0 oy
220 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (573 puan) tarafından
39 haftalık hamileyim ama hiç sancım falan yok sancı neye benziyo onu da bilmiyorum gerçi neye benziyo kızlar adet sancısı gibi mi bıçak batma tarzında mı nasıl yani :) bir de nerelere vuruyor o sancı :) 

23 Cevaplar

0 oy
(194 puan) tarafından
Benim ki bıçak batma tarzındaydi seninki farklı olabilir
tarafından
Kız bıçak batma hissini nerden biliyon;))
-Reklam-
0 oy
(780 puan) tarafından
Canm tarifi olan bişey degil gerçekten o an anlamaman mümkün değil rabbim bı avazda kurtarsın 
(573 puan) tarafından
3 4 gündür aşırı bacak ağrım var böyle elektrik çarpıyor gibi bacaklarımın hiç hali kalmadı 2 dk yürüsem bacaklarım sızım sızım sızlıyo merak ediyorum ne zaman olacak sancı vs diye :)
(780 puan) tarafından
Yaklasiyo işte bunlar hafif hafif doğumun haberciisi
0 oy
tarafından
Tarifsiz birşey çünkü öyle birseyki geldiğinde avazin çıktığı kadar bagriyorsun sonra hicbirsey yokmuş gibi duruyorsun 
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Diğer sancılara benzemez en agiri o anlarsın zaten 

0 oy
(6,203 puan) tarafından
Her gebe farklı hiç sancin olmayadabilir ama olduğunda hissedersin ve olduğunu hissettigin an 1-5-1 kuralı vardır 1dk dan çok 5dkkadan az olduğu an anla ki doğum başlıyor ki zaten artık iki günde bir hastaneye gitmen gerekiyor kontrol için 
0 oy
(7,555 puan) tarafından
Sezeryan oldugum için hiç bilmiyorum Allah yardımcınız olsun canım.
0 oy
tarafından
Tarif edilmez yaşanır ☺️

Rabbim kimseyi darda bırakmasın 
0 oy
(2 puan) tarafından
Canım öncelikle Rabbim yardımcın olsun bir sancida kurtulursun İnsaAllah .ben 6 buçuk ay önce doğum yaptim yüksek tansiyon nedeniyle zaten hastanede yatisim yapılmıştı ve gün içinde 4 kez net cekiliyordum Perşembe gecesiydi nst ye girdim çok sancı çıktı ama ben hiç birsry hissetmiyordum böyle olmaz dedi dogumhaneye gönderildim ordaki doktorlar nst çekti sancım 100 e vurmuş son yani ama ben bir gram bişey hissetmiyorum öğlen yediğim yemeğin mideme dokunduğunu sanıp midemin agridigini biliyordum sadece her ihtimale karşı doktor dogumhaneye dur acil bir durum olursa alırız hemen dedi bu arada benim ikiz gebelik ve pozisyon baş olmadığından sezeryane alinacaktim ve bunu biliyordum neyse sonra odama geçtim midemin ağrısından kivraniyorum  ve modern de bulantılarım okadar fazlaydı ki doğum yaptığım güne kadar bile pirilam Dr kullandım ve sabaha kadar uyku uyumadım mideme vurmuş bir ağrı vardı neyseki sabah 7 oldu ve yeniden nst cekilmem gerekiyoru ama midem o kadar ağrıyordu ki sıcak çay içerden rahat ederim diye düşündüm çayla bereber biseylerde yedim yemez olaydım sonra nst ye girdim duramıyorum agrimdan ve halen mide afedersiniz ama bı anda suyum açıldı yatak üstüm her yer ıslandı ama resmen bi kova şuydu sanki tam o sira doktor geldi beninoyle görünce dogumhaneye alındım acil bisekilde orda nst takıldım sancı tacan yapmış soruyor doktor hayır diyorum sancım yok sadece midem patlacak kadar ağrıyor dediki senin sancin demek kasiklara değilde yukarıya vurmuş midenin agridigini düşünüyorsun acil sezeryane alıyordum ki kahvaltı yaptığımı söyledim ve anestesi alacağım için bu riskti biraz bekleyelim dedi sancimi halen midemde hisseden dogumhaneye bekliyorum eşim gelecek imza verecekki doğuma gireyim bu arada bir santim açıklık var eşim geldi ama doktor riskleri anlatıyor karnım tok felan diye öğlene kadar bekleriz ama bebeklere zarar diyor ben tabi hayır doğuma girmak istiyorum çocuklarıma bişey olacağından korkuyorum eşimde istemiyor hayır eşime bişey olursa diye izin vermiyor biraz daha bekledim ve belime bı ağrı girdi inanılmaz gittikçe şiddetleniyor belimin kırıldığını düşünüyorum sonra kasıklarım ağrıma başladı çok kötüydü ama sonrasında doğuma alındım öğünden beri ve halen belim o şekilde ağrıyor uzun oldu ama o günü anlatmak istedim herşey geçiyor bebeklerim 6 buçuk aylık oldu herşey gönlünüzce olsun güzel anne çok güzel lohusalık geçirirsiniz insaAllah sevgiyle 
0 oy
tarafından
Adet sancısı ile aynı. Tek fark 1000 katı filan olması :D 

