0 oy
1,279 göst.
Aile kategorisinde (3,162 puan) tarafından
Ne zamandır sizlere anlatıcam çekiniyorum yanlış anlaşılmaktan korktuğum için şimdi bizim 1 katta oturan komşu kızı var kız 12 yaşında ve pandemiden okulların kapandığından beri hergun bizde saat 1 .2 de gelir öğlen gibi ta akşam 7 7 buçukta eşim işten ne zaman gelirse o zaman gider anneside çalışıyor ananesiyle duruyor kuzum sen git istersen ben de ev isleyim diyorum sıkıntı değil ben tv bakarım dio markete gidicem diyorum iyi bende geleyim diyo çöpe dahi inemiyorum ki gördüğü an hemen geliyo ben köyden geliyorum yorgunum direk ertesi günü hemen geliyo uyuyorum canım diyorum olsun diyo giriyo ve ben gündüz banyo yapan birisiydim kız sürekli geldiği için uzanıp keyif dahi yapamayorum biyere gidicem hazırlanıyorum kız geliyo ablam gezmeye gidicekdim diyorum ben biraz durup gidicem diyo ve 1 2 saat duruyor en az ve ben kalbini kırmak istemiyorum yada benmi kötüyüm diyorum kötü mü düşünüyorum kız beni sevmese gelmez onuda düşünüyorum hep geldiğinde yetişkin biri varmış gibi hurmetimi yaparım ama sıkmaya başladı biraz nolur beni yanlış anlamayın ne yapmalıyım yada iyi düşünceler şöyleyinki kötü dusunmeyim artik umarım bu durumu yasayasınız vardır illa 12  yaşında bi kız çocuğuyla  değil ne kaynana görünce komşu kuzen arkadaşıyla öyle işte fikirlerine ihtiyacım var düşünceleriniz benim için çok önemli ❤

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Aslında o çocuğun senden önce annesine ihtiyacı var annesi yanında olsa onunla aynı sofrada yemek yiyip konuşacak birisi olsa gelmez sana yalnızlık onu sana itiyor sende muhtemelen güler yüzlü birisin daha da çok sevdiriyor bu durum onu ama şuan ortalık çok karışık evine almamak gerçekten en hayırlısı kızım başına sokakta birşey gelse ailesi direk senden ve eşinden şüphelenecek veya kız ergenlik dönemine gelince farklı duygular geçirecek ve senle iyi olmayan durumlar yaşanacak belki bilemeyiz annesiyle konuş bana gelsin ama ben rahat edemiyorum sorumluluk alıyor gibi hissediyorum de 
(3,162 puan) tarafından
Öylemi diyim ama bu düşüncen mantıklı geldi bana bide çok hareketli düşecek kalacak diyede korkuyorum öyle sıkıldım iyice artık canım valla
tarafından
Canım genç kız 12 yaşında ergenlik çağında kendi kendine duygulara kapılır evlilik gibi şeyler gözüne hoş gözükür annesine sni örnek gösterir veya yolda başına birşey gelir korkar seni gösterir o yaptı der başına alma bela annesiyle konuş bende isterim evime gelmesini de ama sorumluluk alıyor gibi hissediyorum evimle ilgilenmiyorm gibi kendince birşeyler söyle
(3,162 puan) tarafından
Tamam canım teskkur ederim
tarafından
Rica ederim yavrum
(8,328 puan) tarafından
Senın cocugun varmı kuzum? Sorumluluk alma derim her gun gelınmez anneannede nasıl bırakıyo hayret
-Reklam-
+1 oy
(1,793 puan) tarafından
Yanlış anlaşılacak bir durumun yok bence ? Kaç yaşında insansın 12 yaşındaki çocuk birgün gelsin iki gün gelsin de hergun hergun senin evinde ne işi var dengin değil bişey değil? Tv izleyecekse evinde izlesin oturcaksa evinde otursun olurmu öyle şey ya ben kabul etmem canm ya sen iyi dayanmissin 
(3,162 puan) tarafından
Dayanan gücüm kalmadı artık geçen geldiğinde kaydı erik koydum bunu eve götür dedim öyle gönderdim yoksa durucakti
(1,793 puan) tarafından
Valla canım açma kapıyı yada konuş sen naif birisin belli ki kırmadan anlat ben pat diye söylerdim çünkü ☺️
(3,162 puan) tarafından
Ya bakalım artık mimarlıkla halledemeye calisicam
+1 oy
(6,978 puan) tarafından
Su cocuklarini surekli birilerine salan annelere sinir oluyorum. Herkesin ozel hayati var, kalmis ki akraba bile degil hemde kiz cocuk bu, ne kadar iyi olursa olsun asla baskasinin evine tek gonderilmemeli. Sozum sana degil canim yanlis anlama, genel konusuyorum. Bi daha ki geldiginde, canim musait değilim baska zamam gel olur mu de, ya da kapiyi hic acma bile.mecbur defilsin ki hergun onu eve almaya.
