın ondan oluyordur. Inşallah sağlıkla kucağına alırsın
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Ben 28 saat sancı çekmiş biri olarak anlatayım

Benim ki belimden geldi canım belini yavaş yavaş bisey sıkıstırıyo gittikce şiddeti artıyo en yüksek seviyeye geldiğinde de yavas yavas bırakıyo sonra aradan bi kaç dakıka geciyo sonra tekrar oluyo 
(5,361 puan) tarafından
Zaten kanala gryor ıkınsam başı falan gelır anıden doktr derse doğum anında ıkınacam
(2,565 puan) tarafından
Ben hastanede çektim sancım artık 10 dk, 4 kez geliyordu hemsire bana sakın ıkınma bebegın kafası sıkısır nefes alamaz dedi sırf ıkınmamak için ayakda gezdim ama nafile sonun da sezeryana alındım
(5,361 puan) tarafından
Ama sezeryan da zor dyorlar snradan bel karın ağrısı olıyr bide sezeyan izi ömur boyu gtmıyormuş çabuk enfeksiyon kapıyormuş
(2,565 puan) tarafından
Kız yok ben spinal oldum estetik dikiş atıldı ne bel agrım var ne karın agrım :)
(5,361 puan) tarafından
Spinal ücreti nekadr özelde kıZ ben hiç blmiyorum ilkez duyuorum vala
0 oy
tarafından
Nasıl desem adet sancılarımda komalık olurdum annem zemzem ile ağzımı silerdim ölüyorum sanardı ama 25 saat suni sancı aldım, beni görenler kendilerinden korktular. Mutlaka anlarsın sancının geldiğini, ilerleyip artınca istemsiz Bi şekilde ıkınma dürtüsü geliyor elinde olmadan ıkınıyosun Allahın hikmeti işte o acı olmasa ıkınmazsın bebek doğmaz ama o sancıyı veriyor ki ıkınıp bebeği doğurabilesin. Suni sancıyı verdiklerinde bir damla su yok bir lokma ekmek yok yasak asla vermiyorlar doğumdan sonra normal odaya geldiğimde hortlak gibiydim resimlere bakıyorum da yürüyen cenaze olmuşum 25 saat suni sancı sonucu bu hale gelmişim ilk doğumum. 
(5,361 puan) tarafından
Ayyy rahimimi kesıyorlar kız ben hiç bir şey blmiyorum valla bide herkesı neşterle kesyorlarmı acaba
tarafından
Kız yok vajinanın kenar kısmından kesiyorlar bebek kolay çıksın diye. Bu kişinin etine bağlı. Kiminin ki yumuşuyor gerek kalmıyor benimki zar zor açıldı işte
(5,361 puan) tarafından
Ayyy nekdr zor İnşllah bnde olmaz ya
tarafından
Kiz sen normal dogumu ne saniyodun :D bennneden sezeryan istiyorum sandin :D
tarafından
Çok zorluk yaşadım amaaa yine bebek istiyorum tabiki fakat bu kez başka yerde başka hastanede. İnsanların olduğu yerde nasipse  kızım Bi büyüsün de
0 oy
tarafından
Adet sancisina kurban olayim:) tarif edilemez doguma yakin dk basi sanci giriyo ama ne sanci Rabbim tüm dogum yapacaklrin yardimcisi olsun 
tarafından
Zor canim cok sukur ki ben 3 4 saat cektim zaten daha fazlasina dayanamazdim.
tarafından
Bu arada belim dogumda degilde hamilelikte baya agriyodu sona dogru
(5,361 puan) tarafından
Kız benımde 34 hftalık daha yenı başlamış belim adet ağrısı gbı çok ağryor yanıyor yaaa kız bebekler de bel çok ağryormuş hamilelikte bnnm bebekte kız
tarafından
Benim erkekti canim cok agriyodu
(5,361 puan) tarafından
Valla normelde oyle dyorlar kız bebek sancısı daha çok bel de olıyr erkek bebek te sırta ama demekki kişiden kişiye değişiyor tabı bnmde valla belim yanıyor resmen
0 oy
(551 puan) tarafından
Yaşamadım bilmiyorum canım 
0 oy