En güzel şeyi de vurup gitmesi. Devamlı değil, araliklarla gelmesi.
(4,409 puan) tarafından
Masallah hicbir fark yokmus su 1000 katini gormezsek ahahahaah ilahi sen =)
0 oy
(369 puan) tarafından
Rabbim yardım ediyo bir şekilde sancılarım başladığında 1 saat koştum olduğum yerde açılmam olsun diye doktor bi geldi baktı 9 santim ne cesaretse nasıl koştum bilmiyorum 
(1,187 puan) tarafından
Hhahaha☺can havliyle  ciksinlarda kirtulayım  dedin bence
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Sancın olunca anlarsın nasıl birsey oldugunu herkese gore farklidir tarifle anlatilacak birsey degil benimki bele ve asağıya vuran bi ağrıydı adet sancisinin yuksek voltajini düsün 
0 oy
(971 puan) tarafından
Boyle acil biber yersin karnina sonra bi ağrı girer ya iste onun kat ve kat fazlası Rabbim tüm annelerin yardimcisi olsun
0 oy
(119,169 puan) tarafından
keske adet sancisi olsa geldigi an anlarsin zaten öluyom saniyon 30 40 saniye suruyo ama sana 3 saat gibi geliyo berbat bisi
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Benimki belim ikiye bölünecekti sanki yaa
0 oy
(489 puan) tarafından
Benim adet donemlerim ağrılı geçerdi sırt ağrısı olurdu ona benziyordu karnım da insan soğuk hava alır ya sancı girer kipirdayamaz aynen öyleydi
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Valla bağırtıyor öyle diyim belin kiriliyo gibi 
0 oy
tarafından
O sancı twrif edilmez yaşanır canım :) 
0 oy
(1,414 puan) tarafından

2 tane çocuğum var doğum sancısı nedir bilmem :)

Bekarken adet sancısı çok çektim bebelerim acıdı bana bari bu acıyı çekmesin dediler :)    

0 oy
(415 puan) tarafından
Kasılma olacak karnını kontrol et sertlik varsa bu kasılma yani sancidir acildeki ebe öyle söylemişti
(573 puan) tarafından
Böyle yumruk gibi Bi çıkıntı oluyor karnım y. amuk oluyor ben bebek toplanıyor sanıyorum bu kasılma mı
(415 puan) tarafından
Evet ama yine de siz suyunuz gelmeden ya da nişanınix gitmeyin 1 haftanix daha var bebek hareketlerini de kontrol etmeyi unutmayın
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Bunun tarifi çok zor bence insan yaşamadan anlamayaz tam anlamıyla 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 530 göst.
0 oy
8 cevap 344 göst.
26 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 142 göst.
21 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esssss18 (276 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 209 göst.
20 Nisan 2021 Aile kategorisinde AcemiAnne05 (507 puan) tarafından soruldu

378,451 soru

11,328,037 cevap

34,783 kullanıcı

...