(3,162 puan) tarafından
Ya evet acmiycam diyorum kapıyı eliyle tıklamaya başlıyo çocuk uyanacak diye korkuyorum öyle açıyorum ki bende kızım 1 yaşında ama öyle saatler ce birine göndermem büyük konusmayim ama
(6,978 puan) tarafından
Ac o zaman ve baska zaman gel canim isim var de kapat kapiyi, olsun molsun derse de hadi canim bugun okmaz de gonder
(3,162 puan) tarafından
Bidahakine kapıyı bornoza açıcam:D dusa giruydoum diye bakalım giricekmi
(6,978 puan) tarafından
Hahaha Allah iyiligini versin, bakalim girecek mi yok, alma içeriye. Birakirsan tabi girer, bisey okmaz ben beklerim der :D
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Valla hiç çekemem öyle zırt pırt davetsiz gelen insan
(3,162 puan) tarafından
Ay valla ilk tamam diyodum ama sıktı iyicene artık
(13,702 puan) tarafından
Yoo bacım sıkmaz olur mu?
  İnsan evinde 5 dj uzanmak istemez mi
 Donla geziyorum yeri geliyo sıcaktan.
 Hiç uğraşma,birkaç kez surat yap kapıya gelince   alma içeri gecistir
(3,162 puan) tarafından
Tamm canım öyle yapicam artik
0 oy
(450 puan) tarafından
Canm hergun jergun olurmu ya seninde isin gucun var  caim iglenleri gelincenusai olamiyorm de yada kapiui accma calar calae gider 
(3,162 puan) tarafından
Diyorum isim var diyorum yardim ederim diyo tabi etmiyo ama oyle duruur gider
(450 puan) tarafından
Canim oglenleri bne uatyirm kapını  calma uyndrma de kiz alistrma oyle  milltin ne isi var kapiyo acma 2 3 kere gekmz  bn olsam ışim var diyip kapiyi carparim kapiyi aralikli ac yada arkadan konus bnyoya gircem de
(3,162 puan) tarafından
Aa öyle yapayım bundan sonra cnim
(450 puan) tarafından
Ayrnen alistrma oyle canim kaoiyi acma bnyoya gircektim  dersin bidaha gelincede arkadasima gidiyorm de kapiyi acma gelnez bidhaa sen yuz veriyorsun diye geliyordur
0 oy
tarafından
Bence senin yanlis anlasilcak bir yanin yok bu ne böyle yuz verdik deliye gekdi sıçtı haliya olmus iyice. Annesinin asıl uyarmasi lazim ama annesi de salmis demek ki, herkesin evinde kendi isi var belki sen temizlik yapicaksin,belki donla dolasicaksin cok rahatsiz olurum ben, 5 yasinda degil ki laftan anlamasin resmen bile bile yine de cani sıkılmasın diye geliyor ya da annesi gönderiyor. Senin annesiyle konusman lazim bunu
(3,162 puan) tarafından
Dün kapıda karşılaştık sedanın canı cikiyo dedi misafirim gelcek demissin size gelemedim diye yaş tutup  dedi bende öyle oldu abla öyle hazırlık temizlik vs vaktim olmuyo dedim yani bisey dersem annesine dicek
tarafından
Ay annesi de yuzsuz. Terslicen o zaman yoksa baska caresi yok haberin olsun. Canim ben uyuyorum oglenleri seni de tek birakmak istemiylrum o yuzden evinde otur diceksin
(3,162 puan) tarafından
Öyle diyecem artık canım tesekur ederim
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Sıkılmakta sonuna kadar haklısın 

Seninde sana gore isin var 
Kiz anlayisli değilse bile annesinde biraz düşünce olmalı. 