tarafından
Beni 3.kattan aşağı atın demiştim abow :D
(5,361 puan) tarafından
Allah yardım etsın ben neyapacam :)
tarafından
Allah yardim ediyo zaten canim Rabbim bir sancida kurtarsin seni cok ıkınkı hemen cıksin
(5,361 puan) tarafından
Ewt ama doğum anında çok ıkınmak geryor herhallde doktr demeden ıkınmayın bebk nefesız kalıyormuş oyle dyorlar
tarafından
Kız fazla ıkınma bu sefer makat çatlıyor hahah aman her delik sıkıntı çıkarıyor :D
(5,361 puan) tarafından
Ayy oda var dimi Allah artık yardım etsin vallaa zordur
0 oy
tarafından
Ben suni sancı aldmm inan daha zor dediler altı saat aldm bir saati sanciydi anlatamam ama sacalrimi yoldum hastaneden kacacaktim ayağa kalktım gidecem diye o sırada ikinmam geldi iki ikinmada doğdu kızım :)
(5,361 puan) tarafından
Altı saat suni sancı bır saat kendi sancınmı oldu bnnm anlamadğm kendi sancın varsa nye suni veryorlar kiiii
tarafından
Açılma vardı dört cm sancm yoktu suni sanci verdiler altı saat son bir saati sancı oldu yani suni sancı oldu canım
(5,361 puan) tarafından
Haa sancın yoktu dye suni sancı veryor Hee
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Kuzum.ben gece ağrıdan uyandım adet ağrısı gibiydi ama zamanla tabiki artıyor öyle kalmıyor . Karın ve kasık ağrısı daha yoğundu bende ama bele de vuruyor o ağrı 
(5,361 puan) tarafından
Önce adet snra şiddetlenıyor oylemi ben şuan yalancı sancılar var 34 hftalık acaba doğum sancım gelirse yıne belmi olır yaa çok zor herhalde
(1,105 puan) tarafından
Kuzum yalancı sancılar her hafta daha sıklaşir hep de bu sefer doguruyorum galiba dersin ama gerçek doğum sancısı gelince onu anliyordun ayırt ediliyor yani
(5,361 puan) tarafından
Çnkü daha şiddetlenıyor gerçek sancı yalancı sancı ise gıttıkçe şiddetlenmiyor zaten
(1,105 puan) tarafından
Aynen canım ama bazıları çok göz korkutuyor gerçekten ben çok korkuyordum doğumdan ama hiç öyle olmadı şükür . İnşallah kolay güzel.bir doğumun olur .
0 oy
tarafından
Çok sakin yapılı bir insanım çok bağırmam heralde  derdim eşim hala dalga geçer bu bağıramaz halin miydi diye :D hiç bir şey anlamadan doğum yaptığını iddia edenlere inanmıyorum
(5,361 puan) tarafından
Zordu dyorsun yanı ben hiç sakin değilm adet olacam gbı bı bel ağrım olıyor arada oturup ağlıyorum acaba doğumda neyapacam:)
tarafından
Canım şunu diyebilirim herkes bu konuda hemfikir bence bebişini görünce Her şeyi unutuyorsun desen sezaryen mi normal mi yine normal derim arkadaşımla 4 gün vardı aramızda o sezaryenle daha zor toparladı dikiş ağrısı oluyor onda da
(5,361 puan) tarafından
Hee kız normal daha guzel bnde normal doğum olacam inşllah sezeryandan daha çok korkuyorum
tarafından
İnşallah canım gönlüne göre olsun inşallah sağlıkla sıhatle

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 533 göst.
0 oy
8 cevap 347 göst.
26 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 142 göst.
21 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esssss18 (276 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 221 göst.
4 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu

379,958 soru

11,374,230 cevap

34,857 kullanıcı

...