12 yasindaki kiz çocuğunun annesiz sizde durması basli basinca yanlış zaten

Kıza soyle  evi kitleyip cikcm sende evinde dur arkadasima gidecem yada evi temizliycem cok sık gelme hastalık var esim calisiyor  bizde varsa sizede bulaşır fln
Yani bahane uret baktin anlamıyor annesiyle konus 
Bunda utanip cekilecek bir durum yok.
(3,162 puan) tarafından
Of demeyi düşündüm ama yanlış anlar diyede endişe ettim
(27,352 puan) tarafından
Hayır kesinlikle demen lazim zaman sonra senin başın agirir
(3,162 puan) tarafından
Ağrıyor zaten biktim vallahi canim
0 oy
(551 puan) tarafından
Bendede var o dert aynı kapıyı çalıyor kapıyı açıyorum müsaitmisin demiyor giriyor içeri 
(3,162 puan) tarafından
Ay kaç yaşında seninki
(551 puan) tarafından
9 yaşında canım bıktırıyor
(3,162 puan) tarafından
Ya kıyamam seninki kaç saat duruyo
(551 puan) tarafından
Annesi işten ne zaman gelirse o zaman gidiyor aynı durumdayız canım
0 oy
(132 puan) tarafından
Benimde gelirdi bir değil 3-4 çocuk gelirdi arkadaşlarını toplayıp gelirdi 8 yaşlarındaydı bir hafta böyle sürdü her geldiklerinde buzdolabını acardilar canları ne isterse onu alırlardı bişey diyemiyordum çocuktur kirmayayim die bide ilk evlendigim seneydi o bir haftada çok sıktılar beni sonra kapıyı açmamaya başladım çünkü çok rahatsız olmuştum çikolata yerlerdi ellerini koltuğa silerlerdi bende onlar geldiğinde kapıyı açmadım sonra bı daha gelmediler
(132 puan) tarafından
Bu anlattığım 3 sene önceydi ozamanlarda çocuk kaçırma ölümleri falan oluyordu müge anliyi izliyordum çok etkisinde kalıyordum bide kalabalık geliyorlardı bişey olur benden bilirler dedim o yönde de çekindim açmadım kapıyı bence sende açma Allah korusun bişey olur kime gidiyordu derler senden bilirler boşver açma kötü zamandayiz
(132 puan) tarafından
Olsun istediği kadar vursun açma canım
(3,162 puan) tarafından
Tamam canım gerçekten çok doğru dedigin
tarafından
Valla doğru Allah korusun bişi olur senden bilirler
(132 puan) tarafından
Evet gerekirse annesine uygun dille söyle izin vermesin kızına
0 oy
tarafından
Yalnis anlaşılacak bi durum yokki canim kendi evinde rahat edemezsin benimde komsumun 9 yasinda kizlari var 5 dakka geliyorlar oglumu seviyorlar gidiyorlar ben gitmeyin biraz daha kalin derim yok teyze  biz seni yeterince rahatsiz ettik gidelim artik derler o kadar anlayisli guzel cocuklarki bence senin komsunda cocuguna sahip cikmali 
(3,162 puan) tarafından
Kadın çalışıyor ama kız da laf dinleyen birisi değil
tarafından
Acaba nasil soyleye bilirsin hic degilse arada gelsin her gunde ayip amma
(3,162 puan) tarafından
1iste haftada birgün demi
tarafından
Oyle canim sen yinede arada deki kirilmasin belki hic gondermez
0 oy
(3,701 puan) tarafından
 annesi çalıştığı için vakit ayıramıyorsa belki sevgiyi sende görüyordur gerçi fazla yüzsüz olmuş ama neyse kapıyı açma en iyisi 
(3,162 puan) tarafından
Bakalım çoğunluk öyle diyor öyle yapacağım 1 2 defa
(3,701 puan) tarafından
Belki anlar olmadı güzel llikle anlatırsın kırmadan istemediğini zamansiz gelmemesi gerektiğini
(3,162 puan) tarafından
Okullar açılınca hergun 3 den sonra sizdenim dedim düşün randevu verdi
(3,701 puan) tarafından
Tövbe yarabbim :)) annesine söyle bari
tarafından
Ay güldüm valla :)
0 oy
tarafından
Ne yürekli kadınsın valla çok iyisin 
(3,162 puan) tarafından
Ya özlemiyim bilmiyorum ama bunalttı iyce kafa dinlemeyei özledim
tarafından
Oylesin valla ben hergun değil sanırım 2 gün üst üste gelse bunalirim. Kendimde birine gitmem hergunde geleni sevmem ama galiba çok yalnız kalıyor eve gelince ne yapıyor
(3,162 puan) tarafından
Tv den youtubeye girer orda kanalları acar biseyler izler bana sorular sorar öyle   bide bana abla demiyo son 2 3 dur diyo 23 yaşındayım ben abla de böyle çok farklı oluyo dedim sürekli sen sen diyodu oyle
0 oy
(366 puan) tarafından
Ya aynı sorun bende de var. Bende burda bekliyim belki bi çözüm bulurum. Bende gorumcemin kızından şikayetciyim. Yan tarafımızda oturuyolar. 9 yaşında kızı.  Canı ne zaman istese gelir. Evde yaşıtı kimse yok muhabbet falan etcek kimsede yok. Gelir tv izler sağa sola bakınır sonra bi bakarım gitmiş. Eşimle evdeykende gelir pat diye. Tamam dayisi oluyor ama eşimde vardiyalı çalışıyor. Her zaman müsait olmayabiliriz.
(3,162 puan) tarafından
Üstteki yorumları oku canım uzun tavsiyeler var 1 2 kere hazır olda bekle o gelince de ben dışarı çıkıyorum de git kelin kendine ilacı olmazmış bari anaa fayda olayim
0 oy
tarafından
Bu durum kızın da annesinin de işine gelmese çoktan önlem alırlardı anlayışlı insan olsa zaten bu kadar sık göndermezdi yani sen ne kadar kırmadan dökmeden halledeyim desen de onların düzenini bozmuş olacaksın bu elbette hoşlarına gitmeyecek istediğin kadar güzel konuş iyilikle anlat onlar takacak bir kelime bulurlar gibi geliyor bana bence içine sinecek bir konuşma yap annesine ve kıza vicdanen rahat olursun en azından. 
(3,162 puan) tarafından
Öyle yapacam ilk 1 2 kere kapıyı acmiycam sonra artık gerkesise konusu cam canim
tarafından
Aynen açma hatta biri yazmış yarım aç kapıyı giremeden ona uygun değilim de sonra açma aglasin evde annesiyle karşılaşır söylersin rahatsız olduğunu uygun değilken geliyor açmıyorum o yüzden dersin essek değilse anlar bence
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yok artık yanç ananesi nerdeymiş sana gjelito hep ben asla kabul etmem direk söylerim evine geç benim özel işim var hergün gelinmez derim valla 
(3,162 puan) tarafından
Işıan var desemde direk giriyor canım gel demeye bile kalmiyor
(25,224 puan) tarafından
Geri çıkar müsait değilim de alışmış iyice hiç haz etmem şımarıklık resmen yaşıda var yani minik değil
0 oy
(241 puan) tarafından
Ben kendi yeğenime bile iki gün tahammül edebildim üçüncü gün annesine dedim gönderme artık ... Canım herkes rahatına bakiyo annesinin umurunda değil benim kızım bir saat kaynanam da kaliyo 10 defa arıyorum birşey oldu mu rahatsız etti mi diye ki nenesi yani ... Rahatsız oluyorsan annesiyle konuş söyle sürekli geliyo çocuk sonuçta başına birşey gelirse sorumluluk alamam .
(3,162 puan) tarafından
Öyle yapacam canım artık tak etti canima
(241 puan) tarafından
Valla yeğenim iki gün kaldı benim kızım normalde çok yaramaz değil alışmışız ona yeğenim 10 yaşında durdan anlamiyo eşim bile dayanamadı kırmak da istemiyordu çocuğu dışarda oturuyordu çocuğu görmemek için ... Baktım bı rahat vermiyo annesini aradım dedim gel çocuğunu al ... Benim rahatimdan önemli mi cnm annesi başından saliyo ohh baksın başkası .. kapıyı açma bir iki kez bide rahatsız oluyorum de
(3,162 puan) tarafından
Acmiycam kapiyi canim geldiginde ben markete vs baska yere gidiyorum deyip cikacam evden
0 oy
(110 puan) tarafından
Canım sen çok tatlı birisin kız da annesi yok siye sen de gençsin belki o dan geliyordur ama önünü al derim yoksa baş edemezsin kapıyı çalınca açma derim bir gelir iki gelir anda anlar heralde gelmemeyı .. insan yeri geliyor kendi çocuğuna zor katlanıyor normal böyle düşünmen ben de istemem sahsen
(3,162 puan) tarafından
23 yasindayim gercekten bazen kendi cocuguma bile katlanamiyorum uyusun diye gozunun icine bakiyorum bikkinlik geldi iyece
0 oy
tarafından
Yanlış anlaşılacak bir duurm yok ve haklısın. Ara sıra olur ama her zaman sende rahat edemzsin ki. Bir de canım ben şey olayından çok korkarım. Allah korusun basina bir iş gelir. En son senin evinden çıkmıştı derler. Hiç gerek yok. Herkes kendi evinde dursun. Kapıyı çadım çalsın açma. 
(3,162 puan) tarafından
Yok acmiycam kapiyi canim bende korkmaya basladim iyce
0 oy
(143 puan) tarafından
Ben olsam annesiyle konuşurum her türlü yardımda burdayım ama zaman kötü basina bisey gelse surekli benim evimde olacak de kiz cocugu de anlayışla karislar diye düşünüyorum ama kizininda surekli bi komşuya gitmesine bisey demeyen anneyi bilemedim simdi
(3,162 puan) tarafından
Iste tama bana guveniyolar bjnu daha oncr demisti ama bunlatmaya basladi iyce artikq
(143 puan) tarafından
Kiz için üzgünüm ama benim annem ben kendimi bildigimden beri calisiyor ben kimsenin evine gitmedim annemde asla göndermedi annesine kırılırsa da kırılsın uygun bi dille anlat ben cocugu üzmek istemiyorum donumu giyip yatmak banyo yapmak evimde yalnız kalmak istiyorum lütfen cocugunu zirt pırt gönderme de
(3,162 puan) tarafından
Öyle yapacam artik
0 oy
tarafından
Niye bilmiyorum ama sanki pesine dedektif takilirya insanin onun gibi birsey  Allah yardimcin olsun arkadasiminda komsusu vardi normalde kiza gelmez biri kizin evine gelince misafir gidene kadar cikmazmis arkadasinda diyo kaynanam tutmus olabilir arkasindan konusulmasin doye oyleki kizin evine artik komse gelmiyor komsusundan rahatsiz oluyorlar ama bu daha 12 yasinda cocuk dicemde genede mesafe koy derim buyuk sorumluluk
(3,162 puan) tarafından
Aynen canim hibisey yapamiyorum telefonla dahi konusaniyorum
tarafından
Ya birde yanlis anlama senin icin demiyorum kiz cocugu nasil guveniyo annesi zaman cok kotu iki kardesi bile birbirinden sakinirken Allah muhafaza annesinin sucu
(3,162 puan) tarafından
Otel tabi canım ebn göndermem acikcasi

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 868 göst.
29 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Papatyasever (3,162 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 861 göst.
28 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Bal oglum (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 497 göst.
3 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
51 cevap 1,214 göst.
18 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Birprensannesiiii (1,156 puan) tarafından soruldu

380,084 soru

11,378,247 cevap

34,863 kullanıcı

...